Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

11 hours ago, Stondisha said:

Pri tom, da kažem samo da moji đedovi, jedan Eercov, drugi šumadinac nikad kosovo pominjali nisu, nit se u našim kućama o Kosovu ikad pričalo, jedan đed bio četnik, a drugi partizan. Ma pomenuto nikad nije bilo, niti ga je ikad ko u mom okružwnju guslao ikad, tako da zajebi tu priču o Kosovu utkanom u nacionalano biće i ostale nebuloze kojima pokušavaš da "objasniš" nama koji ne razumemo...

 

Isto, kod nas se Kosovo nije spominjalo, niti nas je interesovalo.

 

OT: Treba ga priznati, Kosovo je samostalna drzava.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vjekoslav said:

 

poznata upravo po tome sto je zeljela glumiti Francusku i Veliku Britaniju na Balkanu, a da nikada u svojoj povijesti nije bila u stanju osigurati / pruziti kvalitetan zivot ljudima ni na malenom podrucju uze Srbije / Sumadije. nije to u stanju ni dan danas, jer bez financijskih donacija iz EU i USofA ne bi prezivjela duze od godinu dana bez novog gradjanskog rata, medjutim, i dalje bi da se "brine" za tamo neka Kosova, Krajine, Bosne i ostala "istorijska podrucja"..

 

naravno da postoji razlika izmedju stvarnih i imaginarnih imperija. neke imaju kapital, i donose progres, a neke imaju Pecku patrijarsiju i donose Srbe. uglavnom mrtve Srbe, ali boze moj, kao da je to za Srbiju ikada bilo bitno.

Sve stoji i kakve to ima veze sa lupetanjem o Srbiji kao kolonizatoru?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Sve stoji i kakve to ima veze sa lupetanjem o Srbiji kao kolonizatoru?

 

Ako sve stoji, zasto ga onda to pitas?

 

Srbija je pokusavala da kolonizuje citavu Jugoslaviju, ne samo Kosovo, u tome nije uspela, pa su joj svi okrenuli ledja.

Elem, bas apropo kolonizacije, fin uradak za pogledati:
 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve stoji i kakve to ima veze sa lupetanjem o Srbiji kao kolonizatoru?
 
Ako sve stoji, zasto ga onda to pitas?
 
Srbija je pokusavala da kolonizuje citavu Jugoslaviju, ne samo Kosovo, u tome nije uspela, pa su joj svi okrenuli ledja.

Elem, bas apropo kolonizacije, fin uradak za pogledati:
 
 
Jesi upucen u rad i politickom angazovanju beslina,sve ti je ok sto je napricao?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ok

 

Puno je ljudi izgubilo zivote u tim svirepim pokusajima, nije kul tako urinirati po zrtvama i pisati da je to ok.

 

 

Quote

Jesi upucen u rad i politickom angazovanju beslina,sve ti je ok sto je napricao?

 

 

Jesam.

 

I?

 

 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McCarthy said:

Treba ga priznati, Kosovo je samostalna drzava.

 

da li su Hrvatska i Slovenija suverene i samostalne drzave? nisu. niti to trebaju biti. da li je Srbija suverena i samostalna drzava? hajde da malo razmotrimo to pitanje. moze li neka drzava biti suverena i samostalna ako bez donacija sa Zapada ne bi opstala? moze li neka drzava biti suverena i samostalna ako o tome ko ce u njoj vladati odlucuju USofA i EU, uz poneko misljenje sa strane Rusije? ili je, eventualno, Srbija suverena i samostalna samo onda kada sebe usporedjuje sa Kosovom, pa ju onda takve poredbe odrzavaju na "suverenom i samostalnom zivotu". ja mislim da je ovo drugo u pitanju.

 

...

 

nije Kosovo samostalna drzava, i ne treba to biti. koncept tzv. drzava blagostanja prevazidjen je koncem 20. stoljeca u citavoj Evropi.

osim dakako u necijim "suverenim i samostalnim" glavama na Balkanu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

da li su Hrvatska i Slovenija suverene i samostalne drzave? nisu.

 

Previse filozofiras.

 

U odnosu na YU, jesu samostalne. Niko im ne preti tenkovima JNA, ne namece sajkace i nikako im losiji od njih ne namece pravila, kako je to Beograd radio od 1918. do 1992.

Link to comment
Share on other sites

Ok
 
Puno je ljudi izgubilo zivote u tim svirepim pokusajima, nije kul tako urinirati po zrtvama i pisati da je to ok.
 
 
Jesi upucen u rad i politickom angazovanju beslina,sve ti je ok sto je napricao?
 
 
Jesam.
 
I?
 
 
Zato sto on ne zagovara samo kosovsku nezavisnost nego i vojvojansku a vidim i oko sandzaka je poceo da se davi.


p.s.
nesto mi prso reply

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, McCarthy said:

 

Previse filozofiras.

 

U odnosu na YU, jesu samostalne. Niko im ne preti tenkovima JNA, ne namece sajkace i nikako im losiji od njih ne namece pravila, kako je to Beograd radio od 1918. do 1992.

 

pa ti si taj koji previse filozofira, pokusaj se malo drzati cinjenica. dakle naprotiv, u odnosu na Yu upravo nisu samostalne. to sto im niko ne namece sajkace ne znaci da im nesto drugo ne namece. za pocetak, EU pravnu stecevinu. procitaj malo pristupne ugovore.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zato sto on ne zagovara samo kosovsku nezavisnost nego i vojvojansku a vidim i oko sandzaka je poceo da se davi.


p.s.
nesto mi prso reply

 

Sto se Vojvodine tice, kao Vojvodjanin, uvek sam bio za samostalnu Vojvodinu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McCarthy said:

 

Previse filozofiras.

 

U odnosu na YU, jesu samostalne. Niko im ne preti tenkovima JNA, ne namece sajkace i nikako im losiji od njih ne namece pravila, kako je to Beograd radio od 1918. do 1992.

Od 12 veka, ne od 1918

Link to comment
Share on other sites

Quote

pa ti si taj koji previse filozofira, pokusaj se malo drzati cinjenica. dakle naprotiv, u odnosu na Yu upravo nisu samostalne. to sto im niko ne namece sajkace ne znaci da im nesto drugo ne namece. za pocetak, EU pravnu stecevinu. procitaj malo pristupne ugovore.

 

Imao sam evropske integracije kao predmet na drugoj godini, ne treba mi Vjekoslav da mi savetuje sta bih trebao da citam. Predlazem argumentaciju, a ne upute.

 

To sto EU namece (SIC!) Jugoslavija je mogla samo da sanja. Zato su je svi i napustili.

 

End.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Imao sam evropske integracije kao predmet na drugoj godini, ne treba mi Vjekoslav da mi savetuje sta bih trebao da citam. Predlazem argumentaciju, a ne upute.

 

I da dodam da sam imao 10 iz istih.

 

64308934-469692220452952-728371193063879

 

Quote


Postujem stav.

Na koji nacin mislis da bi se to moglo ostvariti i radis li na tome?

 

 

Zadrzavam pravo da ne odgovorim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McCarthy said:

 

Imao sam evropske integracije kao predmet na drugoj godini, ne treba mi Vjekoslav da mi savetuje sta bih trebao da citam. Predlazem argumentaciju, a ne upute.

 

To sto EU namece (SIC!) Jugoslavija je mogla samo da sanja. Zato su je svi i napustili.

 

End.

 

 

dovoljan broj argumenata za pobijanje teze da su Kosovo, Hrvatska i Slovenija samostalne drzave sam si iznio u proslom postu, ali ti ne citas izgleda ono sto napises. u biti nastupas ideoloski, pa iz jedne "suverene" propasti srljas u drugu. naravno da je pravna (i civilizacijska) stecevina EU nametnuta novim drzavama clanicama, inace se od slovenskih i hrvatskih sajkaca ne bi moglo zivjeti u Sloveniji i Hrvatskoj. ne vrti se cijeli svijet oko srpstva i srpskih sajkaca, i oko "samostalne Vojvodine". i ona moze postati samostalna iskljucivo u odnosu na Srbiju, medjutim ne i na ostatak Evrope i svijeta.

 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

Quote

dovoljan broj argumenata za pobijanje teze da su Kosovo, Hrvatska i Slovenija samostalne drzave sam si iznio u proslom postu, ali ti ne citas izgleda ono sto napises. u biti nastupas ideoloski, pa iz jedne "suverene" propasti srljas u drugu. naravno da je pravna stecevina EU nametnuta novim drzavama clanicama, inace se od slovenskih i hrvatskih sajkaca ne bi moglo zivjeti u Sloveniji i Hrvatskoj. ne vrti se cijeli svijet oko srpstva i srpskih sajkaca, i oko "samostalne Vojvodine".

 

Nijedan argument nisi dao, dao si svoje misljenje (i to pogresno) o tome kako su Hrvati i Slovenci neslobodni zbog acquis communautairea, sto je glupost svemirskih razmera, tako da se ne izvlaci.

 

Da se Hrvati i Slovenci ne osecaju slobodno, ne bi odlazili u zemlje EU da rade, zive i uzivaju sve prednosti Evropske Unije, nego bi ostajali u svojim drzavama ili bi odlazili u Srbiju (lol), trazili bi referendume kakve su imali 1990. i 1991., a onda bi im EU* verovatno poslala tenkove iz kasarni kao odgovor na iste, Hrvati i Slovenci bi onda gadjali tenkove cime stignu, onda bi nestalo na stotine ljudskih bica bez traga, trecina teritorije Hrvatske bi bilo okupirano, na hiljade mrtvih bi bilo po Hrvatskoj, u Sloveniji bi govorili da ih je EU unazadila decenijama, isl.

 

Drzi se ti SKJ-a doktrine, samo manje javno.

 

Quote

i ona moze postati samostalna iskljucivo u odnosu na Srbiju, medjutim ne i na ostatak Evrope i svijeta.

 

Pa naravno, komunizam je Vjekoslave pao, ne zivi se iza Gvozdene zavese, postoji svet izvan komunjarskih provizorijuma -- osim u glavama nekih jugonostalgicara i po kojeg komunjare.

 

*hipoteticki, posto EU nema vojsku per se.

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zoran59 said:

 

Majko mila! :krstipd4:

 

Paz' 'vamo, : "nek se nasele Albanci skroz na Kosovu, ali priznati im necemo". Sta je ovo ako nije budalasto teranje inata, iz ciste obesti? Je li to drugacije nego da si napisao "hebe mi se sto je noc, ja tvrdim da je dan i sta mi mozes"?

 

Pa onda, "nista sramnije nema za jednu zemlju nego da izgubi svoju teritoriju". Ako je tako, svi Englezi ima da se kolektivno samoubiju, kolike su teritorije "izgubili". Otcepila im se USA, Australija, Indija... ma, ko ce sve to nabrojati.

Jos i lako za teritorije, nego im je sva ta odmetnuta djubrad i ukrala jezik. Pokvareni Ameri i Novozelandjani kazu da govore engleski, a nisu u sastavu UK!? Kanadjani su najveci lopovi, oni su ukrali cak dva jezika.

 

Pogledaj, ima na netu Wiki i svasta, koliko je trajala kolonijalna vlast raznih evropskih drzava po Africi, obe Amerike, Aziji itd. A srpska kolonijalna vlast je na Kosovu trajala manje od jednog veka.

I sve te evropske drzave su prezivele, stavise dobro im ide, a Srbija bez Kosova nece?

 

Sta da kaze Turska, koje balkanske zemlje da ne prizna, da prekine sve diplomatske odnose - jer su to vekovne turske teritorije?

Posle kazu sto se nazivamo nebeski narod. Poredis nas sa najjacim svetskim silama. Da smo kolonizovali Albansku teritoriju, koja u principu nikad nije bila Albanska.  

 

Nikakvo teranja inata. To je kao da kupis stan i izdas ga. Onda tu budu podstanari 10godina i rodi 10 dece i kaze to je sad moj stan. Ti bi onda dosao i rekao, ah ok. Ako im ne priznas da je to njihov stan, imaces problema u zivotu, pa da idete napred, a ne nazad, ti priznas da je stan njihov.Apsolutno ne vidim razliku.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, perkos said:

Pa ti uopste ne uzimas kompletnu sliku kad kreces u ovu polemiku. Napisao je Vjekoslav da Republika Srpska cak nije ni bila u Ustavu SFRJ a da HR i Kosovo koje jesu  pa zato mogu svoju nezavisnost dobiti uprkos proterivanju vise stotina hiljada Srba sa tih prostora. Ja sam odreagovao da taj Ustav nije nesto što je za ponos bilo kome na ovim prostorima i da se on.izvlaci iz fioke po potrebi. Totalno znaci nrma veze sa tvojom zeljom da prikazes da ja ne.pisem o.stradanju.Albanaca. Samo to sto su stradali ne daje im za pravo da dve decenije sprovode teror nad Srbima i neAlbancima

Neka Pristevac barem jednom smogne hrabrosti i.kaze koliko danas u Pristini zivi Goranaca i Roma i ko ih je odatle proterao.

 

 

nisi valjda ocekivao da se thaci ili haradinaj bore za povratak srba u pristinu/prizren/pec (od 800k proteranih albanaca bar 300k nisu se vratili i boli qrac njih za to). nego, nijedna vlast u srbiji, ni milosevic, ni kostunica, ni tadic, ni ovaj drama queen nikada se ozbiljno nisu zalagali za povratak srba u gradove gde su albanci vecina (cak se i ne secam da je bilokoji od njih zahtevao povratak, a normalno to bi trebao da bude prva tacka u svim pregovorima) nego su bili zainteresovani samo za enklavizaciju sto su i dobili, enklavizacije je strategija srbije da dobije na vremenu nadajuci se nekim radikalnim geostrateskim promenama u buducnosti. zato, ako hoces da krivis nekoga zasto danas nema srba u pristini trebas prvo kriviti vlasti u srbiji

 

drugo, ti znas veoma dobro da je pojedinacni povratak moguc bez problema. evo uzmemo tebe kao primer, znas ti dobro da vec sutra mozes da se vratis ziveti u pristini, naravno ne kao privilegovana manjina u aparthejdu pre '99 nego kao svaki normalni gradjanin kosova, ali ti i dalje nastavljas pricom o nekakvom teroru biblijskih proporcija (koja je btw identicna sa srpskim tabloidima) kao da se radi o povratku u mordoru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McCarthy said:

 

Nijedan argument nisi dao, dao si svoje misljenje, tako da se ne izvlaci.

 

Da se Hrvati i Slovenci ne osecaju slobodno, ne bi odlazili u zemlje EU da rade i zive, nego bi ostajali u svojim drzavama ili bi odlazili u Srbiju (lol), trazili bi referendume kakve su imali 1990. i 1991., a onda bi im EU verovatno poslala tenkove iz kasarni kao odgovor na iste, Hrvati i Slovenci bi onda gadjali tenkove cime stignu, onda bi nestalo na stotine ljudskih bica bez traga, na hiljade mrtvih bi bilo po Hrvatskoj, u Sloveniji bi govorili da ih je EU unazadila decenijama, isl.

 

Drzi se ti SKJ-a, samo manje javno.

 

 

Pa naravno, komunizam je Vjekoslave pao, ne zivi se iza gvozdene zavese, postoji svet izvan komunjarskih provizorijuma -- osim u glavama nekih jugonostalgicara i po kojeg komunjare.

 

ocigledno nista nisi shvatio, pa ni implikacije onoga sto si sam napisao. fakat, ti ne shvacas ni sto si napisao u ovom postu, odnosno da li to sto si napisao ide u prilog ili pak pobija tvoju tezu o "samostalnim drzavama u liberalnom svijetu bez granica". oko SKJ, komunizma i Gvozdene zavese vidi sa svojim "samostalnim Vojvodjanima" i njihovim akcijama u obrani SFRJ u Vukovaru, nemoj mene uplitati u tu vasu otuznu pricu.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...