Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

Eto opet mene sa pitanjem. Breskva mi je lepo rodila, ali je ne o ponovo napada. Prošle godine je bilo slično, ali nije bilo ploda. Šta je ovo na slikama? Napada lišće.516ba9e7a37912c0df695822a4f6e891.jpgf983a8fabefdf98377aec25dd324907e.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Bushman said:

Šta koristiš kao potporu za penjanje?

 

93930462_2622276141344192_76239517794697

94238539_930321410731113_916096625653317

 

Kod mene u ovo doba godine inače bude bujnija ali dobro... bit će dovoljno 😊

 

Uglavnom, ništa. Ne raste mnogo visoko, bitno je da ne dozvolimo travi da ga guši. Stavim poneki štap, granu, kočić, šta nađem, ali potporu moram da imam za botaniku i paradajz, grašak može i bez, barem ovaj, Mali provansalac.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam malih problema sa ostecenjimaq od sunca ali mislim da smo najgore prosli. Vec nekoliko dana ove nesto vece nocivaju vani, isprava sam ih sklanjao ispod plastike, od sinoc ni to. Ujutru ih vidim da su malo opustenih listova ali se vrlo brzo oporave. Da li ce to uticati na dalji razvoj i urod, vjerovatno da ali nemam izbora. Postale su prevelike da ih drzim na prozoru, a moram i paradajz da rasadim. U svakom slucaju, zive su, relativno zdrave i zivot je pred njima:

 

0mEfLAB.jpg

 

smPUgKy.jpg  IUNNmQu.jpg

 

 

Pazi ove Zute Feferone od kolege uinija:

 

kbOLF6W.jpg

 

 

 

Paradajz:

 

lG12Pnb.jpg

 

WmiEbxO.jpg

 

Nemam pojma sta cu sa svim ovim paradajzom? Paul nece vise, komsija sa desne strane ne zna hoce li, a meni zao baciti. Najvjerovatnije cu uskopati cijeli travnjak i pretvoriti ga u paradajziste. :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Do sada najhladniji april od kada sam ovde, prognoza za slijedecih 14 dana je da temperatura nece preci 12/13 stepeni.

Bastenski centri sa rasadima ne rade, sve sam prekopao, nesto malo posijao, sve u svemu bice ovo slaba sezona.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

Do sada najhladniji april od kada sam ovde, prognoza za slijedecih 14 dana je da temperatura nece preci 12/13 stepeni.

Bastenski centri sa rasadima ne rade, sve sam prekopao, nesto malo posijao, sve u svemu bice ovo slaba sezona.

 

Uvijek mozes posijati krastavce i tikvice kad otopli u maju i junu. Ne mora bas svake godine biti paradajza ko u prici, ne zivis ti u Grckoj ni Italiji, nego u polarnom krugu.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Amigo said:

rashtan

 

Danas te krenulo sa zavicajnim biljem - drenjci i rastan, sta li ce ti jos pasti na pamet? :classic_biggrin:

 

 Moradoh googlat oba da vidim kako se na engleskom klice. Rastan je bice - collard greens. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

 

Danas te krenulo sa zavicajnim biljem - drenjci i rastan, sta li ce ti jos pasti na pamet? :classic_biggrin:

 

 Moradoh googlat oba da vidim kako se na engleskom klice. Rastan je bice - collard greens. 

 

Imam i nasu sljivu, kad probehara u junu stavicu sliku :classic_biggrin:

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Poceo da nice rashtan 😎

Poslije cu da ga malo rasadim.

 

cNLhH8q.jpg

Ja sam pokušavao da nabavim seme raštana, nema ga u prodaji u Srbiji, pre par godina dobio nešto semena iz Crne Gore sli nije mi niklo. 

Nisam nikada jeo, čuo sam da je baš ukusno, sa suvom ovčetinom, pa hteo da probamm. Nisam odustao.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se sarma(tj. mesni dio) mota u raštiku, bude ljepše nego u kiselom kupusu, bar meni.

 

Varivo sa suhim mesom je odlično.

 

Sjeme se sije početkom trećeg mjeseca u rasadu, lagano pođe.

 

@Div, možda si dobio loše sjeme, mogu ti ja poslati na jesen ako želiš i ako korona dopusti. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bushman said:

Kod mene se sarma(tj. mesni dio) mota u raštiku, bude ljepše nego u kiselom kupusu, bar meni.

 

Varivo sa suhim mesom je odlično.

 

Sjeme se sije početkom trećeg mjeseca u rasadu, lagano pođe.

 

@Div, možda si dobio loše sjeme, mogu ti ja poslati na jesen ako želiš i ako korona dopusti. 

 

 

 

Verovatno je bilo loše seme, sejao sam na istom mestu blitvu, neko cveće, sve je niklo osim raštike. Pisaćemo se do jeseni, ako preteknemo, rad sam da posejem raštiku. Hvala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4O7zfY5.jpg

 

Izdvojio sam14 sadnica paradajza. Nece mi trebati vise, nemam gdje s tim. I ovo ce morati po saksijama. Papricice fino napreduju, vecina ih nociva vani vec nekoliko dana. Unesem samo ove najmanje ali i one ce van za koji dan.

 

Razmisljam da posijem krastavce, tikvice i bundeve, ima li smisla ili je najbolje da sacekam jos 15-20 dana i posijem ih direkt u zemlju? Definitivno je dovoljno toplo jer je neko sjeme bundeve proklijalo u kompostu.

 

Pored tikvica cu zabosti pritke da se uz njih pentra i grah.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...