Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

16 hours ago, Kronostime said:

KGaudHQ.jpg?1

 

Somewhere beneath the Avala fig is growing on the backyard. :s_d:

:classic_tongue:

 

 

Provociraj, provociraj :05:

 

Znam ja da tamo mogu smokve, imam ja i dvije koje su u dvoristu, ali se grane smrznu svake zime, bez obzira koliko ih zastitim, onda moram da ig dobro podrezem i onda olistaju i grane ponovo narastu, ali nema ploda :smiley24:

Ova u saksiji dahe plodove, jer je tokom zime drzim u kuci.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Amigo said:

 

Ja sam ozbiljan za zalivanje, pusti ti Kronosa. :classic_tongue:

Limun je mediteranska biljka, ja imam smokvu u velikoj saksiji i zimi je unosim u kucu i zalijem jednom u mjesec dana.

Ma znam ja to. Imalo da se kupi u lokalnoj prodavnici cvijeca. Mislim limun sa gotovim plodovima. Ali nama bilo zanimljivo da mi imamo od sjemenke do ploda. Ili preciznije mene zanima kad cvjeta. Tad mirise fantasticno. @Kronostime ne zelim da komentarisem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Iz sprdnje sam prosle zime iz semena uspeo da uzgajim nar. Sad cu isto pokusati sa limunom bez da uzimam zemlju za citruse.

 

Nar sa nekih sest meseci ima oko 30 cm i verovatno ce tih dvadesetak sadnica na prodaju na jesen. 

 

Sad sam se zainteresovao za egzotiku pa imam u planu da probam dosta tropskih biljaka da uzgajam u narednom periodu.

 

Generalno je problem zima ( kada je dnevna u minusu ) temperatura mi u plasteniku padne na nekih 3-5 stepeni uz vlaznost od 50% a u plasteniku koji zagrevam bude od 10-12 stepeni uz vlaznost od 70%.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Indig0 said:

Iz sprdnje sam prosle zime iz semena uspeo da uzgajim nar. Sad cu isto pokusati sa limunom bez da uzimam zemlju za citruse.

 

Nar sa nekih sest meseci ima oko 30 cm i verovatno ce tih dvadesetak sadnica na prodaju na jesen. 

 

Sad sam se zainteresovao za egzotiku pa imam u planu da probam dosta tropskih biljaka da uzgajam u narednom periodu.

 

Generalno je problem zima ( kada je dnevna u minusu ) temperatura mi u plasteniku padne na nekih 3-5 stepeni uz vlaznost od 50% a u plasteniku koji zagrevam bude od 10-12 stepeni uz vlaznost od 70%.  

Ako nesto prodajes, baci mi ponudu u PM - mozda se dogovorimo.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kronostime said:

Ako nesto prodajes, baci mi ponudu u PM - mozda se dogovorimo.

Na jesen se dogovrimo, kad prodju vrucine, sad nije pogodno za sadnju.

 

Videceno sta ce sve moci da se proizvede iz semena od egzotike, bez kalemljenja.

Link to comment
Share on other sites

Posađeni limun i klementina. Malo sam se izgnjavio oko ph vrednosti zemlje ali verujem da će odgovarati.

 

Valja presaditi tuje u veće saksije pred ove vrućine a od nedelje treba da mi stigne lovor višnja.

 

Rukola obrana po poslednji put, sada čekamo nove zasade da dospeju, ovo vreme ne pomaže, bude previše gorka. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nikao limun, klementina ništa. Njoj očigledno odgovara malo kiselija zemlja. Djubrivo koje sam koristio pri svakom zalivanju je 15 5 25, dobio sam odlične rezultate. Takodje prilikom sadnje u svaku saksiju treba staviti cimeta, omogućava dobar razvitak korenovog sistema i olakšava klijanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...