Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

Nikad ih nisam voleo (zelene) ali ako sruse Evroligu ne mogu a da im ne skinem kapu.

Koliko se secam kad je Djordi i formirao istu, tj tada ULEB, oni su ostali kao poslednji Mohikanci sa Fibom. Mozda ima nesto i u toj vezi sto mi budi nadu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2020 at 9:51 AM, propolis said:

 

Sve je do uloge, a Udoh je bio back up najboljem centru Nba, Goberu. Inače Udoh je odigrao najbolju sezonu u životu u Feneru i pre i posle nije igrao tako. 

 

Moguce kad u Hjustonu igra centar koji je krilo. 

Ovo nagadjanje je totalna nebuloza. Nemoguće je predvideti ničiju Nba karijeru. 

 

 

On 6/9/2020 at 12:40 AM, propolis said:

 

U Nba je sve pitanje uloge. Milutinov ima odličan size i veoma je pokretan za svoju visinu,a isto ima i odličnu percepciju igre. 

Kada bi dobio jasnu ulogu bio bi medju najboljim centrima i u Nba. 

 

Edit, moram da dodam da sigurno nije 25godisnjak bez iskustva. Momak igra El od svoje 17te godine i to na veoma visokom nivou. 

🙈

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bushman said:

 

🙈

 

Izvlacis iz konteksta. 

Kada bi imao ulogu, o tome je priča. 

 

Ukoliko bi otisao bez jasne uloge naravno da je nemoguće predvideti kakvom putanjom će ići njegova karijera, a ukoliko bi imao jasnu ulogu, tj recimo prvi centar SA, verujem da bi bio medju top centrima. 

😉

Link to comment
Share on other sites

Ne moze PAO srusiti EL. To prosto nije moguce ove sezone. Djordi je pokazao slabost i Janakopulos to vesto koristi i stiskace ga poprilicno dugo. Djordi je stavio klubove pred svrsen cin i nije bilo sanse da se sezona nastavi. Nije pokazao incijativu i liderstvo i prosto njegovi potezi su bili jako losi. Nijedna liga koja je cekala se nije zavrsila, tu ne racunam ABA, oni su sramota postojanja i tu su tek nekopetentni ljudi. Kao da se ABA igra samo zbog EL. Sta ostali klubovi bleje i statiraju.

 

Janakopulos je totalno lud lik i njemu se hebe zivo, samo je uhvatio momentum da ga jase za onu kaznu i jahace ga posto Djordi mlakonja i nece nista reci, vec cekati vreme da se ovaj smiri.

 

Evropska kosarka i odredjene zemlje su pokazale nesposbost i i opet su se vratile u skupinu odbojke i rukometa a sto dalje od NBA i fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Setite se samo 2014. godine, jeste one kada se Cibona povukla a Zvezda upala umesto nje... E pa te iste godine Montepaski sa A licencom izlazi iz Evrolige zbog finansijskih problema i ko ulazi? Sledeci najbolje plasirani tim italijanske lige, zapravo sampion Italije, Dinamo Sasari...

 

Tako da u slucaju izlaska PAO, ni Virtus, ni Partizan, ni Venecija (koju svi zaboravljaju a imala je isti broj pobeda i poraza kao i Virtus i Partizan u nedovrsenoj EC sezoni), ide Promiteus u EL, ako ce po nekom starom obicaju 🙂 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Za srpsku kosarku bi najbolji epilog bio da Zvezda zauzme mjesto Panathinaikosa a Partizan upadne umjesto Zvezde.

Bas Djordiju trebaju dva drzavna kluba sa sumnjivim finansijama i bednim tv pravima. Naglasio je vise puta da ovaj region daje jednog predstavnika.

 

A licencu bez privatizacije, nece dobiti niko.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

Setite se samo 2014. godine, jeste one kada se Cibona povukla a Zvezda upala umesto nje... E pa te iste godine Montepaski sa A licencom izlazi iz Evrolige zbog finansijskih problema i ko ulazi? Sledeci najbolje plasirani tim italijanske lige, zapravo sampion Italije, Dinamo Sasari...

 

Tako da u slucaju izlaska PAO, ni Virtus, ni Partizan, ni Venecija (koju svi zaboravljaju a imala je isti broj pobeda i poraza kao i Virtus i Partizan u nedovrsenoj EC sezoni), ide Promiteus u EL, ako ce po nekom starom obicaju 🙂

 

Tačno je da su Partizan, VIrtus i Venecija imali isti ukupan broj pobeda ali je za nastavak takmičenja bio bitan rezutlat samo u drugom delu (TOP16) te je tako i KKP proglašen za najuspešniji tim i dodeljena mu je prednost domaćeg terena sve do kraja takmičenja (ukoliko bi stigao do tamo). No to na stranu, zanimljivo mi je kako pokušavaš da pronađeš neki sportski kriterijum prilikom dodele licence 🙂

 

Đordi je jasno naznačio više puta koji su kriterijumi. Evo nedavno je objašnjavao kako bi bilo lepo da se Virtus priključi jer imaju jakog sponzora (Segafredo) i jer im treba još jedan klub iz Italije u EL. Pre toga je opet objašnjavao da im treba tim iz Pariza, pa tim iz Londona, pa da tim iz Berlina (Alba) takođe bude siguran učesnik jer je u pitanju veliko tržište..pa onda treba da uglaviš tu i Zenit sa jakim sponzorom (Gasprom) kao stalnim učesnikom...samo ne znam gde će da nagura toliko klubova sa licencama i još da uz to ostavi prostor za neki ABA klub plus finaliste EK.

 

Sve to doprinosi da komično deluje ona izjava EL gde se između ostalog govori da se prekidom takmičenja vodilo računa i o "očuvanju sportskog integriteta". U celom takmičenju imamo 11 A licenci, 2 dvogodišnje licence i pet jednogodišnjih. Od tih 5 jedna je Zenitova vajld karta. Samo su ova preostala 4 kluba (Alba, Valensija, Zvezda i Himki) ostvarili ulazak u EL na osnovu nekog uspeha u prethodnom takmičenju. Ostali su mogli komotno da budu pri dnu svojih liga i opet bi igrali EL.

Inače slažem se da ovo PAO-ovo deluje kao blef i da opet tvrde pazar ali ko zna. Neko je pitao oko prodaje licence - pisao je b92 o tome. Postoji ta mogućnost u EL regulativi:
 

Quote

Ipak, šta kažu propisi? Da li Panatinaikos mora da plati "penale" u iznosu od 10 miliona evra?

 

Sve zbog potpisanog 10-godišnjeg ugovora klubova sa A licencom, odnosno akcionara.

 

Ideja Panatinaikosa, na čelu sa kontroverznim vlasnikom Dimitros Janakopulosom, je da izbegne plaćanje i to pozivajući se na "rupu" u celoj saradnji.

 

Plan šestostrukog prvaka Evrope je da proda nekom od zainteresovanih timova licencu i tako se izvuče iz cele situacije bez posledica.

 

"Samo timovi sa garantovanim ugovorom i tri uzastopne godine učešća u Evroligi mogu da prenesu svoju licencu trećem klubu, nakon što takav potez prihvati Generalna skupština i sve dok su ispunjeni uslovi. Zamena iz bilo kog razloga zahteva da stari klub nastavi sa prodajom svojih akcija u skladu sa procedurama i kriterijumima o kojima je odlučeno", piše u pravilniku.

 

Za sada Bertomeu mudro ćuti, ne daje nikakve "zapaljive" izjave i čeka krajnji epilog.

 

Grčki mediji već pišu da Virtus iz Bolonje želi po svaku cenu da zauzme mesto Panatinaikosa, ispunjava sve standarde Evrolige, kao i Partizan koji je takođe ozbiljan kandidat.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=06&dd=11&nav_id=1694176

 

Svakako ne očekujem veće potrese do 2025. kada ističu sve desetogodišnje licence. FIBA se verovatno sprema za taj trenutak kada će pokušati da uputi ozbiljniji udar. Dokle god ne privuku 3, 4 najveća kluba ništa se neće promeniti. Opet, bilo bi glupo kada bi se koristili istim metodama kao EL i nudili neke licence za klubove već mislim da će ići jednostavno na mnogo veći fond nagrada za pobede što bi trebalo da bude dovoljan mamac.

Ono što je zanimljivo je da ugovor EL sa firmom IMG koja finansira takmičenje sa 630 miliona evra na desetogidšnjem nivou ističe 2025. ali se automatski obnavlja na još 10 godina te klubovi ne mogu da očekuju nikakva značajnija poboljšanja na tom polju od EL i tu je verovatno prostor gde FIBA možda može da traži šansu sada sa boljim menadžmentom i dobrim sponzorima.

Ovo je neko već postavljao - kliknite na tweet i pročitajte ceo thread. Ima zanimljivih zapažanja.

 

Stvar je u tome da je EL, kao što već svi znamo, svojevremeno iskoristila nesposobnost FIBA i nametnula svoje takmičenje i klubovima donela kakvu takvu korist ali pitanje da li je ta finansijska korist sada najbolja moguća ili je EL jednostavno isto tako ostala jedna inertna i neozbiljna organizacija koja klubovima ne donosi ni prilično koliko bi mogla u ovom trenutku?

Spominje se recimo kinesko tržište koje je ogromno i gde ja na kraju kineska državna televizija sama pokrenula praćenje EL dok je recimo EL Weibo (kineska društvena platforma) nalog sa skoro pola miliona pratilaca bio potpuno neaktivan...to takođe govori kakvu maglu Đordi prodaje i koliko je on samo stvorio iluziju neke ozbiljne organizacije, ali mora mu se odati priznanje da je do sada bio dobar u tome. Mnogo je doprinelo što je sa druge strane imao nesposobne ljude iz FIBA. Da li će se nešto promeniti za 5 godina? Možda. Kao što se može čuti navodno je u FIBA stvar u svoje ruke uzeo neki uspešan menadžer i sa takvom organizacijom iza leđa moći će da se pripremi na vreme i verovatno da privuče bolje sponzore od EL. Do tada, kao što rekoh i na KKP temi, klubovi sa ovih prostora svakako treba da teže da igraju sa najboljima, a to su i dalje EL takmičenja.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

Tačno je da su Partizan, VIrtus i Venecija imali isti ukupan broj pobeda ali je za nastavak takmičenja bio bitan rezutlat samo u drugom delu (TOP16) te je tako i KKP proglašen za najuspešniji tim i dodeljena mu je prednost domaćeg terena sve do kraja takmičenja (ukoliko bi stigao do tamo). No to na stranu, zanimljivo mi je kako pokušavaš da pronađeš neki sportski kriterijum prilikom dodele licence 🙂

 

Đordi je jasno naznačio više puta koji su kriterijumi. Evo nedavno je objašnjavao kako bi bilo lepo da se Virtus priključi jer imaju jakog sponzora (Segafredo) i jer im treba još jedan klub iz Italije u EL. Pre toga je opet objašnjavao da im treba tim iz Pariza, pa tim iz Londona, pa da tim iz Berlina (Alba) takođe bude siguran učesnik jer je u pitanju veliko tržište..pa onda treba da uglaviš tu i Zenit sa jakim sponzorom (Gasprom) kao stalnim učesnikom...samo ne znam gde će da nagura toliko klubova sa licencama i još da uz to ostavi prostor za neki ABA klub plus finaliste EK.

 

Sve to doprinosi da komično deluje ona izjava EL gde se između ostalog govori da se prekidom takmičenja vodilo računa i o "očuvanju sportskog integriteta". U celom takmičenju imamo 11 A licenci, 2 dvogodišnje licence i pet jednogodišnjih. Od tih 5 jedna je Zenitova vajld karta. Samo su ova preostala 4 kluba (Alba, Valensija, Zvezda i Himki) ostvarili ulazak u EL na osnovu nekog uspeha u prethodnom takmičenju. Ostali su mogli komotno da budu pri dnu svojih liga i opet bi igrali EL.

 

B1: Apsolutno tacno i nemam neke zamerke, samo sam ovim podatkom o Veneciji hteo reci da pored Virtusa i Parizana ima jos klubova koji su imali dobar skor nedovrsene sezone i mozda su se potajno nadali finalu i ulasku u EL. Da ne pominjem ostale klubove... 

B2: Kao sto sam rekao na kraju, "ako ce po nekom starom obicaju" - a te 2014. godine smo imali 2 slucaja Cibona/Zvezda i Montepaski/Dinamo. I identicni su, sledece najbolje plasirani tim iz lige iz koje je tim koji je odustao, je dobio mesto. Meni je to nekako sportski, pa se sada sprdam sa tim da bi to "morao" biti Promiteus 😄 Naravno da se u poslednjih 6 godina Djordji mnogo izbezobrazio... 

 

Pa otuda i taj nastavak tvog posta. Sve jasno, nemam zamerki.

 

B3: E sa ovim ne mogu da se slozim u potpunosti - smatram da ove sezone, s obzirom da nije zavrsena, nije moguce sportskije resenje od ovoga koje je doneto. Ko bi po tebi isao u EL a da bude sportskije (pod uslovom da se barem jedna relevantna liga ne odigra do kraja - imali smo eto barem Italijane koji su doneli odluku jos pre EL, ne znam da li je jos neko)?

 

Inace, nisam taj post napisao na KKP temi vec ovde, da ne bude da sam dosao tamo da vas trolujem ili stajem na zulj... 😉 Samo sam hteo da istaknem ovo da je nekada morala biti doneta slicna odluka (na temu izlaska kluba iz EL).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 7:36 PM, MetalHead said:

B2: Kao sto sam rekao na kraju, "ako ce po nekom starom obicaju" - a te 2014. godine smo imali 2 slucaja Cibona/Zvezda i Montepaski/Dinamo. I identicni su, sledece najbolje plasirani tim iz lige iz koje je tim koji je odustao, je dobio mesto. Meni je to nekako sportski, pa se sada sprdam sa tim da bi to "morao" biti Promiteus 😄 Naravno da se u poslednjih 6 godina Djordji mnogo izbezobrazio... 

 

Ne bi Promitheas dobio mesto u EL, nego AEK koji je bio drugoplasirani grcki tim pre prekida prvenstva.

 

On 6/12/2020 at 7:36 PM, MetalHead said:

Pa otuda i taj nastavak tvog posta. Sve jasno, nemam zamerki.

 

B3: E sa ovim ne mogu da se slozim u potpunosti - smatram da ove sezone, s obzirom da nije zavrsena, nije moguce sportskije resenje od ovoga koje je doneto. Ko bi po tebi isao u EL a da bude sportskije (pod uslovom da se barem jedna relevantna liga ne odigra do kraja - imali smo eto barem Italijane koji su doneli odluku jos pre EL, ne znam da li je jos neko)?

 

Inace, nisam taj post napisao na KKP temi vec ovde, da ne bude da sam dosao tamo da vas trolujem ili stajem na zulj... 😉 Samo sam hteo da istaknem ovo da je nekada morala biti doneta slicna odluka (na temu izlaska kluba iz EL).

 

Naravno da je moguce - ogranizacija kvalifikacija za sve klubove koji zadovoljavaju sportske kriterijume.

 

Konkretno, imas kvalifikacije za EC mesto (8 klubova i F8 format), kvalifikacije za ABA mesto (4 kluba, pre toga Mornar i Cedevita igraju mec za ulazak na f4), i da ne nabrajam dalje.

 

Pravljenje da se sezona nije ni igrala i da je ovo 2019./20 sezona - drugi pokusaj je isto tako sportsko resenje kao i uvazavanje trenutnog plasmana na tabelama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Ne bi Promitheas dobio mesto u EL, nego AEK koji je bio drugoplasirani grcki tim pre prekida prvenstva.

 

 

Naravno da je moguce - ogranizacija kvalifikacija za sve klubove koji zadovoljavaju sportske kriterijume.

 

Konkretno, imas kvalifikacije za EC mesto (8 klubova i F8 format), kvalifikacije za ABA mesto (4 kluba, pre toga Mornar i Cedevita igraju mec za ulazak na f4), i da ne nabrajam dalje.

 

Pravljenje da se sezona nije ni igrala i da je ovo 2019./20 sezona - drugi pokusaj je isto tako sportsko resenje kao i uvazavanje trenutnog plasmana na tabelama.

ABA liga je jedna velika farsa. Kao, eto nema EL i neka se i ne igra. Najveca glupost, veoma je zanimljivo u Nemackoj, bice jos bolje u Spaniji. Mislim da jedino Izrael nije trebao igrati, posto s kod njih bas renoviralo i tu ne kontam poentu.

 

Euroleague je morala da odigra ovo, bilo bi bas neizvesno ali i extremno gledano. Propustili su nevidjenu sansu za marketing.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

Ne bi Promitheas dobio mesto u EL, nego AEK koji je bio drugoplasirani grcki tim pre prekida prvenstva.

 

AEK je, koliko sam ja shvatio, za FIBA LS, ne bi oni igrali EC... bili su pozivani pa su odbijali. 

Peristeri je takodje FIBA LS igrao a i premali su, nisu interesantni Djordiju, tako da Promitheas, koji je igrao EC prosle sezone, moze da se racuna kao prvi sledeci. 

 

Ali sprdam se sa Promitheas-om naravno 😄

 

16 hours ago, goldberg said:

Naravno da je moguce - ogranizacija kvalifikacija za sve klubove koji zadovoljavaju sportske kriterijume.

 

Konkretno, imas kvalifikacije za EC mesto (8 klubova i F8 format), kvalifikacije za ABA mesto (4 kluba, pre toga Mornar i Cedevita igraju mec za ulazak na f4), i da ne nabrajam dalje.

 

Hajdemo realno - jedno je odrediti pobednika EC (to je jos najlakse, Final8 umesto eliminacionih utakmica) ali sta ces sa onim klubovima koji se plasiraju na osnovu plasmana u svojim ligama (a medju njima je i ABA)? Zasto bi Mornar i Cedevita igrali eliminacionu utakmicu kad je Mornar imao mozda i laksi duel u tom poslednjem kolu koje je odredjivalo ko ce biti P4 (Mega-Mornan; Krka-Cedevita)? Sta sa ostalim ligama (bese pored ABA jos i Nemacka, Spanija i VTB daju tim po plasmanu)? Da ne pominjem menjanje formata svih tih takmicenja u toku sezone... 

 

Dakle, budimo realni 🙂

Link to comment
Share on other sites

Da ne pominjem sto klubovi igracki ne bi bili isti kao tokom sezone, sto je pitanje da li bi se uopste vratili americki igraci, sta je sa igracima kojima je istekao ugovor i koji su potpisali za druge klubove...moglo bi se dogoditi suluda situacija da jedan igrac igra za tim celu sezonu a na tom zavrsnom turniru igra protiv svog tima...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MetalHead said:

AEK je, koliko sam ja shvatio, za FIBA LS, ne bi oni igrali EC... bili su pozivani pa su odbijali. 

Peristeri je takodje FIBA LS igrao a i premali su, nisu interesantni Djordiju, tako da Promitheas, koji je igrao EC prosle sezone, moze da se racuna kao prvi sledeci. 

 

Ali sprdam se sa Promitheas-om naravno 😄

 

Ako govorimo o proslim pravilima, to bi ukljucivalo situaciju i da nema FIBA LS

 

9 hours ago, MetalHead said:

 

Hajdemo realno - jedno je odrediti pobednika EC (to je jos najlakse, Final8 umesto eliminacionih utakmica) ali sta ces sa onim klubovima koji se plasiraju na osnovu plasmana u svojim ligama (a medju njima je i ABA)? Zasto bi Mornar i Cedevita igrali eliminacionu utakmicu kad je Mornar imao mozda i laksi duel u tom poslednjem kolu koje je odredjivalo ko ce biti P4 (Mega-Mornan; Krka-Cedevita)? Sta sa ostalim ligama (bese pored ABA jos i Nemacka, Spanija i VTB daju tim po plasmanu)? Da ne pominjem menjanje formata svih tih takmicenja u toku sezone... 

 

Dakle, budimo realni 🙂

 

Diskutovali smo sta bi bilo najsportskije resenje i ja sam ti dao model koji je najsportskije resenje.

 

Najmanji problem je tu gostovanja Krki i Megi (i jedni i drugi bi se borili da ne odu u baraz, ta gostovanja su slicna).

 

Koliko znam, BBL i ACB su se nastavile. EL je i ranije imala kvalifikacije pre pocetka sezone, jedini problem su sastavi timova, ali je i to minoran problem u odnosu na druga dva koja su bila u opticaju.

 

Jednostavno, model da se svi pravimo ludi i da zamisljamo da se sezona 2019/20 nije ni desila i da smo imali rupu od 12 meseci je proizasao iz modela u kojem bi se EL protegla na dve sezone, da bi Efes mogao da odbrani 1. mesto. Pa kad se videlo da od toga nema nista, taj model je primenjen jer Bartomeuu odgovaraju bas ovi timovi, jedino bi mozda ugurao Virtus.

 

Sportski motivi odavno ne stanuju u EL, sto potvrdjuje i besmislen ligaski format od 18 klubova od kojih samo 8 prolazi dalje. Manje od 50%! 

Link to comment
Share on other sites

Ma najsportskije resenje bi bilo da se sve nastavilo gde je i stalo, sa istim sastavima, ali to prosto nije moguce...

 

Svako drugo resenje ima mnogo mana - pa cak i ovo tvoje - ok, spanci i nemci neka zavrse svoje lige, a sta je sa ostalima, ABA i VTB ne igraju, sta sa EC timovima i njihovim ligama - Italijani i Grci su kao i ABA i VTB prekinuli sezonu... kako da uklopis sve to sada u neki smisao? I da uspes nekako, zalice se polovina timova, te nekom je to bila prednost te nekom je to otezavajuci faktor.

 

Zato je macem presecen ovaj cvor i nema dalje. 

 

Kao neko ko je u svojoj karijeri imao priliku da donosi odluke, i vrlo cesto je to bilo i u veoma ogranicenom vremenskom periodu, podrzavam to presecanje - samo je takvu odluku trebalo doneti ranije. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@MetalHeadPa podrzavas jer je KKCZ i sledece sezone u EL.

 

ABA i VTB se ne bi ni prekidali da je EL odmah donela odluku o kvalifikacionim turnirima u nekom avgustu ili septembru. Klubovi bi znali na cemu su i tako bi i planirali budzet.

 

EL je bilo kako da donese tu odluku jer je vecina klubova koje zele ionako unutra. Interesantno kako u EC nisu doneli takvu odluku, jer su to ionako popunjavali na osnovu plasmana u ligama jer EC nije "elitni klub".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...