Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

On 6/2/2020 at 6:18 PM, Manu said:

Ja sam zastupnik teze da su Spuri lude sto ga ne dovode i da bi bio startni centar tamo vec par godina

 

Koliko danas vrijedi Milutinov u kontekstu NBA tržnice? Dvadesetpetogodišnjak bez NBA iskustva za kojeg 'matična' ekipa i ne iskazuje neki interes.

 

Ja bi rekao da vrijedi manje od mjesta sa kojeg su ga Spursi birali. Dakle nekakav pik druge runde, što će reći da ga lagano može dovesti svaka NBA momčad.

 

 

U Euroligi je definitivno ponajbolji centar zadnjih par godina(od Udoha na ovamo)... pitanje je šta bi točno prenio od svoje igre u NBA...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bushman said:

 

Koliko danas vrijedi Milutinov u kontekstu NBA tržnice? Dvadesetpetogodišnjak bez NBA iskustva za kojeg 'matična' ekipa i ne iskazuje neki interes.

 

Ja bi rekao da vrijedi manje od mjesta sa kojeg su ga Spursi birali. Dakle nekakav pik druge runde, što će reći da ga lagano može dovesti svaka NBA momčad.

 

 

U Euroligi je definitivno ponajbolji centar zadnjih par godina(od Udoha na ovamo)... pitanje je šta bi točno prenio od svoje igre u NBA...

 

U Nba je sve pitanje uloge. Milutinov ima odličan size i veoma je pokretan za svoju visinu,a isto ima i odličnu percepciju igre. 

Kada bi dobio jasnu ulogu bio bi medju najboljim centrima i u Nba. 

 

Edit, moram da dodam da sigurno nije 25godisnjak bez iskustva. Momak igra El od svoje 17te godine i to na veoma visokom nivou. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Pa napisano je da ima 25god bez NBA iskustva. Tesko je zamisliti kako bi mu islo kad bi otisao. Zavisi od puno stvari. Kad bi otisao sad npr, imao bi i manje vremena da se razvija.Moje je misljenje da moze da ode na nekoliko godina sigurno, mozda i vise. Ali da, uslov da se zadrzi tamo je jasno definisana uloga pod obavezno.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, propolis said:

 

U Nba je sve pitanje uloge. Milutinov ima odličan size i veoma je pokretan za svoju visinu,a isto ima i odličnu percepciju igre. 

Kada bi dobio jasnu ulogu bio bi medju najboljim centrima i u Nba. 

 

Edit, moram da dodam da sigurno nije 25godisnjak bez iskustva. Momak igra El od svoje 17te godine i to na veoma visokom nivou. 

Kako da ne. 

 

Nisam slučajno u prethodnom postu spomenuo Udoha koji je odigrao jednu od najboljih sezona otkako je Eurolige pa znamo njegov NBA učinak i prije i poslije te sjajne euroligaške sezone.

 

Daleko je Milutinov od 'veoma pokretan za svoju visinu' u konkurenciji NBA centara, za EL to stoji.

 

Po meni on bi se ovisno o momčadi i adaptaciji smjestio između Žižića i Baynesa.

 

Edited by Bushman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskustvo jeste bitno ali ne i presudno. Mozda Doncic nije bas najbolji primjer jer je talenat koji se u Evropi pojavi svakih 10-15 godina ali ima jos dosta igraca koji pruzaju dobre partije cim dobiju sansu u NBA. Ima svakako jos vise onih kojima treba vremena da se adaptiraju i poprave neke segmente u igri.

 

Sto se tice Milutinova, vjerujem da bi pronasao svoju ulogu u vecini NBA timova ali isto tako ne vidim kako bi bio medju boljim centrima, da se ne zezamo.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bushman said:

Kako da ne. 

 

Nisam slučajno u prethodnom postu spomenuo Udoha koji je odigrao jednu od najboljih sezona otkako je Eurolige pa znamo njegov NBA učinak i prije i poslije te sjajne euroligaške sezone.

 

Sve je do uloge, a Udoh je bio back up najboljem centru Nba, Goberu. Inače Udoh je odigrao najbolju sezonu u životu u Feneru i pre i posle nije igrao tako. 

33 minutes ago, Bushman said:

 

Daleko je Milutinov od 'veoma pokretan za svoju visinu' u konkurenciji NBA centara, za EL to stoji.

 

Moguce kad u Hjustonu igra centar koji je krilo. 

33 minutes ago, Bushman said:

 

Po meni on bi se ovisno o momčadi i adaptaciji smjestio između Žižića i Baynesa.

 

Ovo nagadjanje je totalna nebuloza. Nemoguće je predvideti ničiju Nba karijeru. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marko said:

Pa napisano je da ima 25god bez NBA iskustva.

Jel moguće, stvarno? 

Pa kako da ima NBA iskustvo kad je evropljanin? 

Koji je to neamerički igrac dosao u Nba sa NBA iskustvom? 

 

5 hours ago, Marko said:

 

 

Tesko je zamisliti kako bi mu islo kad bi otisao. Zavisi od puno stvari. Kad bi otisao sad npr, imao bi i manje vremena da se razvija.Moje je misljenje da moze da ode na nekoliko godina sigurno, mozda i vise. Ali da, uslov da se zadrzi tamo je jasno definisana uloga pod obavezno.

 

Link to comment
Share on other sites

Janakopulos opet prica. Ovaj put mislim da mu je dopizdelo. Tesko se boriti sopstvenim keshom naspram par drzava, fudbalskih klubova i ostalih sranja odakl dolazi i crni novac. 

Jordi je imao sansu da ispadne laf, ali mislim da se poprilicno zaigrao sad. Mozda nece doci do udara sad, ali mislim da ako ne uradi neke drasticne poteze da ce sve ovo otici u qrac.

 

Previse meceva, manje zara i ulazak u EL po Djordijevom dizanju. Obesmislio je sezonu i nije hteo prosto da nadje resenje.  Janakopulos kaze javno, ali verujem da je dosta njih popizdelo. Na staklenim nogama je.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

Milano otpustio Nedovica i zadrzace Rola, kazem ja da Mesina pravi udruženje penzionera. Glavni uslov da bi igrao u Milanu je da si košarkaš i da si preko 33 godine.

A mozda Mesina nece igraca koji ce biti dostupan za max 15-20 utakmica u sezoni?

Edited by 12Laki
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, propolis said:

Milano otpustio Nedovica i zadrzace Rola, kazem ja da Mesina pravi udruženje penzionera. Glavni uslov da bi igrao u Milanu je da si košarkaš i da si preko 33 godine.

 

Roll je uz Rodrigueza i Scollu bio jedini igrac sa mozgom u Armaniju.

 

Samo zbog njih su se i nasli u situaciji da mogu da se bore za TOP 8.

 

Sto se evrolige u globalu tice, mnogo timova ce imati drasticno slabije budzete, a pitanje je i sta ce biti sa Fenerbahceom i Panatianikosom, ponosnim vlasnicima A licence. Bartomeuv fejl je sto je napravio takmicenje u kojima se takmicis jer imas novca, umesto sto imas novca jer se takmicis. Gde je ta zarada za klubove, gde je motiv da se bude deo njegovog takmicenja?

 

Bukvalno zeli da napravi NBA ligu bez drafta i najvecih zvezda, sto je propao projekat jos na startu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2020 at 10:16 AM, goldberg said:

 

Roll je uz Rodrigueza i Scollu bio jedini igrac sa mozgom u Armaniju.

 

Samo zbog njih su se i nasli u situaciji da mogu da se bore za TOP 8.

E ako su se zbog Rolla nasli u borbi za top 8 onda jebiga. Roll je prosecan EL igrac, neko ko igra iz drugog plana, slabo kreira za sebe i tanak je defanzivac. Klasican igrac za popunjavanje rostera i da bude tamo osmi, deveti igrac.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj deo je interesantan

 

Quote

Panathinaikos BC hereby in written formally expresses its intention to transfer the Club’s license and shares

 

To znaci da zele da prodaju svoje mesto i deonice u EL?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...