Jump to content

Filmovi koje nestrpljivo ocekujemo


Drug Crni

Recommended Posts

10 minutes ago, AgroLaki said:

Koji je zanr ova Barbi, nista nisam ukapirao iz Trejlera.

 

Komedija, neka fantastika?

Nisam sigurna što se tiče filmskog žanra, ali mislim da rediteljka cilja na satiričnu dekonstrukciju Barbie kao pop culture fenomena. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

Ne izgleda lose uopste

 

Meni izgleda uzasno. Ford jedva prica a koliko vidim bice borbe kao u LOTR. Nemoj slucajno da opadne dopamin na dva minuta zbog nedostatka konstantne akcije i borbe jedan na hiljadu. 

 

Ah da tu je i kliseirani nacista cisto da cirkus bude potpun. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2023 at 11:51 AM, Miki28 said:

Ne izgleda lose uopste

 

On 4/8/2023 at 3:37 PM, Geronimo said:

Bas su super uklopili Sympathy for the Devil sa Indijana Dzons temom. Priznajem, osecam mali hajp 🙂

Trejler izgleda sasvim smisleno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

A ne vidim ni šta će nam uopšte novi Indijana, nije to Bond franšiza. Da je sreće da zaključe serijal sa Fordom i manu se prikvela, ributa i nastavaka.

Imamo čak i seriju o mladom Indijani, ne znam šta bi više da izmišljaju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

A ne vidim ni šta će nam uopšte novi Indijana, nije to Bond franšiza. Da je sreće da zaključe serijal sa Fordom i manu se prikvela, ributa i nastavaka.

Imamo čak i seriju o mladom Indijani, ne znam šta bi više da izmišljaju.

 

Ne znam, nisam svakako za tu hiperprodukciju.

Mada su mi filmovi o Indiani mnogo bolji od Bonda.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/27/2023 at 10:34 AM, Stiletto said:

 

1958. samo nekoliko meseci posle postavljanja nuklearnog reaktora u Vinči došlo je do velike nesreće, curenja radioaktivnog materijala i ozračenja šestoro istraživača. Tadašnji direktor Vinče, čuveni naučnik Pavle Savić, je uspeo da ugovori da se oni već sledeći dan prebace u Pariz na lečenje, na u ono doba eksperimentalnoj intervenciji transplantacije koštane srži. Petrorica su preživela, jedan je preminuo. Savić je tokom istrage kao krivca naveo nemar, zbog kojeg je i došlo do incidenta, što se na kraju istrage pokazalo kao tačno. Nisu bili ni instalirani ni obezbeđeni svi sigurnosni elementi i sistemi, ali je reaktor, po naređenju državnog vrha, bio uključen bez toga.

 

600450_vincaakcident_244957736.jpeg?ts=2

 

Broz i radnici Instituta Vinča na dan startovanja reaktora. Reaktor je onaj gvozdeni valjak iza njih, koliko je "zaštićen" vidi se golim okom.

 

Opširnije o tome na https://nationalgeographic.rs/nauka/istorija/a16551/vinca-akcident.html

 

O događaju je snimljena i TV drama "Ozračeni" 1976. (ima je na Youtube), a koliko čujem Dragan Bjelogrlić upravo snima film "Lančana reakcija" o tom događaju.

 

 

 

Stigao trejler. Miki Manojlović glumi Pavla Savića, Bjelogrlić je Leka Ranković.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...