Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

18 minutes ago, Vamos Laki said:

Sa takmicarskog aspekta, ta utakmica je bila 3 nivoa ispod po vaznosti nego semis sa Cedevitom. Tad je region jos imao 3 kluba u EL, a plasman se odredjivao na osnovu bodovanja (aba, kls i kup). Znaci da biste isli u EL i da ste izgubili.

Sa aspekta uzitka, svakom navijacu kkP to mora biti draga pobeda. Ja sam se bukvalno najezio danas slusajuci Edina i njegovo odusevljenje. Ne odusevljenje sto ste vi pobedili vec koliko je to bila luda zavrsnica.

Pa bila je bitnija, jer da smo pobedili išli bi u EL, ali ja sam se osvrnuo više na istorijski kontekst, koji danas posle nekoliko godina dešavanja mogu da napišem, a to je da nas ni ta Evroliga ne bi spasila, već bi nas možda bacila u još veći dužnički bunar.

Tezak je bio samo način na koji smo eliminisani, ali slične posledice bi nas cekale pre ili kasnije...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Vamos Laki said:

Sa takmicarskog aspekta, ta utakmica je bila 3 nivoa ispod po vaznosti nego semis sa Cedevitom. Tad je region jos imao 3 kluba u EL, a plasman se odredjivao na osnovu bodovanja (aba, kls i kup). Znaci da biste isli u EL i da ste izgubili.

Sa aspekta uzitka, svakom navijacu kkP to mora biti draga pobeda. Ja sam se bukvalno najezio danas slusajuci Edina i njegovo odusevljenje. Ne odusevljenje sto ste vi pobedili vec koliko je to bila luda zavrsnica.

Uf, tri nivoa ispod... Sa strogo takmičarskog aspekta finale je uvek ispred polufinala. Nešto smo osvojili, uzeli neki trofej i prstenje, dodali godinu za zastavu. NIje sve u kvalifikovanju za neki sledeći stepen nego valjda i u pobedi u takmičenju koje igraš. Posebno na tako nezaboravan način.

 

Na stranu to što se slažem sa AgroLakijem da bi nas ta pobeda nad Cedevitom samo lažno uljuljkala, znali smo svi da već mnogo toga škripi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 21Barkley said:

Uf, tri nivoa ispod... Sa strogo takmičarskog aspekta finale je uvek ispred polufinala. Nešto smo osvojili, uzeli neki trofej i prstenje, dodali godinu za zastavu. NIje sve u kvalifikovanju za neki sledeći stepen nego valjda i u pobedi u takmičenju koje igraš. Posebno na tako nezaboravan način.

 

Na stranu to što se slažem sa AgroLakijem da bi nas ta pobeda nad Cedevitom samo lažno uljuljkala, znali smo svi da već mnogo toga škripi.

Nije sve u titulama. Naravno da takmicarski gledano, trofej jeste cilj. Ali se vrlo dobro zna da EL kroji sudbinu kluba za nadolazeci period.

Link to comment
Share on other sites

 
Setio se Saše Pavlovića sad kad sam video ovu sliku. Kakva je to njuška, prvo skoro svojeručno doneo pobede zvezdi u onim polufinalnim i finalnim okršajima a onda izbaksuzirao i protiv cedevite, kada je proslavljao pobedu u pretposlednjem napadu. Što bi se reklo, hvala mu gde čuo i ne čuo. 

Pa, pogrešno se sećaš. Cedevita je bila u sezoni 2013/14 tačnije 25. aprila 2014. godine. Te sezone u junu, Partizan je osvojio KLS titulu protiv Zvezde, nakon što je ispao od Cedevite na F4 ABA.

Inače Pavlović je došao u februaru te godine prilično nespreman, ali je vukao tim kad god Bogdana nije išlo. Protiv Cedevite je bio ubedljivo najbolji igrač sa 25 poena i da nije ušla Smitova trojka bio bi najzaslužniji za finale (da podsetim, to je samo 2 meseca nakon što je stigao). U oba ligaška derbija u KLS-u je dao po 20 poena (jedan dobila CZ, jedan KKP) i zatim u onoj Bogdanovoj plejof seriji (završena 3:1 za Partizan - prva je bila pobeda Zvezde nakon one 5 vs. 3 smejurije) davao redom 8, - (suspendovan), 16 (najbolji indeks na tom meču), 11. Dakle, njegov doprinos u sezoni 2013/14 je bio sasvim solidan i pored očigledne fizičke nespremnosti.

Imao je on pomračenja i u toj prvoj sezoni i neke glupe lične i tehničke ali su mu navijači gledali na to sve kroz prste jer si dobio čoveka koji je do juče bio legit član rostera NBA tima a pritom Grobar do koske koji je pristao da igra za smešnu kintu. Računalo se na to da će dići spremu na mnogo viši nivo nakon letnjih priprema.

Ono pravo pomračenje kod njega se desilo u sezoni posle kada je Zvezda konačno uzela titulu od Partizana. Potpuno neočekivano on je izgledao mnogo gore nego kad je došao i nije ličio na profesionalnog sportistu što je kulminiralo onim frustracijama i nesportskim potezima u plejofu. Očigledno se nije spremao uopšte (ili jeste,ali neozbiljno) za novu sezonu i mislio je da će mu za naše terene biti dovoljan i taj rekreativni pristup. I tu se zajebao. Na kraju, kao što se vidi iz citiranog posta, masa ljudi pamti samo tu njegovu najgoru deonicu, a zaboravlja da je sezonu pre značajno doprineo tituli plus, kao što rekoh, verovatno bi bio i najbolji igrač Partizana na F4 ABA da nije bilo te famozne trojke Smita.
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Bas tako

U prvoj sezoni je bio dobar i bas je pomogao ekipi, istinska grobarcina bukvalno ono daj nesto da ne bude za dzabe ipak govorimo o nba igracu na kraju ni to nesto nije uzeo... sta je bilo u drugoj sezoni ne znam ali videlo se da to nije to, prilicno preko q igrao

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

Ako se uospte ova sezona nastavi, hocemo li imati ceo sastav na raspolaganju (minus Mekadu, deluje mi da se on pozdravio sa nama)? Ukljucujuci i Redzija? 

 

Kontam da svi ostali igraci imaju ugovore i za narednu sezonu, ne znam jedino za Korija i Nemanju. Mada kontam da ce potonji da nam svakako pripomogne, ugovor ili ne 😊

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...