Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

21 minutes ago, Klotzen said:

Ja nisam siguran da je to taj pas. Probaj možda slike da mu pošalješ na viber gazda će odma znati da li je to taj pas. Meni onaj na slici deluje manji od ovog što si ti videla.

I ja to mislim sada. Ali ovaj je tako sladak, pratio nas sve vreme, isto žuća…postupiću tako iako verovatno nije njen. Hvаla.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bratova decurlija, tako ih oni zovu, na svakom koraku.
 
RABpJ2W.jpg
 
Ovaj me ne pusta iz vida, valjda sam mu mnogo sumnjiv. Gde god da krenem , on zamnom.
 
1I9NT5M.jpg
Volim dobermane, ali su mi mali. :)

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mrd said:

Volim dobermane, ali su mi mali. 🙂

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

pa to nadoknadis kvantitetom kao moj Branko. Cetiri dobermana plus prinova u vidu snaucera, koji je tu privremeno dok mu ne pronadju roditelje. Kladim se da ima da ostane , jer su tako dogurali do 4 komada. Kod njih postar nikada ne zvoni dva puta, tacnije kada jednom pozvoni nikada se vise i ne vraca. Svaki put kada dodjem kod njih prinova u u kuci a oboje kada hodaju treba im  dubak.:classic_biggrin:

 

spacer.png

 

spacer.png

 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Da li neko ima ogrlicu protiv lajanja sa limunovim sokom? Ja imam odavno obicne sa zujalicom, kupio sam na ebay kad Aliexpress nije ni postojao, i delovale su na pse koje sam ranije imao, ama na ovog bretonca ne deluju, jer im takva rasa. Ovi u knjigama to zovu "temperamentan". U praksi to znaci da je uvek kao na iglama, mrda i kad spava. Ponekad je u duzim periodima normalan, a kad ga uhvati, danima se dere kao lud noću. Ne dere se on bezveze, nego laje ulične pse ili odgovara drugim psima, ali to je neprilicno ponasanje i ne sviđa mi se, a i budi me.

 

Na obicne ogrlice protiv lajanja sa pištanjem, zujalicom i elektrodama ne reaguje, a ispravne su, probao sam sebi na ruci. One rade tako sto kad detektuju glasan zvuk zapište, ako se zvuk nastavi pište još dva puta, ako ne prestane ide zujalica, i na kraju impuls kao u onim spravicama za vežbanje, koji se pojačava ako lavež ne prestane. Jedino što ovaj ne reaguje uopšte. 

 

Sad postoje ogrlice protiv lajanja koje umesto pistanja, zujanja, i električnih impulsa (mislim da ove više ne mogu da se uvezu na osnovu novog zakona o dobrobiti zivotinja) kad detektuju glasan zvuk prskaju limunov sok. Pa ako neko ima, da li vrše pos'o?

Edited by Milenko Puzigaca
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2021 at 12:37 PM, Milica said:

Sa psece tacke gledista oni grizu sa razlogom, a sa moje, obzirom da ne znam da im citam misli, vrlo cesto bez razloga. U mom slucaju je bilo bez ikakvog razloga i bez najave, sta je on imao u glavi pojma nemam, znam samo da je jako bolelo.. 

Eto vase dete je proslo na rolerima ispred psa i to je razlog da ju ugrize? Ili moja komsinica kad je svom psu htela da pogleda sapicu jer je poceo da hramlje i on je ugrize za nos, ili na rancu kod prijatelja slavi se rodjendan ulaze zvanice, prolaze kroz dvoriste do kuce koja je na dnu imanja, pas laje i sve ih prati celim putem ali ne grize i u jednom momentu dolazi njihov sin sa devojkom, koju je vec video ranije,  ovaj se zalece i bez lajanja pocepa joj haljinu i ugrize je ispod rebara 😲 mi svi zanemeli! Gazde kazu ne znam sta mu bi, nikad pre nije ugrizao nikog. Ja da sam bila na njihovom mestu infarkt bi me strefio!

I onda kad na ulici vidim psa bez povodca i kad mi gazda kaze nebojte se ne grize, osecam se bas sigurno :lol_2:

Nego cula sam da i hrcak zna da ugrize 🙄 mozda ipak udomimo nekog Sijamskog borca :lol_2:

  Hide contents

4jEk2ik.jpg

 

Psa se ne smes plasiti, ne sme da ti vidi strah, ja mazim apsolutno sve kucice koje vidim na ulici i nije me nikad ujeo. Cak sam jednom pomagao caletu na terenu i vidim dolaze 2 psa, kaze on da ih ne diram jer stalno laju i reze na njega. Ja sam ih dozvao i samo sam ih gledao u oci i dao zatvorenu saku da onjuse, nikad ne prilazis otvorenom sakom zbog prstiju i nikad ga ne mazis po glavi iznad ociju ako ne znas psa. Kad su onjusili, lagano sam krenuo da ih mazim ali iskljucivo na mestima gde ocima prate ta radim, to je trajalo cirka 5 minuta i onda su poceli da se valjaju i da se igraju sa mnom najnormalnije.  Ako se pas zaleti na tebe, ni u kom slucaju ne bezati jer si sporiji, samo biti glasan i gledati ga u oci, pokazes dominaciju i pas ce odustati.  U retkim slucajeva i kad su psi dresirani za borbe ove metode nece upaliti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Amigo što wow, on je lud :lol_2: Pusti ti ove hipi nju ejdžere i njihove gluposti. Koristim te ogrlice oko 15 godina, i nista njima ne fali, mislim psima. Sta god da pas radi sto je nepozeljno, kao npr lajanje, ili da juri bicikliste, stvar je u tome da mu se skrene paznja dok to radi. I ove ogrlice su za to korisne. Cak i ako pas ne reaguje na pištanje ili zujalicu, pa krenu impulsi, ti impulsi su slabiji nego na onim glupostima kao za vežbanje. To se stavlja u početku, i to ako laju, i onda vrlo brzo nauce da ne treba da laju, i onda se više ne stavlja.  Zaboravljas da ovo nije Kanada, nego ako ti pas stalno laje, neće dugo, zbog ludaka koji će mu baciti neki otrov. To je osnovni razlog sto sam kupio te ogrlice.

 

Imam i ovu ultrazvucnu zvrcku

 

spacer.png

 

za dresuru, i protiv lajanja, ili da se otera nepoznati pas, i to je jos bolje da im se skrene paznja sa toga sto rade, ali ne mogu da mu dežuram cele noći :lol_2: Bretonci su inace poznati po tome da nisu bas za svakoga, jer su veoma ovako... neka bude kao u knjigama, temperamentni, i ako duze ostaju sami, vlasniku se verovatno nece svideti šta će ga docekati.

 

Imao sam i ranije bretonca, ali kako rekoh, ovaj je lud :lol_2: Evo uskoro puni 3 godine, i još uvek mu je ovo uobicajen nacin kretanja, kao u videu dole, i kad ne moze to da radi, sav je kao na iglama. Ponekad kao da sav drhti, i onda se non stop vrti tamo ovamo kao lud, hiljadu puta dnevno sa kraja na kraj, pa i dok spava mrda :lol_2:

 

Plus, za ove tri godine taj ni jednom nije dosao da se pomazi, ili onako da legne kod nogu, a da se okrene na leđa to tek nema šanse, nego po svaku cenu hoće da bude alfa, i uvek hoće on da bude iznad. Npr popne se na stepeniste, da on bude iznad svih. Pa onda, njima treba 10, 15 km dnevno da trce, i ako to ne rade dva tri dana, postanu kao đavo iz Tasmanije, kida šta dohvati :lol_2: Za te svrhe su se najbolje pokazale razne stvari od vestačke svile ili kako se to zove, iz ovih radnji sa polovnom robom, ili one igracke od konopca, jer to najteže pokida, a ove pseće igračke, to razbuca odmah.

 

Onda, ne podnosi ni da drugi psi budu iznad njega, pa npr kad se ono njuše da se upoznaju, ako je neki pas iznad njega po visini, onjuše se oni, ali odmah skače, ne baš da napada, ali da ih otera. Jednom je skocio na mastifa. Ne znaci njemu nista velicina. Koliki god da su, zbuni ih kad skoči na njih, jer misle da je lud, i u pravu su :lol_2: Nisam nikad video ovakvog bretonca. Zato idemo po ovakvim vukojebinama kao u snimku, gde nema ovih koji šetaju pse, ili bar uglavnom nema

 

https://mega.nz/file/XRMVgAKZ#UcKKXe0-bE77Zdx1ysXzw2DqlBH-vRvT7XVB0ZAqUI8

 

Poenta je, nista njima nije ako malo nose ogrlicu protiv dranja i luđenja, a hipi nju ejdžeri slobodno neka raspredaju teorije, ali kad oni nalete na ovakvog psa koji je lud, onda neka se jave da vidimo kako im se drze teorije :lol_2: Mislim meni odgovara jer da nije njega ne bih prelazio peške ni deseti deo koliko prelazim od kad je tu, ali je svakako lud :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Psa se ne smes plasiti, ne sme da ti vidi strah, ja mazim apsolutno sve kucice koje vidim na ulici i nije me nikad ujeo. Cak sam jednom pomagao caletu na terenu i vidim dolaze 2 psa, kaze on da ih ne diram jer stalno laju i reze na njega. Ja sam ih dozvao i samo sam ih gledao u oci i dao zatvorenu saku da onjuse, nikad ne prilazis otvorenom sakom zbog prstiju i nikad ga ne mazis po glavi iznad ociju ako ne znas psa. Kad su onjusili, lagano sam krenuo da ih mazim ali iskljucivo na mestima gde ocima prate ta radim, to je trajalo cirka 5 minuta i onda su poceli da se valjaju i da se igraju sa mnom najnormalnije.  Ako se pas zaleti na tebe, ni u kom slucaju ne bezati jer si sporiji, samo biti glasan i gledati ga u oci, pokazes dominaciju i pas ce odustati.  U retkim slucajeva i kad su psi dresirani za borbe ove metode nece upaliti. 

Osete da ih se plasis, pa ti pridju da objasne kako nema smisla. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

@Amigo što wow, on je lud :lol_2: Pusti ti ove hipi nju ejdžere i njihove gluposti. Koristim te ogrlice oko 15 godina, i nista njima ne fali, mislim psima. Sta god da pas radi sto je nepozeljno, kao npr lajanje, ili da juri bicikliste, stvar je u tome da mu se skrene paznja dok to radi. I ove ogrlice su za to korisne. Cak i ako pas ne reaguje na pištanje ili zujalicu, pa krenu impulsi, ti impulsi su slabiji nego na onim glupostima kao za vežbanje. To se stavlja u početku, i to ako laju, i onda vrlo brzo nauce da ne treba da laju, i onda se više ne stavlja.  Zaboravljas da ovo nije Kanada, nego ako ti pas stalno laje, neće dugo, zbog ludaka koji će mu baciti neki otrov. To je osnovni razlog sto sam kupio te ogrlice.

 

Imam i ovu ultrazvucnu zvrcku

 

spacer.png

 

za dresuru, i protiv lajanja, ili da se otera nepoznati pas, i to je jos bolje da im se skrene paznja sa toga sto rade, ali ne mogu da mu dežuram cele noći :lol_2: Bretonci su inace poznati po tome da nisu bas za svakoga, jer su veoma ovako... neka bude kao u knjigama, temperamentni, i ako duze ostaju sami, vlasniku se verovatno nece svideti šta će ga docekati.

 

Imao sam i ranije bretonca, ali kako rekoh, ovaj je lud :lol_2: Evo uskoro puni 3 godine, i još uvek mu je ovo uobicajen nacin kretanja, kao u videu dole, i kad ne moze to da radi, sav je kao na iglama. Ponekad kao da sav drhti, i onda se non stop vrti tamo ovamo kao lud, hiljadu puta dnevno sa kraja na kraj, pa i dok spava mrda :lol_2:

 

Plus, za ove tri godine taj ni jednom nije dosao da se pomazi, ili onako da legne kod nogu, a da se okrene na leđa to tek nema šanse, nego po svaku cenu hoće da bude alfa, i uvek hoće on da bude iznad. Npr popne se na stepeniste, da on bude iznad svih. Pa onda, njima treba 10, 15 km dnevno da trce, i ako to ne rade dva tri dana, postanu kao đavo iz Tasmanije, kida šta dohvati :lol_2: Za te svrhe su se najbolje pokazale razne stvari od vestačke svile ili kako se to zove, iz ovih radnji sa polovnom robom, ili o😄ne igracke od konopca, jer to najteže pokida, a ove pseće igračke, to razbuca odmah.

 

Onda, ne podnosi ni da drugi psi budu iznad njega, pa npr kad se ono njuše da se upoznaju, ako je neki pas iznad njega po visini, onjuše se oni, ali odmah skače, ne baš da napada, ali da ih otera. Jednom je skocio na mastifa. Ne znaci njemu nista velicina. Koliki god da su, zbuni ih kad skoči na njih, jer misle da je lud, i u pravu su :lol_2: Nisam nikad video ovakvog bretonca. Zato idemo po ovakvim vukojebinama kao u snimku, gde nema ovih koji šetaju pse, ili bar uglavnom nema

 

https://mega.nz/file/XRMVgAKZ#UcKKXe0-bE77Zdx1ysXzw2DqlBH-vRvT7XVB0ZAqUI8

 

Poenta je, nista njima nije ako malo nose ogrlicu protiv dranja i luđenja, a hipi nju ejdžeri slobodno neka raspredaju teorije, ali kad oni nalete na ovakvog psa koji je lud, onda neka se jave da vidimo kako im se drze teorije :lol_2: Mislim meni odgovara jer da nije njega ne bih prelazio peške ni deseti deo koliko prelazim od kad je tu, ali je svakako lud :lol_2:

Ocigledno da poznajete rasu koju ste odabrali, dodati smajliji kazu da niste bas toliko ljuti na svog psa i to je dobro. Ja se ic ne razumem u kucice ali se malo razumem u decu: nadjite nacina da ga fizicki umorite i bice miran kao bubica. Da je glup, ne bi imao ambicije da bude alfa, sa pametnim psom mozete da radite. Najbolje bi bilo da razgovarate sa profesionalnim dreserima pasa, ima ih u policiji, odgajivacnicama, resenje sigurno postoji. Ogrlica koju pominjete je ponizavajuca za psa, lomi vec izrazenu individualnost i sve sto mozete da dobijete kao odgovor je inat i nervoza i to nije resenje. Pas i vi se borite oko statusa alfe, verovatno gresim u proceni ali na to mi lici. Lajanje u nedoba je verovatno njegova potreba da bude dominantan, vi ste nocu pasivni i on koristi priliku da se i on cuje. 

Mislim da vasem "coporu" nedostaje jedna macka, da vam pokaze ko je gazda u kuci😊

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ne, nisam ljut, naprotiv, odgovara mi da šetamo. Ne laje on uvek, nego ponekad samo ima periode. A i ne takmici se sa mnom ko je alfa, zna svoje mesto, ali mu se ne sviđa mnogo izgleda. Verovatno sto je ipak jos mlad. Kad smo u setnji dolazi na poziv i sve, nije toliko nepokoran.

 

A stvarno ove ogrlice ne primecuje kao da ne postoje. Na ultrazvuk reaguje doduse. Ima i spravica koje nisu ogrlica, nego samo kutija sa ultrazvucnom "sirenom" pa se postavi negde, i kad detektuje glasan zvuk, sto bi bilo lavez, malo ukljuci sirenu i skrene im paznju. Nego to je malo skuplje od ogrlice, a i ne znam bas koliko razlikuje lavez od drugih zvukova. U stvari mi i ne smeta toliko ni lavež, nego ne volim da laje zbog ludaka.

 

Desio se ranije pokusaj trovanja, kad smo imali dva psa, mešanca, i ženku koker spanijela, kao Maza i Lunja :classic_smile:Neki ludak je pokusao trovanje kreozanom, to je neki insekticid zabranjen jos sezdesetih,  na osnovu simptoma je utvrđeno, a i pronadena je zuta masa. Pa ovaj mesanac izgleda nije pojeo dovoljno ili je osetio nesto, pa je jeo travu i povratio, i nije mu bilo nista osim sto je par sati dahtao i imao ubrzan puls, a zenka je bila pojela vise, pa je hidrogenom izazvano povracanje, i dobila je aktivni ugalj, i cele noci sam je hladio u kadi, pa je prezivela, ali sa ostecenjem bubrega. Taj kreozan deluje tako sto blokira mehanizam za regulisanje telesne temperature, i opasan je i za ljude, pise da dok se to koristilo, nosila se gas maska kad se prska :classic_ohmy:

 

Prijavio sam policiji, ali sta ce oni, to je prijava protiv nn lica. Rekli, da li sumnjate u nekoga. U koga da sumnjam, ne mogu da optuzujem ljude bezveze. Ko zna kakav je to ludak bio, plus su ti psi bili nauceni da ne laju, ovim ogrlicama. Taj mesanac je reagovao i na zujalicu, i bio je pametniji i od te zenke, i od ovog bretonca. Delovao je kao da razume sta mu se prica :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Da podelim ovde sa vama jednu neverovatnu anegdotu u kojoj je moj najbolji prijatelj demonstrirao poslušnost i agilnost na nivou koja je mogla i njemu i meni da presedne. Odemo pre par dana u šetnju gradskim kejom u 19h, hladno, vetrovito...nikog nigde. Pustim ga sa povodca i preskočim ogradni zid od 50cm i sidjem kosim betonskim delom tih 5-6 metra do peščane plaže i vidim da me ne prati, inače ide pristojno k'nozi i bez povodca...ali ok, zadržao se gore na šetalištu njuška nešto verovatno, jer ga ne vidim sa plaže. Samo što sam viknuo: ,,Ozzy...idemo!!!" već u narednoj sekundi se ludak u punom trku iz sve snage odrazio u vis sa ogradnog zida i preletevši tih 5-6 metra kosog nasipa doskočio još metar dalje u pesak. Prednje vešanje mu je popustilo, tresnuo je grudima ali je ostao na nogama i dotrčao do mene sa stavom: ,,nie mi ništa, dobar sam..." Iako je u top kondiciji, definisan, bez grama masnoće i za jednog molosa pretegnut, ipak ga je samo splet nekih čudnih okolnosti spasio da ne izlomi prednje šape ili i nešto gore od toga jer konjina ima preko 50kg. To veče i sutradan mu i nije ništa bilo, tek je jutros krenuo jedva primetno u hodu da štedi prednju desnu nogu, ali ne reaguje na istezanje, nema otoka ni promena u ponašanju. Tri dana mi ne izlazi iz glave taj skok...a mislio sam da je jako pametan.

 

 

33175207e5554232e4f290a44bb099f5.jpg

 

1c0eb7ef6d5df6b857e5d339cd593e2c.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cerka treba pocetkom februara sa svojim mackom (Carli, 2 godine) da doseli kod mene i moje dve macke (Telma i Janin, 14), na sest nedelja, dok cekaju useljenje u novi stan. Ovog vikenda smo zapoceli upoznavanje. Jos nismo stigli dalje od frktanja i rezanja kroz zicu, ali situacija obecava. Bice to pocetak jednog velikog prijateljstva 😀:

 

25-EB314-E-04-EC-4-F3-C-B0-F0-C2-E552519

  • Like 2
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...