Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Pedigre hrana je trash. Trebalo bi je baš izbegavati, posebno korišćenje u dužem vremenskom periodu. Naš najjeftiniji Premil je klasa za to djubre. Više ulažu u marketing nego u bilo koji drugi segment. Ta LA Lakers boja pakovanja i samo ime brenda im već decenijama obezbedjuju top lokacije u supermarketima gde se ne bi trebalo kupovati hrana za psa.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 12:54 PM, Wingwalker said:

Pedigre hrana je trash. Trebalo bi je baš izbegavati, posebno korišćenje u dužem vremenskom periodu. Naš najjeftiniji Premil je klasa za to djubre. Više ulažu u marketing nego u bilo koji drugi segment. Ta LA Lakers boja pakovanja i samo ime brenda im već decenijama obezbedjuju top lokacije u supermarketima gde se ne bi trebalo kupovati hrana za psa.

 

 

 

 

Kod mene nije bilo ništa drugo da se kupi, mislim bilo je nekakvih 'purina' i sličnih gluposti, pa sam se vodio onom ako ne znam šta valja, znam šta je skupo (a skuplji su za komad od konkurencije)

 

Ja ću nastaviti da mu dajem 'Happy Dog' veterinarka i Alberto :classic_smile: su me ubjedili da je to OK.

Link to comment
Share on other sites

IMG_4836-1.jpg.ad68ee66c37bfc212adf9d621a7d03f2.jpgIMG_4837-1.jpg.81f53cc73306e39361d698c1a5d969ae.jpg

 

Svile mi laste gnezdo iza kuće pretprošle godine. Vratile su se i prošlog i ovog proleća.

 

IMG_4832.jpg.9396b65663085b23d024402184837202.jpg

 

Ovo su mama i Mala, odmah tu pored zadnjeg ulaza sa lastama. Mala se inače zove Tipi, ali su je pokojni bata i mama preimenovali u Mala Mrvica, po njenoj mami. Na kraju je ostalo samo - Mala. :classic_smile:

 

Mama Mrvica je bila skoro ista...

 

635826646_MamaMrvica.jpg.086ad54a30f14bc36680d92d09340250.jpg

 

... i imala je zanimljivo žitije:

 

1229058322_Misevozimo....jpg.5e2e22d5ffd6521f62d2865bf534ccb2.jpg

 

Dva puta sam je čak i na jedrenje vodio. Ovde mi se malo uprpila u dingiju zbog talasa. :heart:

Edited by Neme
  • Like 9
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Neme said:

IMG_4836-1.jpg.ad68ee66c37bfc212adf9d621a7d03f2.jpgIMG_4837-1.jpg.81f53cc73306e39361d698c1a5d969ae.jpg

 

Svile mi laste gnezdo iza kuće pretprošle godine. Vratile su se i prošlog i ovog proleća.

 

 

Moj deda je drzao mehanicarsku radionicu, prostorija je bila u prastaroj nabijenici, adaptirana od nekadasnje kovacnice / stale u ogromnoj kucerini na selu. Plafon radionice je bio skroz starinski sa ogromnim gredama popreko prostorije i tu su se uselile laste. Otkad pamtim pa cak i par godina nakon sto je deda umro i radionica zvanicno prestala sa radom laste su tu dolazile svake godine. 🙂

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Radoye Laste se uvek vraćaju ako su uparene, koliko znam. Čak nisu ni nešto zahtevne, u smislu prolaska ispod gnezda ili normalnog razgovora u blizini. Jedino "pravilo" je da im se niko ne pentra gore....

 

Imali smo i mi 'tiće, više puta u karijeri. :classic_biggrin:

 

Opet me bacilo na novu stranu, pa jbmu sikirče... :classic_dry:

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radionica k'o radionica, tu se i fleksovalo i varilo i lupalo cekicem i svakakva buka i galama se desavala a laste bi samo vredno izletale i uletale kroz stalno odskrinuta vrata i kljukale gladne pticice. Mi klinci smo to odozdo gledali i bilo nam mnogo lepo 🙂

Jednom smo nasli pticice da su ispali napolje, deda ih je vratio nazad ali uginuli su. Laste su se svake godine vracale u isto gnezdo, jednom im se srusilo preko zime samo od sebe pa su ga ponovo izgradile bukvalno na istom mestu. Deda je mnogo voleo zivotinje, drzao je golubove, zeceve, pcele, od klasicne seoske zivine imao je svega po malo, o svemu tome se brinuo kao da su mu rod rodjeni. Uvek bi isao po vasarima i kad vidi nesto sto mu se dopadne doneo bi nama unucicima, pa smo tako imali morske prasice, hrckove, pekinezera (pored velikog kuvasa u avliji), nekoliko macaka raznih sorti, ma svasta 🙂

 

Eh, detinjstvo...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedno od mesta koje najviše voli u stanu. Tu se kroz prozor u popodnevnim satima pravi traka od sunca na kojoj Piksi voli da leži. Kupila mu ćera novu marvel ogrlicu pa ga uslikala da se pohvali drugaricama 😎

 

YKvrr60.jpg

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...