Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Mačke su nekako samostalnije, da ne kažem pametnije, pa ostavljaju utisak samostalnosti ali ipak kao i svaki kućni ljubimac traže i daju pažnju. Otprilike kao Bake, dok psi moraju non stop da vam budu na oku da ne naprave neku glupost, kao deca.

 

Naravno to je pošalica ali u svakoj šali ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/23/2022 at 4:36 PM, Klotzen said:

Kažu ljudi da je Pas kao da imate još jedno dete u kući

Tačno tako. Posebno ako živi zajedno sa porodicom u stanu. Pre par meseci kad su mi roditelji bili u poseti kaže moja supruga psu: "Ajde Piksi idi pozdravi dedu" :lol_2:

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

117690814-3301246309941573-4816464271088

 

Ovo je od letos ...

 

Ali ima priča iza slike.

Moj prijatelj ih mnogo voli i sada ih ima ni manje ni više nego 40... Fora je u tome što nema boksove nego ih drži u kući - jedino je skotne kujice i štence odvojio.

Neće da ih prodaje svakome - tek mora da idu u dobru kuću.Što razuem.

Neće čak ni selektivno da ih vazektomira.Žao mu.

I tako... Nego ako ste iz "dobre" kuće a želite malog,karakternog i super inteligentnog Bišona - javite mi....Počeo je da ih daje u bescenje.

Eto - to je priča iza slike.

Na slici je Bongo inače.

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

U nedavnom izveštaju “All About Cats”, mačka pop zvezde Taylor Swift rangirana je kao treći najbogatiji kućni ljubimac na svetu, nakon što je procenjena njena neto vrednost na 97 miliona dolara.

 

Mačka pop zvezde zove se Olivia Benson a rase je „Scottish fold“, a najveći deo bogatstva zaradila je glumeći zajedno sa svojom vlasnicom u nekoliko muzičkih spotova. Pored toga „napravila“ je  i sopstvenu liniju robe, a glumila je u mnogim visokobudžetnim reklamama.

 

(Olivia Benson se zove glavna junakinja serije Law & Order SVU :wink2:)

 

CYURkPtU0AAgk97.jpg

 

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
7 hours ago, Ne sam Safete said:

@Pletilja i ostali 🙂

 

 

Odavno sam svesna jedne cinjenice: sto je manje duse u ljudima, ima je vise u zivotinjama svih vrsta. Jako sam dugo na svetu, jako dugo imam vrlo slozene odnose sa mackama i psima i tvrdim da su se i jedni i drugi pomerili na toj skali samosvesti. I to me ne cudi, priroda uvek nastoji da bude u ravnotezi.

Ako ima iceg smislenog u ovoj tragedniji biblijskih razmera u Siriji i Turskoj, onda su to ovakvi i slicni primeri odanosti, zahvalnosti, odgovornosti, pozrtvovanosti zivotinja koje su sa ljudima podelile svu strahotu zemljotresa. Da li ce to bar malo da promeni one neljude koji muce, ubijaju zivotinje, ne znam, sklona sam da ne verujem u takav epilog. Priroda radi ono sto priroda zna ali da nije ljudske pohlepe, iskvarenosti, neodgovornosti emocionalne uskracenosti, razzmere razaranja bi bile neuporedivo manje.

Nikome, ni Bogu ni Prirodi ne mogu da prastam stradanje neduznih svih vrsta, dece, zivotinja, nemocnih.

I tako, da ne bi puklo, moje srce se zaledilo. 

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam gde da otvorim prilično heavy temu, ali ovde se nekako najviše uklapa koncepcijski.

 

Dakle, pitovi iliti bully breeds.

 

Šta činiti? Da ne kačim ovde grozne linkove iz vesti, svi naletimo na njih. Nisam nikada bio za breed specific regulation, niti mislim da bi to moglo da funkcioniše kod nas, pre svega jer je barem 70% pasa ilegalno (nije čipovano, vakcinisano).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

InShot_20230715_113130475.thumb.jpg.c6d03cfad22dcb5ce35247fd11624d72.jpgVidite vi to milo lice!

Moj maleni kojeg sam udomio sa mojom lepšom polovinom iz azila tek je napunio 1 i po godinu, a već je glavni baja u kraju 😎

 

Rekoh, aj da se malo i ovde oglasim. Tek je započelo takmičenje za najlepšu njušku vinkovaca, odakle je rodom moj maleni saputnik.. pa eto, molim za par lajkova vas koji ste deo ovog divnog foruma!

 

Veliko hvala, nadamo se pobedi 😊

 

👇👇👇Tu vam je link!!!👇👇👇

https://www.facebook.com/100064332596320/posts/659921139495633/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nista nismo mogli da ucinimo za Aju, tumor se vratio 3 put, sa metastazama na kostima, mozgu....

Teski dani provedeni u mazenju u senci platana, shaputanju na jastuku, pogled u te divne oci boje smaragda i skretanje mog pogleda jer, ja znam istinu, odluka je na meni. "Mama, Aja ne moze da ti kaze da je nesto boli, idemo zajedno, neces sama da prolazis kroz to..."kad to kaze lekar, onda to ima tezinu. Ko sam ja da odlucujem o tome, Aji treba jos samo malo vremena, da i poslednje secanje na 8 godina u odgajivacnici i sve uzase koje su joj ljudi cinili nestane, da ga zajedno izbrisemo iz njenog secanja......Aja je tu, sve vise spava, sve manje jede, mrsavi strasno brzo, zadnje nozice otkazuju i onda dolazi to subotnje jutro pre 14 dana, Aja ne moze da ustane, pokusava, pogled joj luta, u tim divnim ocima vise nema Aje, panika....

Imam 2 divna veterinara, znaju zasto smo dosli sa Ajom, daju nam vreme da se oprostimo pre prve in jekcije, Aja spusta glavicu na moj dlan i pada u san. izlazim, moj sin  ostaje sa njom, ja ne mogu.....bila sam spremna da odemo zajedno, da budem sa njom i u tom prelasku na drugu stranu, da se ne plasi. A morala sam da izadjem, da pustim lekare da u miru obave svoje....

2 godine i 10 meseci Aja je bila divan gost u kuci. Imala je, konacno, pored sebe nekog ko je postovao njene granice, pruzio joj mir i more neznosti, da iz svega toga uzme onoliko koliko moze. 

Ne bih vam pisala o ovoj traumi da me jutros nije pogodila jedna pesma sa radija koja mi je tako lepo objasnila sta sam ja bila u Ajinoj prici, sta svako od nas moze i treba da bude u necijim  pricama i evo tih divnih stihova:

 

 

cNIwgvT.mp4

 

Edited by Pletilja
  • Love 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pletilja said:

 

izlazim, moj sin  ostaje sa njom, ja ne mogu.....bila sam spremna da odemo zajedno, da budem sa njom i u tom prelasku na drugu stranu, da se ne plasi. A morala sam da izadjem, da pustim lekare da u miru obave svoje....

2 godine i 10 meseci Aja je bila divan gost u kuci. Imala je, konacno, pored sebe nekog ko je postovao njene granice, pruzio joj mir i more neznosti, da iz svega toga uzme onoliko koliko moze. 

Ne bih vam pisala o ovoj traumi da me jutros nije pogodila jedna pesma sa radija koja mi je tako lepo objasnila sta sam ja bila u Ajinoj prici, sta svako od nas moze i treba da bude u necijim  pricama i evo tih divnih stihova:

 

 

cNIwgvT.mp4

 

 

Meni je uteha bila da zivotinja ne zna sta je smrt i nema strah ili bilo kakav pojam o smrti i umiranju.

Razmisljala sam ( pokusavajuci da sebe utesim ) da je bol koju osecamo zapravo nas egoizam jer ne znamo kako

cemo i sta cemo sutra bez, u ovom slucaju, Aje.

Nju vise nista ne boli❤️

Edited by Selina
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta cu sa sobom.

 Udomila sam Aju jer sam bila zgrozena njenom macijom sudbinom: uvezena iz Rusije pre 11 godina kao kod nas retka rasa, razmnozavana preko mere da bi se zaradilo nekoliko hiljada eura prodajom njenih beba, iz pasosa vidim da je promenila 2 odgajivacnice u Bg, veterinari je zaticu u kavezu, bolesnu, zapustenu i potpuno istraumiranu, oduzimaju je vlasnici, lece je, pokusavaju udomljavanje kod nekoliko porodica, Aju vracaju jer je ona potpuno nesposobna cak i za kontak ocima, o dodiru, ikavoj komunikaciji nema ni govora. Te godine sam izgubila Izu, dijabetes usred korone, otisla je za 3 dana, bila sam toliko tuzna bez nje, onda sam cula Ajinu pricu i pomislila da je ispravno da se potrudim oko Aje  u cast mojoj Izi, mom malom andjelu cuvaru. 

Od prvog dana sa Ajom bila sam zgrozena koliko je ta macija dusica bila uplasena, prestravljena, bojala se i moje senke. Jedva da sam je i vidjala u stanu, stalno se krila, samo po posipu i praznim posudama za hranu znala sam da je tu. Mesecima smo tako zivele, kao sustanarke, patila sam, navikla da moje mace budu vesele, razmazene.....i onda je, jedno vece, Aja stala na prag moje sobe i pogledi su nam se sreli. Tako je pocelo nesto lepo, Ajino vracanje u zivot, miran, tih, ubrzo je sama dosla u moje krilo i trazila ceskanje i mazenje.... A onda je dosla dijagnoza malignog tumora, 2 operacije jedna za drugom. I tada me je pogadjalo koliko Aja ne ume da se brani: ni jedan jedini put za ove 2 godine i 10 meseci Aja nije izvukla svoje jake nokte, nije se branila kada sam morala da joj dajem tabletice, nikad me nije ujela ali mi ni u trenucima najvece prepustenost nije liznula ruku, jednostavno, Aja nije znala da i to moze. Da smo ipak uspele, videla sam kada se Aja prvi put sklupcala pored mog zaspalog unuka, Aja nam je verovala, strahote su zaboravljene.

I sad se desava nekakva uvrnuta inverzija: sad sam ja ta koja se plasi ljudi, sklanja se u svoja 4 zida zaprepascena merom ljudske pohlepe, svireposti, ruznoce. Ne propustam priliku da na objave o prodaji rasnih pasa i macaka ostavljam ogorcene komentare, gde god mogu apelujem da se rad odgaivacnica zabrani bar na 5 godina kako bi se smanjio broj ulicnih zivotinja koje su prepustene svakoj vrsti ljudske svireposti, postali smo (ne)kultura linca. Kako traziti milost za zivotinje kad smo tako brzo i tako lako zaboravili pobijenu decu, ne jedno, ne dvoje vec previse za i jedno drustvo koje pretenduje da to bude, postali smo copor sa alfa muzjakom koji laje na mesec dok mi podvijamo repove pred njim takvim, bestidnim i surovim.

 

I zato, u mom slucaju nije u pitanju egoizam, strah od pitanja kako cu bez Ize, Aje.....u pitanju je to sto ja vise ne mogu da verujem nikome osim deci i psima, mackama lutalicama, uz njih se jedino osecam kao ljudsko bice, sa ljudima - ne.

....

Dala sam reci mojoj deci da vise necu udomljavati nikoga, na sta ce liciti takav zivot, ne znam....

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja

 

Mislim da si ti otprilike poslednja osoba sa ovog foruma koja bi nekoga (vidim po reakcijama na tvoje pisanje, plus moje misljenje) 

asocirala sa nekom negativnom emocijom.

 

Ja inace decenijama imam kucne ljubimce skupljane iskljucivo sa ulice. Nikada nista od rasnih zivotinja, tu imam isto misljenje kao ti...(o ljudima vecinom ne bih ni trosila reci, cast izuzecima)

 

Druzimo se, oni kad im vreme dodje umru, ja tugujem za njima ali idemo dalje. Ima uvek neko novo da se udomljava iz nevolje. 

 

Tebi sve najbolje 🌷, drzi se.  

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Jezebel said:

@Pletilja

 

Mislim da si ti otprilike poslednja osoba sa ovog foruma koja bi nekoga (vidim po reakcijama na tvoje pisanje, plus moje misljenje) 

asocirala sa nekom negativnom emocijom.

 

Ja inace decenijama imam kucne ljubimce skupljane iskljucivo sa ulice. Nikada nista od rasnih zivotinja, tu imam isto misljenje kao ti...(o ljudima vecinom ne bih ni trosila reci, cast izuzecima)

 

Druzimo se, oni kad im vreme dodje umru, ja tugujem za njima ali idemo dalje. Ima uvek neko novo da se udomljava iz nevolje. 

 

Tebi sve najbolje 🌷, drzi se.  

Hvala draga, razumem....svim srcem, dusom i umom ove stihove osecam kao ultimativnu istinu....

pq3PPK5.jpg

Edited by Pletilja
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...