Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

11 hours ago, Klotzen said:

Jesi ti sigurna da one to ne mogu da preskoče ?

🙂

 

 

Ograda je samo provizorno naslonjena na vrata. Mogu i da je preskoce i da je sruse, ali nisu ni pokusale. Najzanimljivije je sto su se, i kad smo na neko vreme sklonili ogradu, sve tri ponasale kao da je i dalje tu. Tek posle nekih pola sata se Charli ohrabrio da predje u Telmin i Janinin deo stana, ali onda je dobio rezanje, pa smo prekinuli eksperiment.

Sledeci izazov ce biti da pokusamo da ih spojimo u istom prostoru. Njima je ocigledno dobro i ovako, ali meni malo tesko da preskacem ogradu svaki put kad idem u kuhinju ili kupatilo 😀.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Имам неког мешанца, хибридна верзија џек расела. Скоро сваких месец дана му купим оно јастуче за столице и то му буде јастук. Али сад ми већ та куповина досадила, плус он то крене да грицка, испада онај сунђер, онда га у неком моменту ухвати лудило, па по целом стану носи тај јастук. Имате неки предлог за кревет/јастук? Значи, да не може да га помера, да може да се пере, да не може да га гризе (ок, немогуће је ово), да потраје макар три месеца.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Referent said:

Имам неког мешанца, хибридна верзија џек расела. Скоро сваких месец дана му купим оно јастуче за столице и то му буде јастук. Али сад ми већ та куповина досадила, плус он то крене да грицка, испада онај сунђер, онда га у неком моменту ухвати лудило, па по целом стану носи тај јастук. Имате неки предлог за кревет/јастук? Значи, да не може да га помера, да може да се пере, да не може да га гризе (ок, немогуће је ово), да потраје макар три месеца.

Ako mu kupite nesto predvidjeno za grickanje, nece dirati jastuk?Vidjam u prodavnicama hrane za kucne ljubimce ogroman asortiman tih igracaka, ima i "kostiju"napravljeih od neke organske materije koju kuce moze da glodje do mile volje. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2022 at 1:30 PM, Neme said:

Moj paštrovski maloglavi cvilidreton, zove se Tipi a ima nadimak Mala, u akciji::bravo:

Jesi li pokupio ili si ostavio komsijama paket? :classic_biggrin:

Pitam jer poslednji put kada sam bio u BG oko zgrade mojih matorih "minsko polje", a u zgradi po hodnicima ne mozes da dises, posto ljudi puste ljubimce  da se ispisaju kada ih mrzi da ih vode napolje.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Jesi li pokupio ili si ostavio komsijama paket? :classic_biggrin:

Pitam jer poslednji put kada sam bio u BG oko zgrade mojih matorih "minsko polje", a u zgradi po hodnicima ne mozes da dises, posto ljudi puste ljubimce  da se ispisaju kada ih mrzi da ih vode napolje.

 

Ja to zovem kenjkesicatm:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

 Пас.

У последње време сам кукао на овог мог пса, јер ми је само представљао оптерећење, мислио сам да је он криз за ћеркину астму, стално прави неки хаос. Чак сам мислио да га одведем на село код таште.

И онда се данас разболим, пукне ме температура, ево тек сад ми спада мало, а он све време лежао поред мене на кревету. Жена покушала да га отера, он режи на њу, неће да се склони. Патетично сам га загрлио.

Пас.

 

 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Referent said:

 Пас.

У последње време сам кукао на овог мог пса, јер ми је само представљао оптерећење, мислио сам да је он криз за ћеркину астму, стално прави неки хаос. Чак сам мислио да га одведем на село код таште.

И онда се данас разболим, пукне ме температура, ево тек сад ми спада мало, а он све време лежао поред мене на кревету. Жена покушала да га отера, он режи на њу, неће да се склони. Патетично сам га загрлио.

Пас.

 

 

Percepcija zivotinja je drugacija od nase, vide, cuju, mirisu i ono sto je nasim culima nedostupno. Ono sto nam je zajednicko su emocije tako da ja ne bih insistirala na patetici, to je ljubav, zahvalnost, nemojte to da zaboravite za 2 dana. Probleme resavajte jedan po jedan, prvo testirajte cerku na alergiju na zivotinjske dlake da tu dilemu resite pa onda sve ostalo. 

Ovih dana obilazim prodavnice u nameri da kupim i trecu posudu za posip moje macke: Aja je krupnija od prosecne macke, desava se da promasi pa nalazim mokracu na plocicama pored posude sto znaci da moram da dezinfikujem celo kupatilo. Kupatilo je jako usko i dugacko, zatvoren WC ne mogu da smestim gde treba jer nema mesta, svi su kabasti,  a ne stavlja mi se to cudo na sredinu kupatila. Pisem vam o ovome da znate da niste jedini kome ljubimac pravi svasta, niko nije savrsen. Nas svet nije njihov svet, mi smo ih premestili u nase uslove zivota i najmanje sto mozemo da uradimo je da im pomognemo da se u njemu snadju. Koliko njima to znaci, uverili ste se i sami, vas pas vas voli i oseca odgovornost za vas zivot. Tako rade pravi prijatelji. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E, takvu dlaku je, odjednom, imao ovaj moj medjed. Samo je pocelo u rukohvatima da mu otpada runo - bio me bas zent. Odem kod veterinara:

 

Spoiler

 

 

a on: "To je zbog starosti, a mozda su geni."

"Ma, kakvi, bre, geni?! Daj neke injekcije!"

"Tu pomoci nema."

Sta, pomoci nema? ( Sad cu, molotovljev, da ti bacim, samo da nadjem flasu!)

PS. Pitam, najboljeg prijatelja, Gugla... On mi preporuci neke suplEmente... i, (vojila), kosa mu opet raste.

Kosa.jpg

Prase, moje... :heart:

Edited by uncletima
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U isto vreme kad je kosa pocela da mu opada, krenuo je da hramlje na prednju, desnu, nogu. Pitam istog veterinara - Take a guess...: "Star je, mozda su i geni...". Udje u ordinaciju i bez zdravo da kaze (Sve mi se vise cini da je samo zeleo da me sto pre otkaci - Ma, nemoj!). Srecom, "sestra", predusretljiva, te mi ponudi *neke tablete.

Sve ovo pisem, za slucaj da vas zadesi slican problem. Molim i drugi put. :wink2:

*

Spoiler

Hyaloral.



PS. Tretman traje nekoliko meseci, ali ova moja mecava je prestala da hramlje posle par nedelja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...