Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

21 minutes ago, dulematic said:

Ma jok, kako ne kontaš da se Sector sprdao i pisao o Čovkinsu 😄

 

Nemoj molim te ...

 

A Avramovic je plej boli glava... taj asistenciju nije video ni na televizoru. Daleko od toga da je los, ali plej nije. Mozda po visini.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

Negde u Januaru ove godine cuo sam od drugara (inace veliki grobar, ne propusta tekme KKP, sezonska redovno itd) jedan "trac" o KKCZ...

Bas ovih dana se pise o tome, otkricu kada budu poznata dalja desavanja u EL i Aba...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki Six said:

Negde u Januaru ove godine cuo sam od drugara (inace veliki grobar, ne propusta tekme KKP, sezonska redovno itd) jedan "trac" o KKCZ...

Bas ovih dana se pise o tome, otkricu kada budu poznata dalja desavanja u EL i Aba...

Brate, kazi odmah kada vec pominjes.

Mojne rovca da nam bacas 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo mozda i u malo boljoj poziciji kad se prica o biranju domacih igraca za narednu sezonu nego sto smo bili ranije, mislim da nam neki igraci koji ranije nisu bili sada postaju dostupni, a neki drugi su dovoljno napredovali (Radanov, Avramovic..):

PG- Jovic, Markovic, Avramovic

SG- Nedovic, Lazic, Radanov, Dobric

SF- Dangubic, Davidovac, Simonovic

PF- Mitrovic, Simanic, Ilic (Igokea)

C- Kuzmic(?), Simonovic (Mega), Stimac, Ristic

 

Verovatno sam i zaboravio neke

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Manu said:

Mislim da smo mozda i u malo boljoj poziciji kad se prica o biranju domacih igraca za narednu sezonu nego sto smo bili ranije, mislim da nam neki igraci koji ranije nisu bili sada postaju dostupni, a neki drugi su dovoljno napredovali (Radanov, Avramovic..):

PG- Jovic, Markovic, Avramovic

SG- Nedovic, Lazic, Radanov, Dobric

SF- Dangubic, Davidovac, Simonovic

PF- Mitrovic, Simanic, Ilic (Igokea)

C- Kuzmic(?), Simonovic (Mega), Stimac, Ristic

 

Verovatno sam i zaboravio neke

 

Radanov opet da sedi na klupi, pa sta ce mu to u karijeri. Dovoljno su ga unakazili do sad. A Jovic ce u PAO ako Kalates ode u CSKA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikada mi neće biti jasno insistiranje na toj famoznoj domaćoj osnovi, radije ćemo na silu dovoditi/vraćati neadekvatna domaća rešenja, nego odraditi kvalitetan skauting i napraviti selekciju po košarkaškim kriterijumima. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Lukas u Detroitu,Sejn Larkin u Efesu...Ta jednacina kosmicki nije ispravna.Hvala Lukasu za sve sto je radio za nas klub,bilo je to tako suptilno da suptilnije ne moz biti.

37 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Radanov opet da sedi na klupi, pa sta ce mu to u karijeri. Dovoljno su ga unakazili do sad. A Jovic ce u PAO ako Kalates ode u CSKA.

Kalates u Cska,Jovic u PAO,Covic u Himki a Lukas u Detroit...Svakom kome je cigra iz Zeleznika na srcu ce lajkovati ovaj post...🙏🙏🙏🙏

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, quentin said:

Evo malo a propo ove priče koliko menadžer, tj. Miško kontroliše/ne kontroliše klijenta.

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=05&dd=14&nav_id=1683788

Čekaj, jel neko loše prošao od njih? Još jedan pokazatelj koliko dobro radi svoj posao. Inače je uvek voljan svima da pomogne, i radi 365 dana godišnje. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Nikada mi neće biti jasno insistiranje na toj famoznoj domaćoj osnovi, radije ćemo na silu dovoditi/vraćati neadekvatna domaća rešenja, nego odraditi kvalitetan skauting i napraviti selekciju po košarkaškim kriterijumima. 

 

Domaća osnova je bitna kada nemas para kao Efes, Cska, Real da kupuješ sve što hoces, ali se slažem da ne treba vraćati Simonovic, Jaku kada imaš Dobrica, Davidovca, Radanova,Djordjevica...

 

Najbolja varijanta je na domaću osnovu koju imas (CZ, Fmp...) dovesti dobro skautirane igrace koji će da nadopune selekciju i smanje nedostatke igraca koje imaš. 

Bolje kupiti 4 vrhunska igraca, nego 8 neproverenih (videti pod fk).

Neko će reći pa nije lako dovesti 4 odlicna igraca, ali treba težiti ka tome. 

 

 

Edit, verujem da je uzrok velikog broja stranaca u Zvezdi bas taj što nema jasne vizije, posle Radonje, sta, kako i kuda dalje. 

Sa takvim potezom se pokušava dobiti instant kvalitet, ali rezultati i nisu bas očaravajući. 

Edited by propolis
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

 

Domaća osnova je bitna kada nemas para kao Efes, Cska, Real da kupuješ sve što hoces, ali se slažem da ne treba vraćati Simonovic, Jaku kada imaš Dobrica, Davidovca, Radanova,Djordjevica...

 

Krenuo sam da odgovorim Guruu ali je ovo poenta ukratko (eto Djordjevica sam zaboravio). Mozemo i da uopstimo diskusiju naravno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Nikada mi neće biti jasno insistiranje na toj famoznoj domaćoj osnovi, radije ćemo na silu dovoditi/vraćati neadekvatna domaća rešenja, nego odraditi kvalitetan skauting i napraviti selekciju po košarkaškim kriterijumima. 

Vidim da tvoj post ima podosta lajkova, ali ja se ne slažem sa istim 100%. Prvo, Blazic i Dangubic pa i Simonovic nisu neadekvatna domaća resenje, mislim da mogu još dosta da pruže. Drugo, videli smo prethodnih par sezona kako smo se proveli sa strancima.

Možda posle ove famozne korone finansijska situacija i nije tako sjajna kao i svuda, pa se pokušava sa domaćim rešenjima koja će biti bar ja mislim jeftinija i neće se baš buniti na malo kašnjenje plate.

Inače meni je draže da vidim 12 domaćih igrača na terenu kako se bore kao lavovi, nego 8 od 12 stranaca, meni to dodje baš tužno jer je Srbija zemlja kosarke i ne priliči joj da dva najbolja kluba imaju 60-70% stranaca u timu.

E sad meni je najbolja neka sredina 2-3 nosioca stranca koji prave razliku ili da se proba sa nekim igračima sa koledža da se rizikuje tipa kao komsije što su uboli Dzounsa, Lendejla...ili neki tek pridošli u Evropu kao Mozli.

Ne pišem skoro uopšte, ali redovno čitam. Jednostavno sam morao da odgovorim na ovaj post. Ništa lično.

Edited by Cvarkov
Edit sad vidim da je propolis nešto slično napisao
Link to comment
Share on other sites

Tako izgleda kad se uzme Lazic za primer. On se nekad borio kao lav ali je sa promenom trenera počeo da radi stvari na terenu koje ne ume ni u teoriji i počeo van terena da radi stvari koje ne priliče jednom sportisti. A kontam da ti je posebno na zubu zbog branjenja neodbranjivog. 🙂

Edited by Cvarkov
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, propolis said:

 

Domaća osnova je bitna kada nemas para kao Efes, Cska, Real da kupuješ sve što hoces, ali se slažem da ne treba vraćati Simonovic, Jaku kada imaš Dobrica, Davidovca, Radanova,Djordjevica...

 

Najbolja varijanta je na domaću osnovu koju imas (CZ, Fmp...) dovesti dobro skautirane igrace koji će da nadopune selekciju i smanje nedostatke igraca koje imaš. 

Bolje kupiti 4 vrhunska igraca, nego 8 neproverenih (videti pod fk).

Neko će reći pa nije lako dovesti 4 odlicna igraca, ali treba težiti ka tome. 

 

 

Edit, verujem da je uzrok velikog broja stranaca u Zvezdi bas taj što nema jasne vizije, posle Radonje, sta, kako i kuda dalje. 

Sa takvim potezom se pokušava dobiti instant kvalitet, ali rezultati i nisu bas očaravajući. 

 

To što imamo značajno manje para, znači da smo u startu u neravnopravnom položaju i da nam je izbor sužen. Nažalost, kod nas postoje i još neka ograničenja, što zbog politike, što zbog toksičnog odnosa sa večitim rivalom - dakle pool igrača koje možemo/smemo da dovedemo se dodatno prazni. Ako pored toga sebe još dodatno ograničimo pričom "ne više od 3, ili 4 stranca", ja ne vidim na koju foru mi mislimo da sastavimo funkcionalan i kompetitivan roster na EL nivou. Uvek bi se isključivo vodio košarkaškim kriterijumima prilikom sastavljanja tima, a ne ispunjavanjem nekih kvota koje smo sami sebi nametnuli (jer ograničenje ne postoji ni u EL, ni u ABA).

 

Što se tiče ovih vrhunskih igrača - takve je ubedljivo najteže dovesti, posebno sa novcem kojim mi raspolažemo. Mislim da je naša šansa pre u nekom kompaktnom, uigranom i dobro selektiranom timu, nego u nadi da ćemo nabosti neke mamojebe koji će junački da povuku grupu random nabacanih domaćih mediokriteta. 

 

Stranaca imaš najrazličitijih klasa i profila, zašto ne dovesti i nekog vrhunskog role player-a stranca, sa specifičnim kvalitetima koje nijedan domaći igrač nema, a potrebni su timu (npr. Mozli)? Ili nekog mladog i talentovanog stranca na višegodišnji ugovor (Veseli)? Za mene bi recimo pre to bio pokazatelj neke vizije, nego recikliranje jednih te istih imena i biranje po državljanstvu.

 

1 hour ago, Cvarkov said:

Vidim da tvoj post ima podosta lajkova, ali ja se ne slažem sa istim 100%. Prvo, Blazic i Dangubic pa i Simonovic nisu neadekvatna domaća resenje, mislim da mogu još dosta da pruže. Drugo, videli smo prethodnih par sezona kako smo se proveli sa strancima.

Možda posle ove famozne korone finansijska situacija i nije tako sjajna kao i svuda, pa se pokušava sa domaćim rešenjima koja će biti bar ja mislim jeftinija i neće se baš buniti na malo kašnjenje plate.

Inače meni je draže da vidim 12 domaćih igrača na terenu kako se bore kao lavovi, nego 8 od 12 stranaca, meni to dodje baš tužno jer je Srbija zemlja kosarke i ne priliči joj da dva najbolja kluba imaju 60-70% stranaca u timu.

E sad meni je najbolja neka sredina 2-3 nosioca stranca koji prave razliku ili da se proba sa nekim igračima sa koledža da se rizikuje tipa kao komsije što su uboli Dzounsa, Lendejla...ili neki tek pridošli u Evropu kao Mozli.

Ne pišem skoro uopšte, ali redovno čitam. Jednostavno sam morao da odgovorim na ovaj post. Ništa lično.

 

Kamo sreće da je problem prethodnih par sezona bio veliki broj stranaca i da je magično rešenje samo smanjiti taj broj... Problemi su mnogo dublji, na strance je samo najlakše prebaciti fokus i svaliti krivicu.

 

Mi jesmo zemlja košarke, ali nemamo neograničenu bazu igrača, posebno ne kvalitetnih. Sastavi listu od 16-17 najboljih domaćih igrača i videćeš da nijedan od njih nije trenutni igrač Zvezde, niti je realno da bilo koga od njih dovedemo. To što je neko "najbolji domaći dostupni" ne znači ama baš ništa, šta će ti 5. ili 6. najbolji srpski plej, ako je to igrač skromnog kvaliteta/potencijala?

 

I kada sam već kod potencijala, mi ne samo da ne možemo da dovedemo 15-ak (a verovatno i više) najkvalitetnijih domaćih igrača, mi više ne možemo da dovedemo ni najtalentovanije naše igrače, jer oni sve ranije odlaze u inostranstvo i preskaču stepenice - imamo primere Smailagića, Petruševa, Pokuševskog... Imajući to u vidu, kao i generalno sve tužnije stanje naše klupske košarke, smatram da je potpuno besmisleno na silu forsirati priču o domaćoj osnovi, jer jednostavno ne postoje uslovi da takav tim bude konkurentan na nivou na kome mi želimo da igramo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Guru said:

 

To što imamo značajno manje para, znači da smo u startu u neravnopravnom položaju i da nam je izbor sužen. Nažalost, kod nas postoje i još neka ograničenja, što zbog politike, što zbog toksičnog odnosa sa večitim rivalom - dakle pool igrača koje možemo/smemo da dovedemo se dodatno prazni. Ako pored toga sebe još dodatno ograničimo pričom "ne više od 3, ili 4 stranca", ja ne vidim na koju foru mi mislimo da sastavimo funkcionalan i kompetitivan roster na EL nivou. Uvek bi se isključivo vodio košarkaškim kriterijumima prilikom sastavljanja tima, a ne ispunjavanjem nekih kvota koje smo sami sebi nametnuli (jer ograničenje ne postoji ni u EL, ni u ABA).

 

Što se tiče ovih vrhunskih igrača - takve je ubedljivo najteže dovesti, posebno sa novcem kojim mi raspolažemo. Mislim da je naša šansa pre u nekom kompaktnom, uigranom i dobro selektiranom timu, nego u nadi da ćemo nabosti neke mamojebe koji će junački da povuku grupu random nabacanih domaćih mediokriteta. 

 

Stranaca imaš najrazličitijih klasa i profila, zašto ne dovesti i nekog vrhunskog role player-a stranca, sa specifičnim kvalitetima koje nijedan domaći igrač nema, a potrebni su timu (npr. Mozli)? Ili nekog mladog i talentovanog stranca na višegodišnji ugovor (Veseli)? Za mene bi recimo pre to bio pokazatelj neke vizije, nego recikliranje jednih te istih imena i biranje po državljanstvu.

 

 

Kamo sreće da je problem prethodnih par sezona bio veliki broj stranaca i da je magično rešenje samo smanjiti taj broj... Problemi su mnogo dublji, na strance je samo najlakše prebaciti fokus i svaliti krivicu.

 

Mi jesmo zemlja košarke, ali nemamo neograničenu bazu igrača, posebno ne kvalitetnih. Sastavi listu od 16-17 najboljih domaćih igrača i videćeš da nijedan od njih nije trenutni igrač Zvezde, niti je realno da bilo koga od njih dovedemo. To što je neko "najbolji domaći dostupni" ne znači ama baš ništa, šta će ti 5. ili 6. najbolji srpski plej, ako je to igrač skromnog kvaliteta/potencijala?

 

I kada sam već kod potencijala, mi ne samo da ne možemo da dovedemo 15-ak (a verovatno i više) najkvalitetnijih domaćih igrača, mi više ne možemo da dovedemo ni najtalentovanije naše igrače, jer oni sve ranije odlaze u inostranstvo i preskaču stepenice - imamo primere Smailagića, Petruševa, Pokuševskog... Imajući to u vidu, kao i generalno sve tužnije stanje naše klupske košarke, smatram da je potpuno besmisleno na silu forsirati priču o domaćoj osnovi,

 

 

Quote

Jer jednostavno ne postoje uslovi da takav tim bude konkurentan na nivou na kome mi želimo da igramo.

E to je glavno pitanje, šta mi želimo da igramo i na kom nivou? 

 

Koje je tvoje mišljenje, da li mi imamo snage i znanja (recimo da dovodimo igrace po principu o kom govoriš uz dobar skauting) da igramo EL svake sezone i na kom nivou? 

Ustvari da li je pod moranjem El ili mozemo biti u vrhu ukoliko odigramo i EK koji sezonu kao KKP ove sezone. 

 

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

 

samo sam preleteo tekst, pa ne znam da li isključivo priča o njihovom aktuelnom odnosu. on sada ima 26 godina a kaže da sarađuju već 10 godina

 

samo ta činjenica da radiš sa nekim ko nije ni punoletan je mnogo drugačija od saradnje sa mladim trenerom a to verovatno drugačije od trenera koji je vodio zvezdu nekoliko godina u el, zatim bajern a pre toga već imao nekakav cv

 

Nedje oko sat, sat i minut krece ta prica o Misku, nesto malo prije toga je njegov opis i dozivljaj atmosfere u Leon Stukelju 😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Veci broj stranaca u nasim uslovima garantuje izostanak kontinuiteta tima. Sto opet ne znaci da ga samo domaci igraci garantuju.

Svaka strategija je dobra ako da rezultat. Problem je sto neke nose vise rizika. Ne izmisljamo mi nista pricom domaci kvalitetan > stranac kvalitetan, jer u stresnim situacijama taj rizik nekako bolje hendlujemo. Nase najbolje godine, godine Partizana, Zalgirisa obiljezila je ta filozofija.

 

Opet Partizan je onom generacijom Veseli, Lovernj pokazao da moze i drugacije. Sto ce reci da ako se prave stvari postave na pravo mjesto onda je dominantan faktor u odlucivanju kvalitet. 

A tu smo vise puta pali nego polozili ispit.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...