Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, Predragdjape said:

Bice najjace od svega kad se vrati Radonjica, a Radonjic vrati Dangubica, Blazica, Simonovica... 😂

To oko Radonjica i njegovog vracanja je dosta diskutabilno. To sto je on gospodin covek i sto odgovara na taj njegov specifican nacin,ne znaci da ce se on vratiti. On jeste vezan za navijace, klub i usphe koje je ostvario u Crvenoj Zvezdi, ali suludo je razmisljati da se on ne seca price odredjenih ljudi bliskih Covicu o njegovom racunu za telefon, pregovaranju sa Baskonijom. Isto tako je Tomic bio done deal sa Olimpijakosom, pa na kraju od obe price nista.  Ne treba zaboraviti ni strelica koje idu i na Miska u prici da je on kamen spoticanja ili pak kad je Radonja odlazio da nije uzeo ni cokoladu zaposlenima za rastanak.

 

Od dolaska Covica u klub, treneri su bili Pesic, Lazic, Vukoicic, Alimpijevic, Topic, Tomic, Gavrilovic i Sakota. Svi oni zajedno nemaju trofeja i uspeha u Evropi izbliza kao Radonjic, da ne pisem o broju pobeda, pobeda ali najvise o stabilnosti kluba i ozbiljnosti pravca kluba koji je imao i samog hajpa na tribinama.

 

Kad se pogleda spisak trenera, jedino je normalno Pesic imao karijeru i EL posle Zvezde. Lazic ni sam Bog ne zna gde je, Vukoicic je prestao sa seniroskim timovima, Topic pomocnik, Alimpijevic probao u Sibiru i nista, Tomic nista, Gavrilovica da ne racunam i Sakota penzija posle ovoga.

 

Znaci po ovome se vidi da je izbor trenera izuzetno bitan i da to treba biti glavna stvar u novom prelaznom roku. Ako budemo igrali EL, jako je bitno da uzmemo trenera koji ce rasti sa klubom i koji vec sad ima neke vidljive uspehe bar sa nekim timom koji je igrao bilo kakva evropska takmicenja i bar malo mu poznat ovakav sistem takmicenja, rad sa stranim igracima, da ima svoj koncept po kom je prepoznatljiv i da je pre svega ambiciozan. Znaci ne jedna osobina, nego sve. Treba mozda da poznaje i mentalitet ove sredine, ali bitne su pre svega ove stavke.

 

Ne treba zaboraviti i da je Zvezda tri puta imala ''srecu'' sa izlaskom u EL, ako racunam i ovo sa koronom.  Vise takve greske ne mogu da se desavaju, posle sezona sa Radonjicem, nasi ''uspesi'' u Evropi su losi,  moze se to prikrivati sa budzetom, ali realnog uspeha u principu nema.

 

Oba trenera koja su napravila uspeha sa KKCZ, tu mislim na Tomica i Radonjica su skoro pa pobegli i ocgledno da nema veliki broj trenera koji bi odgovarao nasoj upravi. Covic je ovako iz nekog navijackog ugla najvise bio vezan za najgoreg trenera Alimpijevica.

 

Mi umesto da brinemo najvise o treneru, mi brinemo o Dangubicu koji igra u Saragosi, Mitrovicu u Mursiji, Blazicu iz Olimpije i Simonovicu u Malagi. Mi igramo EL i treba da sa mnogo ozbiljnije ponasamo od toga, mi smo magnet, ali glava tima je trener!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Plakaćete za Juniorom. 😄

 

 

giphy.webp

41 minutes ago, Pavaroti said:

 

Kad se pogleda spisak trenera, jedino je normalno Pesic imao karijeru i EL posle Zvezde.

 

jedino je pesic imao karijeru i pre zvezde. donekle i radonjic

dakle, jedina dva ozbiljna trenera, tj jedna legenda evropskih okvira i jedan ozbiljan trener. 

 

mozda ce i tomic biti dobar trener, videcemo

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Apropo Tomica. Postoji prica da on poznaje najvise tih nekih no name igraca u Evropi. I sami znamo da je i kod nas imao iskopine i da zna da pogodi. Takodje se cini da zna da motivise igrace.

Njegov karakter je onako dosta cudan. Nisam siguran koliko je dobar zanatski.

Cinjenica da ga Oli ipak nije promotovao za head coacha i tu nesto smrdi. A nije da su npr Barcokas ili Sferopulos u trenutku postajanja prvog trenera Olija bili ozbiljna imena.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Del Piero said:

Prvo i najbitnije pitanje je trener. Dzabe i da ubodes sa svim strancima ako ce Gavra da ti sedi na klupi dva meseca, a onda ga zameni Sakota.

 

Da se nadamo da se Covic opametio malo nakon ove sezone. Ogromna ulaganja i nikad disfunkcionalnija ekipa, poluprofesionalac u timu i jezivo vodjenje sa klupe. Sada imamo i licni primer da vise para ne donosi nuzno bolje rezultate. Ako ne Radonja, onda treba dovesti ozbiljnog trenera, platiti ga i pustiti ga da radi.

 

Ako ne Radonja, onda nas preuzima Vlada Jovanovic iz FMP-a, to je jasno ko dan. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Markoss said:

 

Ako ne Radonja, onda nas preuzima Vlada Jovanovic iz FMP-a, to je jasno ko dan. 

 

to su ti ekstremi kod gazde, ili radonja ili neki pocetnik. ili cavi paskval ili penzioner sako. nema nista izmedju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Markoss said:

 

Ako ne Radonja, onda nas preuzima Vlada Jovanovic iz FMP-a, to je jasno ko dan. 

 

Znaci vec vidim Teodosic scenario, NČ ce da pusti pricu kako nas je Radonja otkacio i da eto sta se moglo, doveli smo Jovanovica iz FMPa, a Radonjicu niko nije ponudio ugovor u CZ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki Six said:

 

Znaci vec vidim Teodosic scenario, NČ ce da pusti pricu kako nas je Radonja otkacio i da eto sta se moglo, doveli smo Jovanovica iz FMPa, a Radonjicu niko nije ponudio ugovor u CZ...

A Sarac se istog trena pojavljuje na forumu sa pricom kako je Radonja odbio i vise nego izdasnu ponudu Covica, kako na finansijskom polju, tako i na polju samostalnosti u sastavljanju tima.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Leonard said:

A Sarac se istog trena pojavljuje na forumu sa pricom kako je Radonja odbio i vise nego izdasnu ponudu Covica, kako na finansijskom polju, tako i na polju samostalnosti u sastavljanju tima.

Tako je. Zasto bi bilo ko morao bilo sta da poveruje Sarcu. Imate vi pouzdanih izvora na drugoj strani pa sami donesite zakljucke. Sve sto sam do sada bilo kada napisao je bilo cisto lupetanje i zamajavanje ovo malo ljudi ovde sto pise na forumima. 

Ako lupetam  stavi me na ignore i problem resen, ili neka me moderacija banuje i bices{te) postedjeni mojih pojavljivanja. 

 

Sto se tice Teodosica, nadji moj upis da sam najavio njega ili bilo kog igraca u proslom prelaznom roku. I da li sam igde napisao razlog zasto Teo nije dosao sem sto su ga navijaci doveli kao i Radonjica sto sada dovode. 

 

A i dalje stojim iza onog sam napisao oko Radonjica / Miska i sledece sezone.

 

Pozdrav.

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Manu said:

 

Realno najlepsi kosarkaski teren na svetu

Jel neko procitao grobarski grafit na ulazu:"Potrezi me u predgradju".Slatko me nasmejase bez ikakve ironije ovo pisem.Generalno nisu duhoviti,ali znaju da ubodu.Kap ona "Sundjer,voda,raskrsnice nisu za vas utakmice".Suze na oci matorom ganferu....🤣🤣🤣

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Šarac

Znaš, meni ne pije vodu priča "ako se Miško pita, a pita se...teško" vezano za Radonjin povratak u Zvezdu iz jednog jedinog razloga. Naime, menadžeri imaju zadatak da nađu najbolje rešenje za svoje klijente. Mi ćemo, po svemu sudeći, ponovo u Evroligu najesen. Kud ćeš boljeg mesta za Radonjića od Evroligaške Crvene Zvezde? Jedino ako Miško ima varijantu za NBA...

Link to comment
Share on other sites

Neki igraci, treneri imaju izuzetno poverenje u menadzera i slusaju svaki njihov savet recimo... Misko mu sigurno moze srediti klub gde bi imao vecu platu a manji pritisak nego kod nas. Pritom, i Radonjic zna da krece u stvaranje novog tima, i to bez osnovne pozicije plejmejkera, a ako stvari ne krenu najbolje, pljuvanje i prozivanje je vec standardno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što je neko pametan napisao na nekoj prethodnoj strani, treba prvo rešiti trenera (ako je moguće na duže staze) pa potom njemu dozvoliti da radi selekciju. Sve osim toga je greška u koracima. Retko kad se dobro završavala priča sa nasleđenim rosterom, pa i Radonjić je napravio to što je napravio tek kad je dobio mogućnost da selektira tim manje više po svom ukusu. 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Neki igraci, treneri imaju izuzetno poverenje u menadzera i slusaju svaki njihov savet recimo... Misko mu sigurno moze srediti klub gde bi imao vecu platu a manji pritisak nego kod nas. Pritom, i Radonjic zna da krece u stvaranje novog tima, i to bez osnovne pozicije plejmejkera, a ako stvari ne krenu najbolje, pljuvanje i prozivanje je vec standardno...

 

Sve se slazem, ali da se ne vracamo na prezvakanu temu, pa cu ukratko, ako Radonjic kaze Zvezda, Misko ce samo da kaze OK.

Link to comment
Share on other sites

Nije bas ni da imamo neki veliki izbor kada su treneri u pitanju. Stranci imaju smisla ako su kvalitetni, a takvi kostaju i to poprilicno. Isto tako su jako osetljivi na kasnjenje plate. Ostaju nam samo domace opcije i to one koje nemaju neku veliku prodju preko. Nekako je jak EC klub sa pretenzijama na EL bolja i stabilnija opcija od nas kao EL ekipe. Dolazimo do pocetnika ili neafirmisanih i onih koji su u padu. Po meni svim silama povijati Radonjica, ako uopste zeli kod nas. Ako ne ostaje nam zaista samo Jovanovic. Nemamo mi tu neki veliki izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...