Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

On 4/8/2020 at 4:34 PM, Markoss said:

PG, PG

SG, Radanov, Lazic

Dobric, Davidovac

Simanic, MJK

C, Ristic, Djordjevic

 

Ako sledeca sezona bude kao sto je ova bila. Negde u Januaru 2021:

 

 

Davidovac, povreda, FČ3

Lazic, povreda

Davidovac, Dobric

Davidovac, povreda, Simanic

Stimac, povreda, Kuzmic

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vredni mrav said:

Stranac, Uskoković, Dzenkins

Panter, Radanov, Davidovac

Dangubić, Dobrić

Simanić, Đorđević, MJK

Stranac, Ristić, Kuzmić

 

V.Jovanović kad već ne može Radonja

 

 

 

Djordjevic na PF bi bilo ekvivalentno Stimcu na toj poziciji. Decko je klasicna petica, sve vrline koje poseduje mu se gube ako je daleko od kosa. On nema dribling, nema 3pt range, nema brzinu da cuva cetvorke, al zato ima igru ledjima, horog, poluhorog, super se snalazi na off skoku. 

 

Slazem se da treba da dobije sansu, bas je napredovao. Meni se on vise od Apica dojmi, a slicni su igraci bas. 

 

Ja nisam fan Ristica, ali stvarno bi suludo bilo da okrecemo glavu posle onakve sezone koju decko ima i da razmisljamo kako treba negde da ga unovcimo. 

 

Nama tu treba startni centar, nikako Kuzmic. Covek je ponavljam blizi tome da batali kosarku nego da bude kod nas u 12. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Onda 

On 4/10/2020 at 10:21 PM, Vredni mrav said:

Stranac, Uskoković, Dzenkins

Panter, Radanov, Davidovac

Dangubić, Dobrić

Simanić, Mišković, MJK

Stranac, Ristić, Đorđević

 

V.Jovanović kad već ne može Radonja

 

 

 

Eto ispravka. Miškovića da završi ćale.

Link to comment
Share on other sites

meni nije jasno koliko jos sezona treba da sprodje da bi shvatili da djenka nije plej. da cak ne moze ni da pokrpi neke minute a da se to drasticno ne oseti. ako opet udjemo u sezonu bez jasno profilisanih prvog i drugog pleja bolje da je ne igramo. nemam nsit aprotiv da drugi plej bude neki mladi talentovani igrac, ali nisam siguran da uskokovic ima kvalitet za tako nesto u ovom trenutku. gledao sam ga nekoliko puta ove sezone. ima energiju, ima tu i talenta, ali mislim da bi bas ozbiljno morao da radi preko leta da bi bio spreman za recimo EL.

djordjevis ima neke stvari u svom arsenalu koje dugo nisam video, ima odlican horog i poluhorog, ali sto neko rece ume da baguje u odbrani. deluje mi kao inteligentan momak i mislim da moze te neke mane da ispravi. definitivno je petica.

rekao sam vec meni se iz mege najvise dojmio simonovic, miskovic je stvarno talentovan momak, ali se plasim da mu je karakter vrlo slican caletovom. gledao sam ga par puta na zagrevanju, decko ne moze da promasi za tri, aonda na utakmici otvorene suteve ne pogadja

Link to comment
Share on other sites

Mali off topic. Gledam sinoc utakmicu protiv Cibone iz 87e godine. I vidim da smo u poslednjem minutu konstantno izvodili loptu sa strane nakon protivnickih faulova. A opet, u nekim situacijama su bila bacanja 1 za 1. Jel’ ima neko od starijih ljubitelja kosarke da se seca kada je isla lopta sa strane, kada dva bacanja, a kada 1 za 1. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nate said:

meni nije jasno koliko jos sezona treba da sprodje da bi shvatili da djenka nije plej. da cak ne moze ni da pokrpi neke minute a da se to drasticno ne oseti. ako opet udjemo u sezonu bez jasno profilisanih prvog i drugog pleja bolje da je ne igramo. nemam nsit aprotiv da drugi plej bude neki mladi talentovani igrac, ali nisam siguran da uskokovic ima kvalitet za tako nesto u ovom trenutku. gledao sam ga nekoliko puta ove sezone. ima energiju, ima tu i talenta, ali mislim da bi bas ozbiljno morao da radi preko leta da bi bio spreman za recimo EL.

djordjevis ima neke stvari u svom arsenalu koje dugo nisam video, ima odlican horog i poluhorog, ali sto neko rece ume da baguje u odbrani. deluje mi kao inteligentan momak i mislim da moze te neke mane da ispravi. definitivno je petica.

rekao sam vec meni se iz mege najvise dojmio simonovic, miskovic je stvarno talentovan momak, ali se plasim da mu je karakter vrlo slican caletovom. gledao sam ga par puta na zagrevanju, decko ne moze da promasi za tri, aonda na utakmici otvorene suteve ne pogadja

 

A je l mi treba da stvaramo igrace kroz EL ili da dovodimo gotove igrace? Sta ce se desiti ako Uskokovic bude drugi plej? Necemo osvojiti EL?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Contador54 said:

Mali off topic. Gledam sinoc utakmicu protiv Cibone iz 87e godine. I vidim da smo u poslednjem minutu konstantno izvodili loptu sa strane nakon protivnickih faulova. A opet, u nekim situacijama su bila bacanja 1 za 1. Jel’ ima neko od starijih ljubitelja kosarke da se seca kada je isla lopta sa strane, kada dva bacanja, a kada 1 za 1. Hvala unapred.

 

Menjala su se vremenom pravila i ne znam kako je tačno išlo po godinama, ali postojalo je svojevremeno i pravilo da (valjda u poslednja 3 minuta) tim koji je fauliran ima pravo da bira da li hoće loptu sa strane ili slobodna bacanja.

 

Takođe su se i pravila za bacanja menjala tokom vremena. Bila je varijanta da su se za faul pri šutu dobijala 3 bacanja, tj. 2+1 (slučaju da ne pogodiš 2 od 2 dobijaš i treće bacanje). Za  faulove u bonusu, ako nisu napravljeni pri šutu, jedno vreme je važilo to 1 za 1 pravilo (ako daš prvo, imaš pravo i na drugo, ako ne, igra se nastavlja).

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Contador54 said:

Mali off topic. Gledam sinoc utakmicu protiv Cibone iz 87e godine. I vidim da smo u poslednjem minutu konstantno izvodili loptu sa strane nakon protivnickih faulova. A opet, u nekim situacijama su bila bacanja 1 za 1. Jel’ ima neko od starijih ljubitelja kosarke da se seca kada je isla lopta sa strane, kada dva bacanja, a kada 1 za 1. Hvala unapred.

Ja se ne secam toga perioda,bio sam mali ali mislim da se tu biralo dali ces da sutas ili loptu sa strane.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Menjala su se vremenom pravila i ne znam kako je tačno išlo po godinama, ali postojalo je svojevremeno i pravilo da (valjda u poslednja 3 minuta) tim koji je fauliran ima pravo da bira da li hoće loptu sa strane ili slobodna bacanja.

 

Takođe su se i pravila za bacanja menjala tokom vremena. Bila je varijanta da su se za faul pri šutu dobijala 3 bacanja, tj. 2+1 (slučaju da ne pogodiš 2 od 2 dobijaš i treće bacanje). Za  faulove u bonusu, ako nisu napravljeni pri šutu, jedno vreme je važilo to 1 za 1 pravilo (ako daš prvo, imaš pravo i na drugo, ako ne, igra se nastavlja).

Dobro si objasnio, izuzev bolda. Nije nikada bilo vezano za preostalo vreme.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Menjala su se vremenom pravila i ne znam kako je tačno išlo po godinama, ali postojalo je svojevremeno i pravilo da (valjda u poslednja 3 minuta) tim koji je fauliran ima pravo da bira da li hoće loptu sa strane ili slobodna bacanja.

 

Takođe su se i pravila za bacanja menjala tokom vremena. Bila je varijanta da su se za faul pri šutu dobijala 3 bacanja, tj. 2+1 (slučaju da ne pogodiš 2 od 2 dobijaš i treće bacanje). Za  faulove u bonusu, ako nisu napravljeni pri šutu, jedno vreme je važilo to 1 za 1 pravilo (ako daš prvo, imaš pravo i na drugo, ako ne, igra se nastavlja).

1987. kada tim ispuni bonus, ako faul nije na sutu, protivnik je mogao da bira: lopta sa strane ili bacanja 1+1(ako pogodis prvo, dobijes drugo). to je dosta favorizovalo odbranu, pa su ekipe koje su gubile besomucno pravile faulove.

tako smo mi izgubili +9 protiv sovjeta u polufinalu SP u spaniji. oni su pravili faulove, mi izvodili sa strane i posle 2-3 takva mesarska faula sledece izvodjenje bi gubili loptu i sledi trojka od table.

bacanja 3 za 2 su bila u prvoj polovini osamdesetih. to je opet favorizovalo napad.

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...