Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

12 minutes ago, Šarac said:

Jer Grba je vlasnik Arene i on se pita po kojoj ceni ce da izdaje jel tako?. Sta ima da se pita Kkp oko Pionira oni su tu bili privremeno i otisli su na novu adresu.

Kako od juga 45 da napravis Ferarija?

 

Arena zvrji i prilicno je neiskoriscena, pa su dali blizancima po diskontnim cenama.

Za ovo drugo, nikako kad si vesic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam Venecija - Prometej,gosti vode 15 razlike.Bogalj kosarka,ali primetih tandem mocnih Prometeja iz Patre.Lipovij-Mavrokefalidis....🤣🤣🤣🤣Pa nek neko kaze Eurocup je smesno takmicenje.

1 hour ago, Laki21 said:

Ne zreba zaboraviti da je Pionir renovirao veliki majstor Vesara, a znano je da se pozlatilo čega god se dohvatio.

O tome se ne govori,prekrsio si kod cutanja...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Arena zvrji i prilicno je neiskoriscena, pa su dali blizancima po diskontnim cenama.

Za ovo drugo, nikako kad si vesic.

Zvrji, istina. Kad se to uzme u obzir mozda ova Grbina cijena nije diskontna nego realna. Mozda smo svih ovih godina bili debelo klepani po usima.

 

Inace, pobijedili bi mi jos 2 i ove godine da je bilo neke ne pretjerane mudrosti. Kakogod, od prvog dana stavljam Arenu ispred Pionira i tako je treba i promovisati. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, laki pepe said:

Zvrji, istina. Kad se to uzme u obzir mozda ova Grbina cijena nije diskontna nego realna. Mozda smo svih ovih godina bili debelo klepani po usima.

 

Inace, pobijedili bi mi jos 2 i ove godine da je bilo neke ne pretjerane mudrosti. Kakogod, od prvog dana stavljam Arenu ispred Pionira i tako je treba i promovisati. 

Pisao sam vec, kada se uporedi cena zakupa po utakmici u areni u odnos broja prodatih ulaznica sa cenom zakupa Pionira i broja prodatih ulaznica, pri ovim posetama Arena je daleko isplatiivija. Prvo si omogucio da skoro 6000 ljudi kupi karte po 500 dinara, dok cena najjeftinije karte u Pioniru je 1.000 dinara i njih ne mozes vise od 500 da pustis u prodaju jer ih nema jer su te tribine uglavnom pod sezonskim. Pionir je prosiirio plavu lozu pa smo imali slucaj da i protiv Barse i Hikija imas praznih mesta (pogotovo Himki) jer su cene tih ulaznica oko 2500 dinara, a do prosle sezone ta mesta na bocnim stranama su isle po ceni tribina.

Finansijski mnogo bolje prolazima sada sa Arenom nego ranije, ima i do toga da se Grba pokaze kao vrstan manager ali je cinjenica da je popunio termine sa komsijama i sa nama,valjda sem Cole niko od ovih koji su nam ranijih godina uzimali termine u areni nemaju dovoljnu popularnost da bi zaklupili arenu za koncerte. Da li mi ili komsije placamo bilo sta Areni pa se to pegla kroz kompenzaciju kroz sponzorstvo grada nije ni bitno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bosMan_jr said:

Dobro, onda jos da ubacimo XXXL kokice, zabavne parkove za decu, pojacamo trzni centar i eto nama bejzbola.

 

Ima nekog smisla, ne kazem, ali jednostavno ne znaci da je svuda bolje jedno te isto. 

 

 

skontaš samo jednu stvar:

Dodjemo Gospodja i ja da gledamo basket, radimo oboje, imamo para  oćemo kokice i sokić i komfor i da se zezamo i bleja i zamisli još bahaćenja oćemo WC jebo te...  i oću to da platim boli me patka. 

a s druge strane, ekipa kojoj prija pionir, gužva, guranje, jahanje, nenumerisana sedišta....  uglavnom nema za kokice i sok i tako neke stvari od kojih klub zaradjuje pare.

e sad da li bi ti da si KK Crvena zvezda ugošćavao Gospodju i mene  koji trošimo neke pare, ili bi ugoštavao one golišave što se dodiruju svojim znojavim telima, gužvaju se, biju oko sedišta, gde moraš da dolaziš dva sata ranije...  a još kad dodju deca, znaš kad će Pionir da me vidi, pa nikad, a možda ni tad, al setićeš se ovoga kad budeš imao 30+ godinica...

Edited by Stoned Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje? Kad sam bio u Barseloni na EL mecu, otisao sam da kupim vodu, dali su mi plasticnu flasu koju su ispred mene otvorili, tj zacep su bacili u korpu za otpatke, zbog toga da ne bi taj zacep iskoristili da bacamo po terenu, na igrace, sudije,...

Kako je to kod nas?

Link to comment
Share on other sites

Just now, I, Ja Sam Laki said:

Kako je to kod nas?

 

Plastična čaša, sipaju iz flaše.

 

Inače skidaju ti čep iz 2 razloga, jedan je kontrola, a drugi jee da ne baciş punu ZATVORENU flašu na teren, nego ako si debos baš, da se ta ista voda prospe.

 

Naši su na rukometu u BG prvenstvu to sranje napravili, pa je publika umesto protivnika pogodila nekog našeg punom flašom i on nije mogao da nastupi u finalu (valjda).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, placebo said:

Gledam Venecija - Prometej,gosti vode 15 razlike.Bogalj kosarka,ali primetih tandem mocnih Prometeja iz Patre.Lipovij-Mavrokefalidis....🤣🤣🤣🤣Pa nek neko kaze Eurocup je smesno takmicenje.

 

Zajedno su dali 28 poena, imali 15 skokova, indeks korisnosti 32.

 

Nije lose, pogotovo ako se zna da je Lipovyy tu ucestvovao sa sutem iz igre 0/6, 0 poena i indeksom korisnosti -5.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  Izlazak iz punog Pionira traje bar još jednu četvrtinu a često i produžetak preko. Do tada si mokar, osmuđen i u blagom nokdaunu od akustične traume.

Iskreno smetalo mi je samo kada izgubimo. Kada pobedimo ne traje toliko...glasa nemam dan - dva, ali srce puno.

 

  Jednom sam na tekmi dok na minut do kraja vodimo desetak poena, probao da sednem tokom slobodnih bacanja i pročitam poruku ortaka koji se izgubio na poluvremenu kada je krenuo po piće...(dan danas ne znam da li su ga našli).

Istog trenutka ispred mene okreće se goluždravi haf-nejked jangster koji se uz osmeh izvinjava...i da me ljubi brat...ali ako bi mogao da ustanem.

Dodaje da i njega bole noge...ali da izdržim, jer sa'će kraj...šta ću - pokažem razumevanje za tu inicijativu i ustanem.

 

  Na sledećem derbiju dobijem propusnice za stajanje ispod koša i povedem rođaka od 14 godina, računam dole kulturiška...ali pored nas na onoj pokretnoj ogradici sve vreme visi neki ozbiljno usvinjeni debeli vođa navijača u penziji sa jedva pola dupeta u farmerkama i na svakom slobodnom bacanju za komšije jebe im sve po spisku krvavo i prokleto...a moram priznati - načitan za sve pare...zna ko je Novici trpo Olju u srednjoj...zna ko se lupa po nosu...ko vozi ukradena kola. Dva puta pada preko ograde na onu jadnu administraciju...dižu ga ortaci...a on opet na onaj gilender. 

U jednom trenutku prilazi mu neko iz uprave koji ga poznaje da proba da ga iskultiviše...naravno i njega je napušio momački...

( '' kolko ti košta to odelce pederčino, da ti nije malo tesno u tome...a?) ... pored nas žandar trepn'o nie...kontemplira. Sve regularno.

 

  Ako želimo da se prezentujemo na svim levelima kao dostojni bilo kog evropskog takmičenja...pored ozbiljne košarke, ne ide to i bez ozbiljne organizacije i propisane infrastrukture koja je must have širom kontinenta. Ali neodvojivo i sa publikom koja je, za početak bar, dresirana limitima i represalijama za majmunisanje pred belim svetom ako joj već mentalni sklop nije dostigao taj nivo da shvate koliko to prvo košta a zatim i šteti rejtingu kluba i košarke koju predstavljamo.

 

...i ne mora baš Efes ali verujem da će ovom timu leći na volej neka od babaroga iz gornjeg doma...bar da ih uhvatimo kada im je plej spavao do zida...zagubio im Tesla prtljag pa im Miško pozajmio Megine uniforme ili su stavili sve od priloga u gurmansku...ne pravim pitanje.

Edited by Wingwalker
  • Like 14
  • Thanks 2
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, berti said:

Na stranu Coviceva glupiranja i sve oko toga, ali to nisu iste stvari. Nije isto igrati u Splitu i igrati u Puli. Jbg, zamisli neki klub sa Kosova i napaljenom Pioniru ili hali u Pirotu.

Ako nesto neko hoce da organizuje, lakse ce to uraditi u Podgorici nego u Baru. Ponavljam, ne insinuiram da bi se nesto desilo, vec samo kazem da prilicno zavisi od mesta gde se igra.

 

Zasto ce neko to lakse uraditi u Podgorici nego u Baru?

 

Na lokalnim izborima 2018. u Baru, stranke na vlasti dobijaju 53%, a u Podgorici oko 52% i tu nisam racunao na Krivokapicev SDP.

 

Ne samo ti, nego i Covic i mnogi navijaci mesaju rivalstvo izmedju dva kluba i trvenja na nacionalnoj osnovi.

 

Ako u Crnoj Gori trenutno vlada anti - srpsko raspolozenje medju delom stanovnistva i ako ti to poredis sa klubom sa Kosova, taj klub sa Kosova bi bio docekan i u Pirotu i u Beogradu onako kako ne prilici civilizovanim ljudima, osim ako sa vrha ne stigne drugacija naredba.

 

Kao sto se moze videti, Bar i Podgorica imaju tendenciju da slicno glasaju na izborima, jedino sto je razlicito je sto izmedju Mornara i Crvene zvezde nema toliko rivalstva, jer Mornar nema toliko pristalica kao Buducnost. Samo ne znam sta ce spreciti ljude koji prave incidente da to rade i u Baru, da nece mozda Pavicevici?

 

Jedino pitanje koje se postavlja je zasto bi bilo sigurno otici u Bar sada, a znamo da i dalje traju protesti i da nista manje ljudi nije na ulicama nego ranije?

 

Ako klub nista nije mogao da ucini jer je BIA procenila da nije bezbedno, kako sad ta BIA procenjuje da jeste bezbedno i zasto svi ne krivimo olos koji vlada za to sto nismo otisli? Ako mi nismo zeleli da idemo kao klub, toboze zbog solidarisanja (a, zapravo zbog Bokan - Covic istorije) i samo smo iskoristili to sto mozemo lagano da dobijemo izvestaj BIA, onda smo i zasluzili 20:0 i da nam uzmu bod.

Edited by goldberg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram tu pricu oko dobrice Pavicevica. Mislim, coveka treba tretirati kao i svakok sasvim normalnog coveka, ali odakle ta prica da on nas nesto mnogo voli.

 

Osim sto se skoro pa jasno izjasnio da ce u duelu nas i Buducnosti navijati za njih, jer je "on  Crnogorac", na konferenciji posle utakmice u Beogradu ove sezone je izjavio da ce napraviti paklenu atmosferu u Baru i da necemo biti prijateljski docekani. I to samo zato sto smo krenuli u realizaciju zadnjeg napada.

 

I?

 

Kakav bre Pavicevic? Jel moramo od svakog da pravimo naseg ili njihovog? Zasto jednostavno ne mozemo da budemo samo sportisti, svakog da uvazavamo, nikog da ne mrzimo i nikome da se ne uvlacimo u dupe?

 

Obicna utakmica regularne sezone, jebote. Nekad stvarno ova konstantna tenzija u balkanskom sportu ume da smara.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

Ne kapiram tu pricu oko dobrice Pavicevica. Mislim, coveka treba tretirati kao i svakok sasvim normalnog coveka, ali odakle ta prica da on nas nesto mnogo voli.

 

 

to je on sam rekao posle utakmice u BG

 

Quote

Zvezda se uvijek osjećala kao kod svoje kuće u Baru. Kad me već vučete za jezik - u Podgorici nijedan navijač Zvezde ne uđe u dvoranu, a u Baru igra pred domaćim i mi smo se ponosili sa tim. Sada nijedan neće ući - naglasio je Pavićević

https://www.vijesti.me/sport/kosarka/pavicevic-vraticemo-zvezdi-za-ovaj-posljednji-kos

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Zasto ce neko to lakse uraditi u Podgorici nego u Baru?

 

Na lokalnim izborima 2018. u Baru, stranke na vlasti dobijaju 53%, a u Podgorici oko 52% i tu nisam racunao na Krivokapicev SDP.

 

Ne samo ti, nego i Covic i mnogi navijaci mesaju rivalstvo izmedju dva kluba i trvenja na nacionalnoj osnovi.

 

Ako u Crnoj Gori trenutno vlada anti - srpsko raspolozenje medju delom stanovnistva i ako ti to poredis sa klubom sa Kosova, taj klub sa Kosova bi bio docekan i u Pirotu i u Beogradu onako kako ne prilici civilizovanim ljudima, osim ako sa vrha ne stigne drugacija naredba.

 

Kao sto se moze videti, Bar i Podgorica imaju tendenciju da slicno glasaju na izborima, jedino sto je razlicito je sto izmedju Mornara i Crvene zvezde nema toliko rivalstva, jer Mornar nema toliko pristalica kao Buducnost. Samo ne znam sta ce spreciti ljude koji prave incidente da to rade i u Baru, da nece mozda Pavicevici?

 

Jedino pitanje koje se postavlja je zasto bi bilo sigurno otici u Bar sada, a znamo da i dalje traju protesti i da nista manje ljudi nije na ulicama nego ranije?

 

Ako klub nista nije mogao da ucini jer je BIA procenila da nije bezbedno, kako sad ta BIA procenjuje da jeste bezbedno i zasto svi ne krivimo olos koji vlada za to sto nismo otisli? Ako mi nismo zeleli da idemo kao klub, toboze zbog solidarisanja (a, zapravo zbog Bokan - Covic istorije) i samo smo iskoristili to sto mozemo lagano da dobijemo izvestaj BIA, onda smo i zasluzili 20:0 i da nam uzmu bod.

Verovatnoca da izbiju neki veci incidenti raste kada je umesano vise faktora. U konkretnom slucaju to su aktuelna politicka desavanja, rivaliteti klubova i navijaca, mesto odigravanja kao simbol necijeg identiteta u utakmici rivala za koje se, ma koliko to bilo besmisleno i glupo, takodje povezuju neke stvari vezane za identitet. 

Iako je stav naspram kosovskih Albanaca negativan u celoj Srbiji, na eventualnoj utakmici u Pitotu bi mozda doslo do incidenata, u Beogradu bi sigurno doslo i utakmica se ne bi ni odigrala. Nezavisno od toga sta sluzba naredi.

A SNS svuda vlada i pobedjuje, i u Pirotu i u BGD.

Mi iz starije generacije znamo kakva je tenzija bila kada Dinamo dodje u Nis, a kakva je kada dodje na Marakanu. Znamo i kakva je tenzija na Maksimiru a kakva je u Kranjcevicevoj ulici. Ono sto se desilo.na Maksimiru moglo je da se desi u Hrvatskoj samo tamo i samo na utakmici te dve ekipe, iako je medjunacionalna mrznja divljala svuda. Bilo je prekida i u Splitu, ali Maksimir je simbol mnogo cega.

Dakle, nije isto u Podgorici i u Baru, nije isto da li Buducnost igra protiv Zvezde ili protiv Mege.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Ono sto se desilo.na Maksimiru moglo je da se desi u Hrvatskoj samo tamo i samo na utakmici te dve ekipe, iako je medjunacionalna mrznja divljala svuda. Bilo je prekida i u Splitu, ali Maksimir je simbol mnogo cega.

 

 

ono što se desilo na maksimiru je stvar konteksta. inače je 100x pre moglo da se desi na poljudu npr

 

porediti tipping point u raspadu sfrj sa bilo čime danas je, makar po meni, besmisleno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

ono što se desilo na maksimiru je stvar konteksta. inače je 100x pre moglo da se desi na poljudu npr

 

porediti tipping point u raspadu sfrj sa bilo čime danas je, makar po meni, besmisleno

Mozda je moglo, ali se nije desilo u Splitu. Onaj ko je to organizovao, a sigurno je organizovao, dobro je znao zasto se to radi bas u Maksimiru i bas na utakmici ova dva kluba. Odjek i masovne histerije su mnogo jace kada se do desava na najvecoj sceni. 

U Baru su moguci incidenti ali mnogo veci efekat se postize na najvecoj sportskoj pozornici za prikupljanje politickih i svih drugih poena, a to je Morača.

Poredenje sa raspadom SFRJ? Hm, fale balvani, barikade, Krste Bijelic, Milijana Baletic... Ne bih se kladio da ponovo nece sve slicno, ima materijala za to. Akteri vec imaju iskustva...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...