Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Koji navijači Bajerna, da pričaju o fudbalu pa i nekako.. Uz dužno poštovanje mogu da pričaju šta hoće..
Što se tiče navijača CZ šta misle o Dejanu Radonjiću videćete na utakmici KKCZ - Bajern. Prema tome (kako reče drugi Dejo u Zg).. Psi laju, vetar nosi, karavani prolaze..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

@Del Piero

Ne zaboravi i Lesora u to drustvo. Mediokritet i neznalica. 

 

 

Voleo bih da mogu da podelim optimizam koji provejava na temi, ali i dalje mi je utisak igrac manje 13 minuta i kako je odbrana pucala u svakom ali apsloutno svakom napadu 

Armanija u 2/4.  

Pohvale penzioneru Sakoti koji je eto smanjio minutazu Filipu su mi u rangu nebuloze da malo kraduckate. Uzasan lik koji se iz penzije vratio da uzme koju kintu, slusa 

Nebojsine savete i sada treba da budemo srecni sto je minutaza malom govancetu bila 13 a ne 25 minuta. Da je Skola pogodio neke otvorene suteve i da su nas 

ugazili u 2/4 kako smo im dopustili i kako su trebali posto su imali visak svaki napad, druga bi se pesma pevala. Mnogo nas kosta svaki minut Filipa Covica na terenu u EL i svi znamo da igra zbog toga sto mu je tata DB govno koje je izgubilo dodir sa realnoscu ali hajde da se radujemo sto mu je Sakota stai lisac smanjio minutazu. Evo radujem se jeeeeej.

 

Nek se nose u tri materine i Sakota i Nebojsa i sin Filip malo retardirano govance koje ne sme tati da kaze necu da se blamiram u 30 godina. 

  • Like 20
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tamburinjo said:

 

@Del Piero

Ne zaboravi i Lesora u to drustvo. Mediokritet i neznalica. 

 

 

Voleo bih da mogu da podelim optimizam koji provejava na temi, ali i dalje mi je utisak igrac manje 13 minuta i kako je odbrana pucala u svakom ali apsloutno svakom napadu 

Armanija u 2/4.  

Pohvale penzioneru Sakoti koji je eto smanjio minutazu Filipu su mi u rangu nebuloze da malo kraduckate. Uzasan lik koji se iz penzije vratio da uzme koju kintu, slusa 

Nebojsine savete i sada treba da budemo srecni sto je minutaza malom govancetu bila 13 a ne 25 minuta. Da je Skola pogodio neke otvorene suteve i da su nas 

ugazili u 2/4 kako smo im dopustili i kako su trebali posto su imali visak svaki napad, druga bi se pesma pevala. Mnogo nas kosta svaki minut Filipa Covica na terenu u EL i svi znamo da igra zbog toga sto mu je tata DB govno koje je izgubilo dodir sa realnoscu ali hajde da se radujemo sto mu je Sakota stai lisac smanjio minutazu. Evo radujem se jeeeeej.

 

Nek se nose u tri materine i Sakota i Nebojsa i sin Filip malo retardirano govance koje ne sme tati da kaze necu da se blamiram u 30 godina. 

Aman prijatelju, treba da se radujes pobedi prevashodno... Ps' trazi se pojacanje na kecu.

Link to comment
Share on other sites

I ja moram da kazem da ne shvatam pohvale za Sakotu apropo Filipa. Drzao ga je maltene celu drugu cetvrtinu na parketu, a Zo nakon sto je u prvih 11 minuta bio ubedljivo najbolji igrac ekipe se na teren vratio par sekundi pre kraja poluvremena.

Sa pozitivne strane, imam zelju da ponovo pogledam utakmicu, tj. drugo poluvreme jer sam gledao u nekom drustvu i nisam pohvatao sve najbolje, ali neki utisak mi je da je to izgledalo malo smislenije, a onda se i ovde pisalo o tome, pa verovatno ima u tome necega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Dabe prozvao ga Ćoki u intervjuu za RSB ali je valjda permutovao nije mislio na "našeg" Dabu.
Što se tiče Šakote. Napredak jeste, u smislu konačno imamo akciju posle to, tipa blokovi za Berona i on ostaje sam u ćošku ili p&r za Gista. Smanjivanje minuta FC je takođe napredak, 13 minuta je svakako bolje od 16, 18, 20..
Ipak, krucijalno je kako ćemo izgledati u aprilu i zato polako.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tony said:

Aman prijatelju, treba da se radujes pobedi prevashodno... Ps' trazi se pojacanje na kecu.

 

Pojačanje na pleju se traži još od leta prošle godine kada je Filip došao da pomogne na treninzima, dok mi ne nađemo pleja, a on novi angažman. Kad ono međutim, pre bismo izgleda pronašli novi kontinent nego pleja.

  • Like 24
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koliki je budžet Bajerna. Pitam jer dok je Dejan bio kod nas uvek smo imali utisak da nam fali 500k i jedan igrac da guramo do f4. A onda on ode u klub koji ima mnogo vise od tih 500k i pomislis sad ce tamo da porobi jer ima sve sto u Zvezdi u finansijskom smislu nije ima. I onda ćorak.

 

Šta je razlog? Loš kvalitet domaćih igraca, tanak domaći teren, porodicna atmosfera, hemija...?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Haggard said:

 

Pojačanje na pleju se traži još od leta prošle godine kada je Filip došao da pomogne na treninzima, dok mi ne nađemo pleja, a on novi angažman. Kad ono međutim, pre bismo izgleda pronašli novi kontinent nego pleja.

Ja sam neumorni optimista 😊

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vredni mrav said:

Koliki je budžet Bajerna. Pitam jer dok je Dejan bio kod nas uvek smo imali utisak da nam fali 500k i jedan igrac da guramo do f4. A onda on ode u klub koji ima mnogo vise od tih 500k i pomislis sad ce tamo da porobi jer ima sve sto u Zvezdi u finansijskom smislu nije ima. I onda ćorak.

 

Šta je razlog? Loš kvalitet domaćih igraca, tanak domaći teren, porodicna atmosfera, hemija...?

Nema Nebojse u Bajernu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vredni mrav said:

Koliki je budžet Bajerna. Pitam jer dok je Dejan bio kod nas uvek smo imali utisak da nam fali 500k i jedan igrac da guramo do f4. A onda on ode u klub koji ima mnogo vise od tih 500k i pomislis sad ce tamo da porobi jer ima sve sto u Zvezdi u finansijskom smislu nije ima. I onda ćorak.

 

Šta je razlog? Loš kvalitet domaćih igraca, tanak domaći teren, porodicna atmosfera, hemija...?

Prosle sezone je bio blizu plejofa EL (jedna pobeda manje od 8. na tabeli), jedan do dva kiksa i nisu se plasirali. Ove sezone sve pomalo. Los izbor igraca, povrede, mozda i do njega, nije kliknulo. Desi se losa sezona. Evo Zeljko ima koliko veci budzet, pa to ne znaci nista. 

 

Ne vidim sta je tu corak. Otisao u klub sa vecim budzetom i treba da se ocekuje da ce na F4? Ima i bogatijih. 

 

Svakako da se ne moze gledati jedna izdvojena sezona u dokazivanju da li je on dobar trener ili ne. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vredni mrav said:

Koliki je budžet Bajerna. Pitam jer dok je Dejan bio kod nas uvek smo imali utisak da nam fali 500k i jedan igrac da guramo do f4. A onda on ode u klub koji ima mnogo vise od tih 500k i pomislis sad ce tamo da porobi jer ima sve sto u Zvezdi u finansijskom smislu nije ima. I onda ćorak.

 

Šta je razlog? Loš kvalitet domaćih igraca, tanak domaći teren, porodicna atmosfera, hemija...?

 

Zamisli kako je tek Dulo trebao da porobi u CSKA, ako već ideš tom logikom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vredni mrav said:

Koliki je budžet Bajerna. Pitam jer dok je Dejan bio kod nas uvek smo imali utisak da nam fali 500k i jedan igrac da guramo do f4. A onda on ode u klub koji ima mnogo vise od tih 500k i pomislis sad ce tamo da porobi jer ima sve sto u Zvezdi u finansijskom smislu nije ima. I onda ćorak.

 

Šta je razlog? Loš kvalitet domaćih igraca, tanak domaći teren, porodicna atmosfera, hemija...?

Nemacka nije zemlja kosarke. Postuju pravila 6+6 i ne idu preko planiranog budzeta. 

 

Tim sastavlja DR sa sportskim direktorom. King je skoro penzioner sa 34g i dobio je ugovor na tri godine. Uzeli su TJ Bray iz Vehte koji je i ranije bio upitnog zdravlja. Flakadori nije bio bitan ni u Trentu. Na sve to Dejo je doveo Nelsona a cak ni stab nije zadovoljan sa njim. 

 

Monro i Koponen su imena, naravno moze se reci i Lucic. Ipak Djedovic, Huestis i Brej su jako bitni za tim, za rotaciju. Lesort, Flakadori i Nelson su skroz nepotrebni. Bartel je dosao iz Frankfurta a Zipster se raspadso u Burgosu.

 

Pre puta u Tel Aviv im se povredio i Radosevic. Ipak svi bi trebali biti u timu do kraja godine. Bray je poceo trening, kao i Huestis, dok Djedovic nije toliko tesko povredjen.

 

Budzet za plate nije toliko velik. Cak neki Nemacki novinari su lupetali ogromne cifre. Kod njih je kosarka tek u usponu sto se tice klupske kosarke i idu polako. Minimalni budzeti su svakom timu 3m evra. Imaju zakone kojih se drze, pa je par timova izbaceno iz lige zbog npr u Martu nemanja para da isplate igracima, primer Hagena..bio je i Artland, ali van sezone.

 

Da Dejo nije uzeo titule, ovi poznavaoci bi rekli kako je trener bez rominga. On nema tu privilegiju da uzme igraca za EC i plati 1.2m kao ex selektor. Rade u dobrim uslovima, ali stepenica po stepenica i hijerarhija se postuje. Tako je Borko prosao lose zbog nekih izjava.

 

Sto se tice Cibone, to su utakmice na jedan mec i sve je moguce. Debelo je kiksno i Covic sa bombasem iz Donbasa. Po meni ta sezona nije bila losa, desile su neke epske stvari za klub, kao npr Budivelnik i Uniks. Igrali smo EL, stvorio se kult. Iz seljackog kluba sa raznim Braunima, Almondima, Skotvima, Samardzinskim..poceli smo da gradimo nesto veliko.

 

Meni se nisu svidele neke stvari na pocetku, dok ga nisam provalio. Ne mozes da postanes legenda kluba bez rezultata, niti miljenik navijaca bez ucinka.

 

Licno mi se sere kad neko iz ovog ugla stavlja DR u losu konotaciju. Drugog Januara svi u Arenu da iskazemo postovanje i zahvalnost.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Green23 said:

Koliko je osedeo Alimpije 😱

 

 

Druzi se ti sa Lessortom, Nebojsom i na kraju Filipom pa da vidim kako ne bi osedeo.

 

2 hours ago, kokodakalo said:

Ne mogu da se setim apsolutno nijedne utakmice koju smo mi dobili a da je kroz celu utakmicu provejavao pristrasan sudijski kriterijum u nasu korist. Reci da je Nebojsa Covic lopurda, a pritom imati na umu funkciju direktora KKCZ je bezobrazno. Koje takmicenje smo to mi pokrali, kada smo pobedili a da na terenu nismo bili bolji protivnik. Jako dobro se secam perioda pre dolaska Nebojse Covica u KKCZ,  pa i prvih godina njegovog mandata. Jako dobro se secam oruzane placke u finalu ABA u Laktasima i jako dobro se secam da sam pre pocetka svake iole bitne utakmice samo prizeljkivao posteno sudjenje i da nas puste da pobedimo ako smo bolji. Koraci Bilija Berona su nam najveci sudijki poklon u Covicevoj eri, a i oni su bili prilicno neprimetni na prvo gledanje. Mislim da su se iz Partizanove petorke u prvi mah samo dva igraca pobunila na prvu, a da ostali to nisu registovali. Covicu se moze pripisati bahatost, sujeta, drstkost, sad i nepotizam, ali da je u ime KKCZ krao je sramno reci.

 

Nije ti malo neregularno da KKCZ ima svoju filijalu koja se takmici u ABA ligi?

 

Covic je usavrsio tehniku SNS da se pravi lud i blesav, a zapravo da bude bahat i bezobrazan. Govori kako je u ABA ligi puno neregularnosti, pa sto onda FMP igra u njoj i sto ce da se skloni u sledecem kolu, dok ce protiv Buducnosti u 11. da igraju na pobedu?

 

Pritom prica da se neko plasi sloge srpskih klubova (ne postoje srpski klubovi osim Zvezde i Partizana, tako da je to jos jedna floskula), a koristi svaku priliku da udari na crno-belu hobotnicu.

 

Sta god da rekao, kod ljudi koji nisu kupljeni, bezobrazni i umeju da razmisljaju svojom glavom nece skrenuti fokus sa nepotizma i uloge njegovog sina koji treba da se ostavi kosarke ako ima zrno dostojanstva.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mairosu said:


Može nešto više o ovome, vidim da nije u štabu kod Dejana?

Dao je neki intervju i imao je neku negativnu pricu, tj pricu koja se nije svidela upravi. Bili su nekog misljenja da treba i da se vise radi sa nekim mladjim Nemcima..doveli su bili i nekog naseg u stab koji je radio sa drugim timom. Valjda je nekako izmoljakao za Jovovica...nemam pojma. Oni bas postuju hijerarhiju. Imaju ogroman broj menadzera i radnika u administraciji i svi oni se postuju. Nije kao kod nas da bleje u plafon. 😁 

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Prosle sezone je bio blizu plejofa EL (jedna pobeda manje od 8. na tabeli), jedan do dva kiksa i nisu se plasirali. Ove sezone sve pomalo. Los izbor igraca, povrede, mozda i do njega, nije kliknulo. Desi se losa sezona. Evo Zeljko ima koliko veci budzet, pa to ne znaci nista. 

 

Ne vidim sta je tu corak. Otisao u klub sa vecim budzetom i treba da se ocekuje da ce na F4? Ima i bogatijih. 

 

Svakako da se ne moze gledati jedna izdvojena sezona u dokazivanju da li je on dobar trener ili ne. 

 

DR je dobar trener. Vise me zanimao fenomen velikih budzeta a losih rezultata. Ima tih primera bas dosta u EL. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...