Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, Knipex said:

Brzo se zaboravilo na šta je Jović ličio tokom prve godine u Zvezdi. Tek krajem sezone je počeo da daje naznake kakav će igrač biti, odnosno ovako dobar plej. Loptu nije mogao da prevede preko pola kako treba i na gotovo svakoj utakmici je barem jednom imao situaciju da nije uspeo da je prevede na vreme. I on i Rebić su pričali da im je Markus mnogo pomogao oko tehnike i da je i sam radio sa njima pored trenera. Mnogi su bili iznenađeni kada je objavljeno da će Jović biti prvi plej nakon odlaska Markusa. Dobro se sećam da je većina očekivala da dođe neki crni madafaka da bude prvi plej i vladala je skepsa ali se pokazalo da je Radonjić dobro procenio situaciju. Pa jbt kad pomenu Radonjića i on je pričao da mu je Markus pomogao svojim iskustvom. Kratko je pamćenje očigledno.

 

Da se Markus oprostio od takmičarske košarke nakon pušing defekta bilo je jasno svakome ko ga je iole ispratio ali do tada je mnogo uradio i za Zvezdu i za saigrače.

Nije tacno.

 

Markus je imao pushing defekt a bio je na pragu odlaska u Armani zajedno sa Djenkom ( Josko ih hteo obojicu u paketu).

Ako je Radonja planirao Jovica kao prvog playa cim je Marcus pao na testu ( rezultati objavljeni sredinom jula), zasto smo cekali toliko dugo na odluku AJ PRICEa, da li ce kod nas i onda odluci  da zapali za Kinu. Da li mislis da je planiran za backupa ili kao prvi play?

Pa kada nas je odjavio onda smo angazovali Gal Mekela i to negde krajem avgusta. Sta ce nam Mekel ako smo imali Jovica i Rebica?

Jovic je postao prvi play tek na utakmici protiv Bayerna u Minhenu kada je  i oborio rekord El u ast, i do kraja boravka bio prvi play a Mekel vise parketa nije video kod nas. 

Jovic je bio i kriv sto je drugi Marcusov povratak bio tako kratak, Jovic igrao kao blesav, Marcus dosao totalno nespreman, ocekivao je samim svojim dolaskom da ce odmah zauzeti mesto koje je ostavio odlaskom u Junu, plus ponovni pushing defekt a dogovor je bio tolerancija 0.

Vasa dolazi posle otkaza Markusu.

 

Edited by Šarac
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nama bi Paskval sigurno doneo jedno 200k samo u kartama, koliko bi izgubili ako bi u decembru izgubili korak sa top 8. Pobeda protiv Valensije i dolazak Ćavija bi sigurno bila dovoljna šok terapija da arena bude solidno puna i da do kraja ostanemo u trci. 

 

Ako je Ćavi 600k do kraja sezone, Zdovc vrvt nije ispod 200k. Zdovc ne garantuje ni trofeje ni punu Arenu. Na kraju on moze biti i skuplja opcija. Jedini je problem sto najveci deo plate Ćavi trazi odmah, a to je prilicno otezavajuca okolnost.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, CLASH said:

@mmajstor

Spisak postoji.

Evidentiran si.

 

U potpisu:

Mi Markusovi svedoci

 

Zovi me kad mu kreneš na adresu sa zaposlenima u Ultra kop d.o.o. Idem i ja. 

 

5 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Solidno se precjenjuje i romantizuje Markusov boravak u nasem klubu. Pokusacu da objasnim zasto tako mislim.

 

Njegovo dovodjenje u tom periodu jeste predstavljalo veliku stvar za klub. Trebao nam je igrac koji ce individualnom klasom da podigne plafon ekipe, a na neki nacin i da privuce jos vise publiku. Vrlo brzo Markus je zadobio simpatije cesto izbirljive Zvezdine publike. Driblinzi koji su lomili kukove cuvarima,  step back trojke i pasovi bez gledanja,  nikoga nijesu ostavljali ravnodusnim, a Zvezdini navijaci su imali novog idola, kosarkasku verziju Piksija ili Savicevica. Na njegove mane i nekonstantne partije se vjerovatno zmurilo vise nego kod bilo kojeg igraca koji je igrao za ovaj klub. Markus je igrao toplo- hladno, rekao bih da je cak bilo vise skromnih partija nego onih odlicnih. Losa selekcija suta, uzasni % , kao i velika nezainterosavanost na mnogim mecevima. Odbranu nikad nije ni pomisljao da igra. Sve je to bilo jako vidljivo, ali nekako su se  pretezno izdvajale one pozitivne stvari. Njegov status danas je u velikoj mjeri odredio taj mec protiv Partizana, a recimo Kalina i Djenka su bili bez dileme kljucni nasi igraci te serije. Kalinic je pogadjao uvijek kad se lomilo i radio milion nekih stvari na terenu. Djenka je igrao kao sat, razbijao ih je kombinacijom onih njegovih suteva iz driblinga i razornih ulaza. 

 

Ja razumijem zasto je Markus danas toliko cijenjen i voljen, ali to je na neki nacin vise neko romantizovanje, nego sto je on stvarno bio bas toliko dobar. Priznajem da jeste najveci majstor i virtuoz, ali ne i najbolji plej ili stranac. Jedan Kvinsi Miler je okrenuo sezonu za 360 stepeni, bio glavni igrac u najvecem uspjehu u EL, a rekao bih da nema ni blizu status kao sto ima Markus. 

 

the office memes sex virginity

 

Sad pošto smo svi iskoristili ovaj zicer...da nastavimo oko Markusa, ionako se ništa pametno ne dešava :s_d:

 

btw...naravno da se romantizuje njegov boravak, to je i normalno za svakog igrača koji se navijačima dopadne pre svega kako sve to vizuelno izgleda (tipa Katai u fudbalu) ali da se ne zajebavamo kao što su ljudi gore pokušavali i da mu dodeljujemo neke osrednje ocene ili poredimo sa Jovketom. Ja bih za Jovketa ruke obe dao, sutra išao da trčim go na malom Kalemegdanu kada bi mogao da se vrati kod nas, pa sve i da po običaju odigra pola utakmica zbog povrede jer je to ono što fali ovoj Zvezdi. Ali Markus u prajmu...anytime >>> Jović. Btw, oko procenata šuta i Markusovih užasnih procenata...baci malo pogled na Stefanove, čak i iz sezone posle :smiley2:

 

5 hours ago, Knipex said:

Brzo se zaboravilo na šta je Jović ličio tokom prve godine u Zvezdi. Tek krajem sezone je počeo da daje naznake kakav će igrač biti, odnosno ovako dobar plej. Loptu nije mogao da prevede preko pola kako treba i na gotovo svakoj utakmici je barem jednom imao situaciju da nije uspeo da je prevede na vreme. I on i Rebić su pričali da im je Markus mnogo pomogao oko tehnike i da je i sam radio sa njima pored trenera. Mnogi su bili iznenađeni kada je objavljeno da će Jović biti prvi plej nakon odlaska Markusa. Dobro se sećam da je većina očekivala da dođe neki crni madafaka da bude prvi plej i vladala je skepsa ali se pokazalo da je Radonjić dobro procenio situaciju. Pa jbt kad pomenu Radonjića i on je pričao da mu je Markus pomogao svojim iskustvom. Kratko je pamćenje očigledno.

 

 

 

Pa nije, nego smo doveli Mekela za prvog pleja pa kad smo shvatili da to već imamo u Joviću ovog smo mekelovali a Jovke postao prvi plej. Inače nakon odlaska Markusa, primarno, Jović nije ni planiran za prvog pleja. Toliko o poverenju koje je Radonja imao u njega tada.

 

To što je Jović postao tokom te sezone i nakon toga je onaj tip priče zbog koje obožavam basket i ako mi je za nekog igrača drago i ako se za nekog igrača može reći da je uspeo da pobedi osrednjost i teškim krvavim radom podigne sebe iznad toga i postane mnogo bolji igrač, praktično sam sebi podigne plafon, to je Jović. I ne znam koliko je uzeo Himkiju ali se nadam da je olešio pijane milionere za sve pare jer je svaki dinar zaslužio. Da je Markus imao Jovićev odnos prema košarci, sada bi vrv još igrao u NBA.

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Markusa... Najlepša stvar vezana za košarku u mom životu je to što sam takvog genija gledao uživo! Nikada neću zaboraviti trenutak na utakmici protiv Valensije kada pronalazi Luku Mitrovića pod košem i na trenutak ostavlja čitavu Arenu u neverici i potpunoj tišini... pre eksplozije. 

Edited by RC4
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Swift Pancakez said:

@mmajstor

evo jovica pre kkcz, slobodan si da izbrojis broj uspesnih pnr u ovim hajlajCima od 16min...i da onda to uporedis sa sezonom posle Markusa. 

 

Nisam bas najbolje razumeo... Jovke na ovom klipu iz Radnickog skroz podseca na Jovketa od pre neki dan protiv Valensije? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...