Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

3 minutes ago, mmajstor said:

A onda da ostalima vrati 60 posto za sva kanalisanja u evroligi, suteve preko ruke i kurcobolju u odbrani. 🙂

 

Ako vec postoji potreba za kucamo na vrata nezaboravljenim asovima prioritet bi uvek trebalo da ima Stefan Jovic. Nismo izbacili takvog pleja od Sase Obradovica. 

 

pa ne bi bilo Jovica da nije bilo Williamsa

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

U bajci o Snezani verovatno. Jos nisam cuo za ovakav kauzalni odnos. 🙂

 

 

 

bajka ili ne, citavu pnr igru, cool & compose stil plejmejkinga i citanja odbrane ,na cemu je napravio karijeru, je naucio od markusa

 

pre toga je bio samo dobar on ball defender koji nije imao sta da ponudi u pozicionom napadu

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mmajstor said:

A onda da ostalima vrati 60 posto za sva kanalisanja u evroligi, suteve preko ruke i kurcobolju u odbrani. 🙂

 

Ako vec postoji potreba za kucamo na vrata nezaboravljenim asovima prioritet bi uvek trebalo da ima Stefan Jovic. Nismo izbacili takvog pleja od Sase Obradovica. 

A ja mislio ti znas nesto o kosarci.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SunZero said:

 

bajka ili ne, citavu pnr igru, cool & compose stil plejmejkinga i citanja odbrane ,na cemu je napravio karijeru, je naucio od markusa

 

pre toga je bio samo dobar on ball defender koji nije imao sta da ponudi u pozicionom napadu

 

Ne znam samo odakle takav zakljucak? 

 

Jovic je bio odlican i tada, jedino je bio zesci kamenjar u sutu sto je drasticno popravio, i naravno nije imao tu minutazu i slobodu. Jos nisam cuo da je neko postao plejmejker u 22oj godini tako sto je u seniorskoj kosarci ucio od svog saigraca. Asistencije se ne uce vec se sa time radja. Jovic je podigao igru nakon sticanja iskustva u evroligi, i to bi se desilo da je sa bilo kim igrao jer je prosto talenat. Ali ako se nekom svidja da u to veruje - slobodno. 

 

1 minute ago, CLASH said:

A ja mislio ti znas nesto o kosarci.

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Solidno se precjenjuje i romantizuje Markusov boravak u nasem klubu. Pokusacu da objasnim zasto tako mislim.

 

Njegovo dovodjenje u tom periodu jeste predstavljalo veliku stvar za klub. Trebao nam je igrac koji ce individualnom klasom da podigne plafon ekipe, a na neki nacin i da privuce jos vise publiku. Vrlo brzo Markus je zadobio simpatije cesto izbirljive Zvezdine publike. Driblinzi koji su lomili kukove cuvarima,  step back trojke i pasovi bez gledanja,  nikoga nijesu ostavljali ravnodusnim, a Zvezdini navijaci su imali novog idola, kosarkasku verziju Piksija ili Savicevica. Na njegove mane i nekonstantne partije se vjerovatno zmurilo vise nego kod bilo kojeg igraca koji je igrao za ovaj klub. Markus je igrao toplo- hladno, rekao bih da je cak bilo vise skromnih partija nego onih odlicnih. Losa selekcija suta, uzasni % , kao i velika nezainterosavanost na mnogim mecevima. Odbranu nikad nije ni pomisljao da igra. Sve je to bilo jako vidljivo, ali nekako su se  pretezno izdvajale one pozitivne stvari. Njegov status danas je u velikoj mjeri odredio taj mec protiv Partizana, a recimo Kalina i Djenka su bili bez dileme kljucni nasi igraci te serije. Kalinic je pogadjao uvijek kad se lomilo i radio milion nekih stvari na terenu. Djenka je igrao kao sat, razbijao ih je kombinacijom onih njegovih suteva iz driblinga i razornih ulaza. 

 

Ja razumijem zasto je Markus danas toliko cijenjen i voljen, ali to je na neki nacin vise neko romantizovanje, nego sto je on stvarno bio bas toliko dobar. Priznajem da jeste najveci majstor i virtuoz, ali ne i najbolji plej ili stranac. Jedan Kvinsi Miler je okrenuo sezonu za 360 stepeni, bio glavni igrac u najvecem uspjehu u EL, a rekao bih da nema ni blizu status kao sto ima Markus. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne znam samo odakle takav zakljucak? 

 

Jovic je bio odlican i tada, jedino je bio zesci kamenjar u sutu sto je drasticno popravio, i naravno nije imao tu minutazu i slobodu. Jos nisam cuo da je neko postao plejmejker u 22oj godini tako sto je u seniorskoj kosarci ucio od svog saigraca. Asistencije se ne uce vec se sa time radja. Jovic je podigao igru nakon sticanja iskustva u evroligi, i to bi se desilo da je sa bilo kim igrao jer je prosto talenat. Ali ako se nekom svidja da u to veruje - slobodno. 

 

 

 

 

pa Jovic kaze da je ucio ali zasto bi verovali njemu, ipak si ti majstor sa 2 m

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste da Markusa nikada nisam preboleo, ali mnogo mi licite na komsije od pre koju godinu, zal za mlados' i kukanje 😄 Necu to da vidim, dolazi Cavi Paskval sutra, tera Vepra na tribine, preporodicemo se! Gist se vraca hranjen sirovim mesom posle suspenzije, Stratos  se oporavlja od povrede...Djenka poludro, Kuzmic opet uticajan u reketu, Dobric sipa trojke i cepa tranziciju, Lorenzo plese, Deriku namestili koleno i ne ispada mu proteza po terenu, Beron nasledjuje Kerola u Realu dogodine, Borisa ode u Fener. Faje nalazi krstenicu u kojoj pise da je '79, ali popije jos koji gutljaj eliksira mladosti. Necu vise da pijem petkom uvece, obecavam

  • Like 7
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SunZero said:

 

pa Jovic kaze da je ucio ali zasto bi verovali njemu, ipak si ti majstor sa 2 m

 

Jel... gde je to rekao? Da nije to ono kurtoazno... covek se uci dok je ziv. Svako skida fore i forice od nekog drugog, ali to svesti na nivo da Jovica ne bi bilo da nije bilo Markusa je malo  (ili malo vise) onako....

 

Ja sam u onoj poslednjoj zajednickoj sezoni jedva cekao da Jovke udje umesto njega jer nam je igra mnogo vise licilila na nesto, ali dobro... ukusi su uvek razliciti. Pizdeo sam na Markusove igre u evroligi. Secam i onih serija za tri poena, 0-7 pa 0-4 pa 0-5 pa 1-6...naravno sve preko ruke u prvih 15 sek napada sa 0-2 asistenicije po mecu. 

Cim je Markus otisao Jovke je bio rekorder evrolige po broju asistencija na jednom mecu, ne znam dal je to neko skinuo do sada. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Jeste da Markusa nikada nisam preboleo, ali mnogo mi licite na komsije od pre koju godinu, zal za mlados' i kukanje 😄 Necu to da vidim, dolazi Cavi Paskval sutra, tera Vepra na tribine, preporodicemo se! Gist se vraca hranjen sirovim mesom posle suspenzije, Stratos  se oporavlja od povrede...Djenka poludro, Kuzmic opet uticajan u reketu, Dobric sipa trojke i cepa tranziciju, Lorenzo plese, Deriku namestili koleno i ne ispada mu proteza po terenu, Beron nasledjuje Kerola u Realu dogodine, Borisa ode u Fener. Faje nalazi krstenicu u kojoj pise da je '79, ali popije jos koji gutljaj eliksira mladosti. Necu vise da pijem petkom uvece, obecavam

Ojo nešto...

Edited by CLASH
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

Pizdeo sam na Markusove igre u evroligi. Secam i onih serija za tri poena, 0-7 pa 0-4 pa 0-5 pa 1-6...naravno sve preko ruke u prvih 15 sek napada sa 0-2 asistenicije po mecu.

Znamo gde stanujes.

Ko te placa da ovo pises?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mmajstor said:

Cim je Markus otisao Jovke je bio rekorder evrolige po broju asistencija na jednom mecu, ne znam dal je to neko skinuo do sada. 

  • Most assists in a game

tačnije, oborio je Markusov EL rekord protiv Galate iz prethodne sezone od 17 asista ''in a single game'' ...doduše sa dva produžetka.

 

Marjanović je na toj tekmi postavio EL rekord sezone u broju skokova sa istom cifrom.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vredni mrav said:

U nedelju dan D. 

 

Ja mislim kad bi Vasa sada došao da bi se opet raspao. Nije on igrac koji lako nosi pritisak igranja u CZ. Inace njega je bukvalno oterao Radonjic.

 

Nisam fan Vase, ali ne vidim zbog cega bi ovde bio pod vecim pritiskom nego sto je sad, kada je jedan od dva glavna igraca ekipe koja je igrala finale EL prosle godine.

 

On jeste bio los kod nas, al nije to bilo do pritiska. On do tad nije nista odigrao u seniorskom basketu sem onog u Megi rekreativno. Jos uvek nije dobacivao do CZ, pogotovo jer je dosao u tim koji je jurio F8. Njemu je bas trebalo ono sto je usledilo posle Zvezde, lagan basket, i stepenik po stepenik. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brzo se zaboravilo na šta je Jović ličio tokom prve godine u Zvezdi. Tek krajem sezone je počeo da daje naznake kakav će igrač biti, odnosno ovako dobar plej. Loptu nije mogao da prevede preko pola kako treba i na gotovo svakoj utakmici je barem jednom imao situaciju da nije uspeo da je prevede na vreme. I on i Rebić su pričali da im je Markus mnogo pomogao oko tehnike i da je i sam radio sa njima pored trenera. Mnogi su bili iznenađeni kada je objavljeno da će Jović biti prvi plej nakon odlaska Markusa. Dobro se sećam da je većina očekivala da dođe neki crni madafaka da bude prvi plej i vladala je skepsa ali se pokazalo da je Radonjić dobro procenio situaciju. Pa jbt kad pomenu Radonjića i on je pričao da mu je Markus pomogao svojim iskustvom. Kratko je pamćenje očigledno.

 

Da se Markus oprostio od takmičarske košarke nakon pušing defekta bilo je jasno svakome ko ga je iole ispratio ali do tada je mnogo uradio i za Zvezdu i za saigrače.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Samo treba uzeti jednu cinjenicu u obzir - Jovic je po dolasku u Zvezdu imao obnovljen problem sa diskus hernijom sto je bio glavni uztok takve igre, a sto ce ga pratiti kroz ostatak karijere. Da nije tog glupavog ostecenja diskusa potpuno bi druga prica bila. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...