Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

On 11/26/2021 at 1:06 AM, Amigo said:

Predlazem za ove onlinere, kojih na srecu nema mnogo, da se otvori jedna tema prostog naslova, Linkovi za vijesti, pa neka tamo gnjave sa tim i botuju. 

Nije niko malouman da ne moze da nadje vijesti koje ga interesuju.

 

Tema na kojoj će se isključivo nalaziti linkovi za vesti. Sa kvotovanim naslovima, da se zna šta je & sve na jednom mestu, umesto da se kopa po Vox Populi i drugim jakim temama. Good.

 

Problem u najavi je da se neće svako setiti da ostavi link i na toj temi. To znači da bi moderatori morali da jurcaju, što će vremenom sigurno početi da ide na nerve. No good. :classic_biggrin:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

 

Tema na kojoj će se isključivo nalaziti linkovi za vesti. Sa kvotovanim naslovima, da se zna šta je & sve na jednom mestu, umesto da se kopa po Vox Populi i drugim jakim temama. Good.

 

Problem u najavi je da se neće svako setiti da ostavi link i na toj temi. To znači da bi moderatori morali da jurcaju, što će vremenom sigurno početi da ide na nerve. No good. :classic_biggrin:

 

Moderator drmne 3-4 ljute da postigne radnu temperaturu i krene da banuje one koji ne poštuju pravilo. Very good 😁

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 5/4/2019 at 6:31 PM, Devojka Luke Razića said:

 

 

Davno sam radila na ovoj forumskoj platformi i zaboravila sam. Da li u okviru jednog podforuma mogu da se prave subpodforumi ili babypdf.kako ih već zovu? 

 

Onaj deo foruma OSTALO da se zove ART ili LIFESTYLE...i u okviru njega da bude pdf ART-UMETNOST, i kao subpodforumi da se nađu- Književnost, Filmovi i serije, i muzika?   I da u njemu bude mesta za obične teme iz tih oblasti- npr - otvoriću temu "Zašto nema para za kulturu" i ta tema više ide na pdf KULTURA nego na EKONOMIJU..Šta mislite?

 

Gastronomija da bude u okviru tog dela LIFESTYLE-OSTALO, i da ima npr i subpodforume Torte i kolači, Slana jela..etc..

 

U okvIru Informacionih tehnologija i gaminga, koji bi bili poseban podforum, mogu da se otvore sub-baby podforumi- Sofver,  IT pitanja...etc..tokom vremena će se tu nešto dodavati, kao i na ostalim mestima na celom forumu.

 

Šta mislite i da li razumete šta pričam kad mislim na te subpdf-ove?   

 

 

Znam da malo kasnim sa odgovorom na ovaj post, ali bolje ikad nego nikad. Moji utisci, stranca padobranca, nakon kratkog vremena provedenog ovde

(ne znam vise kako sam se uopste ovde prijavio, verovatno na poziv nekoga, nakon egzodusa sa starog foruma, a trenutno privucen znatizeljom sta Srbi misle o ratu u Ukrajini).

Ekipa, forumasi i moderatoti mi se svidja, sama struktura foruma manje, jer mi se cini dosta nepreglednim.

Vi ste se verovatno vec navikli na nju, ali ja dolazim sa jednog drugog hrvatskog foruma, gde sam vec godinama (bio i moderator, iako Crnogorac).

Radi se o - http://www.forum.hr/

Verovatno se radi i o broju clanova (300 : 3500) i razlici u godinama postojanja. Ipak mozda ne bi bilo lose razmisliti o preuzimanju nekih stvari koje dobro funkcionisu tamo, na pr. bas taj sistem, kako ih Devojka Luke naziva, babypdf, ili subpdf.

 

O ratu u Ukrajini na pr, postoji samo jedna tema i na njoj se smenjuju i na neki nacin "ponistavaju" razne teme koje bi vise dosle do izrazaja, ako bi se napravile podteme (stanje na frontu, naoruzanje, sankcije, izbeglice, istorijski i politicki aspekti...). Tako bi svako mogao brzo da nadje sta ga vise interesuje i teme ne bi bile razvodnjene stalnim skakanjem sa jedne na drugu.

Neke stvari u potpunosti nedostaju - na pr. Filozofija, Religija, Duhovnost, Seks, Ljubav, Roditelji i deca, Psihologija, Pravo ... To su tako siroke oblasti da je samo jedna tema o njima premalo, tj. dovodi opet do te papazjanije (na pr. ako bi se otvorila tema filozofija, onda bi na njoj jedan post bio o Kantu, drugi o etici, treci o logici, a cetvrti o Niceu... i onda u krug).

 

Mogu da razumem da je pri ovolikom broju clanova nemoguce "popuniti" previse podforuma, ali osim preglednosti, moguce je da bi se time dobio i kvantitet, koji ovom forumu (i Srbiji - koji su jos veci srpski forumi ?) nedostaje (nije da je ovo pod moranje; razgovor ugodnog drustvanca za kafanskim stolom je isto ok), jer mi se cini da bi sa kvantitetom, forum dobio i jedan novi kvalitet i znacaj u drustvu (hrvatski forum na pr. se cesto spominje i u novinama i veoma je popularan, cak iako nije na liniji zvanicne politike, vec je vise "alternativan" i otvoren, poput ovog foruma).

 

 

Edited by Dragan
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Opet predlazem da se banuju svi koji misle outside of the forum box, i da se  napise kakvi su iskljucivo stavovi dozvoljeni..mislim da ce onda sve savrseno funkcionisati..i da se napise i da je dozvoljeno ucitavanje svima koji misle iole drugacije, stavova koje uopste nemaju, i to ne nekih naivnih stavova..ja mogu da  budem prvo mace koje se u vodu baca, nikakav problem...

Edited by Harmonika
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sta su bedzevi, rank progres?! Jesmo mi na nekom takmicenju, koji ocin, ima li neka nagrada ili kazna?! Ono, bacite nas niz Dunav ili dobijemo Mercedes... 

 

Sad vidim, ja sam newbie :classic_dry: posle 15 godina na forumu i ovde od drugog dana... Mislim stvarno koji vam je andrak sa ovim novinama?!

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bedževi su bitcoini foruma, mogu se menjati za papirni novac, usluge kod moderacije, dane bana ili warn poene... Uskoro će i tema za razmenu:

 

"Menjam 3 Newbie-a, Posting Machine I 2 Reacting Well-a za polovnu Fabiu, 14 lajkova na Corona zajebanciji i skidanje 2 dana bana"

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, vidi se da je sveza krv usla u moderaciju, odmah promene.

Od kada jos ja pricam da su ovom forumu bedzevi neophodni, evo cim su ih uveli sve bolje funkcionise tri puta.

Ja ne mogu da docekam da udjem na forum od kada su uvedeni.

 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Je l' još neko ima problem s Tapatalkom od danas?

 

Meni hoće da prikaže postove korisnika samo ako idem na New posts. Na Participated ne prikazuje ništa, a kad pokušam da direktno otvorim neki potforum, ispiše mi "You are not logged in or you do not have permission to do this action".

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Je l' još neko ima problem s Tapatalkom od danas?
 
Meni hoće da prikaže postove korisnika samo ako idem na New posts. Na Participated ne prikazuje ništa, a kad pokušam da direktno otvorim neki potforum, ispiše mi "You are not logged in or you do not have permission to do this action".



Da i kod mene je isto tako.

Plus... meni Tapatalk od 1. Juna ne šalje više notifikacije za nove postove, pa moram da ih tražim kroz ulazak u pojedinačni forum pa treća/srednja ikona gore pa na Subscribed... Tražim gde ima novih postova.

Sent from my phone using dialer

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, vidi se da je sveza krv usla u moderaciju, odmah promene.
Od kada jos ja pricam da su ovom forumu bedzevi neophodni, evo cim su ih uveli sve bolje funkcionise tri puta.
Ja ne mogu da docekam da udjem na forum od kada su uvedeni.
 
Kod mene ista situacija.
Link to comment
Share on other sites

@Igor_ Nisam sigurna šta tačno znače bedževi, ali mislim da se dobijaju na osnovu broja napisanih postova u toku dana-noći..

 

Mene zanima da li pored ovih bedževa i rankova postoji još nešto novo u ovoj verziji IB softvera.

 

 

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...