Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

4 minutes ago, DJORDJE said:

Da se ne lazemo, nisu primitivci samo tu bili u poseti nego su tu i ziveli. Za 20tak godina nakon rata broj stanovnika Beograda se utrostrucio, neki su se prilagodili gradskoj sredini , veliki broj nije i to je manje vise slika svih velikih gradova u YU. Devedesetih je provincija preuzela kontrolu nad gradovima i zato mozes da vidis svinje kako trce po Konjarniku, a toga nije bilo ni pre 50 godina.

Na kraju primitivizam nije  osobina koja iskljucivo krasi sirotinju, ne mislim na to sto si ti napisao , nego je diskusija generalno  krenula tim tokom.

 

Naravno, a ima ih i danas koliko hoćeš. U izvornom postu sam mislio na onu šarolikost vezanu za JNA, a takvih je bilo svuda.

 

Slažem se i da primitivizam nije odlika sirotinje, a među primerima sam naveo i posetioce restorana, koji to svakako nisu. Danas imamo džukce u BMW-u koji jednom rukom telefoniraju, a drugom čačkaju nos, dok je broj primera ogroman.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DJORDJE said:

Jugo 45 je jedva dovukao cetvoroclanu porodicu do Jadrana a ti bi na to cudo da zakacis i gliser. :classic_smile:

Nisam hteo da pominjem limuzine i guram luksuzne varijante. Samo sam hteo da oslikam standard.

Pokusavam da nabavim broj telefona onog referenta za stanove, da vidim da me stavi medju prve. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Nemaju svi moj dozivljaj, I to je ok. Ja to nisam ni tvrdila. Ono sto sam rekla je da tvoj dozivljaj ili Amigov nije generalno stanje. To tvoje bezbednije I pitomije se odnosi na mir. 

 

Kao sto rekoh, ucesnici na ovom forumu ne predstavljaju presek ekonomske I drustvene situacije u SFRJ. Ali ajde da napravimo anonimni poll, bilo bi interesatno. Koliko je odraslo u urbanim sredinama, I koliko smatra da je zivelo zivot ekonomski, srednje klase u ex-sfrj.

 

Mislim, primecujes da nas je vecina van ex-yu?

 

Ajde malo istrazivanje sa par pitanja, tipa da li ste ziveli u gradu, da li je porodica imala auto, da li ste do 35 imali stan/kucu, da li su vam roditelji bili fakultetski obrazovani, imali stan/kucu (bez 3 generacije). Da li ste mogli na letovanje/skijanje. Da li ste za zimnicu isli na selo kod porodice. Da li je to selo imalo drustveni vodovod/kanalizaciju. Koliko puta ste videli more/skijali na Jahorini/palicu/kopaoniku

 

Gde ste letovali, gde ste zimovali, koliko vas je moralo da se koristi rodjacima na selu. Ma ajde ovako, koliko je znalo da roditelji imaju ekonomske probleme. Da li su roditelji imali clanstvo u partiji....

 

Ju lele. 

Letovala na hrvatskom primorju svake godine, u nizim razredima i po celo leto. Rodjake na selu nisam posecivala jer mi nisu bili bliski. Baba i deda ziveli pet minuta peske od mene. Kao i svi ostali smo dobili stanove, posto nisu bili na prodaju nego na razmenu. Na zimovanje nisam isla jer mrzim sneg i skijanje. Kopaonik nije bio aktuelan u to vreme uopste. 

 

I sta ako nas je vecina iz exJu? Neki su otisli kada je poceo rat, neki kasnije, razlozi razni, jako malo politika u exJu, mnogo vise politka posle exJu... Ja nisam imala clanstvo u partiji, moji roditelji jesu jer je to bio uslov da mozes da budes na visim funkcijama, a oni su bili ambiciozni. Pa ni danas ne mozes da radis ako nisi clan partije... tradicija se nastavila, i povrh svega pogorsala. 

 

I nisam bila nikakav poseban izuzetak od svojih vrsnjaka iz mog grada. 

 

Ovoliko koliko se ti zalis, a vecinu se ni ne secas nije se zalio ni moj deda kojeg su zatvorili na goli otok, kojem su uzeli prvi gradsku kafanu u centru grada i kucu (ustvari obrnuto), kojem je potom wc bio u dnu dvorista kada je baba uspela da nadje novo mesto za zivot. Da li je mrzeo komuniste, oh da i te kako, a sta je mogao da uradi, pa ne mnogo nego da nastavi da radi i zivi i gleda lepsu stranu i trazi stvari koje ga cini srecnim. Mogao je da se odseli u neku drugu zemlju, nije hteo da nas ostavi. 

 

Quote

Svi ste jeli normalno, organsku hranu

 

Danasnja organska hrana je onomad bila samo hrana. I ti si je jela. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

 

I nisam bila nikakav poseban izuzetak od svojih vrsnjaka iz mog grada. 

 

Ovoliko koliko se ti zalis, a vecinu se ni ne secas nije se zalio ni moj deda kojeg su zatvorili na goli otok...

Bold, potvrdjujes moju poentu.

Ne zalim se ja baby nego objasnjavam cinjenice, a to je da nisu svi isto ziveli u SFRJ, i da bilo mnogo nerazvijenih krajeva, gde je bilo i gore nego kod mene. 

I to je ono sto se videlo u ovoj prici koju @DJORDJEi @DJ_Vasa pominju, kada je masovno krenula migracija iz tih nerazvijenih krajeva ka vecim gradovima.

 

Link to comment
Share on other sites

BTW i u centry BG su bile udzerice koje su delile jednu slavinu na sredini dvorista. Posle su 80-ih ljudi ugradili kupatila i uveli vodu u te sobicke. Za one koji ne veruju, recimo jedna cetvoroclana porodica je imala tri sobe u koje se ulazilo iz dvorista, znaci nista hodnik.

Ovo je bilo u Beogradu, oni koji ne veruju... Sta da im kazem, osim:"U pravu ste!" 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Bold, potvrdjujes moju poentu.

Ne zalim se ja baby nego objasnjavam cinjenice, a to je da nisu svi isto ziveli u SFRJ, i da bilo mnogo nerazvijenih krajeva, gde je bilo i gore nego kod mene. 

I to je ono sto se videlo u ovoj prici koju @DJORDJEi @DJ_Vasa pominju, kada je masovno krenula migracija iz tih nerazvijenih krajeva ka vecim gradovima.

 

 

Pa poenta je da sam ja znala i druge sa sela koji nisu ni blizu ziveli kao sto ti pricas. Cak su mnogi bili bogatiji nego mi u gradu, imali njive, stoku... 

 

U kojoj zemlji nema nerazvijenih krajeva? 

 

Pa naravno da je krenula migracija kada je politika krenula da unistava seljake, placa za njihove proizvode ispod cene i uvozi ono sto oni prave iz drugih drzava. Mislim, preterujes i brkas vremena stare Ju i posle raspada. 

U Ju su se raseljavala deca da bi isli da se skoluju, tek nekolicina odraslih odlazila po gradovima i inostranstvu.

Mslm, to rade i dan danas u Americi, a ne u Jugi gde je pola fakulteta bilo u Bg i Zg, a ostali rasporedjeni po drugim gradovima. Zavrse fakultet, ostanu da rade... Pa to rade pobogu u svim drzavama na svetu. 

 

Evo pogledaj Ameriku, ko se nastanio? Italijani, Holandjani, pa i Nemci... Svi su se raseljavali od svuda u to vreme iako su im drzave znatno bolje bile ekonomski. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Jugo 45 je jedva dovukao cetvoroclanu porodicu do Jadrana a ti bi na to cudo da zakacis i gliser. :classic_smile:

 

Dosli smo i do glisera, ok, ako nije mogao Jugo, onda kupis fino Moskvica i nema problema. :classic_sleep:

 

10 minutes ago, mrd said:

BTW i u centry BG su bile udzerice koje su delile jednu slavinu na sredini dvorista. Posle su 80-ih ljudi ugradili kupatila i uveli vodu u te sobicke. Za one koji ne veruju, recimo jedna cetvoroclana porodica je imala tri sobe u koje se ulazilo iz dvorista, znaci nista hodnik.

Ovo je bilo u Beogradu, oni koji ne veruju... Sta da im kazem, osim:"U pravu ste!" 

 

 

Verujemo, sto ne bi verovali. Sto se tice nista hodnik, pa to je gotovo standard u Ameriki. :smiley24:

 

a6b57342-364c-4384-a09f-1b234ba3a954.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

Verujemo, sto ne bi verovali. Sto se tice nista hodnik, pa to je gotovo standard u Ameriki. :smiley24:

Pisemo li o Amerki, ili o savremenoj SFRJ?

Ne razumem ja tebe, sta ti u stvari hoces ovim topikom.

Kao prvo ne poredi zemlje koje ne poznajes, sa zemljom, koju ocigledno nisi poznavao. U stvari poznavao si, ali si to gledao na TV.

Nema smisla, da ovako uleces djonom u nesto sto je prezentacija cinjenica.

Sto se moskvica, ili zaporozca tice i oni su kostali. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Bold, potvrdjujes moju poentu.

Ne zalim se ja baby nego objasnjavam cinjenice, a to je da nisu svi isto ziveli u SFRJ, i da bilo mnogo nerazvijenih krajeva, gde je bilo i gore nego kod mene. 

I to je ono sto se videlo u ovoj prici koju @DJORDJEi @DJ_Vasa pominju, kada je masovno krenula migracija iz tih nerazvijenih krajeva ka vecim gradovima.

 

Nisu.Neki su stalno putovali  sa tatom i mamom na službenim putovanjima u inostranstvu,ljjeta provodili na Jadranu ,zimovali na Kopaniku,imali savreme uredjeje za reprodukciju zvuka,kolor televizore,računare,motocikle  i dr a neki nisu imali ništa od toga.Ovi prvi su strogo pazili da ovim drugim ne kažu "zdravo" a nisu ni imali priliku da to čestp  čine  jer im se putevi nisu ukrštali kao što se ni putevi pripadnika današnje elite ne ukrštaju sa običnim svijetom.

Ipak,socijalizam je mnogim "prosječnim" ljudima ostao u dobrom sjećanju jer je socijalizam pružao sigurnost.A sigurnost je većini najjavažnija.Važnija i od visine plate a o slobodi da i ne govorimo jer sloboda i nije nešto cijenjena.Sad se zna da je ta sigurnost bila samo privid jer je sistem od svog početka bio truo i pogrešno postavljen ali i u to vrijeme ta sigurnost ogromnoj većni nije izgledala kao privid i nešto privremeno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, mrd said:

BTW i u centry BG su bile udzerice koje su delile jednu slavinu na sredini dvorista. Posle su 80-ih ljudi ugradili kupatila i uveli vodu u te sobicke. Za one koji ne veruju, recimo jedna cetvoroclana porodica je imala tri sobe u koje se ulazilo iz dvorista, znaci nista hodnik.

Ovo je bilo u Beogradu, oni koji ne veruju... Sta da im kazem, osim:"U pravu ste!" 

 

 

BTW i u centru Kopenhagena su bili stanoví koji su dijelili jedno zajednicko kupatilo na spratu  (stanje od prije 15 godina) -  ljudi su onda pregradivali kuhinje, spavace sobe, trpezarije i uvodili vodu... U engleskoj sam vidio "foldable bathtubs" - kada bez odvoda, montirana u kuhinji, spojis tus na slavinu na sudoperu i kada zavrsis sa kupanjem, vodu iz kade ispumpas u odvod sudopera... 25% engleskih domacinstava nije imalo indoor plumbing 1967. (ova foldable kada se racuna u  sretnike koji imaju indoor plumbing)

 

https://www.rapidtransition.org/stories/the-first-flush-of-transition-the-rise-of-british-indoor-plumbing-and-what-it-tells-us-about-rapid-transition/

 

O upotrebi wc-a  2022. u Grckoj, kolijevci civilizacije, da ne pricam...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

BTW i u centru Kopenhagena su bili stanoví koji su dijelili jedno zajednicko kupatilo na spratu  (stanje od prije 15 godina) -  ljudi su onda pregradivali kuhinje, spavace sobe, trpezarije i uvodili vodu... U engleskoj sam vidio "foldable bathtubs" - kada bez odvoda, montirana u kuhinji, spojis tus na slavinu na sudoperu i kada zavrsis sa kupanjem, vodu iz kade ispumpas u odvod sudopera... 25% engleskih domacinstava nije imalo indoor plumbing 1967. (ova foldable kada se racuna u  sretnike koji imaju indoor plumbing)

 

https://www.rapidtransition.org/stories/the-first-flush-of-transition-the-rise-of-british-indoor-plumbing-and-what-it-tells-us-about-rapid-transition/

Eto upravo to. SFRJ je bila na nivou jedne Velike Britanije.

Mislim, stvarno govorimo o blagostanju.

Video sam ja u US da ljudi zive u mobile homes, ali to ovde nije bas tema. Tema je, kako je OP postavio exYU bila na visokom standardu.

I povrh svega, price da se pre u SFRJ zivelo bolje, po ovim pausalnim pogledima. Danas Beograd izgleda mnogo novije i svezije nego pre. Cinjenica je da su zgrade izgradjene u peiod SFRJ jedine oronule, one gradjene pre rata WWII stoje ok, one izgradjene za vreme SFRJ gube fasadu i ove nove izgradjene posle 90-ih izgledaju veoma sveze, malo rastrkane, ali mnogo lepse od onih iz blagostanja o kome govorimo ovde.

 

Link to comment
Share on other sites

Ex YU nije bila na visokom standardu, ali nije bila ni zemlja sa niskim standardom kao sto se predstavlja. U evropskim okvirima  sigurno ispod prosjeka -vjerovatno su dvije trecine Evrope imale bolji standard, u svjetskim - iznad prosjeka - negdje mozda top quartile ili top third...

 

O tome da li se prije zivjelo bolje ne mogu da pricam, jer nisam na svojoj kozi osjetio kako se na ostacima SFRJ zivi sada, a i da jesam, sasvim drugacije stvari bih vrednovao sa 26 koliko sam imao kada se SFRJ raspala ili 56 koliko imam sada... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Baby said:

 

Pa poenta je da sam ja znala i druge sa sela koji nisu ni blizu ziveli kao sto ti pricas. Cak su mnogi bili bogatiji nego mi u gradu, imali njive, stoku... 

 

U kojoj zemlji nema nerazvijenih krajeva? 

 

Pa naravno da je krenula migracija kada je politika krenula da unistava seljake, placa za njihove proizvode ispod cene i uvozi ono sto oni prave iz drugih drzava. Mislim, preterujes i brkas vremena stare Ju i posle raspada. 

U Ju su se raseljavala deca da bi isli da se skoluju, tek nekolicina odraslih odlazila po gradovima i inostranstvu.

Mslm, to rade i dan danas u Americi, a ne u Jugi gde je pola fakulteta bilo u Bg i Zg, a ostali rasporedjeni po drugim gradovima. Zavrse fakultet, ostanu da rade... Pa to rade pobogu u svim drzavama na svetu. 

 

Evo pogledaj Ameriku, ko se nastanio? Italijani, Holandjani, pa i Nemci... Svi su se raseljavali od svuda u to vreme iako su im drzave znatno bolje bile ekonomski. 

Ignorisanje cinjenica, koje se mogu proveriti nije bas najbolji pristup:

The departure of Yugoslavs seeking work began in the 1950s, when individuals began slipping across the border illegally. In the mid-1960s, Yugoslavia lifted emigration restrictions and the number of emigrants increased rapidly, especially to West Germany. By the early 1970s, 20% of the country's labor force or 1.1 million workers were employed abroad.[85] This was also a source of capital and foreign currency for Yugoslavia.

 

.....

 

Life conditions deteriorated in Yugoslavia in the 1980s, and were reflected in soaring unemployment rates and inflation. In the late 1980s, the unemployment rate in Yugoslavia was over 17%, with another 20% underemployed; with 60% of the unemployed under the age of 25. Real net personal income declined by 19.5%.

 

Izgleda da je ipak dosta ljudi imalo malo tezi zivot, umesto letovanja mesec dana na Jadranu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ignorisanje cinjenica, koje se mogu proveriti nije bas najbolji pristup:

The departure of Yugoslavs seeking work began in the 1950s, when individuals began slipping across the border illegally. In the mid-1960s, Yugoslavia lifted emigration restrictions and the number of emigrants increased rapidly, especially to West Germany. By the early 1970s, 20% of the country's labor force or 1.1 million workers were employed abroad.[85] This was also a source of capital and foreign currency for Yugoslavia.

 

.....

 

Life conditions deteriorated in Yugoslavia in the 1980s, and were reflected in soaring unemployment rates and inflation. In the late 1980s, the unemployment rate in Yugoslavia was over 17%, with another 20% underemployed; with 60% of the unemployed under the age of 25. Real net personal income declined by 19.5%.

 

Izgleda da je ipak dosta ljudi imalo malo tezi zivot, umesto letovanja mesec dana na Jadranu.

 

Geez Andjo, ovde prestajem jer nisam rekla da nisu isli na rad u inostranstvo. Nemoj zaboraviti da su mnogi dobijali poslove da idu po Nemackoj i Bliskom Istoku, cak i u Africi i naravno da su iskoristili priliku da zarade vise para, ko ne bi.. 

 

Mislim da ti ovde navodis kao dokaz neko vreme kada se nisi ni rodila... al' ajd, daj sta das. 

 

Btw nezaposleni nisu bili oni koji aktivno traze posao, naravno ne svi, nego clanovi domacinstva ili seoskog domacinstva... Nije se merilo kao sto se meri u Americi, ko trazi posao, nego ko je na birou, a na birou su bili svi koji nisu zaposleni. 

 

I nisam ja rekla kao sto mi podmeces da nije bilo sirotinje, nego da bas nije generalno slika ono kako ti predstavljas. U sustini, danas je sirotinja sirotija nego onda, to sto imaju mobilni telefon ne znaci da imaju sta da jedu svaki dan. 

3 minutes ago, mrd said:

Ni to nije tacno, mogao si i direktor da budes bez clanske kart. 😛 

 

Ok, znaci u partiju su jurili svi jer su voleli :smiley5:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Geez Andjo, ovde prestajem jer nisam rekla da nisu isli na rad u inostranstvo. Nemoj zaboraviti da su mnogi dobijali poslove da idu po Nemackoj i Bliskom Istoku, cak i u Africi i naravno da su iskoristili priliku da zarade vise para, ko ne bi.. 

 

Mislim da ti ovde navodis kao dokaz neko vreme kada se nisi ni rodila... al' ajd, daj sta das. 

 

Btw nezaposleni nisu bili oni koji aktivno traze posao, naravno ne svi, nego clanovi domacinstva ili seoskog domacinstva... Nije se merilo kao sto se meri u Americi, ko trazi posao, nego ko je na birou, a na birou su bili svi koji nisu zaposleni. 

 

I nisam ja rekla kao sto mi podmeces da nije bilo sirotinje, nego da bas nije generalno slika ono kako ti predstavljas. U sustini, danas je sirotinja sirotija nego onda, to sto imaju mobilni telefon ne znaci da imaju sta da jedu svaki dan. 

Pod ovih 20 % misli se na radnike na tzv,privremenom radu u inostranstvu (formulacije eufemizam za može da se kaže iseljenike)  a ne na radnike preduzeća iz SFRJ koja su izvodila radove u drugim zemljama.To su bile uglavnom ili isključivo azijske i afričke zemlje.Malo je vjerovatno da su jugoslovenska preduzeća izvodila radove u Njemačkoj.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

 

Ok, znaci u partiju su jurili svi jer su voleli :smiley5:

U zenitu negde 1981. SKJ je imao oko 2,1 miliona članova, a SFRJ 22 miliona stanovnika. Nešto malo manje od 10% građana su bili članovi.
Čak i u JNA nisu svi oficiri bili članovi, na visokim položajima. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Pisemo li o Amerki, ili o savremenoj SFRJ?

Ne razumem ja tebe, sta ti u stvari hoces ovim topikom.

 

Da si citao znao bi, ali eto za ove slabije ucenike cu da ponovim jos jednom, poredimo SFRJ sa onim sto je iza nje ostalo.

Ne poredimo je sa Belgijom, Belgija je bogatija drzava, to niko se spori. Kako i sam kazem njihovi vodoinstalateri vozaju glisere. 

 

1 hour ago, mrd said:

Kao prvo ne poredi zemlje koje ne poznajes, sa zemljom, koju ocigledno nisi poznavao. U stvari poznavao si, ali si to gledao na TV.

Nema smisla, da ovako uleces djonom u nesto sto je prezentacija cinjenica.

Sto se moskvica, ili zaporozca tice i oni su kostali. 

 

Tvoj argument da je bilo nekih prirucnih stanova bez hodnika, sto je u sustini bilo milion puta redje od kuca i stanova bez hodnika u AmeriKi, je besmislen.

Ako zelis da raspravljas ozbiljno, a ne da podmeces nogu, napisi sta je tebi licno falilo u toj drzavi ili sta ti nije falilo.

To je jedini nacin, da ako nista kao forumasi damo novim generacijama neku individualnu sliku, pa se onda moze na osnovu toga izvuci prosek foruma u SFRJ.

Moskvic je normalno kostao, pa gde se to kola dzaba dele, ali je mogao da vuce prikolicu ko od sale, kad smo vec glisere ubacili u diskusiju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Danas Beograd izgleda mnogo novije i svezije nego pre. Cinjenica je da su zgrade izgradjene u peiod SFRJ jedine oronule, one gradjene pre rata WWII stoje ok, one izgradjene za vreme SFRJ gube fasadu i ove nove izgradjene posle 90-ih izgledaju veoma sveze, malo rastrkane, ali mnogo lepse od onih iz blagostanja o kome govorimo ovde.

 

Interesantno, nove zgrade izgledaju bolje od starih :roflmao:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Da si citao znao bi, ali eto za ove slabije ucenike cu da ponovim jos jednom, poredimo SFRJ sa onim sto je iza nje ostalo.

Ne poredimo je sa Belgijom, Belgija je bogatija drzava, to niko se spori. Kako i sam kazem njihovi vodoinstalateri vozaju glisere. 

 

 

Tvoj argument da je bilo nekih prirucnih stanova bez hodnika, sto je u sustini bilo milion puta redje od kuca i stanova bez hodnika u AmeriKi, je besmislen.

Ako zelis da raspravljas ozbiljno, a ne da podmeces nogu, napisi sta je tebi licno falilo u toj drzavi ili sta ti nije falilo.

To je jedini nacin, da ako nista kao forumasi damo novim generacijama neku individualnu sliku, pa se onda moze na osnovu toga izvuci prosek foruma u SFRJ.

Moskvic je normalno kostao, pa gde se to kola dzaba dele, ali je mogao da vuce prikolicu ko od sale, kad smo vec glisere ubacili u diskusiju.

Daj da sada jos doprinesem, posto si sam napomenuo da si gradsko dete. Koliko je porodica imalo jedan auto, a koliko 2. To bi bilo interesantno da se napomene. Znas, nema smisla, prezvakavati i podmetati. Ni taj Moskvic, a cini se da si preskocio Zaporozca, verovatno to kod vas nije bilo, su bili skupi i nisu ih ljudi kupovali, sakom i kapom, kao sto ti pokusavas da pretstavis.

Bre kompjuter je bio raritet, kod studenata. Ovo sada mozda ulazim u period o kome ti neces da pises, znaci kraj 80-ih i pocetak 90-ih. Uf to je bilo ono blagostanje za vreme AM.

To za one koji sede u pozlednjoj klupi.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

Interesantno, nove zgrade izgledaju bolje od starih :roflmao:

Piše da ne izgledaju samo novije zgrade bolje od onih koje su podignute u socijalizmu nego i one koje su podignute prije DSR  i to je lako uočljivo.Zgrade podignute u vrijeme socijalizma izgledaju stvarno jadno.

Edited by Daniel Den
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

Interesantno, nove zgrade izgledaju bolje od starih :roflmao:

Drago mi je da si se nasmejao. Sad ponovo procitaj i objasni mi zasto zgrade sazidane pre WWII izgledaju bolje od onih sazidanih 60-ih.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...