Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Kad ti je mama srpkinja, tata hrvat, a baka ovde potpisana Vili, onda je ovaj topic pravo mesto da se objavi tvoj dolazak u ovaj univerzum. 
Dobrodosla Dora, srce bakino 🥰!

Jeste da smo se dogovorile da se rodis 29 novembra, ali nema veze sto si malo zakasnila. Bices ti svakako dobra pionirka i znaces sve o onoj cudnoj, a prelepoj zemlji koje vise nema. Baka Vili ce ti pricati.

 

 

Ovaj topic biram i zato sto se nadam da njegov postavljac negde gore jos uvek cita forum. Znam da bi se obradovao.

  • Like 8
  • Love 13
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2023 at 3:42 AM, vilhelmina said:

Kad ti je mama srpkinja, tata hrvat, a baka ovde potpisana Vili, onda je ovaj topic pravo mesto da se objavi tvoj dolazak u ovaj univerzum. 
Dobrodosla Dora, srce bakino 🥰!

Jeste da smo se dogovorile da se rodis 29 novembra, ali nema veze sto si malo zakasnila. Bices ti svakako dobra pionirka i znaces sve o onoj cudnoj, a prelepoj zemlji koje vise nema. Baka Vili ce ti pricati.

 

 

Ovaj topic biram i zato sto se nadam da njegov postavljac negde gore jos uvek cita forum. Znam da bi se obradovao.

Cestitke Vilhelmina, nek Doru sreca uvijek prati!!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@vilhelmina cestitam ti na unuci. Imam jedan savjet. Uzivaj kad god mozes, svaki trenutak. Vrijeme uzasno brzo prolazi. Vidjeces kako brzo djeca rastu da ne mozes da stignes da ispratis sve oko njih.Upravo mojoj supruzi i meni pocinje polako da nam najstarija unuka ( 7 g.) kaze da je nesto dosadno. Pocinje polako da bude velika , odrasta.🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Jao kad me seti na Pepel in kri i odlazak na  Eurosong...koji smo bili, skoro poslednji ?

 

13. od 19. učesnika... A šta je sve Jugoslavija slala na Eurosong, "Dan Ljubezni" je bila sasvim dobra pesma...

 

 

Solo vokal: Judita "Ditka" Haberl

 

Prateći vokali (s leva na desno): Ivo Mojzer, Nada Žgur, Oto Pestner, Palmira Klobovs, Tadej Hrušovar

 

Dirigent: Mario Rijavec

 

 

Godina poznata po tome da su Veliku Britaniju predstavljali čuveni The Shadows, koji su završili takmičenje kao drugi, iza pobednika iz Holandije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

13. od 19. učesnika... A šta je sve Jugoslavija slala na Eurosong, "Dan Ljubezni" je bila sasvim dobra pesma...

 

O ukusima ne treba raspravljati. :reading:   Posle toga, sećam se, nismo slali nekoliko godina svog kandidata na takmičenje. Nije mi se svidjalo, šta ću...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Constantin said:

 

O ukusima ne treba raspravljati. :reading:   Posle toga, sećam se, nismo slali nekoliko godina svog kandidata na takmičenje. Nije mi se svidjalo, šta ću...

 

Poslali još sledeće, 1976. Ambasadore koji su bili pretposlednji, pa napravili pet godina pauze do 1981. Vajte i "Lejle".

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

 

Poslali još sledeće, 1976. Ambasadore koji su bili pretposlednji, pa napravili pet godina pauze do 1981. Vajte i "Lejle".

E znači pomešao sam ih. Sve jedno, blanjavi i jedni i drugi...a kad se setim ko je sve prošao kroz bend, kakve veličine.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stiletto said:

 

Poslali još sledeće, 1976. Ambasadore koji su bili pretposlednji, pa napravili pet godina pauze do 1981. Vajte i "Lejle".

Vajtu sam onako mala odbolovala, meni je pesma  prelepa, pa onaj napukli glas 🥰

Još su mu prateći bili Jadranka, Neda čini mi se i zaaaaboravilaaaa sam ko je bila treća :classic_biggrin:

"Zemljo moja" je isto odlična pesma, ali samog nastupa se ne sećam.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Helena said:

Vajtu sam onako mala odbolovala, meni je pesma  prelepa, pa onaj napukli glas 🥰

Još su mu prateći bili Jadranka, Neda čini mi se i zaaaaboravilaaaa sam ko je bila treća :classic_biggrin:

"Zemljo moja" je isto odlična pesma, ali samog nastupa se ne sećam.

 

Zemljo Moja nije isla na Evroviziju. Ambasadori su pjevali "Kako da bol skrijem svoj", a treci prateci vokal Vajti je bila bas Ismeta Dervoz.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Zemljo Moja nije isla na Evroviziju. Ambasadori su pjevali "Kako da bol skrijem svoj", a treci prateci vokal Vajti je bila bas Ismeta Dervoz.

A pa dobro, onda sam stvarno bila mala i nisam pratila, ali i to je dobra pesma.

Mislim tj ja je pamtim kao Krvavac, ne znam da li je tad bila udata.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...