Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

6 hours ago, Helena said:

Za dan, kad je čovek mirno išao na počinak verujući u bolje sutra.

 

(valja ponoviti da je ova pesma snimljena i pre britanske i američke verzije bend ejda).

 

Pa i ne baš, "Do They Know It's Christmas?" je izašla 3. XII 1984, "We Are the World" 7. III 1985., "Za milion godina" u junu 1985.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helena said:

Obaveštena sam već i znala sam već, ali ću isto odgovoriti-to je bila lepa priča koju nismo znali ( mi u selu, možda je grad znao) i u koju smo voleli da verujemo.

Ljudi, imala sam 17 godina :classic_tongue:

 

Ja 15 u to vreme 🙂 Bio na datum Live Aid-a na letnjem raspustu u jednom selu kod Valjeva, toliko zaostalom da je u to doba imalo samo monofaznu struju, negde od sedam pa do ponoći toliko padne napon da ni jedan televizor ni uz pomoć stabilizatora nije mogao da radi. Kad sam se vratio u BG pred školsku godinu ko besomučan sam presnimavao kasete koje su oni koji su ostali u Beogradu snimali na kasetaš primaknut do zvučnika televizora 🙂 Tek kad sam omatorio shvatio sam kakvu sam istoriju propustio, to mi je i dan danji bol u duši.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za to na Marakani.

Sad pišem po sećanju, proveriću posle to moje sećanje-koncert je bio na Vembliju u Londonu i ne znam tačno gde u Americi.

Fil Kolins je prvo nastupao u Britaniji pa je konkordom leteo za USA.

Naša TV je to sve prenosila, a mi smo napravile pauzu iza jedan po ponoći.

Onda, ponesena celom atmosferom, sam zapalila cigaretu prvi i poslednji put u životu, jer sam povraćala i bilo mi je zlo celu noć i dobro sam poplavila moje :lol_2:

Trajalo je to sve neka 24 sata.

 

..i stvarno je bilo nezaboravno...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJORDJE said:

Mislim da je zabuna oko koncerta na Marakani koji je isao pre Live Aida, osim ako i ja nisam nesto pomesao, posto je proslo skoro 40 godina. 

 

Nisi pomešao, koncert na Marakani je bio 15. juna 1985., Live Aid 13. jula 1985.

 

Live verzija "Za milion godina", uživo sa Marakane, snimak je užas, ali bolji nisam našao...

 

 

 

Umesto Dade Topića peva Peđa d'Boy (koji maši tekst totalno 🙂 ), Jura Stublić umesto Masima, Dejan Cukić umesto Čole...

Edited by Stiletto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kronostime said:

Koje god boje bio - cuo se iz prizemlja u stanovima na V spratu sasvim jasno.

:classic_biggrin:

 

I ja sam imao isti kao taj sa slike, a pre njega i stariji model koji je izgledao ovako:

3278_1_l.jpg

 

Sećam se da je taj stariji imao kvalitetno crevo sa platnenom oplatom, praktično nepoderivo, a ne kao ova današnja od jeftine plastike.

 

I naravno, oba su bila bučna, a usisali bi i slona da je otvor bio dovoljno širok.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

I ja sam imao isti kao taj sa slike, a pre njega i stariji model koji je izgledao ovako:

3278_1_l.jpg

 

Sećam se da je taj stariji imao kvalitetno crevo sa platnenom oplatom, praktično nepoderivo, a ne kao ova današnja od jeftine plastike.

 

I naravno, oba su bila bučna, a usisali bi i slona da je otvor bio dovoljno širok.

Nije imao HEPA filter, papirne kese, posudu sa vodom, osvezivac vazduha.... vec platnenu kesu koju praznis i izvlacio je i lepak ispod parketa. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Nije imao HEPA filter, papirne kese, posudu sa vodom, osvezivac vazduha.... vec platnenu kesu koju praznis i izvlacio je i lepak ispod parketa. :classic_biggrin:

 

Da, a bila je siva. U međuvremenu sam našao i sliku tog čuvenog creva:

 

sloboda-cacak-progress-p8-f-retro-vintag

 

Trpelo je i kada na njega padne stolica ili neki teži predmet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

 

A je l' se sećaš kako je bilo kad krene proleće, kad svi u zgradi otvore prozore, a pse vikendom čuje horska pesma više ovakvih usisivača? :lol_2:

Praceno milozvucnim brundanjem Boscha, Iskre, Black&Deckera i Makite u 7 ujutro?

To se ureze u podsvest kamoli u secanje.

:lol_2:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Praceno milozvucnim brundanjem Boscha, Iskre, Black&Deckera i Makite u 7 ujutro?

To se ureze u podsvest kamoli u secanje.

:lol_2:

 

 

To sve u paketu je bio najuspešniji budilnik :lol_2:

Edited by DJ_Vasa
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

To sve u paketu je bio najuspešniji budilnik :lol_2:

Pridodao bi i komsiju iz prizemlja koji je voleo gusle i da slusa, i da svira, bio drug clan, a smetale mu gitare i rok muzika.

Plus, @Div mi je svedok, kad zivis odmah do groblja - subotom imas i trubace pre podne gratis.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Pridodao bi i komsiju iz prizemlja koji je voleo gusle i da slusa, i da svira, bio drug clan, a smetale mu gitare i rok muzika.

Plus, @Div mi je svedok, kad zivis odmah do groblja - subotom imas i trubace pre podne gratis.

:classic_biggrin:

 

Uh, sreća da takve nisam imao i da je jedina ostala buka dolazila od saobraćaja :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...