Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

6 minutes ago, koca popovic said:

Da se mora mijenjati penzioni sistem u Fr. slazem se. Ako je tacno ono sto je izlozio @Dragan onda Fr ima ogroman problem. U Norge se u penziju ide sa 67 g. Nije davno uvedeno. Ali pocinje da se suska o 70 g kao nova granica za odlazak u penziju. Ovdje se najranije za sada ide u penziju sa 62 g i 40 g radnog staza. Ali sistem je takav da sto duze radis, veca ti je i penzija. Primjer moj. Ja trazio penziju sa 62 i ladno dobio odbijenicu. Razlog imao bih vrlo nisku penziju za Norveske prilike, 150000 kr na godisnjem nivou. A vec sa 65 trebao bih da imam 300 000 kr , a sa 70 g 360 000 kr. Strahovito velike razlike priznat ces. Ali ja kao neko sa veoma losim odsenom ( procjenom) koliko cu da zivim ne ide mi u prilog da cekam toliko dugo ponziju. Moja zamisao je da jedan period uzmem penziju i da istovremeno radim 100% ( to mogu po zakonu ). Tako je uradilo vise mojih kolega. Ovdje su veoma cijenjeni stariji vozaci autobusa . Volio bih da cujem kakve argumente protiv vozaca preko 60 imaju neki forumasi koji su negativno pisali o vozacima preko 60. Ne bih da se ubjedjujem sa nekim oko voznje ali to je moj teren. Na tom polju imam argument za sve sto tvrdim. Specijalno za starije vozace. To su najbolji vozaci koji se mogu naci. Mala pomoc u razmisljanju, u voznji teskih vozila ne odlucuje vrijeme reakcije nego planiranje voznje. Kome nije jasno o ceme se radi neka me slobodno pita.

Identicno je ovo sto smo do sada imali u Fra: Ide se u penziju sa 67 (bilo do pre par godina sa 65) a najranije se islo sa 62, sada je pomerena ta donja granica za najraniji odlazak na 64 i to uz uslov minimalno  43 godine radnog staza, znaci pomera se ta donja granica. Ovde ne moze da se ode u penziju i da se nastavi sa radom sto posto, mislim da moze da se radi samo sa max 30% ako si u penziji

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ciao said:

Identicno je ovo sto smo do sada imali u Fra: Ide se u penziju sa 67 (bilo do pre par godina sa 65) a najranije se islo sa 62, sada je pomerena ta donja granica za najraniji odlazak na 64 i to uz uslov minimalno  43 godine radnog staza, znaci pomera se ta donja granica. Ovde ne moze da se ode u penziju i da se nastavi sa radom sto posto, mislim da moze da se radi samo sa max 30% ako si u penziji

Nesto sam pisao 5 minuta i nestade mi .

Link to comment
Share on other sites

Imali smo ovdje neka slicna ogranicenja u vezi rada i penzije.Sada u privatnom sektoru  mozemo da uzmemo penziju ako smo je zradili i da radimo koliko hocemo. Pa onda ako jedan penzioner radi on placa veci porez. Porez na 200k kr je oko 20%. Porez na600k kr je oko30%. Ko tu gubi a ko dobija. Po pitanju starijih i mladih sofera je ogromna razliku u razmisljanju ovdje i u Srbiji. Kad se vozi tesko vozilo ne radi se o rakciji u datoj situaciji nego o planiranju. Osnovno pravilo kad vozis tesko vozilo je da gledas min pola km ispred da bi reagovao kako treba. Na ledu je to jos vise izrazeno. Mala digresija. Kad me neko pita da li je klizavo ja uvijek razmislim. Zasto? Jednostavno ono sto mani nije klizavo za vecinu je to mnogo klizavo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pitao za rudare i vozače. Eto Kočo, ti voziš "drumsku krstaricu" a imaš D2...ja takodje imam D2 ali počeo je da mi bude nestabilan, pa sam završio prošle godine na krovu na auto-putu. Postavljao sam i fotke. Evo baš u sredu moram da se javim u Smederevu kod JT da me sasluša. Sledi mi Krivična prijava uz pretnju do 3 godine zatvora. Nisam ja sin ŽM pa da dovijem "nanogicu" ili Ceca...videćemo. Nego da ne skrećem sa teme...ti voziš "krstaricu" a kakva je odgovornost vozača autobusa? Sa 70 godina, sve i da si čitavog života kulirao na Karibima, počinješ da se kvariš. Nije samo tu šećer...tu je i vid, kičma, ostale boljke. Od 23 godine do 70, skoro 50 godina u kamionu...msm sahranićete u sedećem položaju....sa sve sedište. Ne zameri mi, ne mislim ti ništa loše, budi ti meni živ još 100 godine, ali protiv biologije se ne može...

Link to comment
Share on other sites

Da...zaboravih. Ja sam do pre 7 godina imao sve kategorije. Na lekarskom se izjašnjavam da se odričem C,D,E....kao da sam ne zna ti ja šta. Pa kao ljudi bi ubili za ove kategorije, jel znaš koliko koštaju...pa isto tako i u SUP-u. Piši izjave, šta kako gde....Rekoh, koji vam je matrak ljudi, ja to uvek mogu da povratim uz lekarsko uverenje...oni me gledaju kao tele u šarena vrata. Pre par godina mi je bila potrebna i C kategorija, zbog COD98 da bi registrovao firmu...samo sam se pojavio, odradio lekarski i upisao ponovo kategoriju. Onda sam im odgovarao zašto neću C,D,E "da mi ne bi palo na pamet da odem da vozim šlepera u Sloveniju, Italiju...BUS u Nemačkoj i sl"......ne osećam se sposobnim da vrtim djevrek 10 sati dnevno. Šta ako moraš ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koca popovic said:

Da se mora mijenjati penzioni sistem u Fr. slazem se. Ako je tacno ono sto je izlozio @Dragan onda Fr ima ogroman problem. U Norge se u penziju ide sa 67 g. Nije davno uvedeno. Ali pocinje da se suska o 70 g kao nova granica za odlazak u penziju. Ovdje se najranije za sada ide u penziju sa 62 g i 40 g radnog staza. Ali sistem je takav da sto duze radis, veca ti je i penzija. Primjer moj. Ja trazio penziju sa 62 i ladno dobio odbijenicu. Razlog imao bih vrlo nisku penziju za Norveske prilike, 150000 kr na godisnjem nivou. A vec sa 65 trebao bih da imam 300 000 kr , a sa 70 g 360 000 kr. Strahovito velike razlike priznat ces. Ali ja kao neko sa veoma losim odsenom ( procjenom) koliko cu da zivim ne ide mi u prilog da cekam toliko dugo ponziju. Moja zamisao je da jedan period uzmem penziju i da istovremeno radim 100% ( to mogu po zakonu ). Tako je uradilo vise mojih kolega. Ovdje su veoma cijenjeni stariji vozaci autobusa . Volio bih da cujem kakve argumente protiv vozaca preko 60 imaju neki forumasi koji su negativno pisali o vozacima preko 60. Ne bih da se ubjedjujem sa nekim oko voznje ali to je moj teren. Na tom polju imam argument za sve sto tvrdim. Specijalno za starije vozace. To su najbolji vozaci koji se mogu naci. Mala pomoc u razmisljanju, u voznji teskih vozila ne odlucuje vrijeme reakcije nego planiranje voznje. Kome nije jasno o ceme se radi neka me slobodno pita.

Ako su lagali mene i ja lazem vas. Nisam dublje ulazio u konkretne probleme sa francuskim penzionim sistemom, vec sam samo izguglao par pitanja u vezi radnog vremena i godina sa kojima se ide u penziju, pa nadjoh par interesantnih clanaka.

Tematika je veoma kompleksna i nema jednostavnih resenja, ali problemi su svuda manje vise isti.

Mozda zavredjuje posebnu temu.

 

Kad vec pricate o vozacima, evo vam jedna utesna prica.

Dosli pop i vozac autobusa pred nebeska vrata.

Sv. Petar pogleda ko je dosao i propusti odmah vozaca, a popu rece da saceka proveru, na sta se pop iznenadjen pobuni.

"Pa kako to, ja sam ceo zivot sluzio Bogu, a sad moram cekati proveru, a vozaca pustiste tek tako".

Rece mu sv. Petar: "Da, ali dok si ti propovedao svi su spavali, a on kad je vozio autobus, svi putnici su se molili Bogu". 🙂

 

Edited by Dragan
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ja sam pitao za rudare i vozače. Eto Kočo, ti voziš "drumsku krstaricu" a imaš D2...ja takodje imam D2 ali počeo je da mi bude nestabilan, pa sam završio prošle godine na krovu na auto-putu. Postavljao sam i fotke. Evo baš u sredu moram da se javim u Smederevu kod JT da me sasluša. Sledi mi Krivična prijava uz pretnju do 3 godine zatvora. Nisam ja sin ŽM pa da dovijem "nanogicu" ili Ceca...videćemo. Nego da ne skrećem sa teme...ti voziš "krstaricu" a kakva je odgovornost vozača autobusa? Sa 70 godina, sve i da si čitavog života kulirao na Karibima, počinješ da se kvariš. Nije samo tu šećer...tu je i vid, kičma, ostale boljke. Od 23 godine do 70, skoro 50 godina u kamionu...msm sahranićete u sedećem položaju....sa sve sedište. Ne zameri mi, ne mislim ti ništa loše, budi ti meni živ još 100 godine, ali protiv biologije se ne može...

E dragi moj @Constantinto je vrlo jednostavno. Pricam kako je ovdje. Do 60 g je bilo ljekarsko svakih 10 g. Poslije toga ide na5 g a poslije 70 svakih godinu dana . Onda ide nezavisno od toga diabetis . Ako si na tabletama moras svake trece godine. Za vid ako ti ustanove grå steire (ne znam kako se zove po naski ) gubis vozacku iz mjesta. Ako ti je pozlilo gubis iz mjesta. Znaci ovdje "matori" ljudi koji voze teska vozila su zdravi ljudi . Da opet ponovim to su ljudi sa ogromnim iskustvom i toliko su pretupili da voze bukvalno po pravilima. Ja vozim 22 g teska vozila i mislim da znam skoro sve. Ali ipak i dan danas me iznenade mastoviti vozaci. Cak i dan danas dozivljavam da mi supruga soli pamet kako se vozi. Ti leb ti poljubim ona polozila prije desetak godina. Sa 70 se neko kvari a neko ne. Mogao bih pisati dva dana o mojim iskustvima ovdje u Norge i isto tako u Srbiji. Na primjer mladji sofer vozi autobus. I u Ovcaru on mene pretice sa autobusom. Zona 80 cca 600 m , ja vozim cca 90 i on mene pretice. Ti se pozivas na zdravlje a ja na losu kulturu u voznji . Da samo dodam ovdje ima mnogo starih vozaca. Pitanje za tebe koliko je prosle ili pretprosle godine poginulo ljudi na putevima u Srbiji. U Norge u 2021 manje od 100, 2022 118.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sam Kočo obišao skoro celu Evropu i nešto malo Azije..Kina, Saudi Arabia...mi smo najveća katastrofa od ponašanja u saobraćaju. Kakva nam je opšta kultura takva je i saobraćajna. Od pešaka koji misle da im je dozvoljeno sve, električnih skutera da im niko ne može ništa, bajkerima da su glavni baje na putevima, vozačima velikh vozila da su najjači na putu, do onih "stručnjaka" koji "bolje voze pijani nego trezni"...zato i ginemo više na putevima nego u ratovima.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Penzionisistemi se zasnivaju na statistici, visina izdvajanja u fond, prosečni radni staž potreban za odlazak u penziju, prosečan očekivani životni vek, broj aktivnih uplatioca u fond i broj kosisnika penzije. Meni je jasan Makronov motiv za promenu pravila, sporan je način donošenja zakona, mudar državnik treba da spreči moguće pucanje sistema, ali mudar državnik mora da poznaje biračko telo, ako izloži privredu dugotrajnim, masovnim štrajkovima napreviće veću štetu nego što je, evenalna korist, ušteda, primenom novih propisa. Ako zbog odnosa snaga u parlamentu ne može da "provuče" reformu, mislim da nije dobro pripremio predlog, politika zahteva i veštinu da se ubede saradnici, donosioci odluka, birači, ako to ne možeš šta onda tražiš u politici. U konkretnom slučaju, nudiš tri mogućnosti, podizanje granice za penzionisanje, povećanje stope izdvajanja u fond, smanjenje primanja penzionera. Svaki od predloga, a moglo bi ih biti više, izazavala bi proteste, verujem, ne podjednako masovne, ne istih kategorija, sadašnjim penzionerima je neprihvatljivo smanjenje penzije, onima koji su blizu penzije ne odgovara pomeranje granice za odlazak u penziju, mlađim zaposlenim ne odgovara povećanje stope izdvajanja, pregovori sa opozicijom i sindikatima donose rešenje. Proglaženje zakona dekretom je mogućnost koja je ustavom predviđena za vanredne situacije, nepredvidive, koje zahtevaju trenutno reagovanje, prirodne katastrofe, ratne pretnje i sl, kriza penzionog sistema nije elementarna nepogoda koja je iznenada naišla i nije se mogla predvideti.
Do koliko godima ljudi mogu da rade je dobra tema za poseban topik, da već jednom raščistimo šta je bolje, mladost i sposobnost ili starost i iskustvo, ako se ne složimo bar da ukrstimo mišljenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se @Div sa svim sto si rekao. Ti obicno kad pises o necemu to ti obicno temeljno obrazlozis, pa tako i ovaj tvoj prethodni post. Ja bih samo jos malo dodao. Kad posmatras sa strane Norge ( NO) sve izgleda ok. Medjutim kad zivis duze vremena ovdje (mislim da isto vazi i za druge drzave) vide se i neke mane, nedostaci itd... Ovo kazem da ne ispadne da ja samo hvalim moju novu domovinu. Ali ono sto je pozitivno treba da se istakne. Sticajem okolnosti NO ima naftu i gas. Posto su nekada bili jedni od najsiromasnijih u Evropi, vjerovatno zbog toga su odlucili da paze kako ce trositi novac od nafte i gasa. Kao prvo sa tim novcem upravlja ekipa strucnjaka. Nikako politicari. Onda su se dogovorili odmah u pocetku koliko ce se uzimati iz tog fonda. Dogovor je 4% od tog fonda. Toga se drze i dan danas. Ovaj fond je ima vec 6-7 presao 1000 ( hiljadu) miliardi eura. 4 % od ove sume je ogroman novac. Ali ne vise. A sad dolazi najzanimljivije. Od kad sam dosao ovdje glavna tema je stednja. Stednja,stednja.......Posto se priblizava kraj nafti i gasu ovdje strucnjaci razmisljaju sta ce biti dalje. Posto se nalaze gdje se nalaze imaju ogromno more. 22000 km duzina obale. Riba je odmah iza nafte i gasa. Mrzi me da trazim podatke ali industrija ribe je nesto isto tako ogromno. I pored svega toga opet ide stednja. Za razliku od mnogih drzava ( tu na zalost spada i Srbija) koje trose sve sto mogu. Mala digresija. Ovdje nije sramota raditi. Bukvalno. Kad ovo kazem bukvalno onda je to bas bukvalno. Mali primjer. Nasi porodicni prijatelji su drzali benzinsku pumpu. Na razgovor za posao im je dosla cerka gradonacelnika naseg grada (inace dobro stojeceg covjeka) nju nije bilo sramota da radi na BP. Kad bi se tako nesto desilo u nasim krajevima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dragan said:

@koca popovic

Interesantno, bas sam sinoc hteo da te pitam o tome kako koriste taj drzavni fond.

Pa kao sto sam rekao 4% od vrijednosti fonda. Oko ovog su se svi slozili tamo negdje 1995. Bez obzira ko je na vlasti ( lijevi ili desni) tog dogovora se drze. Naravno i ovdje pred izbore ima masa obecanja. Nesto od toga bude a nesto ne bude. Glavna borba pred izbore je kakav ce porez biti. U principu desni bi da smanje porez a ovi lijevi bi da povecaju. Za ovo godina sto sam ja ovdje izdvojio bih Jensa Stoltenberga. Izuzetno sposoban politicar. Gledao sam u duelima pred izbore bio je u stanju protivnika da stavi u mali dzep (sto bi se reklo kod nas). Sad je generalni sekretar ili sef (nije ni bitno) NATO-a. Htio da napusti poslije drugog mandata ali sefovi trazili da ostane. Veoma sposoban.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, koca popovic said:

Pa kao sto sam rekao 4% od vrijednosti fonda. Oko ovog su se svi slozili tamo negdje 1995. Bez obzira ko je na vlasti ( lijevi ili desni) tog dogovora se drze. Naravno i ovdje pred izbore ima masa obecanja. Nesto od toga bude a nesto ne bude. Glavna borba pred izbore je kakav ce porez biti. U principu desni bi da smanje porez a ovi lijevi bi da povecaju. Za ovo godina sto sam ja ovdje izdvojio bih Jensa Stoltenberga. Izuzetno sposoban politicar. Gledao sam u duelima pred izbore bio je u stanju protivnika da stavi u mali dzep (sto bi se reklo kod nas). Sad je generalni sekretar ili sef (nije ni bitno) NATO-a. Htio da napusti poslije drugog mandata ali sefovi trazili da ostane. Veoma sposoban.

Nešto mi se čini da je pokojni Torvald bio bolji političar. Videćemo sada, pošto mu je istekao mandat, kakoće da se snadje. MAda kad vidim ko je glavni kandidat da ga menja, bolje je da ga izaberu za doživotnog šefa NATO-a....

Link to comment
Share on other sites

@Constantin iako prarim sva zbivanja ali ja mislim da nisam neki strucnjak za vojsku pa zato nemam neko posebno neko misljenju o Jensu kao sefu NATO-a. Ali sef drzave tu je bio velemajstor. Npr za njegove vladavine uvedena je penziona reforma koja je losija za obicne ljude nego sto je bilo prije. Ali bio je toliko sposoban da je ubijedio narod da to upravo tako mora biti. Niko se nije bunio. Ovo sto procitah maloprije za sta se bune u Fr , pa ono sto oni imaju nije bilo ni kod Tite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2023 at 1:34 AM, koca popovic said:

E dragi moj @Constantinto je vrlo jednostavno. Pricam kako je ovdje. Do 60 g je bilo ljekarsko svakih 10 g. Poslije toga ide na5 g a poslije 70 svakih godinu dana . Onda ide nezavisno od toga diabetis . Ako si na tabletama moras svake trece godine. Za vid ako ti ustanove grå steire (ne znam kako se zove po naski ) gubis vozacku iz mjesta. Ako ti je pozlilo gubis iz mjesta. Znaci ovdje "matori" ljudi koji voze teska vozila su zdravi ljudi . Da opet ponovim to su ljudi sa ogromnim iskustvom i toliko su pretupili da voze bukvalno po pravilima. Ja vozim 22 g teska vozila i mislim da znam skoro sve. Ali ipak i dan danas me iznenade mastoviti vozaci. Cak i dan danas dozivljavam da mi supruga soli pamet kako se vozi. Ti leb ti poljubim ona polozila prije desetak godina. Sa 70 se neko kvari a neko ne. Mogao bih pisati dva dana o mojim iskustvima ovdje u Norge i isto tako u Srbiji. Na primjer mladji sofer vozi autobus. I u Ovcaru on mene pretice sa autobusom. Zona 80 cca 600 m , ja vozim cca 90 i on mene pretice. Ti se pozivas na zdravlje a ja na losu kulturu u voznji . Da samo dodam ovdje ima mnogo starih vozaca. Pitanje za tebe koliko je prosle ili pretprosle godine poginulo ljudi na putevima u Srbiji. U Norge u 2021 manje od 100, 2022 118.

 

Upravo sam na ovo mislio @koca popovic

Quote

 

Gimnazijalci i njihovi profesori pukom srećom prošli su nepovređeni prilikom povratka iz Španije, jer je vozaču M.P. (67) pozlilo za volanom i autobusom je udario u bankinu sa leve strane auto-puta, a vozilo je zaustavio na razdelnom polju.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/osetili-smo-da-autobus-usporava-i-culi-udarce-niski-daci-opisali-kako-je-izgledala/rkjpt11

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Makron je pozvao predstavnike sindikata na razgovore, najverovatnije u nameri da im punudi nešto zauzvrat zbog penzionog zakona, ali su oni to odbili i ujedno mu zakazali drugačiju vrstu sastanka 1. maja, kada će za Međunarodni praznik rada izaći na ulice.

 

I tu će svakako biti svašta, ali je u biti značajnije to što Makron gubi podršku i spolja i iznutra. Naravno, spolja zbog izrečenog tokom posete Pekingu i nakon toga, a iznutra će tek da se zakuva, ako je verovati sindikatima koji predviđaju da će dosadašnji protesti biti kisela voda u odnosu na ono što sledi od 1. maja.

 

Zanimljivo, kada je reč o unutrašnjim pitanjima, Makrona izvrgava ruglu i Teheran i Amsterdam pominjući nepoštovanje ljudskih prava i manjak demokratije, naravno svako iz svojih razloga, ali ta kakofonija u stvari pokazuje težinu njegovog položaja.

 

Takođe, stajući na njegovu stranu pred nekoliko poslednjih izbora, zapad je stavio sva jaja u jednu korpu... I sad treba videti kako će se ponašati u odnosu na Makrona i ostale delove političkog spektra, budući da je levica slabo prolazila na izborima i možda ne bi bila od koristi, na desnicu ne samo da ne mogu da računaju već pokazaju otvoreni antagonizam u odnosu na Marin le Pen, a sam Makron je i diplomatskim i privrednim akrobacijama u Kini naterao Brisel i Vašington da stave prst na čelo.

 

Da li na brzinu mogu da pronađu nekog "novog Makrona" i da ga poguraju za neke sledeće izbore, da li je to upšte sada moguće i da li su u cajtnotu, pa će ostati uz onoga uz koga su bili i do sada, zaista ne znam...

 

Jednostavno, posle dužeg vremena nemam pojma šta će se dogoditi kada je reč o Francuskoj, prevashodno zbog novonastalih odnosa sa Kinom koji su na zapadu dočekani sa nevericom i neskrivenim besom.

 

   

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kakav je bio kao čovek,takav mu je i poslednji ispraćaj - neobičan i ne potpuno konvencionalan. Npr.ispred katedrale Duomo se okupio ogroman broj Milanovih tifoza,ultrasa sa sve zastavama i navijačkim skandiranjem..

Primetio sam da je dosta građana i građanki isticalo da je bio veliki preduzetnik,pre i više nego političar i sportski funkcioner.

Link to comment
Share on other sites

Odrzani su novi izbori u Grckoj, drugi po redu u ovoj godini. Nakon prvih u maju (u kojem se koristio cist proporcionalni sistem), ovoga puta koristio se sistem sa bonusima za najbolju partiju, sto je pogodavalo vodecoj Novoj demokratiji.

 

Rezultati su sledeci:

 

ND (stranka desnog centra, pokriva prostor od liberalno konzervativnog do nacionalistickog dela politickog spektra):             40,5% i 158 mandata

Syriza (levica do levi centar, populisti, predsednik je Alexis Tsipras):                                                                                               17,85% i 47 mandata

PASOK (levi centar, nekada jedna od dve velike partije u Grckoj):                                                                                                     12% i 32 mandata

KKE (komunisti, krajnja levica, program partije se nije menjao od 1945., zna se da nisu zainteresovani za saradnju ni sa kim):  7,6% i 20 mandata

Spartans ("Spartanci", ultra desnica, malo umivenija verzija pokojne Zlatne Zore, idejni vodja im je Kasidiaris koji je u zatvoru): 4,7% i 13 mandata

EL ("Grcko resenje", nacionalisticka desnica do krajnja desnica, predsednik stranke je bivsi poslanik ND, teorije zavere):           4,5% i 12 mandata

NIKI ("Pobeda", nova ultrakonzervativna partija koja se pojavila u maju, nesto kao Dveri kod nas):                                                 3,7% i 10 mandata

PE("Put slobode", ultralevicarska antiestablisment partija koju vodi bivsa clanica partije SYRIZA):                                                  3,1% i 8 mandata

 

Mera25, jos jedna strancica nastala od odvajanja od partije SYRIZA i koju vodi Varoufakis ostala je daleko ispod cenzusa sa 2,42%. Na izborima je ucestvao i pokret za Panatinaikos ali su dobili svega 103 glasa.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

spacer.png

 

Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas u Madridu da je imperativ za Evropsku uniju da se što pre pozabavi pitanjem proširenja radi prijema u članstvo Ukrajine, Moldavije i Zapadnog Balkana kako te zemlje ne bi potpale pod uticaj Rusije ili Kine.

Na zajedničkoj konferenciji za novinare sa španskim premijerom Pedrom Sančesom, posle sastanka komesara EU i članova Vlade Španije, Fon der Lajen je rekla da Unija mora da gleda četiri godine unapred i da zamisli kakav taj blok treba da bude.

 

 

Onda nemojte da se kilavite i na početku preuzimanja svakog predsedavanja pričate istu priču.

U sledećih 18 meseci predsedavanje EU uzimaju Španija, Belgija i Madjarska....ja se nadam da se pomaknemo s mrtve tačke.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Život katkad ume da bude sarkastičan, pa kako je krenulo, postaje veoma moguće da nas AV uvede u Evropsku uniju još tokom aktuelnog mandata ili netom posle njega.

 

I kao god to zvučalo, razvoj situacije u Ukrajini mogao bi da bude od krucijalnog značaja, ali je već sad izvesno da je jedna od posledica rata ubrzani diplomatski rad na proširenju EU... I sad se više i ne krije da je razlog tome uticaj Kine i Rusije na države koje su pomenute u govoru Ursule fon der Lajen, koja je javno i jasno danas u Madridu saopštila da je mnogo bolje da Ukrajina, Moldavija i ZB budu u Uniji, nego interesna sfera Sija i Putina.

 

Takođe, revnosni pratioci događaja primetiće da ne prođe nedelja a da nema nekog direktnog ulaganja EU u Srbiju, i to sa ciframa koje su bitno uvećane u odnosu na period pre par godina. Što je, naravno, još jedan od pokazatelja da Brisel veoma ozbiljno pristupa čupanju regiona iz ruskih (energetika) i naročito kineskih kandži, budući da Kinezi samo u Srbiji i u BiH imaju oko 20 milijardi evra što kredita, što direktnih ulaganja.

 

Pri tome, Kinezi samo sipaju i ne pitaju za šta treba novac, što proceduru njihovih investicija na ZB čini znatno primamljivijom za lokalne moćnike, koji dakako ne zaziru ni od dužničkog ropstva jer ih po pravilu ne zanima šta će biti posle njih. I zato EU mora da prikaže određenu fleksibilnost i obećanja zameni - delima.

 

U slučaju da zaista dođe do proširenja EU, to bi se najverovatnije desilo kao i u slučaju sa, recimo, Bugarskom, koja nije ispunjavala sve kriterijume ali je ekspresno primljena zbog viših ciljeva.

 

Zato, što bi rekli u Titovoj Jugoslaviji - ništa nas ne sme iznenaditi... Pa čak ni to da nas prime u EU po ubrzanoj proceduri, bez rešenog statusa Kosova, što ne bi bio presedan u Uniji kada se sagleda slučaj turskog dela Kipra.

 

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Nek grmi jako said:

Život katkad ume da bude sarkastičan, pa kako je krenulo, postaje veoma moguće da nas AV uvede u Evropsku uniju još tokom aktuelnog mandata ili netom posle njega.

 

44 minutes ago, Nek grmi jako said:

Zato, što bi rekli u Titovoj Jugoslaviji - ništa nas ne sme iznenaditi... Pa čak ni to da nas prime u EU po ubrzanoj proceduri, bez rešenog statusa Kosova, što ne bi bio presedan u Uniji kada se sagleda slučaj turskog dela Kipra.

 

Druže, koliko god da cenim tvoje pisanje, mislim da je veća šansa da Marsovci slete na Zlatibor, popiju tamo kafu i ostave nacrt za pravljenje letećeg tanjira nego ulazak u EU.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...