Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

2 minutes ago, Constantin said:

A Čakar svratio na ćufte i mantije, pa slučajno ušetao na stadion....

Nisu privatni problemi počeli juče a Pljevlja nije mnogo daleko pa eto Damir stigao za čas posla. Ako je mogla Zvezda da za pola dana dovuče klovna iz Švedske što ne bi ovi Damira iz Pljevalja a možda je bio kod daidže u gostima.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Nisu privatni problemi počeli juče a Pljevlja nije mnogo daleko pa eto Damir stigao za čas posla. Ako je mogla Zvezda da za pola dana dovuče klovna iz Švedske što ne bi ovi Damira iz Pljevalja a možda je bio kod daidže u gostima.

Ti veruješ da je to sticaj okolnosti...pa o smeni Dekija se pričalo mesecima, a s obzirrom kakva i kolika smo država, kod nas ništq nije daleko...a ti si bandoglav....kao i ja 🤣

Link to comment
Share on other sites

U srpskom fudbalu važi ono"nista nas ne sme iznenaditi" tako i odlazak Gaćinovića iz Pazara ne treba nikog da iznenadi. Ili ima svoje probleme ili su počeli da mu se mešaju u posao pa se razišli. Ništa čudno za fudbal u Srbiji. Ako u roku od dve nedelje preuzme novi klub znaćemo da je neslaganje u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

U srpskom fudbalu važi ono"nista nas ne sme iznenaditi" tako i odlazak Gaćinovića iz Pazara ne treba nikog da iznenadi. Ili ima svoje probleme ili su počeli da mu se mešaju u posao pa se razišli. Ništa čudno za fudbal u Srbiji. Ako u roku od dve nedelje preuzme novi klub znaćemo da je neslaganje u pitanju.

E tako....

Link to comment
Share on other sites

Radnicki dobio Javor u gostima i dosao na -3 u odnosu na play offu zonu, lako je videti gde bi bio sa 3 poena protiv Kragujevca u proslo kolo. Kljucna promena je bila menjanje stoperskog para, Etungu i Stajic su odigrali verovatno najbolji mec od svih i svakakvih kombinacija koje smo gledali ovog leta i jeseni ( Tolordava-Mladovic, Tolordava-Savic, Savic-Mladjovic, Savic-YamKam itd itd ), plus naravno promena na desnom boku gde je Aksentijevica zamenio YamKam koji je sa pozicije stopera prebacen na beka i levo je standardni Stojanovic. I naravno novi golman Rosic koji je vec u ova tri susreta pokazao zasto je otisao u Almeriju da je rec o odlicnom golmanu. 

 

Znaci, Rosic - Etungu, Stajic, YamKam , Stojanovic to je odbrana koja je 100% razlicita u odnosu na pocetak jula i start sezone i Evropu, da su igrali od starta sezone, Radnicki bi prosao to 2.kolu i u domacoj ligi bi sigurno primio znatno manje golova i bio medju 5,6 timova, ovako je primljen nevidjen broj amaterskih golova, nemoguce je osvajati poene, pa sve i da imas vrhunske spiceve i veznjake, ako ce odbrana i golman sve da prosipaju non stop. 

 

Raspored nije lak, kuci sa FKCZ, u gostima na armijskom pasnjaku, kuci sa Kolubarom i gostovanje TSCu, za ove prve dve utakmice, tesko da ce biti nesto, mada mogu da iznenade kuci Zvezdu, mozda i sa nekim bunkerom Partizan u gostima , ali protiv Kolubare i TSCa mogu da jure dobre rezultate u oba susreta. Da se ostane u nekom malom zaostatku za poziciju 8, pa onda na zimu reset. Kad je vec letos epski zabrljano sa mnogim stvarima, sa prodajam Mitrovica, Jovanovica , pa se i doslo u poziciju ovu kakvu jeste sada. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam malo detaljnije koje su promene od 2024 i dalje ne znam šta da mislim. Liga Šampiona, Liga Evrope i Liga Konferencije će imati po 36 timova. Nema više grupa nego su svi u jednoj velikoj grupi. Za grupnu fazu LŠ i LE biće četiri šešira. Svaki tim će igrati po osam utakmica u grupnoj fazi tj. protiv dva tima iz svakog šešira. Za LK biće šest šešira u grupnoj fazi i svaka ekipa će igrati protiv jednog tima iz svakog šešira. To znaci da će timovi LK igrati samo šest utakmica u grupnoj fazi. To sad i znaci da je klupski koeficijent za grupnu fazu prakticno nebitan. Svejedno da li su Real Madrid ili Makabi Haifa, igraces protiv timova istog nivoa. Za kvalifikacije je naravno i dalje bitan klupski koeficijent. 
Sto se naše lige tiče, ovako je raspodela: 


16. - 22. po nacionalnom koeficijentu:  

1. : 3. kolo LŠ
2. : 2. kolo LE
3.,4. : 2. kolo LK

15. po nacionalnom koeficijentu:

1. : 3. kolo LŠ
2. : 2. kolo LŠ (staza lige)
3. : 3. kolo LE
4.,5. : 2. kolo LK

13. - 14. po nacionalnom koeficijentu:

1. : plejof LŠ
2. : 2. kolo LŠ (staza lige)
3. : 3. kolo LE
4.,5. : 2. kolo LK

 

11. - 12. po nacionalnom koeficijentu:

1. : plejof LŠ
2. : 2. kolo LŠ (staza lige)
3. : plejof LE
4. 2. kolo LE

5. : 2. kolo LK

 

10. po nacionalnom koeficijentu:

1. : grupna faza LŠ
2. : 2. kolo LŠ (staza lige)
3. : plejof LE
4. : 2. kolo LE

5. : 2. kolo LK

 


 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barkley#34 said:

Zar se šeširi po grupama neće određivati po koeficijentima? U prvom šeširu bi bili oni sa najvećim koeficijentom, a u poslednjem oni sa najslabijim. Tada jeste bitan koef. jer ti je cilj da budeš u što boljem šeširu.

Da, ali neces dobiti lakše protivnike samo sto si u boljem šeširu. Do sada je bilo: Tim iz prvog šešira igra protiv jednog tima (dva puta) iz drugog, treceg i četvrtog šešira. Isto tako tim iz četvrtog šešira (dva puta) igra protiv tima iz prvog, drugog i treceg šešira. Tu je očigledno prednost da budeš u prvom šeširu. Od 2024 igraš protiv dva tima iz prvog, drugog, treceg i četvrtog šešira. I to važi za svaki tim, i za prvi i za četvrti šešir. U tom smislu je šešir nebitan za grupnu fazu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, u pravu si, sad sam proverio. Dobra stvar je što ćeš u svakom slučaju igrati i protiv timova iz slabijih šešira i imaćeš šanse za plej-of. Do sada, ako se naši timovi dočepaju LŠ bili bi u četvrtom šeširu i uglavnom bi igrali samo sa aždajama. 

 

Loše je što nema nastavka u slabijem takmičenju (prelaska iz LŠ u LE ili iz LE u LK).

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

Cekaj..mi smo uveli VAR,ali ne i gol linija tehnologiju? :classic_blink: Nas treba izmisliti..definitivno.:lol_2::Hail::lol_2:

Da, to je zaista neverovatna činjenica. Jednostavno VAR je za to nemoguće koristiti i sve ulazi u domen slobodne procene, što poništava samu svrhu VAR-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Nisam siguran ^
Moja logika kaze da je gol-linija tehnologija inace jeftinija od VAR. Ne znam zasto nije uvedena na sve "superligaske" terene.

Pola lige ima Peru ložača koji s konzervu, unutra kreč, a dno izbušeno sas šrafciger, izvlači liniju uz pomoć kanapa zategnutog izđedju stativa. Ne slažu im se digitalni zapisi....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da istaknem "pederaj" beogradske TV Arene, koja u poslednja dva kola, kao i Kup, neke utakmice nape lige, prenosi na Areni 9 i 10, a rekao bih da većina auditorijuma u Srbiji dobacuje do Arene 8. Za uzvrat, umesto domaće lige, imamo priliku da uživamo i virtouzima fudbalske igre koji nose dres Škendije, Pelistera, Dečića, Radnika iz Bjeljine, Iste, Šibenika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Constantin said:

Da istaknem "pederaj" beogradske TV Arene, koja u poslednja dva kola, kao i Kup, neke utakmice nape lige, prenosi na Areni 9 i 10, a rekao bih da većina auditorijuma u Srbiji dobacuje do Arene 8. Za uzvrat, umesto domaće lige, imamo priliku da uživamo i virtouzima fudbalske igre koji nose dres Škendije, Pelistera, Dečića, Radnika iz Bjeljine, Iste, Šibenika. 

Bitni su "blizanci" a oni idu na prva tri kanala 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Da istaknem "pederaj" beogradske TV Arene, koja u poslednja dva kola, kao i Kup, neke utakmice nape lige, prenosi na Areni 9 i 10, a rekao bih da većina auditorijuma u Srbiji dobacuje do Arene 8. Za uzvrat, umesto domaće lige, imamo priliku da uživamo i virtouzima fudbalske igre koji nose dres Škendije, Pelistera, Dečića, Radnika iz Bjeljine, Iste, Šibenika. 

 

Ne znam koju kablovsku imaš, ne nekim automatski detektuju nove kanale, na nekim je potrebno da uradiš pretragu. Ja imam Supernovu, morao sam da uradim pretragu i tu su i Arene 9 i 10.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Koliko se sećam, na Marakani (RM) postoji "gol tehnologija" ....???

Postoji gol tehnologija i na Marakani i na JNA ali ne može da se koristi jer ostali nemaju. Glupost je što nije uloženo da se uvede odmah kada i VAR, ali eto srpski fudbal...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...