Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Ekipa Timoka iz Zaječara je na utakmici u Paraćinu otišla sa 11 omladinaca i kadeta. Špica je igrao rezervni golman, zamena nije bilo.(valjda) Nebitan je bio rezultat, nego da pomenemo 6:0 za domaće Jedinstvo, i verovatno "Džigerani" nisu zapinjali.....

 

U Zaječaru se gradi stadion, u završnoj je fazi, od 30 miliona evra.....a država nema za suncokret.

 

Kad neko počne da priča o tome kako su Zvezda i Partizan samoodrživi odmah se seti one priče tipa koji je izbacivao lopatom mrak iz podruma i baš mi je zanimljivo da je ponovo čujem.

 

P.S. Navijače zaobilazite, "gazde" naših najvećih klubova, koje ne smeju da naljute ni Vučić, ni Terzić-Vazura, Deki i (dežurni u Partizanu), ni ovi snishodljivi kretenčići-komentatorčići sa Arene...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

Tokom poslednjeg učešća u Ligi šampiona, Crvena vezda je prihodovala oko pet miliona evra samo od prodaje karata, što je još i manje od projektovane zarade, jer su u klubu pre početka prodaje karata objavili procenu, sa sve grafikonima, koja je stizala sve do, čini mi se, osam i po miliona evra.

 

Pa ako pet miliona prihoda od karata nije finansiranje kluba, ja stvarno ne znam šta jeste.

Zvezda nije igrala stalno u LŠ, tako da je u drugim sezonama pihod po tom osnovu bio manji, u odnosu na rashode taman koliki je odnos prihoda od karata ostalih klubova u odnosu na njihove rashode. S tim da ni u sezonama LŠ taj odnos nije bio puno veći.

Link to comment
Share on other sites

Niko nije ni pomislio da su Partizan i Zvezda samoodrživi, a čak bi samoodrživost bila anomalija par ekselans budući da nema kluba koji se takmići na vrhunskom nivou a da ne zavisi od izvora vlastitih finansija.

 

Naprotiv, jasno je podvučeno da Partizan i Crvena zvezda najviše zavise od novca koji dobijaju plasmanom u grupne faze evropskih takmičenja, koji je mnogo veći od sponzorskih ugovora sa javnim firmama, a nemerljivo veći ako se tome pridodaju i prodate karte od Lige šampiona, Lige Evrope i Lige konferencija, pa i sporadičnih transfera igrača...

 

I samim tim je od esencijalnog značaja prilikom formiranja budžeta i finansijske politike klubova.

 

Da toga nema, Crvena zvezda ni u opijumskim halucinacijama ne bi mogla da računa na projekciju budžeta od 50 miliona evra, na šta sada računa samom projekcijom kojom će u naredne dve godine prihodovati oko osamdeset miliona evra samo na osnovu učešća u grupnoj fazi LŠ. Ali ako zaista uđe u Ligu šampiona dva puta uzastopno i od Uefe dobije ono što joj sleduje, plus prodate karte na utakmicama na kojima je domaćin, plus Gasprom, plus prodaja nekog igrača... E to već nije halucinacija, već izgleda mnogo dostižnije.

 

A kad ne bude konkuretna u Evropi i kad ne bude dobijala Uefin novac od učešća u grupnim fazama, opet će se nesumnjivo vratiti na državne jasle kao na osnovni izvor finansiranja.

 

I opet će izgledati onako kako je izgledala bez Uefinog novca...

 

Čista dijalektika. 

 

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Pa kako bih ja to mogao da znam?!?

 

Za prihodnu stranu od Uefe znamo svi jer je transparentna i tačno se zna koliko klub dobija za plasman u kvalifikacijama i plasman u grupnu fazu, a zatim i na osnovu osvojenih bodova, ali ko na forumu zna koji su rashodi srpskih klubova??!?

 

Možda ako ima neki revizor koji je učestvovao o kontroli poslovnih knjiga, pa podeli s nama finansijsko stanje sa prihodnom i rashodnom stranom...

 

Ali ako neko ko nije revizor i bez ikakavih dokaza nešto tvdi na forumu u vezi sa rashodima srpskih klubova koji su veoma specifični, obično zaobilazim te tirade kao vodenicu čiji vodenični kamen mnogo tandrče, a nigde brašna. 

 

A ako me pitaš da li ima lopova u srpskom fudbalu, naravno da ih ima...I to nije proizvoljna konstatacija bez dokaza, jer postoje i sudski sporovi koji to dokazuju.  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sam B said:

 

Misliš da bi odgovor na to pitanje uprostilo raspravu?

 

Kad bude otišao Terzić, ići ćemo mi u UPPR.

UPPR...?

Naravno da bi, ne uprostilo raspravu, nego dalo konkretne odgvore. Ja mislim da dečko i ne zna tačne podatke, ali hrabro tvrdi da bi marketinški prihodi bilo dovoljni da Zvezda prekrca sezonu.....Zvezda jeste institucija, ali ta institucija ima više zaposlenih nego EI NIš.....

4 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

 

Ali ako neko ko nije revizor i bez ikakavih dokaza nešto tvdi na forumu u vezi sa rashodima srpskih klubova koji su veoma specifični, obično zaobilazim te tirade kao vodenicu čiji vodenični kamen mnogo tandrče, a nigde brašna. 

 

A ako me pitaš da li ima lopova u srpskom fudbalu, naravno da ih ima... I to onoliko. Neki imaju sudske procese, neki nemaju...

Pretičeš, brzo voziš.....

S ovim poslednjim se slažem....

Prethodni pasus....ako ceniš da sam ja taj tandrčući kamen, da batalimo ?

Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam tvrdio da bi marketinški prihodi bili dovoljni da se na osnovu njih formira budžet.

 

Mislim, ajmo malo da budemo precizniji kad tovarimo sagovornika onim što je rekao, a natovarimo ga onim što nije ni pomislio.

 

Zato ću ponoviti, iz poštovanja prema vremenu koje ste odvojili da komentarišete moje skromne upise, a koje mi imponuje, da će Crvena zvezda dobiti oko 80 miliona evra ako dva puta uđe u LŠ samo na osnovu plasmana, prodatih karata i Gasproma.

 

I da će time formirati budžet za ovu i sledeću sezonu.

 

A ako ne uđe dva puta, nego samo jednom, i budžet će biti manji ili će zaduženje biti veće... Prilično jednostavno za razumeti.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nek grmi jako said:

Nikada nisam tvrdio da bi marketinški prihodi bili dovoljni da se na osnovu njih formira budžet.

 

Mislim, ajmo malo da budemo precizniji kad tovarimo sagovornika onim što je rekao, a natovarimo ga onim što nije ni pomislio.

 

Zato ću ponoviti, iz poštovanja prema vremenu kojr ste odvojili da komentarišete moje skromne upise, a koje mi imponuje, da će Crvena zvezda dobiti oko 80 miliona evra ako dva puta uđe u LŠ samo na osnovu plasmana, prodatih karata i Gasproma.

 

I da će time formirati budžet za ovu i sledeću sezonu.

Nisam baš bio najprecizniji, hajde da se ne vraćam nazad....prihodi od ulaznica, premije UEFA (mada je to uzročno-posledično vezano) bi bile dovoljne, bez državnih sponzora i Gasproma da se prekrca cela sezona.....? Ja sam te tako shvatio...

Link to comment
Share on other sites

Kakvo skandalozno prenosenje meca od ovog sa Arene. Moze li se na bilo kojoj televiziji na kojoj rade novinari iz Srbije cuti objektivan prenos meca, a ne uzdah i "a evo kontre" i onda urlikanje "evo golaaaa!".

Steta sto se ovako zavrsilo samo zbog takvih kao sto je taj idiot sa Arene. Sad ce lepo Partizan da zaredja sa pobedama i neka se svi poredjaju tamo gde je planirano da se poredjaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Pretičeš, brzo voziš.....

S ovim poslednjim se slažem....

Prethodni pasus....ako ceniš da sam ja taj tandrčući kamen, da batalimo ?

 

Pa čekaj, jel lepo piše da se to odnosi na one koji iznose detalje finansijskog bilansa, a nisu revizori niti daju ikakve dokaze za te tvrdnje. 

 

A jel si ti to iznosio? Pa nisi... I kako se onda tandrkanje odnosi na tebe?!!? Naravno da se ne odnosi, pobogu.

 

Opušteno, sve je okej, neobavezno ćaskamo i sve pet. 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Constantin said:

Nisam baš bio najprecizniji, hajde da se ne vraćam nazad....prihodi od ulaznica, premije UEFA (mada je to uzročno-posledično vezano) bi bile dovoljne, bez državnih sponzora i Gasproma da se prekrca cela sezona.....? Ja sam te tako shvatio...


Čekaj, jel ti tvdiš da ne bi? Imaš izveštaje na apru, pa pogledaj. U poslednjih 5 sezona, ne samo da je bilo dovoljno da se pokriju troškovi, nego i da ostane, čak i bez Gazproma i Telekoma. A to gde je taj novac završio je drugo pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Čekaj, jel ti tvdiš da ne bi? Imaš izveštaje na apru, pa pogledaj. U poslednjih 5 sezona, ne samo da je bilo dovoljno da se pokriju troškovi, nego i da ostane, čak i bez Gazproma i Telekoma. A to gde je taj novac završio je drugo pitanje. 

Nisam baš vičan u traženju i gledanju....evo ako može članak sa portala...

https://sportal.blic.rs/fudbal/domaci-fudbal/crvena-zvezda-dug-novac-igraci-smanjeno-dugovanje/2022042023452125858

Umanji za koliko ??? Gasprom 4 mil...Telekom 1,2-1,5 ....plus ove sitne sponzore. E sad, jaka stavka je dobitak od transfera, ali ne verujem baš da je to do kraja transparentno...itd...itd...

 

Mene interesuje, ako neko zna, koliko FK ima zaposlenih (može i plus za SD) i kakva je struktura...

Link to comment
Share on other sites

@Tunji Awojobi

 

E to je prava postavka problema, a ne neutemeljeni stereotipi po kojima je država glavni finansijer Terzića u godinama kada ona to svakako nije, niti ikako može da bude.

 

Mislim, kao da to neko radi namerno kako bi zamutio vodu i sklonio pažnju sa inkriminišućih događaja koji su jasni kao dan tako što ubacuje nešto što je potpuno nepotrebno, i što Terzić i kompanija lagano mogu da demantuju pokazujući ugovore sa javnim kompanijama i novac koji je stigao od Uefe.

 

Slično je i sa promašenim igračima koji su dovođeni, a Terzić onda proda Erakovića i finansijski potre sve što je omašio...

 

A kada bi neko izneo dokaze o kombinacijama, pikslama, ugrađivanjima i u transfere i u ugovore, te ostalim nepočinstvima prilikom takvih štetnih transakcija, druga bi se pesma pevala. Ali ne, internet pseudotribuni riču u prazno, bez dokaza i supstance, samo kako bi dobili koji klik više i tako monetizovali svoju šatro borbu.

 

A sa takvom impotentnom opozicijom i protivnicima koji bi prodali i mamu i tatu za klikabilni sadržaj na netu, a ne bi da sa narodom dele sudbinu dok policija mlati taj narod na tribinama, Terzić i njegov mecena drmaće Srbijom još ihaha.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su na RSB ranije mnogi lupali glavu kako Terzic i Mrkela nista ne mogu da prodaju i koliko je samo promasaja dovedeno u poslednjih par sezona. Cak se pricalo da klub samo jedne neuspele kvalifikacije dele od uzasne finansijske situacije. I to je dosta clanova potenciralo, nije to bilo samo par glasova.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Kakvo skandalozno prenosenje meca od ovog sa Arene. Moze li se na bilo kojoj televiziji na kojoj rade novinari iz Srbije cuti objektivan prenos meca, a ne uzdah i "a evo kontre" i onda urlikanje "evo golaaaa!".

Steta sto se ovako zavrsilo samo zbog takvih kao sto je taj idiot sa Arene. Sad ce lepo Partizan da zaredja sa pobedama i neka se svi poredjaju tamo gde je planirano da se poredjaju.

To je Ivan Radulović. Radi samo prenose fk Partizan. Osvedočeni navijač Partizana.

Link to comment
Share on other sites

Dok god ostali klubovi budu tražili krivca za njihovo stanje u Zvezdi i Partizanu oni će biti to što su dan danas a vrlo moguće i gori.

 

Zvezda je to što jeste ne samo na nivou države već i čitavog kontinenta i ona kao takva zbog svega što je bila i što jeste ima nekakve povlastice, kao što u Španiji to imaju Real i Barselona, Kao u Nemačkoj Bajern, kao u Engleskoj Junajted, Liverpul, Čelsi itd. Isto važi na ovim prostorima i za Partizan.

 

Niti Zvezda niti Partizan nisu krivi ostalim klubovima što u upravama sede takvi ljudi. Na kraju krajeva ni u upravama Zvezde i Partizana ne sede pravi ljudi, šta više bruka je ko sedi, ali jbg tako je kako je. 

 

Pre svakog upiranja prstom drugih u Zvezdu i Partizan prvo bi trebalo pozabaviti se sa tom važnom činjenicom ko sedi u fotelje vaših klubova.

 

E sada ja sam svestan situacije u ovoj zemlji kakva je i kako sve funkcioniše i da se to neće promeniti, jer da bi se promenilo potrebno je imati veliku većinu naroda koja jeste za promene. Pošto nije onda jebiga manjina koja jeste moraće da ili bude strpljiva ili jednostavno da pali odavde. Ali ako je već takva stvar onda priče o nekom boljitku ne piju vodu. 

 

Radnički Niš npr. sigurno neće postati bolji, organizovaniji, stabilniji klub na čelu sa Tončevim i ljudima oko njega. Biće to neko visoko ligaško mesto vrlo verovatno uvek, kao neka maska, ali pravi klub fudbalski organizovani sigurno neće postati i niko iole racionalan ne treba da se pita zašto je to tako dok god takvi ljudi sede u upravama. Ali pošto će uvek sedeti onda je bespotrebno mozgati o nekom konkurentnijem Radničkom iz Niša. 

 

Ovo važi za svaki klub no Radnički Niš sam dao samo kao primer, pošto u nekom normalnom svetu bi taj klub trebao da bude gigant i jedan od fudbalskih centara ove zemlje. Kao što imamo recimo Dortmund u Nemačkoj ili Sevilju u Španiji ili Fejenord u Holandiji.  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

Mislim da su na RSB ranije mnogi lupali glavu kako Terzic i Mrkela nista ne mogu da prodaju i koliko je samo promasaja dovedeno u poslednjih par sezona. Cak se pricalo da klub samo jedne neuspele kvalifikacije dele od uzasne finansijske situacije. I to je dosta clanova potenciralo, nije to bilo samo par glasova.

 

 

Upravo o tome i pišemo ceo dan, jer da nema Uefinog novca i novca od karata koje se prodaju tokom grupne faze, spalo bi sve na Telekom i Gasprom, što je umnogome manje nego sada.

 

Pri tome im ide na ruku to što sada imaju minimum grupnu fazu LE, a i izvesne šanse da prođu u LŠ, dok dogodine ima da nakrive kapu jer im je Uefin novac siguran. A na ovim prostorima formiranje budžeta pod takvim okolnostima je neosporiv luksuz.

 

Jer, ovde se uglavnom živi od danas do sutra skoro na svim nivoima, a Terzić zna da ima i za danas, a da će imati i za sutra. Odatle i njegova nadmenost koja se graniči sa neukusom ili čak i prelazi tu granicu.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...