Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

U ovakvoj ligi bi vrlo lako neki klub mogao da se probije i udje u trku za titulu, a sve sto je potrebno je dobar skauting i dobra struka. Ali nacin na koji klubovi dovode igrace i nacin na koji 99% trenera razmislja ne dozvoljava napredak klubovima. Ni ne mozemo da ocekujemo nesto vise kada pogledamo kakav nam je savez i reprezentacija. Ako vec na tom najvisem nivou imamo pogresne primere, sta onda ocekivati od manjih klubova. 

 

Kada bi se u realnosti pojavio takav klub koji bi dobro radio, tek onda bi mogli da vidimo da li bi on bio u podredjenom polozaju u odnosu na vecite i da li bi tu bilo nekih saplitanja i sabotiranja. Do tada, mozemo samo da nagadjamo posto takvih klubova nema. TSC mi je smesan, ekipa sastavljena od igraca koji nemaju mesta u Zvezdi i Partizanu, bez stranaca. Nije to neki kvalitet, iako jeste dovoljno za trece mesto. Po meni je Vojvodina jedina koja ima potencijal za nesto vise, ali tamo je bas rasulo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 


A zašto im država daje najviše para? 🤔

 

Zato što je "Prva fotelja" kluba politički plen i u nju ne može da sedne Ćuta, Muta, Marinika Tepić, nego Terza, Vučela - koalicioni sporazum, a partija na vlasti mora da se pokaže i dokaže da se radi "kako treba", Broj navijača Zvezde i Partizana su samo još jedan obavezujući faktor i potencijalno glasačko telo koje treba da bude zadovoljno. Uopšte ne treba zanemariti finansiranje navijačkih grupa i delova koji "završavaju posao" u kriznim momentima za partiju na vlasti. To ne traje od juče, već od samog osnivanja i motiv za osnivanje ova dva kluba, bez obzira da li su pravljeni iz osnova ili su iskoristili postojanje predratnih klubova i pretopili se u nove. Tako su jedan klub vodili policijski generali i funkcioneri, a jedan Generali Armije. Odatle počinje i rivalitet. Sve ostalo, do današnjeg dana, je stvar tehnike sprovodjenja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Srbija ekstremni primer zemlje gde je što se tiče navijačkog opredeljenja lokalpatriotizam  manje razvijen ...

Osim Pazara i donekle Kragujevca u svim ostalim gradovima navijači večitih imaju veću bazu navijača od lokalnih klubova ...

Meni je uvek bilo prilično čudno da neko rodjen u Nišu ili npr u Novom Sadu ima više simpatija za klubove iz Beograda od Radničkog ili Vojvodine ....

Što se tiče naše lige pisao sam već više puta da se bez suštinskog pomaka u nekim bitinijim stvarima od sporta ne može ni fudbal uljuditi ...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

 


A zašto im država daje najviše para? 🤔

najlakše mogu da kradu posle te pare zajedno, u manjim gradovima to ide teže a i navijači ne "praštaju" krađu zbog rezultata koje klub ostvari

Link to comment
Share on other sites

Kad objasnio kako jedan extremni navijač, "vodja" predje sa Severne tribine na Južnu i obratno, sve će ti se razmotati. Ako se to desi jednom, to je neka budala, a ako takvih slučajeva ima više, to je već nešto sistemski.

Pošto je @Perkos2 u medjuvremenu napisao post...ovo je odgovor za @mare80

Edited by Constantin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Kakva Vojvodina? Pa oni nisu konkurentni jos od smrti Bate Kan Kana ni za sta.

 

Ko je uopste Rijeka ili Osijek u Srbiji? Ko se to u Srbiji ravnopravno bori za titulu kao Rijeka ove sezone? Koji to klub moze da pobedjuje Partizan ili Crvenu zvezdu u Beogradu?

 

Kod nas postoje jos samo TSC koji je klub iz malog mesta, sa malim stadionom, bez navijaca, bez nekih velikih ulaganja i tu su gde jesu samo zato sto su drugi jos veci odron. Dalje, postoji Cukaricki koji je nesto kao Lokomotiva kod njih, samo sto Cukaricki moze samo da sanja da pobedi na Marakani, kao sto je to Lokomotiva radila na Maksimiru ili na Poljudu. Ostalo su Vojvodina, Radnicki Kragujevac, Radnicki Nis, Spartak Subotica - cetiri ruine od kluba koji igraju na ruinama od stadiona i koji ni u ludilu ne mogu da se umesaju u borbu za vrh tabele.

 

Dakle, kad mi neko odgovori kako manja zemlja od nase moze da proizvede klub koji je pre 6-7 sezona osvojio TITULU, koji 9 kola vodi na tabeli i rutinski pobedjuje i Hajduk i Dinamo, a mi ne mozemo, ako neko moze da odgovori kako manja zemlja od nase ima klub sa modernim stadionom na kojem ni Dinamo ni Hajduk ne mogu da kazu da su apsolutni favoriti, a mi imamo TSC iz jednog malog mesta sa mnogo manjim budzetom od tog Osijeka, onda cu prestati da pominjem HNL kao primer.

 

Kada bi izjednacili nasu situaciju sa njihovom, imali bi ligu u kojoj Crvena zvezda (kao najpopularniji klub, tamo je to Hajduk) ne moze da osvoji titulu vec 18 godina, u kojoj dominira Partizan, u kojoj je Vojvodina (na primer) osvojila jednu titulu i cak sest puta bila druga, a, na primer, Radnicki iz Nisa ima moderan stadion, dok u ligi igraju jos i Cukaricki, Vozdovac, Spartak koji uzimaju bodove i Partizanu i Crvenoj zvezdi.

 

Da ne zaboravim, malo statistike od 2000. pa na ovamo:

 

Broj razlicitih prvaka: Srbija 2 (Crvena zvezda 12, Partizan 11), Hrvatska 4 (Dinamo 18, Hajduk 3, Rijeka 1, Zagreb 1)

Broj razlicitih ekipa na prva dva mesta: Srbija 5 (Crvena zvezda 22/23, Partizan 21/23, Vojvodina 1/23, TSC 1/23, Radnicki 1/23), Hrvatska 8 (Dinamo 21/23, Hajduk 12/23, Rijeka 7/23, Lokomotiva 2/23 Osijek 1/23, Inter Z. 1/23, Zagreb 1/23, Slaven Belupo 1/23). 

To opet nisi odgovorio ko je to konkurentan Dinamu i Hajduku.  Uhvatio si se za ovu sezonu i titulu Rijeke od pre sedam godina kao da je to pravilo, a ne izuzetak. U 32 godine, u samo dva slučaja prvaci nisu bili Dinamo ili Hajduk. O kakvoj konkurentnosti pričaš u hrvatskom fudbalu?

Bilo bi lepo da vidimo jaču Vojvodinu, oba Radnička, Napredak ili Spartak, ali bolje da titule osvajaju Zvezda i Partizan nego neki obilići. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Kad objasnio kako jedan extremni navijač, "vodja" predje sa Severne tribine na Južnu i obratno, sve će ti se razmotati. Ako se to desi jednom, to je neka budala, a ako takvih slučajeva ima više, to je već nešto sistemski.

da im danas AV naredi i terzić i vazura bi prešli da vode velikog rivala bez sekunde razmišljanja

jebiga ode i ivan ivanović na tv blic, sve ima svoju cenu  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

da im danas AV naredi i terzić i vazura bi prešli da vode velikog rivala bez sekunde razmišljanja

jebiga ode i ivan ivanović na tv blic, sve ima svoju cenu  

 

Pa kako ne.....dugovi su dugovi...drugugovi su drugovi. Ko sme da zaboravi da, dok je na poternici Inetrpola, pod pratnjom policije, kao predsednik republike dolazi na večiti derbi.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mare80 said:

Što se tiče naše lige pisao sam već više puta da se bez suštinskog pomaka u nekim bitinijim stvarima od sporta ne može ni fudbal uljuditi ...

Ovo je suština, sve ostalo je mlaćenje prazne slame. 

 

Da postoji politička volja i normalna država, napravi se plan i drži se najavljenog, da će se:

- npr. u narednih godinu dana doneti Zakon o finansiranju sporta i ostali potrebni propisi,

- da će se u roku od tri godine država u potpunosti povući iz finansiranja profi klubova,

- napravi se pregled potrebne infrastrukture i na koji način i koliko će država učestvovati u obnovi istih,

- zaštite se klubovi od lažnih investitora koji bi ih kupili samo zbog zemljišta,

- po ugledu na zemlje u kojima je to razrađeno, uredi se pitanje javnosti svih podataka o funkcionisanju klubova, provizijama itd,

- inspekcije i tužilaštva se fokusiraju ćna poslovanje klubova i svega pratećeg,

I još mnogo toga...

 

Međutim, popto bi mnogo interesa na svim nivoima bilo potkačeno ovakvim akcijama načekaćemo se dok to dođe na red.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barkley#34 said:

Ovo je suština, sve ostalo je mlaćenje prazne slame. 

 

Da postoji politička volja i normalna država, napravi se plan i drži se najavljenog, da će se:

- npr. u narednih godinu dana doneti Zakon o finansiranju sporta i ostali potrebni propisi,

- da će se u roku od tri godine država u potpunosti povući iz finansiranja profi klubova,

- napravi se pregled potrebne infrastrukture i na koji način i koliko će država učestvovati u obnovi istih,

- zaštite se klubovi od lažnih investitora koji bi ih kupili samo zbog zemljišta,

- po ugledu na zemlje u kojima je to razrađeno, uredi se pitanje javnosti svih podataka o funkcionisanju klubova, provizijama itd,

- inspekcije i tužilaštva se fokusiraju ćna poslovanje klubova i svega pratećeg,

I još mnogo toga...

 

Međutim, popto bi mnogo interesa na svim nivoima bilo potkačeno ovakvim akcijama načekaćemo se dok to dođe na red.

 

Ako se sećaš, a ne moraš :smiley2:, ja sam više puta ovde o tome pisao, samo mi je početak uprošćen, a vezuje se za odluku da se profesionalni fudbal prevede u amateski na rok od najmanje 3 godine, a u Beogradu 5, a sve u cilju odstranjivanja parazita i muljatora iz FK. Nakon toga, mogu da se primene i ove stavke koje si ti pobrojao...pa kom opanci Tom i Džeri ..:s_d:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Mislim da je Srbija ekstremni primer zemlje gde je što se tiče navijačkog opredeljenja lokalpatriotizam  manje razvijen ...

Osim Pazara i donekle Kragujevca u svim ostalim gradovima navijači večitih imaju veću bazu navijača od lokalnih klubova ...

Meni je uvek bilo prilično čudno da neko rodjen u Nišu ili npr u Novom Sadu ima više simpatija za klubove iz Beograda od Radničkog ili Vojvodine ....

Što se tiče naše lige pisao sam već više puta da se bez suštinskog pomaka u nekim bitinijim stvarima od sporta ne može ni fudbal uljuditi ...

 

Delom zato jer ljudi ovde vole pobednike, delom zbog društvenih, istorijiskih, pa demografskih okolnosti. 

Najpre je to refleks iz bivše SFRJ, gde se sve praktično vrtelo oko četiri kluba. Pojedini gradovi koji su imali prvoligaše imali svoje navijače, ali se ta podrška završavala na periferiji grada. Mada ni tu nije bilo pravila. Recimo, u Sarajevu koji je imao dva stabilna prvoligaša gro Srba je navijao za Partizan ili Zvezdu. Isto tako i u Makedoniji, gde su ljudi glavnom bili podeljeni između Zvezde i Partizana. Pa čak i u Skoplju.

Hrvatska je malo specifičnija jer su dva najveća kluba geografski udaljeni, zatim imaju Istra i Rijeku kao posebno specifične, uz to više udaljene od Zagreba nego Novi Sad od Beograda, pa i Osijek na malo drugačiji način. Na to sve, i tamo Zvezda i Partizan imali značajan broj navijača, i to ne samo među Srbima. Nemam podatke, ali me ne bi iznenadilo da su Zvezda i Partizan pre rata u Hrvatskoj imali više navijača nego Dinamo. Dinamo je tad bio, ono, baš purgerski klub i tek je sa nacionalnim zanosom dobio obrise panhrvatskog kluba.

Kad se SFRj raspala, asimetrija koja je i ranije postojala kad je reč o navijačkoj bazi Zvezda i Partizana dobila je još ekstremnije razmere.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pričali smo već o tome. Kada bi se sredilo stanje i razvili lokalni klubovi,  za 10-15 godina bi postepeno izgradili neku bazu navijača i postali ravnopravni beogradskim klubovima u svojim sredinama pa posle i šire. 

 

16 minutes ago, Constantin said:

 

Ako se sećaš, a ne moraš :smiley2:, ja sam više puta ovde o tome pisao, samo mi je početak uprošćen, a vezuje se za odluku da se profesionalni fudbal prevede u amateski na rok od najmanje 3 godine, a u Beogradu 5, a sve u cilju odstranjivanja parazita i muljatora iz FK. Nakon toga, mogu da se primene i ove stavke koje si ti pobrojao...pa kom opanci Tom i Džeri ..:s_d:

Ovo moje je utopija a da ne pričam o ovom tvom predlogu. :classic_biggrin: Nema ništa od toga, ološi bi se ponovo pojavili sa pojavom novca a bilo bi teže izgraditi profi osnovu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pentatonika said:

Delom zato jer ljudi ovde vole pobednike, delom zbog društvenih, istorijiskih, pa demografskih okolnosti. 

Najpre je to refleks iz bivše SFRJ, gde se sve praktično vrtelo oko četiri kluba. Pojedini gradovi koji su imali prvoligaše imali svoje navijače, ali se ta podrška završavala na periferiji grada. Mada ni tu nije bilo pravila. Recimo, u Sarajevu koji je imao dva stabilna prvoligaša gro Srba je navijao za Partizan ili Zvezdu. Isto tako i u Makedoniji, gde su ljudi glavnom bili podeljeni između Zvezde i Partizana. Pa čak i u Skoplju.

Hrvatska je malo specifičnija jer su dva najveća kluba geografski udaljeni, zatim imaju Istra i Rijeku kao posebno specifične, uz to više udaljene od Zagreba nego Novi Sad od Beograda, pa i Osijek na malo drugačiji način. Na to sve, i tamo Zvezda i Partizan imali značajan broj navijača, i to ne samo među Srbima. Nemam podatke, ali me ne bi iznenadilo da su Zvezda i Partizan pre rata u Hrvatskoj imali više navijača nego Dinamo. Dinamo je tad bio, ono, baš purgerski klub i tek je sa nacionalnim zanosom dobio obrise panhrvatskog kluba.

Kad se SFRj raspala, asimetrija koja je i ranije postojala kad je reč o navijačkoj bazi Zvezda i Partizana dobila je još ekstremnije razmere.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovde ima puno istine. Pošto fudbal pratim od vremena pre nastanka Delija, Grobara, Meraklija....prosečna posta u Nišu je bila oko 7500 gledalaca. Hladno vreme, neatraktivan protivnik je ipak prikupljao oko 4500 reetko kad manje. Hajduk, Dinamo su uvek okupljali oko 12-15 000 ljudi...Zvezda i Partizan pun Čair..22-25 000 čak je i ograda pucala. Posle raspada SFRJ, a posebno nakon ispadanja Radničkog najpre u 2. pa onda i 3. ligu, ljudi sa tribina su se osipali sukcesivno (nisu dobili osip). Radnički se seli na igralištee Mašinca, na Delijskom visu i tada počinje ponovo da se broj gledalacca uvećava. Preseljenje je usledilo, ko ne zna, zbog toga što je Čair počeo da se urušava, sam od sebe. Kad samo se vratili na Čair, na novi, nedovršeni i nikad završeni stadion broj gledalaca je bio opet veliki. Ključna stvar zbog kojeg je broj ljudi na stadionu sve manji je izbor odnosno okttroisanje Predsednika kluba, kada nam je nametnut Ivica Tončev. Sve ono što je doveo sa sobom i doneo sa sobom, Nišlije ne podržavaju i sve dok je on tu, stvari će biti još gore. Nema baš mnogo veze sa lokal-patriotizmom i ima...

Link to comment
Share on other sites

Srpski fudbal je u rukama mafijaša od kojih je dobar deo udomljen i u politiku pa imaju i podršku odozgo što se kaže. Oni sami naravno neće nikad promeniti ništa pošto im apsolutno odgovara da mogu da zgrću lovu a narodu će servirati preko plaćenih novinara takve priče kao da se vodi neki fudbalski rat a ne da su svi u zločinačkim poduhvatu. Ne može tu niko slučajno da iskoči iz dogovorene priče i uđe u konkurenciju za trofeje. Na svakih 5-6 godina prepustiće neki trofej u kupu ostalima a šampionsku titulu nikad. Zato je gledanost užasna čak ni Zvezda uz sve mobilizacije i apele i dovlačenje nevijača iz Republike Srpske i sa Kosova ne može da napuni ni severnu tribinu. Narod prepoznaje "kvalitet" i "kombinacije" pa nađe bolju zanimaciju umesto da gleda razne nameštaljke.     

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam racunao, Zvezda je od 2017. godine zaradila oko 70 miliona evra samo od ucesca u UEFA takmicenjima, a dobijala je dodatno nagrade i za svaku ostvarenu pobedu/neresenu (ali aj sad da ne racunam bas toliko). I onda razmisljam, pa nema sanse da bi ova vlast dozvolila da toliki novac ulazi u klub a da nema kontrolu nad istim. Koliko se tu samo razlicitih ljudi sa razlicitim interesima okupilo i ugrabilo svoj deo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Novom Sadu pre nesrećnih ratova je bilo izmešano što se tiče fudbalske publike.

Osim Vojvodine kao lokalnog kluba i večitih,Dinamo je imao jaku bazu navijača.

Posle rata je došlo dosta ljudi iz Krajine i Bosne koji su favorizovali večite,a Vojvodinaši se nisu trudili da ih zainteresuju za Vojvodinu.

Bilo je pokušaja na silu dok je Bata Buturović vodio klub,ali to je bilo kratkog maha.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Ovo je suština, sve ostalo je mlaćenje prazne slame. 

 

Da postoji politička volja i normalna država, napravi se plan i drži se najavljenog, da će se:

- npr. u narednih godinu dana doneti Zakon o finansiranju sporta i ostali potrebni propisi,

- da će se u roku od tri godine država u potpunosti povući iz finansiranja profi klubova,

- napravi se pregled potrebne infrastrukture i na koji način i koliko će država učestvovati u obnovi istih,

- zaštite se klubovi od lažnih investitora koji bi ih kupili samo zbog zemljišta,

- po ugledu na zemlje u kojima je to razrađeno, uredi se pitanje javnosti svih podataka o funkcionisanju klubova, provizijama itd,

- inspekcije i tužilaštva se fokusiraju ćna poslovanje klubova i svega pratećeg,

I još mnogo toga...

 

Međutim, popto bi mnogo interesa na svim nivoima bilo potkačeno ovakvim akcijama načekaćemo se dok to dođe na red.

Finansijska inspekcija svih krađa pre svega, od 90-ih na ovamo. Svi potenciraju koliko je jadna država dala zlim blizancima a niko da pokrene koliko je državni kadar izneo, ako znamo da su u više perioda i jedni i drugi zarađivali od 50-100 miliona što maraka što evra. Di su naši novci, što bi rek'o jedan vojvođanski suverenista ličkog porekla. 

 

Pošto će se pre otvoriti sve arhive Udbe i Kos-a nego neko robijati iz naših uprava, džaba sve tupimo. Žabokrečina se ne pipa, mogu iskoče razni leševi bez kontrole. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mare80 said:

Mislim da je Srbija ekstremni primer zemlje gde je što se tiče navijačkog opredeljenja lokalpatriotizam  manje razvijen ...

Osim Pazara i donekle Kragujevca u svim ostalim gradovima navijači večitih imaju veću bazu navijača od lokalnih klubova ...

Meni je uvek bilo prilično čudno da neko rodjen u Nišu ili npr u Novom Sadu ima više simpatija za klubove iz Beograda od Radničkog ili Vojvodine ....

Što se tiče naše lige pisao sam već više puta da se bez suštinskog pomaka u nekim bitinijim stvarima od sporta ne može ni fudbal uljuditi ...

 

U Nisu ima veliki broj simpatizera Radniskog koji su, sto zbog opsteg stanja u fudbalu, sto zbog stanja u klubu, batalili da prate klub. U iole normalnijoj i konkurentnoj ligi, na Cairu bi bilo egal, ako ne i vise navijaca Radniskog kada igraju sa Zvezdom i Partizanom u Nisu. Navijacka slika u Srbiji je odraz, pre svega, medijske propangande.

 

Elem, ja gledao Rumunski dokumentarac Second Game. Prica smestena u danasnje vreme gde dva lika, reditelj i njegov otac, komentarisu rumunski veciti derbi Steaua - Dinamo Bukurest koji se igrao 1988 godine, gde je otac ovog reditelja bio glavni sudija. Sad on prica kako je Steaua bila klub tajne policije, a Dinamo vojni, kako su oba kluba vrsili velike pritiske na sudije, kako su imali svoje satelitske klubove, koji su, u glavnom, pobedjivali najopasnijim rezultatom...

 

U istocnom bloku je, posle drugog svetskog rata, svuda fudbal organizovan po istom sablonu. Vojska i milicija osnuju svoje klubove, prigrabe sve resurse, finansijske, logisticke, medijske, i takmice se medjusobno. I u svim tim zemljama je, rusenjem Berlinskog zida, pre ili kasnije to puklo. Sem u zemlji Srbiji.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

da im danas AV naredi i terzić i vazura bi prešli da vode velikog rivala bez sekunde razmišljanja

jebiga ode i ivan ivanović na tv blic, sve ima svoju cenu  

Onakva velicina🙄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Мени није проблем што један клуб или два дрмају целу лигу одувек. Реално тачно је да то имамо и у Немачкој и у Шпанији (донекле), и у Холандији. Свака држава и лига има своје највеће и они се не броје у неким импозантним бројкама. То су плафон три клуба скоро па свуда, онако историјски гледано.

 

Шта је већи проблем по мени? То што је конкуренција буквално НУЛА, ако говоримо о неком мало озбиљнијем нивоу. Не мора то одмах да буде, енглеска Премијер или шпанска Примера, не мора чак ни португалска Примеира. И ти у таквој лиги имаш доминацију неког клуба. Мени је то поражавајуће. Ту не требају улагања нека претерана или не знам ти ја шта, ту треба воља, знање, труд, циљ да се буде конкурентан. Клубови овде немају жељу да буду конкурентни, немају амбиције никакве. Само играју утакмице по неком аутоматизму па на крају где заврше заврше. 

 

У нашој лиги један Олимпијакос данас који не пролази баш најбоље своје сезоне, би глат био први. Чак и са судијама који Звезди и Партизану масу оних 50/50 ситуација свирају у корист Београђана. Никакав то претерани утицај не би имало, осим можда по неког црвеног картона вишка добијеног због фрустрације али коначно на пласман ништа.

 

Значи није никакав проблем ако је неко јак нек буде и десет година заредом први. Ја ту не видим неки претерани проблем заиста. Али нек тај то прво место заслужи у смислу да му други пруже прави такмичарски отпор, а не да то дође чисто као нека навика. То није добро ни за клуб који осваја тако. Јер ти такав када одеш да се такмичиш са неким не можеш да испливаш.  

 

Звезда је јасно најквалитетнија екипа у овој лиги. Најутицајнија фан база, а могу да кажем и највећа као и вероватно највећа помоћ од државе. Звезда у овом тренутку шта год да уради, какав год пословни промашај да направи она неће упасти у проблеме или да банкротира као рецимо Ренџерс или Стеауа. Са те страни су мирни и растерећени. Уз све ово наведено око амбиција и воље за нечим већим, ово је такође битно. 

Што се Партизана тиче имају помоћ од државе и они наравно, али шта се ту са њима дешава сада појма немам? Да ли је јавашлук никада већи тамо сада и краде се као никада до сада? Свакако да људи који су тамо у њиховој управи не уливају никаквог поверења. Не уливају ни Звездини али некако није исто. Делује једноставно да је у овом тренутку Звезда битнија од Партизана и што је најјаче већини навијача то управо смета. 

Не што је лига таква каква је, што су клубови распад, што је фудбал распад, не него се мени чини да је њима највећи проблем што је третман постављен тако како је данас и то не свеукупно овако (то никог не занима реално) него у односу само на један клуб.  Могуће и да грешим, нек буде и то, али мени тако делује овако лаички.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neko moje vidjenje na ligu i dualizam koji vlada u njoj je da je za to najzasluzniji nas mentallitet koji mozemo okarakterisati kao kukavicki,poltronski,uvlakacki kako god,to se reflektuje na sve drustene aspekte tako i na fudbal.
Pola lige i ovako i onako ima igrace koji su nekada igrali za nekog od vecitih.uopste tu ne odskacu Zvezda i Partizan kvalitetom toliko koliko je sramno i kukavicko ponasanje drugih klubova,nedostatak ambicije i drskosti.
Zbog povlascenog polozaja ,budzeta i Evrope Zvezda je stvarno sad u mogucnosti da igracki bude daleko iznad ostatka lige,tako da se ova moja teorija trenutno moze reflektovati najvise na FKP.
Da npr igraci Mladosti nose dres Partizana bili bi na istom mjestu na kom je Partizan sada i obrnuto,ja ne mogu cudu da se nacudim kako je ovaj Partizan do skora bio prvi,oni nijedan tim u ligi nisu igrom izdominirali,nisu cak ni protiv Graficara dominirali ... svaka ekipa u Ligi im stvori po 5,6 dobrih sansi i oni su bili prvi ,to je sve zbog tog mentalnog aspekta koji jos kod nas postoji kada igraci preko puta sebe vide crveno ili crno bijeli dres,taj neki strah i preveliki respekt,iako su mnogi ranije u karijeri i tokom omladinskog staza igrali u tim istim klubovima pa bi bas trebalo da nemaju toliki respekt.
 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perkos2 said:

Jesu Bajern i Real prvi u svojim državama ali su prvi i u Evropi, mala razlika u odnosu na Zvezdu

 

Ali je Zvezda tu u hendukepu, to moraš da razumeš. U "Evropi" nem sudija iz Lovćenca i Jokare da to posle obrazloži....:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...