Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

On 3/18/2024 at 8:16 AM, Tunji Awojobi said:

Ovo pitanje za navijače Reala? 

 

Zamisli da ti neko na pocetku neke sezone kaze da moras da biras da li ce neko treci da osvoji titulu u Srbiji ili Spaniji (moze i u nekoj drugoj zemlji, eto recimo toj Hrvatskoj), ako se desi da pogodis dobijas hiljadu evra, ako se desi da promasis moras ili da nadjes milion evra ili ce te likvidirati.

 

Sta mislis, koliko bi sekundi razmisljao pre nego sto bi ti iz usta pocela da izlece rec "Srbija"?

 

Dakle, o tome je rec - u toj Spaniji postoji ogroman broj ljudi koji bi se iskreno obradovalo tituli Atletika, Valencie, Seville ili nekog petog kluba, ti isti klubovi ulazu veliki novac i imaju realne sanse da u narednih 3,5 ili 10 godina osvoje titulu.

 

U Srbiji ostali klubovi ne postoje - osim navijackih grupa koji su jer nemaju sta pametnije da rade, koga uopste interesuje da li su Vojvodina, Radnicki, Cukaricki ili Spartak pobedili, igrali nereseno ili remizirali? Dakle, niti ima ludog gazde koji zeli da uzme titulu i ulaze novac niti drzava uopste zeli da mrdne malim prstom i omoguci tim klubovima put ka vrhu. Jer, da ima, do sada bi videli neki primer, ali mi taj primer ne vidimo.

 

On 3/18/2024 at 9:54 AM, pentatonika said:

To opet nisi odgovorio ko je to konkurentan Dinamu i Hajduku.  Uhvatio si se za ovu sezonu i titulu Rijeke od pre sedam godina kao da je to pravilo, a ne izuzetak. U 32 godine, u samo dva slučaja prvaci nisu bili Dinamo ili Hajduk. O kakvoj konkurentnosti pričaš u hrvatskom fudbalu?

Bilo bi lepo da vidimo jaču Vojvodinu, oba Radnička, Napredak ili Spartak, ali bolje da titule osvajaju Zvezda i Partizan nego neki obilići. 

 

Covece, Rijeka je jedno 5-6 sezona uzastopce zavrsavala na 2. ili 1. mestu na tabeli. Upinjes se da branis neodbranjivo jer ti odgovara da narednih 40, 50, 60 godina gledas smenjivanje Crvene zvezde i Partizana na mestima 1 i 2, samo racionalises svoj izbor.

 

Evo, imamo i SP u kosarci - poslednjih nekoliko prvaka su USA, SFRJ, USA, SRJ, USA, SRJ, SRJ, Spanija, USA, USA, Spanija i tek sad Nemacka. Neko bi mogao da kaze da je SP u kosarci isto sto i superliga Srbije u fudbalu, eto, pitaju se samo Spanija i USA, eventualno Srbija, ostali nemaju sanse.

 

Postoji razlika izmedju neceg sto je nerealno da se desi (ali i dalje moguce), a to je da neko osim Barce ili Reala, Hajduka ili Dinama osvoji titulu i neceg sto je skoro nemoguce da se desi, a to je da neko treci uopste bude u igri do samog kraja za 1. mesto u Srbiji.

 

Sustina postojanja FKCZ i FKP je u  odrzavanju iluzije da je Beograd i dalje glavni grad velike i mocne drzave, eto imamo dva velikana koji i dalje imaju jake timove i za njih mora da bude novca. Svi ostali klubovi su ogledalo danasnje Srbije - sve sto se unese u klub neko pokrade, ne postoji nigde ogroman novac koji moze da bude ulozen da bi neki klub mogao ravnopravno da se takmici u Evropi, svuda je rasulo, svuda su dugovi, svuda se infrastruktura raspada i nigde nema interesovanja - kao sto manjka interesovanja ljudi u Srbiji da zive i stvaraju porodicu cak i u vecim gradovima, a o ovim manjim da ne govorimo.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Vreme je za novi "jedan partizan imamo" ili ti drzavo pomagaj a mi cemo da verujemo da nam nista ne dajes. 

Partizanu fali ozbiljna svota novca da bi prosao monitoring i dobio eurolicencu. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Constantin said:

Nemoj bre @Barkley#34 da insinuiraš...Zvezda može da se izdržava samo od prodatih ulaznica...reče jedan umni forumaš :s_w:

Sto ne bi mogla? 

Kad partizan moze u kosarci od sezonskih i "donacija" navijaca 😂

  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Niko da prokomentarise dugo cekani ulazak Milana Mandarica u srpski fudbalu, tj u Vojvodinu, koja se u dosadasnjim spekulacijama o njegovom investiranju u nas fudbalu po pravilu spominjala zajedno sa tim spekulacijama, kao njegova prva fudbalska ljubav. I eto, obistinilo se.

 

U proslosti je uglavnom brzo demantovao takve navode obrazlazuci uzdrzanost nepovoljnim sistemom za investitore. Osim promene naklonosti ka Zvezdi, nisam uocio neke sistemske promene u odnosu na prethodnu deceniju ili dve.

 

Svoje ime je pomalo ukaljao u Olimpiji. Pitam se kako ce ovo ispasti i sta mu je trebalo da sa 86g ulazi u klub koji vode navijaci.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Jedna od većih neznalica koja se latila trenerskog posla u Srbiji,a prodefilovalo ih je mnogo.

Mogu da se opkladim da će za najviše 10 dana da dobije neki klub da vodi, u propast naravno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je začarani krug . Samo se vrte u krug jedni te isti, sećam se ranije onaj bekvalac, Neško,  sada Lalatovic,  pa i ovaj Matić.

Ja ne znam sta očekuje novi klub koji će konkretno da angažuje ovog Matica? Šta on ima da pokaže i unapredi igru, a da već to nije uradio u klubovima u kojima je dobio otkaz...Dakle očekuje se poboljšanje i bolji rezultat od coveka koji je najuren gde god je bio ? Vrlo zanimljivo

Link to comment
Share on other sites

Gledam Partizan-Spartak i najjači mi je utisak da su na stadionu i dalje nalepljene one nalepnice za zabranjeno sedenje na stolicama za vreme korone. 

 

Ja mislim da su odredili jednog čoveka da odlepljuje po jednu nalepnicu dnevno od trenutka kada su ukinuli ograničenja da bi ih sve do sada odlepio. 

Edited by Bobby Shurda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2024 at 12:45 PM, Drug Crni said:

Ode Matić :lol_2:
Sad će dovesti Tralalata :roflmao:

 

On 3/30/2024 at 1:11 PM, Fat Zadd said:

A ne, grešiš 😁   navodno,  kandidat je jos jedna vedeta srpske struke, Ljubinko Drulovic 

 

Mislim daje Drug Plavi najozbiljniji kandidat...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...