Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Britanski sitkomi su uvijek bili klasa za sebe. Mucke, Pansion falicnih, Crni guja, Black books.

 

Prijatelji su maksimalno precijenjena serija. Sejnfild ne mogu da ocijenim, malo sam epizoda pogledao. 

 

Silicon valley je odlican sitkom. Od novijih ubjedljivo najbolji koji sam gledao. Svi mrze Krisa sam gledao kao klinac. Tada mi je bio extra smijesan. Ne znam kako bi mi sad legao.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Tamburinjo said:

Mucke su ubedljivo na prvom mestu pa pet mesta prazno. Pa onda nek se poredjaju kako hoce. 

 

Sajnfeld mi je ok, Dzeri uvek bio iritantan. Ali zato Dzordz Konstanca i njegovi majka i otac su uz Ala Bandija najbolji likovi USA sitkoma. Mrzi me sada da pisem zanimljivosti iz Sajnfelda to sutra. 

 

Office... bolja je engleska verzija, mada i americkoj odajem priznanje posebno zbog lika Stiva Karela ali preterase ga sa brojem epizoda.

 

Prijatelji su mi iritantni, bukvalno Alo Alo za bogate. Svaki lik ima 3 fore koje vrti periodicno. 

Kako sam upoznao vasu majku, svi vole Rejmonda, Svi mrze Krisa, Streberi, Zivot po Dzimu, Scrubs... sve mi dosadno. Posebno mesto na lestvici dosade i glupih fora Dva i po coveka.  

 

Vesele 70 su mi kul al da su trajale dve sezone manje. Inace smatram da je jedan od najvecih problema serija to sto ne znaju kad da stanu. 

 

 

Jesi gledao It's Always Sunny in Philadelphia? 

 

To mi deluje kao nešto što bi ti rekao da je najbolja ili najgora stvar ikad 😄 Ne bi rekao "dosadno" ili "solidno" 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Seinfeld is da shit. 

 

Friends je ono bas najbazicniji nivo humora. Big Bang Theory generalno nije uopste toliko losa serija, samo pati od dugovecnosti kao uostalom i sve druge - trose se ideje, recikliraju stvari, neki glumci odlaze na ovaj ili onaj nacin i dolazi do sveopsteg zamora materijala. Nikako je ne bih stavljao u istu recenicu sa How I Met Your Mother, posto je nekoliko epizoda koje sam odgledao bez konkurencije najgluplje, najzatupastije i najnesmesnije sto sam od sitkoma ikad video. Ono je horor totalni i permanentni transfer blama. Two And A Half Men u prvih par sezona je nesto najbolje od tih sitkoma tog tipa, a da se ne zove Seinfeld. U nekom trenutku se serija survala sa litice, ali to je usud svih tih duzih projekata. That 70's show isto imala svoje dosta dobre momente.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je Big Bang Theory bio ok na pocetku, ali sto je vise odmicala postala je sve gora, bukvalno mi se sad zeludac okrene kad naletim na to na TV-u. Mislim da su kolektivno svi zenski likovi iz te serije (sem Peni naravno) najgore i najdosadnije napisani likovi u istoriji sitcoma. Kasnije su totalnim debilima napravili i sve ostale likove toliko da mogu da napisu esej na temu kako usrati seriju na sto brzi i efikasniji nacin. 

 

Slazem se za Friends, ok serija, ali daleko od hypea koji je prati. Two and a half men uvek mogu da pogledam, mada je i to kasnije postalo bas smece, ali prvih par sezona je stvarno odlicno. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Znam sta Sunny u Filadefiji u neku ruku, al nisam nikad gledao. Deni de Vito je neki sizofreni lik jel tako? 

 

Generalno se slazem sa Frensisom da se vremenom gubi kvalitet i ideja i zato su 6 sezona Sopranovih nesto najbolje svih vremena mada su oni upali u drugu zamku gde su morali da izbacuju neke znacajne stvari kako im se serija ne bi otegla. 

 

Kad smo kod serija a nisu sitkomi...

Juzni vetar serija...smece najvece... nije da sam ocekivao mesto inovativno al ono je ispod svakog nivoa za 2020 godinu. 

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

 

Zato je ovo daleko najbolji sitkom napravljen na ovim prostorima. 

 

I onu se se otegli ko Ivkova slava... al zato je Gazda najjaci lik. Ima ona epizoda kada glumi menadzere Srbina i Hrvata... maestralno, akcenat je ubo 100% 

Link to comment
Share on other sites

Meni su generalno svi likovi dobri, od glavnih do ovih sporednih. Jedino nijesam Luciju mogao da svarim. Uzasno dosadan i nezanimljiv lik. Najbolji period serije su prve 2 sezone. Kasnije su usporili, ali bilo je opet nekih kvalitetnih epizoda. Najbolja epizoda je definitivno Najslabija karika. To bih mogao bukvalno da gledam svaki dan do kraja zivota. Legendarni Mirko Miocic ispada u prvoj rundi.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Ne svira se kraj dokle god moze jos neki cent da se izvuce iz projekta, pa se po pravilu stancuju sezone na silu, u trenucima kada su prakticno svi koji rade na njemu potpuno potroseni i zasiceni. Publika i dalje gleda u nekom respektabilnom broju jer je emotovno i navikom vezana za seriju, dok kvalitet sadrzaja dramaticno pada. Nema sanse da ce neko obustaviti i dalje profitabilan projekat samo zato sto oseti ili vidi da trpi kvalitet i kaze ok, dosta je bilo, da ne kvarimo. Pa dobijamo Twin Peaks, X-Files, GOT i mnoge druge ovde pomenute sitkome recimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije losa prva epka Tajkun sa Bjelom. Dobar soundtrack isto. Kvalitetno deluje za nase uslove. Pratice se dalje.

 

Tajkun ima sina koji treba da preuzme firmu ( Miskovic ? ),  na slavu mu dolazi drugi tajkun iz Svajcarske  kome je skinuta poternica ( Cane Subotic ? ).

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tamburinjo said:

Znam sta Sunny u Filadefiji u neku ruku, al nisam nikad gledao. Deni de Vito je neki sizofreni lik jel tako? 

 

Generalno se slazem sa Frensisom da se vremenom gubi kvalitet i ideja i zato su 6 sezona Sopranovih nesto najbolje svih vremena mada su oni upali u drugu zamku gde su morali da izbacuju neke znacajne stvari kako im se serija ne bi otegla. 

 

Kad smo kod serija a nisu sitkomi...

Juzni vetar serija...smece najvece... nije da sam ocekivao mesto inovativno al ono je ispod svakog nivoa za 2020 godinu. 

 

I onu se se otegli ko Ivkova slava... al zato je Gazda najjaci lik. Ima ona epizoda kada glumi menadzere Srbina i Hrvata... maestralno, akcenat je ubo 100% 

Svi su šizofreni likovi 😄 Neki lik je radio review serije na početku i rekao je da je to "Seinfield on crack" i to je bukvalno to. 4 mlade osobe koje stare polako koje drže bar i ne uspeva im ništa u životu i generalno su govna + Deni Devito koji je ćale dvoje njih koji im daje pare za njihove ideje + je i on govno. Bukvalno prva scena u prvoj epizodi serije je kada im crnac ulazi u bar i oni kažu "wait wait wait we don't want any trouble". Nikad niko ništa ne nauči i svi postaju gore i gore osobe kako serija prolazi

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Opisao si Sajnfelda. Njihova poslednja epizoda je kada im sude sto nisu pomogli liku koga su pljackali, i onda dovode sve likove iz serije koji svedoce da su njih cetvoro nevidjena govna od ljudi. Sto je u sustini i tacno :-D 

 

George Costanza: I have a bad feeling that whenever a lesbian looks at me they think “That’s why I’m not a heterosexual.”

 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Seinfeld je bio na NBC a Filadrflija je na FX. To je razlika, nisu godine (inače 7, nije tako puno) jer FX ovima daje da rade šta god bukvalno. Evo u 2019. su tukli decu u jednoj epizodi to ne bi dali na NBCu da ide nikad 😄 Ova dva klipa pokazuju razliku u pristupu

 

Edited by Nicklord
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kada uporedis prajm Sajnfelda sa trenutkom kada Filadelfija ulazi u prajm razlika je min 10 godina.

 

Ta epizoda je iz '96te. Taj pristup je mogao da prodje u devedesetim i adekvatan je za taj period.

 

Gledam sada nesto epizode Seinfelda i da kazem za dosta serija kazu da imaju barem suvisnih sezona, ja nisam uopste stekao takav utisak za Seinfeld. Ima ih onoliko koliko treba. Stavise iznenadjen sam da su neke kultne epizode poput The Serenity Now,  The Soup Nazi, The Bizaro Jerry i jos par snimljene kasnije. 

 

I nije sada da bih da omalovazamvam Filadelfiju, stavise sa Senfeldom mi spada u top2. Tesko mi je da se nasmejem na bilo koju drugu komediju, izuzetak su Shameless i Community.Ostaje mi u nekom trenutku da se bacim na Curb Your Enthusiasm i Louie. Cekam samo pravi tajming kad mi se najvise gledaju obe.

 

Married With Children kad bih bindzovao verovatno bi me brzo smorio, ne bi imao takav jak efekat kao svojevremeno dok sam gledao jednu epizodu dnevno. Secam se da sam pizdeo u to doba, pre tipa 12 godina, zato sto sam uvek propustio jednu kada sam menjao smene. Nisam mogao da pogledam ni premijeru ni reprizu epizode. 😄 Nije bila ni jedina serija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...