Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Manifest je više nego očigledno bio napravljen da traje maks. 1-2 sezone.

 

Prva je odlično krenula i dobro išla - mogli su da je i završe, ali ajde, dodali su drugu sezonu kao da zaokruže priču - a ona se progresivno strmoglavila do svog kraja.

Treću nisam ni imao neku želju da gledam... Čekao sam da baš nemam ništa za gledanje i počinjao dva puta - jednom izdržao do pola prve jednom odustao na pola druge epizode. 

Posle skoro godinu dana stajanja na disku i čekanja... pobrisao sam je i zaboravio.

Nisam ni znao da su napravili i 4. sezonu ail da se završila "tanko" nije mi uopšte neočekivano.  Verovatno više ni sami nisu znali šta će s njom...

 

Link to comment
Share on other sites

Otkrio sam From prošle godine, pre jedno mesec dana je stigla i 2. sezona...

 

Ima taj neki šmek Lost, Wayward Pines i još jedne serije koju sam gledao pre nekih možda 10ak godina (slične ideje) ali ne mogu da se setim imena...

 

Malo mi je sumnjiv horor deo priče, ali mi za sad ne smeta onoliko koliko mi horori inače ne leže...

 

Plašim se samo da neko razrešenje ne bude i razočarenje, tj. da kao i u, recimo, Outsideru sve ne završi kao jeftini horor sa - kriv je monster of the week. :ajme:

 

Ipak, gledam je i dalje, priča drži pažnju, što se za mnoge serije i nije moglo reći.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Outsider odličan bio, čak mi ni kraj nije toliko loš.

 

Wayward Pines genijalna ideja, odlična egzekucija, dobra fotografija i ukinuse seriju taman kad je bilo najzanimljivije.

 

"Silo" sasvim solidan za sada. 

Link to comment
Share on other sites

Silo je bas vrh.... Ima i glavu i rep... 
Class of 09 mi je isto sve bolji i bolji... prve 3 ep nekako su mi cudne bile iako je dpbar casting , malo nepovezana radnja  i 3-4 timelinea pa ti odlutaju misli.... Al ove zadnje epizode stvarno dobre, Brian Tyree Henry vrhunski glumac...

Samo nekako sam zavolio gledanje serija u komadu... cjelu sezonu.... ovo sto izlazi jednom sedmicno me totalno pogubi... vazda se moram podsjecati radnju....

Edited by Nenson
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, kendrick said:

Gledao li je ko S06 Black Mirror-a? Videh negde da su epizoda-dve prihvatljive, a ostalo tragedija.

 

Ja odgledah prve tri i sve su mi dobre, prva doduse slabija od druge i trece, ali korektna. E sad, moguce da su 4 i 5 uzas, provericu cim uhvatim malo vremena. Uglavnom, drze paznju, vredno je gledanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto rewatcha Wire-a, odlucih da dam sansu novijim serijama...

 

Leftoversi od mene 10/10. Verujem da ima mnogo ljudi kojima bi ovo bilo 'sranje', ' sporo', ' ma daj', ali mene je serija ubola. Epizoda International Assassin, iako su te fore zestoko vec vidjene, npr. u Sopranosima, je bas strava. Okrsaj Meta i Dejvid Burtona mi je isto bio strava alegorija... Zaista sam samleo seriju koja postavlja mnogo pitanja, a daje malo odgovora... Svakako tera na razmisljanje. Btw, meni je Lost sem prve sezone bio sranje, a Watchmeni su mi fenomenalni, tako da nisam neki Lindelofov nekriticki fan...

 

Winning Time mi je isto legla. Ok, tematski jasno zasto, ali i nacin na koji je radjena mi se dopao. Obracanje u kameru, sneg na slici, seceni kadrovi i neuskladjenost slike i govora... Odveli su me u 1979/80. (nisam tad bio rodjen, pojma nemam da li je to tako izgledalo, ali su mi ponudili taj trip). I glumac koji glumi Medzika mi je totalni win.

 

Najproblematicnija je White House Plumbers. Pet epizoda, Vudi i Dzastin, kazu politicka drama, a realno komika na ozbiljnu temu. Meni se svidela, ali realno nije ni za kakvu preporuku, vec sam samo slab na Vudija i izrugivanje na neke teme...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da me niko neće razapeti ali ja ne mogu da razumem zašto je BB toliko hvaljena serija. Prvo mi je trebalo 5 dana da odgledam prvu epizodu, onda sam se posle zainteresovao da bi me 4. sezona i prva polovina 5. sezone toliko ubile od dosade da će ovo biti prva serija koju neću odgledati do kraja.

 

Možda sam i ja imao prevelika očekivanja jer sam video da je dosta ljudi poredi sa The Sopranos, nekima je čak i bolja.

 

Po meni nije ni blizu. Čak mi je i GOT sa sve onom nakaradnom poslednjom sezonom bolji od BB.

Edited by Урош19
  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je BB u tim trenucima kada uspore seriju maksimalno drzao zbog atmosfere i likova. Fantasticna atmosfera, ne znam, bukvalno sam pozeleo da zivim u onoj pripizdini. Opet, svaka scena sa Gusom, pa i Voltom, Solom, Henkom je meni bila vredna gledanja, valjda sam se saziveo sa likovima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

valjda sam se saziveo sa likovima. 

naravno da je tako :classic_smile:
gledati vise od 2 sata necega je moguce samo ako ti je stalo do likova, ako bude emocije i proizvode reakcije, ako su zanimljivi i imaju stila stagod da rade

drugo, neverovatna je manipulacija gledaocima likovima a ponajvise naravno likom ww-a, svi smo mi u zivotu uradili ponesto lose i opravdali to pre svega sami sebi nekim visim ciljevima pa tako sve vreme nalazimo opravdanja za njegove akcije sve do trenutka kad vise ne mozemo, samo je pitanje da li je taj trenutak trovanje klinca/ranije/nedajboze kasnije
i na kraju kad nas natera da ga se konacno sasvim odreknemo onda nas opet malo zajebe servirajuci nam neko iskupljenje (mozda nedovoljno ali posle svega najbolje moguce)

 

mozda ovakve stvari rade i sopranosi, nisam jos uvek smogao snage i vremena da gledam, tako da dok je ne odgledam bb mi ostaje najbolja americka serija u zanru

 

wire npr je dozlaboga dosadan sa svojim cetvrt dokumentaristickim stilom, digao ruke posle 2 epizode ali naci cemo se jos jednom nekad, mozda okolnosti budu takve da se podruzimo duze

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2023 at 3:14 PM, Geronimo said:

 

 

Najproblematicnija je White House Plumbers. Pet epizoda, Vudi i Dzastin, kazu politicka drama, a realno komika na ozbiljnu temu. Meni se svidela, ali realno nije ni za kakvu preporuku, vec sam samo slab na Vudija i izrugivanje na neke teme...

Meni su zabavni, ne vjerujem da su imali drugi cilj.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Serija "Accused" na Hbo prikazuje priču iz perspektive ljudi optuženih za težak zločin.

 

Prva epizoda serije konkretno se bavi analizom ličnosti osobe koja ima naznake asocijalnog i psihotičnog ponašanja, negaciju tih problema od strane roditelja a zatim i moralne nedoumice koje se prožimaju u gotovo svakom kadru do kraja epizode.

 

Priča će vas sigurno podsetiti na horor iz Ribnikara, to je prva stvar na koju sam pomislio prilikom gledanja. 

 

Serija ima 15 epizoda i nisu medjusobno povezane. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...