Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 6/13/2023 at 9:42 PM, fancy said:

Otkrio sam From prošle godine, pre jedno mesec dana je stigla i 2. sezona...

 

Ima taj neki šmek Lost, Wayward Pines i još jedne serije koju sam gledao pre nekih možda 10ak godina (slične ideje) ali ne mogu da se setim imena...

 

Malo mi je sumnjiv horor deo priče, ali mi za sad ne smeta onoliko koliko mi horori inače ne leže...

 

Plašim se samo da neko razrešenje ne bude i razočarenje, tj. da kao i u, recimo, Outsideru sve ne završi kao jeftini horor sa - kriv je monster of the week. :ajme:

 

Ipak, gledam je i dalje, priča drži pažnju, što se za mnoge serije i nije moglo reći.

 

Završih danas S2, a upravo sam odgledala ovaj klip koji se bavi teorijom šta serija predstavlja. Iskreno, oduševljena sam:

 

Spoiler

 

 

Većinom se sve slaže sa teorijom i u tom slučaju su scenaristi odradili vraški težak posao. Koliko je detalja koje je trebalo povezati u priču koja iole ima smisla... S nestrpljenjem ću iščekivati S3!

Link to comment
Share on other sites

Ovo...https://www.imdb.com/title/tt13833978/?ref_=nm_knf_t_1

...uopšte nije loše, a vidim da uskoro ide i druga sezona. Nije klasična sudska drama, više je neki krimi triler sa dramskim elementima. Likovi su uglavnom lajkabilni  uz par izuzetaka,  priča je zanimljiva, drži pažnju, uglavnom drži i vodu osim u nekim sitnijim detaljima, jeste malo zbrzano na kraju, ali to je česta mana ovih modernih 8-10 epizoda serija koje mnogo započnu a onda kao da neko shvati da se nema vremena baš sve koncizno završiti.

Uglavnom od mene jedna baš jaka osmica, idealno da se ubije jedan vikend u kom se nema šta pametno odraditi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2023 at 9:04 PM, advokat kuče, tečefon said:

Ovo...https://www.imdb.com/title/tt13833978/?ref_=nm_knf_t_1

...uopšte nije loše, a vidim da uskoro ide i druga sezona. Nije klasična sudska drama, više je neki krimi triler sa dramskim elementima. Likovi su uglavnom lajkabilni  uz par izuzetaka,  priča je zanimljiva, drži pažnju, uglavnom drži i vodu osim u nekim sitnijim detaljima, jeste malo zbrzano na kraju, ali to je česta mana ovih modernih 8-10 epizoda serija koje mnogo započnu a onda kao da neko shvati da se nema vremena baš sve koncizno završiti.

Uglavnom od mene jedna baš jaka osmica, idealno da se ubije jedan vikend u kom se nema šta pametno odraditi. 

Ovo radjeno po filmu sa McConaughey-em?

Link to comment
Share on other sites



 
ovaj klip


Klip?!? Ovo je dokumentarac od skoro 2h, kako te nije mrzelo [emoji4]? Ja kad vidim 14.5 minuta, premišljam se da li da gledam ili ne, a kamoli 1.45h...

Elem, izbindžovao sam prvu sezonu i prve dve epizode S2 u jednom danu (nažalost, ostatak ide jednom nedeljno na Paramount+... Za sada mi se bas sviđa, ima taj vibe Lost-a, a za mene je Lost jedna od top 3 serije ikada. Videćemo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Eddard said:

Ja kad vidim 14.5 minuta, premišljam se da li da gledam ili ne, a kamoli 1.45h...

 

 

59 minutes ago, Eddard said:

Elem, izbindžovao sam prvu sezonu i prve dve epizode S2 u jednom danu (nažalost, ostatak ide jednom nedeljno na Paramount+...

 

 

umm-wait.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eddard said:

Klip?!? Ovo je dokumentarac od skoro 2h, kako te nije mrzelo emoji4.png? Ja kad vidim 14.5 minuta, premišljam se da li da gledam ili ne, a kamoli 1.45h...

Elem, izbindžovao sam prvu sezonu i prve dve epizode S2 u jednom danu (nažalost, ostatak ide jednom nedeljno na Paramount+... Za sada mi se bas sviđa, ima taj vibe Lost-a, a za mene je Lost jedna od top 3 serije ikada. Videćemo.

 

 

Imala sam previše slobodnog vremena dok sam bila na GO ;D Šalu na stranu, kad su ovakve stvari u pitanju, ne gledam u cugu 2h, nego sam ispreskakala video da čujem suštinu, pa ako mi nešto ostane nejasno vratim se na taj deo i sl. 

 

Drago mi je da ti se dopada serija, mene je držala do kraja. Čekam(o) S3...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2023 at 10:14 PM, Урош19 said:

Nadam se da me niko neće razapeti ali ja ne mogu da razumem zašto je BB toliko hvaljena serija. Prvo mi je trebalo 5 dana da odgledam prvu epizodu, onda sam se posle zainteresovao da bi me 4. sezona i prva polovina 5. sezone toliko ubile od dosade da će ovo biti prva serija koju neću odgledati do kraja.

 

Možda sam i ja imao prevelika očekivanja jer sam video da je dosta ljudi poredi sa The Sopranos, nekima je čak i bolja.

 

Po meni nije ni blizu. Čak mi je i GOT sa sve onom nakaradnom poslednjom sezonom bolji od BB.

Get a fuck out of here :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

From ima odličan potencijal, jedino što može da upropasti seriju po mom mišljenju je ako nastave da prave misteriju bez ikakvih rešenja.

 

Do sada su se pitanja samo nagomilavala a odgovore smo dobijali na kašičicu i to se u trećoj sezoni mora promeniti.

 

Ono što ne želim ovoj seriji je onaj besmisleni plot twist iz serije 1899

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Zvezdinho said:

Sad sam saznao genijalnu stvar koji svi verovatno znaju, moze direktno sa vlc playera da se skidaju nasi titlovi, kao i sa BS playera:s_d:

 

E prijatelju, da si ziv i zdrav 🙂 Nego je bas zato koristim Kodi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...