Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Stvarno je bila dobra, a zapravo još bolja je bila i predpriča i cela istorija koja je dovela do toga da svi oni završe na istoj planeti.

Znam da sam ko blesav tada po netu tražio i sklapao sve informacije o seriji, o tim rasama i korenima njihovog sukoba, baš su dobro napravili ceo taj alternativni univerzum.

Šteta što od toga nikad nije napravljena recimo prequel serija, bio bi spektakl.  Špica je isto bila super, baš onako high budget.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fancy said:

Stvarno je bila dobra, a zapravo još bolja je bila i predpriča i cela istorija koja je dovela do toga da svi oni završe na istoj planeti.

Znam da sam ko blesav tada po netu tražio i sklapao sve informacije o seriji, o tim rasama i korenima njihovog sukoba, baš su dobro napravili ceo taj alternativni univerzum.

Šteta što od toga nikad nije napravljena recimo prequel serija, bio bi spektakl.  Špica je isto bila super, baš onako high budget.

Dobar vibe ima taj serija, verovatno cu nekad da se vratim da je odgledam do kraja. Iako ne volim nesto preterano taj zanr, bas mi lepo sela.

Link to comment
Share on other sites

Defiance sam gledao sa klincima. Prva sezona je bila odlična, posle je počeo polako da opada kvalitet i na kraju je serija otkazana i završena nekako ni na nebu ni na zemlji. Iskreno i meni je postala prilično nezanimljiva tokom treće sezone, ali su se moji klinci baš smorili kad su čuli da je otkazana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vrlo sam zbunjen ovim rafalom hvalospeva na racun person of interest
osrednja serija u najboljem slucaju, naivna radnja (a tu najmanje mislim na "masinu" koja "predvidja" zlocine), razvoj likova nikakav, zaplet svake epizode repetitivan, kao resavaju neki slucaj i ama bas svaki put se desi neki "veliki" neocekivani zaokret, ne zna se ko slabije glumi od ove glavne dvojice, furaju neku mikro glumu a u stvari se ne zna ko je drveniji


glavna nit radnje je toliko tanka da se na kraju svake epizode osecam kao da sam morao da pojedem veknu 5dana bajatog hleba zbog 1cm2 kajmaka namazanog na vrhu, nesretni burn notice je radjen na ovaj kalup s tim sto su oni barem imali vazda simpaticnog brusa kempbela

 

7. epizoda

Spoiler

spasavaju nekog nastavnika za kog se pravo niotkuda (a na osnovu koncepta prvih 6 epizoda prilicno ocekivano) ispostavi da je zapravo sef bande koja siri svoju teritoriju i planira da "zavlada" gradom i kavizel na kraju epizode oseca veliku krivicu zbog toga sto su "spasavanjem jednog broja generisali mnogo novih brojeva" i pukne ga "kriza svrsishodnosti" a onda u novoj epizodi ni pomena o tome, idemo jovo nanovo ko da nista nije bilo


trenutno sam na devetoj epizodi, izdijagonalisacu prvu sezonu (23 epizode majkeimga) da ispratim detalje glavnog zapleta pa ako ovo ne krene nekim drugim putem ko sto @alcesta obecava :cigar: odo' na zelenije pasnjake

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Počeo danas sa Mad Men, deluje obećavajuće iako sam tek 3 ep odgledao.
 
Znam da je hvaljena ali mi to nije nikakva garancija, npr BB sam jedva odgledao
 
Počinje sjajno, prva sezona odlična... kvalitet progresivno opada do onog trenutka kad "princeza" (ona o čijoj se kosi, tj. tajni iste, pevaju pesme) uleti u seriju i Mike postane nja-nja - tada se srozava u slobodnom padu.
Doduše, može da se gleda i dalje (ja odgledao do kraja) ako se fokusiraš na druge likove, a ima ih dovoljno zanimljivih i bez njega.
Mada, s vremenom sve postaje razvodnjenije do nivoa limunade s dovoljno šećera i plastičnim limunom.
 
Pošto sam videla dosta pozitivnih komentara ovde, za vikend sam krenula Person of interest. Za sada mi se jako sviđa :classic_smile:
 
Odlična serija koja, za razliku od gorenavedene, postaje svake sezone sve bolja i zanimljivija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, woolgatherer said:

vrlo sam zbunjen ovim rafalom hvalospeva na racun person of interest
osrednja serija u najboljem slucaju, naivna radnja (a tu najmanje mislim na "masinu" koja "predvidja" zlocine), razvoj likova nikakav, zaplet svake epizode repetitivan, kao resavaju neki slucaj i ama bas svaki put se desi neki "veliki" neocekivani zaokret, ne zna se ko slabije glumi od ove glavne dvojice, furaju neku mikro glumu a u stvari se ne zna ko je drveniji


glavna nit radnje je toliko tanka da se na kraju svake epizode osecam kao da sam morao da pojedem veknu 5dana bajatog hleba zbog 1cm2 kajmaka namazanog na vrhu, nesretni burn notice je radjen na ovaj kalup s tim sto su oni barem imali vazda simpaticnog brusa kempbela

 

7. epizoda

  Reveal hidden contents

spasavaju nekog nastavnika za kog se pravo niotkuda (a na osnovu koncepta prvih 6 epizoda prilicno ocekivano) ispostavi da je zapravo sef bande koja siri svoju teritoriju i planira da "zavlada" gradom i kavizel na kraju epizode oseca veliku krivicu zbog toga sto su "spasavanjem jednog broja generisali mnogo novih brojeva" i pukne ga "kriza svrsishodnosti" a onda u novoj epizodi ni pomena o tome, idemo jovo nanovo ko da nista nije bilo


trenutno sam na devetoj epizodi, izdijagonalisacu prvu sezonu (23 epizode majkeimga) da ispratim detalje glavnog zapleta pa ako ovo ne krene nekim drugim putem ko sto @alcesta obecava :cigar: odo' na zelenije pasnjake

 

Mene Person of interest jako podseća na ovaj film

 

 

Mislim, to je taj koncepAt predviđanja i sprečavanja zločina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 
Počinje sjajno, prva sezona odlična... kvalitet progresivno opada do onog trenutka kad "princeza" (ona o čijoj se kosi, tj. tajni iste, pevaju pesme) uleti u seriju i Mike postane nja-nja - tada se srozava u slobodnom padu.
Doduše, može da se gleda i dalje (ja odgledao do kraja) ako se fokusiraš na druge likove, a ima ih dovoljno zanimljivih i bez njega.
Mada, s vremenom sve postaje razvodnjenije do nivoa limunade s dovoljno šećera i plastičnim limunom.
 
 
Odlična serija koja, za razliku od gorenavedene, postaje svake sezone sve bolja i zanimljivija.
 

Mislim da si pomešao  Mad Men sa Suits.

 

Što se tiče Suits do 5. sezone mi je bila okej, posle dosta lošija ali sam odgledao do kraja. Sad mi služi kao serija koja ide u pozadini dok spremam ručak ili večeru tako da sam je možda i još koji put odgledao.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Урош19 said:

Mislim da si pomešao  Mad Men sa Suits.

 

Što se tiče Suits do 5. sezone mi je bila okej, posle dosta lošija ali sam odgledao do kraja. Sad mi služi kao serija koja ide u pozadini dok spremam ručak ili večeru tako da sam je možda i još koji put odgledao.

 

Apsolutno. :lol_2:

Ne znam šta mi je bilo u glavi kad sam preskočio s Mad Men na Suits... bruka  :ajme:

 

Mad Men ukratko - super serija, uživao dok sam gledao :thumbsup:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@woolgatherersložićemo se da se ne slažemo, mada prva sezona jeste najslabija i još se nije zahuktalo, ni ona ne može u istu rečenicu sa Burn Notice (deluje mi da nisi tip koji voli samostalne epizode),

Spoiler

ali mogao bi da staviš spojler i na onaj deo o mašini, zbog ljudi koji nisu gledali

Inače Emerson je fenomenalan glumac, ali biće svakako zanimljivije kad se pojave i drugi stalni glumci.

Link to comment
Share on other sites

@alcesta

slazem se da se slozimo da se ne slazemo

 

koncept samostalnih epizoda je generalno zapostavljen u ovom novom zlatnom dobu televizije, tako da da - verovatno ima i do toga da sam se malo odvikao

 

a za nespojlerovanje nemoj zezati jer mozes li zamisliti osobu koja ce uzeti da gleda 103 epizode necega a da nece pogledati o cemu se radi i odmah videti npr na imdb-u ovo

 

Spoiler

An ex-CIA agent and a wealthy programmer save lives via a surveillance AI that sends them the identities of civilians involved in impending crimes. However, the details of the crimes, including the civilians' roles, are left a mystery.

 

+ isto se navodi u spici svake epizode

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...