Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Pa i nisam tako sigurna, šteta što nisu stigli skroz da zaokruže priču, ali obično ljudi podrazumevaju da bi i sve nesnimljene naredne sezone bile istog kvaliteta. Kad se jednom serija rastegne pad je neminovan, kao u dve preostale serije što sam preporučila. Možda su im i učinili uslugu, ko zna. 

Makar se može pogledati film Serenity posle za kakav-takav epilog. Vidim da ga daju često po raznim kanalima.

Link to comment
Share on other sites

Mene Black Mirror smorio predvidljivošću posle prve 2 ili 3 epizode, više nisam imao želju da ga gledam...

Nego, vidim Novi Sci-Fi na Netflixu

Snimano u Hrvatskoj, pogledao trejler, potpuna kombinacija Revolution, The 100 i (pazi sad) Lepa sela lepo gore [emoji38]_2:

Ne znam na šta će da liči, atmosfera je malo u mač i magija fazonu a glumci pričaju neki evropski mix engleskog.
Verovatno nekakav The 100 za sirotinju...

---
Sad mi pade na pamet preporuka za SciFi seriju, neko beše tražio - Revolution
Baš sam je gotivio, sa pravim ženskim badass likom (likovima) outlaw pozitivcem i (u međuvremenu našim omiljenim) ciničnim i full-on zlim negativcem [emoji41]

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

Black mirror sam odgledao nekih 11 epizoda i koliko se secam prva je bila ubedljivo najbolja. Imale su jos par dosta tobrih, cini mi se Waldo, pa ona sa pedofilijom(sir Bronn is GOT-a)...  Pojedine epizode dosta mracne, deprimirajuce, pa nije za svakoga serija. Ne znam zasto nisam nastavio da je gledam, koliko se secam poslednje 2 epizode su me smorile i to je bio glavni razlog.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fancy said:

--
Sad mi pade na pamet preporuka za SciFi seriju, neko beše tražio - Revolution
Baš sam je gotivio, sa pravim ženskim badass likom (likovima) outlaw pozitivcem i (u međuvremenu našim omiljenim) ciničnim i full-on zlim negativcem emoji41.png

da li je prica posle 2 sezone koliko toliko zaokruzena?

On 2/17/2021 at 7:51 PM, Andrei said:

Jesi gledao ovo ?

gledao

za ove ostale preporuke - mislio sam na nesto svezije, ili bar iz prethodne decenije..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

da li je prica posle 2 sezone koliko toliko zaokruzena?

 

Da.  Ma voleo sam tu seriju, baš je bila dobra.  Sve mi je bilo skroz cool u njoj, baš sam svaku epizodu iščekivao kao malo koju seriju...

 

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

mislio sam na nesto svezije, ili bar iz prethodne decenije..

 

Pazi ovo...  jade ipak da se vratimo malo u 90e...  ako možeš i imaš sreće da negde skineš, obavezno pogledaj:

 

Space: Above and Beyond - Iz doba X Files, ali i dalje jedna od najboljih SciFi serija koje sam gledao. Space Marines, krljačina sa neprijateljskom rasom, 2063. godina... šta tu ima da se ne voli :classic_biggrin:  Odlični likovi, fenomenalni James Morrison :thumbsup:

 

Dark Skies - Sjajna serija o The Zaveri, čuveni Majestic 12, varijanta Project Blue Book davno pre nego je ova potonja nastala.  Sjajno je što se radnja sasvim prstojno meša sa istorijskim događajima 60ih, pa se srećemo i sa par poznatih faca iz tog doba...  Naravno, tu su i sjajni glumci - Eric Close i J.T. Bach 

 

Od novijih mi padaju napamet dve u kojima igra Josh Holloway (Sawyer iz Lost)

 

Intelligence  (2011) - Baja za čipom u mozgu i super sposobnostima pomaže Agenciji u raznim slučajevima... zabavno, razbibriga, gotivim glumca, bilo mi zabavno 🙂

 

Colony (2014) - Ovu sam obožavao - treća sezona doduše nije bila na nivou prve dve, sjajne.  Invazija vanzemaljaca, izgubili smo, oni su sad gazde na zemlji... i naravno domaći izdajnici - kolaboranti.  Ali Pokret Otpora kvari sreću pomenutima...

 

Setiću se ja još toga, tamanim SciFi...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Luchifer89 said:
17 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:
Gledate li Narcos? Svakim radnim danom na rts1 od 23.30. Uz to, cetvrtkom od 22 ide Narcos Mexico. Evo jedne numere da docaramo atmosferu:
 
 

Deluje zanimljivo...

 

Ajde odgledaj pa da pravimo kartel 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

703148_original_1604445605.jpg

 

Romulus (2020-?)

 

Serija Romulus prati jednu od teorija kako je nastao grad Rim. Dešavanja prate događaje koji su vodili ka osnivanju grada ali ne bave se samim Rimom. Događaji su smešteni u Albu a detaljnije o radnji neću jer bi to bio spoiler. Ja sam znao par verzija kako je Rim nastao ali ovu nisam čuo do sada. Serija je na staro latinskom što daje jednu višu dozu realizma. Za sada imamo samo jednu sezonu od 10 epizoda i ja nigde nisam našao da će biti druge serije ali obzirom da su prve godine po osnivanju Rima takođe zanimljive mislim da bi mogli da vidimo i drugu sezonu ako bi serija napravila bar neki uspeh.

 

Serija je solidno snimljena. Prvih 5 epizoda su dosta "spore" tako da bi to moglo da odbije prosečnog gledaoca ali zadnjih 5 epizoda ima odličan tempo pa sam joj to progledao kroz prste.  Glumci dobro odobrani, možda je ovaj levo na slici malo upitan, ali sa druge strane mislim da je možda i namerno tako režiran da se razlikuje od ovog u sredini. Čak su i sporedne uloge pažljivo birane i gluma je na nivou.

 

Ovde će se koplja lomiti najviše oko radnje jer istorija Rima ima bar 10 verzija kada se priča o njegovom osnivanju. Nekima se ova verzija neće svideti nekima hoće, malo je i roman(t)izovana ali ne preterano obzirom da su je radili Italijani koji sebe smatraju naslednikom Rima.

 

Nisam siguran da je za preporuku nikom osim "istoričarima" ali ukoliko bi se nastavila mislim da bi mogla biti vrlo dobra serija za široke mase jer bi se radnja malo proširila a i izašla bi iz polu-mitskih priča i bazirala se na malo autentičnijoj istoriji.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Luchifer89 said:
On 2/21/2021 at 11:12 AM, Antizemljaš koji lebdi said:
 
Ajde odgledaj pa da pravimo kartel emoji846.png

Ja sam za, mislim da će i Latrel rado, a ti vidi sa Tamburom da li bi prišO

 

Cek prvo da odgledam Narcos, stvarno deluje zanimljivo, da udjem u stos...hehe

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt2543328/

Nova S, prva sezona, pogledala sam prve epizode i jako mi se dopada jer je produkcija izvanredna sto nije mala stvar, serija je zasnovana (kazu) na istinitim dogadjanima. U pitanju je 1776 godina, pocetak borbe za oslobadjanje britanskih (i ne samo britanskih) kolonija na tlu Amerike. Mnogo je toga ekranizovano na tu temu, uvek sa aspekta politickih, vojnih lidera tog vremena, visoke politike, sa akterima koji su stvarali istoriju sveta. Rekla bih da ovde, u ovih nekoliko epozoda, vidimo ono sto je ispod tih istorijskih zbivanja, ono sto je u zvanicnoj istoriji Amerike ostalo marginalizovano a to je sam zacetak nastajanja americkih tajnih sluzbi. Serija ima 4 sezone, 2014 - 2017 i ima ocenu 8.1 sto mi uopste nije bitno, moj utisak je da je ovo jako dobro uradjena i zanimljiva serija. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...