Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Jaoooo nisam ga propuštala :heart:

Sećam se da je na početku išao onaj uvod šta Automan sve ume da radi, pa je između ostalog bilo da igra tenis kao Konors, i onda sam svaki put razbijala glavu zašto baš on a ne Mekinro ili tako neko, nije mi Konors bio neki pojam tada :classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Konors je igrao sa osnovne linije slično Đokoviću i Nadalu a Mekinro je bio poznat po igri na mreži. Pretpostavljam da je "trčkaranje po liniji" više "kompjutersko" nego način na koji je igrao Mekinro. Takođe Mekinro je imao takvu narav da je sam sebi često bio najveći protivnik što kod mašina ne može da bude slučaj.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Seca li se neko ove carske serije?

 

A intro je najjaci:

 

It is the year of 2020...And the world has changed...

 

Super žacu, Munju i Tropsku vrelinu sam gledao kad sam imao 7-8 godina. Te serije su otprilike za uzrast do 15 godina. Pitam se šta li gledaju današnji klinci?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Vince Carter said:

Super žacu, Munju i Tropsku vrelinu sam gledao kad sam imao 7-8 godina. Te serije su otprilike za uzrast do 15 godina. Pitam se šta li gledaju današnji klinci?

 

Moji osmaci gledaju The 100, Walking Dead i Stranger Things, to znam iz prve ruke 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Moji osmaci gledaju The 100, Walking Dead i Stranger Things, to znam iz prve ruke 🙂

Moja klinka, isti uzrast, gledala te dve potonje koje si naveo zajedno samnom. Redovno prati Riverdale, Nos4a2,  Zajedno smo gledali Dark, Chernobyl, Locke&keys, His dark materials, Lovecraft country, The umbrella academy, The witcher, Helix. Sama je odgledala Once upon a time, Orphan black, Vampire diaries. Za Marvel filmovima je odlepila, jedva čekam da je prođe. Hoće za rođendan da kupi Torov čekić :smiley26:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

prilican antiklimaks na kraju sezone expanse
ocekivao sam nesto konkretnije, umesto fokusa na pateticni reunion
prilicno mi pokvarilo utisak o celoj sezoni

steta i za alexa, ali kapiram da je moralo tako
cas anwar se malo preigrao jbg

 

Znalo se da anwar leti iz serije jbg

 

Slazem se za finale, ja sam ocekivao malo bolji uvod u taj reunion, ovako citava epizoda ode na Naomi. 

 

Kraj dosta zagonetan, nedostalo mi je kroz sezonu malo misterije

Link to comment
Share on other sites

Fauda-640x400.jpg

 

"Fauda" (2015-)

 

Vrlo dobra serija koja me je iznenadila po više osnova. Radi se o izraelskoj seriji koja prati izraelsku antiterorističku jedinicu i palestince iz razno raznih pokreta. Serija ima dosta problema u razrađivanju likova odnosno njihove civilne strane života no tokom dosadašnje tri sezone to se postepeno popravlja tako da je u trećoj sezoni sitauciji drugačija u odnosu na prvu. Akcioni deo serije je čista 10-tka. Serija nije autentična nego je verovatno sklepana iz različitih slučajeva koji su se dešavali u ovom konfliktu koji traje decenijama, no autori čak ni to ne priznaju. No zna se da su imali za savetnike neke od bivših članova sličnih jedinica.

 

Akcioni kadrovi su odlični, serija ima nepredvidive i teške momente koji posle prvog takvog slučaja ostavljaju onaj utisak da znate da nije boza radnja i da nešto mora da pođe po zlu u svakoj sezoni. Obrađene su neke zaista psihološki teške situacije koje se dešavaju ljudima sa obe strane tog konflikta, neke od njih su takve da rasturaju komplet porodicu. Serija je prilično brutalna ali i iskrena. Iako se može pročitati da je bias prema Izraelcima sa tim bih se mogao složiti samo načelno kao što je i svako od nas pomalo pristrasan prema svojim stranama. Prikazane su takve gadosti koje rade izraelci da vam je već u prvih par epizoda jasno da ovo nije nikakva izraelska propagandna serija. Čak šta više posle odgledane serije sam promenio malo mišljenje u korist Palestinaca jer za negativnosti koje sam video sa njihove strane sam znao a za ove ne. Sa druge strane pokušano je i da se Palestinci prikažu sa ljudske strane što u prvim sezonama baš i nije dobro odrađeno, kao i sa glavnim likovima, ali u trećoj je prilično dobro odrađen taj posao.

 

S tim u vezi meni se nekako najviše svidela jedna sporedna uloga :

 

436201.jpg

 

U pitanju je jedna sporedna uloga, koja ima gomilu funkcija, i razlike između njega i terorista su u nijansama. U osnovi pozitivac ali ono što on radi su teški zločini koji su neshvatljivi da se odigravaju u civilizovanoj državi. S tim u vezi postoji par problema konceptualne prirode oko samog funkcionisanja jedinice kao i nekih operativaca koji su nemogući da funkcionišu kako je to u seriji prikazano ali to nije problem jer je jasno da je to urađeno zbog dramatizacije i "brzine" radnje. Konkretno ovaj komandant objedinjava bar 2-3 funkcije ali da ne bismo gledali birokratiju na delu sve je strpano u njegovu nadležnost. Takođe ima nekih problema i sa glavnom ulogom ali već u drugoj sezoni su ispravljene i svedene na minimum. Takođe ne smeta mnogo jer doprinose priči.

 

4. sezona će sigurno biti ali ne zna se kad zbog Korone. Za sada se očekuje početkom 2022. godine. Svaka čast Izraelcima dve serije u dva meseca a za obe imam samo reči hvale. Moraću da pročešljam njihovu kinematografiju jer tu izgleda ima šta da se vidi.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Znalo se da anwar leti iz serije jbg
 
Slazem se za finale, ja sam ocekivao malo bolji uvod u taj reunion, ovako citava epizoda ode na Naomi. 
 
Kraj dosta zagonetan, nedostalo mi je kroz sezonu malo misterije
Jos jednom molba da spoilere ne pisete bas direktno vec u spoler tag ;). Dobio sam vec dobar preview 5te sezone a sad i kakvo je finale :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Greška [emoji6]

Serija je ludilo.

6 kratkih epizoda, engleski "novi talas" serija... Crni humor i akcija, Derek Trotter u Kill Bill a da režira Guy Ritchie [emoji1]

 

Ako je neko propustio biser "The End Of The Fuckiling World" obavezno da pogleda to, a zatim i ovo.

 

Ili obratno.

 

Tako se rade serije, a ne razni Darksideri za koje moraš da si ili full-on stondiran ili na antidepresivima ili painkillersima wicked.gif

 

 

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2021 at 9:57 AM, Klotzen said:

Fauda-640x400.jpg

 

"Fauda" (2015-)

 

Vrlo dobra serija koja me je iznenadila po više osnova. Radi se o izraelskoj seriji koja prati izraelsku antiterorističku jedinicu i palestince iz razno raznih pokreta. Serija ima dosta problema u razrađivanju likova odnosno njihove civilne strane života no tokom dosadašnje tri sezone to se postepeno popravlja tako da je u trećoj sezoni sitauciji drugačija u odnosu na prvu. Akcioni deo serije je čista 10-tka. Serija nije autentična nego je verovatno sklepana iz različitih slučajeva koji su se dešavali u ovom konfliktu koji traje decenijama, no autori čak ni to ne priznaju. No zna se da su imali za savetnike neke od bivših članova sličnih jedinica.

 

Akcioni kadrovi su odlični, serija ima nepredvidive i teške momente koji posle prvog takvog slučaja ostavljaju onaj utisak da znate da nije boza radnja i da nešto mora da pođe po zlu u svakoj sezoni. Obrađene su neke zaista psihološki teške situacije koje se dešavaju ljudima sa obe strane tog konflikta, neke od njih su takve da rasturaju komplet porodicu. Serija je prilično brutalna ali i iskrena. Iako se može pročitati da je bias prema Izraelcima sa tim bih se mogao složiti samo načelno kao što je i svako od nas pomalo pristrasan prema svojim stranama. Prikazane su takve gadosti koje rade izraelci da vam je već u prvih par epizoda jasno da ovo nije nikakva izraelska propagandna serija. Čak šta više posle odgledane serije sam promenio malo mišljenje u korist Palestinaca jer za negativnosti koje sam video sa njihove strane sam znao a za ove ne. Sa druge strane pokušano je i da se Palestinci prikažu sa ljudske strane što u prvim sezonama baš i nije dobro odrađeno, kao i sa glavnim likovima, ali u trećoj je prilično dobro odrađen taj posao.

 

S tim u vezi meni se nekako najviše svidela jedna sporedna uloga :

 

436201.jpg

 

U pitanju je jedna sporedna uloga, koja ima gomilu funkcija, i razlike između njega i terorista su u nijansama. U osnovi pozitivac ali ono što on radi su teški zločini koji su neshvatljivi da se odigravaju u civilizovanoj državi. S tim u vezi postoji par problema konceptualne prirode oko samog funkcionisanja jedinice kao i nekih operativaca koji su nemogući da funkcionišu kako je to u seriji prikazano ali to nije problem jer je jasno da je to urađeno zbog dramatizacije i "brzine" radnje. Konkretno ovaj komandant objedinjava bar 2-3 funkcije ali da ne bismo gledali birokratiju na delu sve je strpano u njegovu nadležnost. Takođe ima nekih problema i sa glavnom ulogom ali već u drugoj sezoni su ispravljene i svedene na minimum. Takođe ne smeta mnogo jer doprinose priči.

 

4. sezona će sigurno biti ali ne zna se kad zbog Korone. Za sada se očekuje početkom 2022. godine. Svaka čast Izraelcima dve serije u dva meseca a za obe imam samo reči hvale. Moraću da pročešljam njihovu kinematografiju jer tu izgleda ima šta da se vidi.

 

 

Sjajna serija. Cista desetka. Sve je vrhunski odradjeno. Ali odgledao sam dve sezone, dalje ne nameravam da gledam.

 

Spoiler

posle smrti doktorice meni to zaista vise nema smisla. Verujem da ce biti dobre akcije i da ce ubaciti nesto da ne bude cista pucacina, ali to vise nije ona prica

 

Neke stvari se prepoznaju, cak su vrlo ocigledne. Ipak serija je cista fikcija, bez dodira sa stvarnim dogadjajima.

 

Boaz je ocigledno radjen po uzoru na lik Jonija Netanjahua. On je imao takvu reputaciju u privatnom zivotu. Ideja za dobar do radnje iz prve sezone je potekla iz Har Zion afere i postupka legendarnog izraelskog komandosa kapetana Meira Har-Ziona, clana cuvene jedinice 101, i po mnogima najboljeg komandosa u istoriji Izraela. Doronov otac Amos, samo ime kaze, je asocijacija na Amosa Jarkonia. Verovatno ima i jos nekih asocijacija koje nisam skontao. 

 

U svakom slucaju vredi pogledati. 

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih ti ipak preporučio da ne odustaješ i da odgledaš treći serijal jer u trećem delu je znatno više vremena i radnje posvećeno i palestinskoj strani i po meni je to najkompletniji serijal. I ja sam se skenjao povodom događaja u drugom delu ali ....

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 7:59 PM, Klotzen said:

Ja bih ti ipak preporučio da ne odustaješ i da odgledaš treći serijal jer u trećem delu je znatno više vremena i radnje posvećeno i palestinskoj strani i po meni je to najkompletniji serijal. I ja sam se skenjao povodom događaja u drugom delu ali ....

 

A jbg, bez te price radi se o cisto akcionoj seriji. Nema vise te dubine i slojevite radnje. Iako se i u trecem serijalu pokusava dotaci ta licna strana price, jednostavno to nije to, ipak su to samo sporedni  i novi likovi.

 

Meni nije potrebna serija da bi sagledao i palestinsku stranu. Sa njima sam ziveo godinama, arapski znam bolje od hebrejskog. Palestinci su prikazani prilicno romantizovano u ovoj seriji. A onakav dobrica kao kapetan Ajub tesko da postoji na izraelskoj strani. 

 

Realno neke stvari, posebno iz treceg serijala se u stvarnosti ne desavaju, odnosno ne desavaju se vec godinama. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 9:37 PM, SteveFrancis#3 said:

Nisam gledao Mando (bas bas me ne zanima SW), kakav je Pascal glumacki, moze li izneti Joela? Za Bellu sam prilicno skeptican ovako rano, mada je bez dileme nefer toliko unapred davati neke sudove.

 

Igru nisam igrao ali je Pascal dobar glumac. 

 

Bella je misterija, tesko je reci. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...