Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

20 minutes ago, Zvezdinho said:

Zavrsi se Stotka, verovali ili ne.

 

Ja sam mislio da sezona ima 10 epizoda, kad sam pre par nedelja slucajno na torrentu video s7e14 umalo se nisam slogirao...Odgledali smo prve dve, mislili smo da cemo ostalo lagano, ali sa ovim brojem epizoda iziskuje bas veliki mentalni napor u smislu da jedva cekas da se zavrsi mucenje, pa kao 10 epizoda mozes da preguras. Ali ovoliko...

Link to comment
Share on other sites

13 Reasons Why... Teenage priča o (ne)iskrenosti, bullyingu i samoubistvu. Pokreću se pitanja savesti, odgovornosti, surovih nepisanih pravila ali i diskutabilan pristup školskih autoriteta.

 

Ukratko: Kada jedan od klinaca počne da preslušava audio - kasete koje je neko ostavio njegove na pragu kuće, životi društva iz škole će početi da se menjaju.

 

Odgledah prvu sezonu od 3, koliko ih ima do sada. Rekao bih da obećava. Rašomonijada. :classic_biggrin:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam već ovde, 13rw je baš krš.
I to kažem posle odgledane 1. Sezone dok je još imalo smisla vrteti seriju oko pokojnice...
Počeo S02, prekinuo posle 10 min, pobrisao sve s diska.

Možda je zanimljiva za emo dečurliju, za odrasle je smor.

Sent from my phone using landline

Link to comment
Share on other sites

Raised by wolves...
 
10. dio ruši sve ostale delove.

Raised By Wolves :ajme:

Neviđena glupost.
Tačnije, sad kad sam odgledao s01 je viđena, i žalim što nije ostala neviđena.

Počelo loše, nastavilo se još gore, kraj je konačni trijumf besmisla.

Jbg...
A tako mi je trebao jedan dobar novi SF :(

Sent from my phone using landline

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah The Office, krenuo sam mozda u januaru ove godine, bas lagan tempo, odrzavao se kvalitet, nisu mi bilo losije epizode cak ni nakon nekhi neocekivanih odlazaka.

 

Definitivno svaka preporuka, od ovih novijih serija daleko najbolja komedija. Inace me komedije slabo drze, brdo njih sam krenuo da gledam, pa stao, ali ovo je zaista bilo uzivanje ispratiti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Markoss said:

Odgledah The Office, krenuo sam mozda u januaru ove godine, bas lagan tempo, odrzavao se kvalitet, nisu mi bilo losije epizode cak ni nakon nekhi neocekivanih odlazaka.

 

Definitivno svaka preporuka, od ovih novijih serija daleko najbolja komedija. Inace me komedije slabo drze, brdo njih sam krenuo da gledam, pa stao, ali ovo je zaista bilo uzivanje ispratiti. 

 

Moja omiljena komedija. Kada sam počinjao da gledam bilo mi je ok, ali ništa specijalno, međutim, vremenom upoznaješ likove i počinješ da razumeš humor i taj "mockumentary" stil, tako da sam se već posle 5-6 epizoda navukao...

 

Kao najsmešnije likove izdvojio bih Dvajta, Krida, Kevina i Moza, mada skoro svaki lik je na svoj način doprineo ovoj fenomenalnoj seriji. Jedino mi je Meredit bila odvratna i nezanimljiva od početka do kraja.

 

Čak i nakon sedme sezone i tog čuvenog odlaska, mislim da serija nije mnogo izgubila na kvalitetu. Naravno da se izostanak takvog lika oseti, ali autori su se potrudili da to nadomeste na druge načine. Sve je to kulminiralo verovatno najlepšom finalnom epizodom u istoriji komedije...

 

Sramota što Carell nije dobio Emmy za ulogu Majkla Skota. Mogao je skinuti bar po jedan i Baldwin-u i Parsons-u...

 

Link to comment
Share on other sites

"The Wire" (2002-2008)

 

Pogledah i ovu seriju unazad par nedelja. Zaista vrlo dobra serija i moram priznati da me je sramota da ja za nju nisam ni čuo do pre jedno 5 godina. Doduše malo su me smorile pandurske serije pa je verovatno i to uticalo na tu čudnu okolnost.

 

Da krenem od poređenja i radnje. Za one koji ne znaju serija prati apsolutno sve aspekte grada Baltimora koji su u vezi sa organizovanim kriminalom. Imamo teme o bandama, organizovanom kriminalu, policija, politika, novinarstvo, obični ljudi što bi rekao Dell Boy "You name it .... (The Wire) have it" 🙂 . Serija nema glavnu ulogu nego kako je to volim da kažem "glavnije" uloge. S tim u vezi u tome se razlikuje od Sopranosa i Breaking Bad sa kojim je upoređivana ranije u nekim diskusijama. Serija prati paralelno u početku policiju i narko bande a kasnije u seriju ulaze i ostali aspekti života Baltimora. To je nešto što ne postoji u Sopranosima i Breaking Bad i po meni mislim da šteti ovoj seriji jer razvodnjava seriju za onoga ko je gleda zbog krimi aspekta. Za onoga ko želi širu sliku to je odlična stvar ali čini mi se da je većinu politika i novinarstvo u zadnje dve sezone smorila i da misle da je to trebalo na jedan apstraktan način da se obradi i da ne preuzme maltene glavni deo serije. Obzirom na to samo po sebi ova serija je najuporedivija sa Narcos serijalom jer radnja serije je prikazana na isti način tako što prati obe strane paralelno. Ovo je recimo deo serije koji mi se svideo i kod Narkosa pa i ovde naravno. Obzirom da je The Wire iz 2002. ja lično ne mogu da se setim ničega sličnog u to vreme gde je serija u isto vreme bila i o pandurima i o bandama. Naravno radnje serije Narcos i The Wire po meni imaju jednu ogromnu razliku a to je autentičnost, zbog koje sam ja naklonjeniji Narcos-u, ali ova serija je definitivno kvalitetniji materijal što je i za očekivati jer je u pitanju fikcija pa je autorima bilo lakše da srede radnju.

 

Glumačka ekipa je probrana iz pređašnjih projekata HBO-a koje sam ispratio u to vreme tako da sam u startu prepoznao gomilu glumaca iz OZ-a i Law and Order. Opet moram da iskritikujem belački deo ekipe koji je po meni loše odabran, prilično bledi glumci a najviše mislim na West-a (jedna od "glavnijih" uloga). Jedini kojima dajem prolazne ocene su Doman (sporedna uloga jedan od glavnih pandura Rowls) i najbolja bela uloga :

 

delaney-williams-house.jpg

 

On me je jedini ubedio da je to on i gotovo sam siguran da nije ni glumio nego da je upravo isti kao i čovek koga je glumio (glumio je stvarnu ličnost istog imena).

 

Crnači deo ekipe svaka čast i duboki naklon. Zaista su razvalili ali je i očigledno mnogo više obraćeno pažnje na njihove uloge što im je značajno pomoglo. Da sam gledao The Wire kad joj je bilo vreme ne bi pomisio da je crni pop prolazna uloga za jednu sezonu u the Walking Dead 🙂 . Ne bih nikoga izdvajao jer zaista dosta glumaca pa čak i ovi klinci su prosto fenomenalno odradili svoj posao.

 

Da se vratim na zamerke. Već sam spomenuo zadnje dve sezone gde mi se uopšte nisu svidele što su politika i novinarstvo preuzeli šou i za mene bile prilično dosadne epizode. To je oborilo konačan utisak o seriji. Razumem da je novinare ubacio jer je autor serije novinar ali sa političkim delom su žešće smorili i da nije bilo onog Davis-a sa njegovim "Shiiiiiiiiiiiiiiiiit" ne bi imao ništa ni da izdvojim iz toga.

Uloga Meknaltija je užasna. Napravili su od njega stereotip stereotipa stereotipa detektiva. Neverovatno šta su sve utrpali u tu ulogu i zato mi se jednostavno nije svidela. Non stop ostavlja utisak "želim da ti se svidim" i baš zato me je uloga odbila. Na njega sam se posebno osvrnuo jer je on jedna od "glavnijih" uloga.

 

Eto toliko neka konačna ocena je jedna solidna 8-ica, definitvno se niko neće pokajati ko uzme da je gleda. Bez obzira na kritike meni je fino legla.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Meni su bas kompletirali sa politikom i medijima.

Zaokruzili su pricu, pokazali da i jedan politicar koji zeli nesto da promeni @Littlefinger i novinar iz Homicidea, ostaju nemocni. Sve tece, sve se vrti u krug. I doci ce opet novi gradonacelnik i senator Dejvis i urednik Suna i bice isto. Kao i sa novim Omarom, Eronom, Bablsom i ostalima.

 

The Wire

The Sopranos

Breaking bad ...je moj redosled.

 

Dalja lista je subjektivna i ukljucivala bi serije koje kvalitetom mozda ne zasluzuju @ Ray Donovan, Fargo, Homicide, Blindersi, 6 feet under, Veep, Babylon Berlin...i naravno par ložačkih u vidu 24 i Homelanda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih politiku i novinarstvo ubacio ali manje. Recimo deo iz politike vezan za kampanju za izbore je smorio za medalju, ostatak je sasvim ok i direktno povezan sa glavnom radnjom. U novinarstvu je deo vezan za ubistva jasan i koristan za radnju, ali deo o uredniku i redakciji potpuno nebitan za radnju, ali kao što rekoh autor je novinar i ne bi me začudilo da je po sebi pisao veći deo tog "novinarskog" dela. Time bismo dobili prostora za još neka dešavanja vezana za kriminal ili policiju.

 

Recimo ja sam non stop očekivao da će i Marlova ekipa raspasti i da će tu izbiti rat jer te bande retko kad uspeju da narastu do tog nivoa da kontrolišu pola grada. To bi bilo interesantnije gledati nego kampanju. Zatim bilo bi interesantno videti i kako je onaj klinac (sin od ubice) postao "prosvećeni naučnik" pošto vidimo na kraju serije da je izašao na dobar put, takva deca pri takvim promenama nailaze na gomilu prepreka i to bi bilo odlično za šou. Ma ima gomila ideja šta je još moglo u seriju pošto je tema odlično koncipirana.

 

Zaboravih i "Grke", mogla se i priča oko njih prošiti pa da se i oni upuste u neki rat sa bandama ili možda Kolumbijcima .... Kao što rekoh pregršt ideja vezanih za kriminal ali oni su se opredelili da ubace nešto treće.

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2020 at 10:50 AM, alcesta said:

Čekaj samo da dođeš do epizoda sa Adamom Boldvinom :classic_biggrin: mada ima i drugih glumaca iz Firefly koji gostuju po epizodu.

 

Samo da prijavim, počeo sam od početka da gledam Castle.  Pregurao sam prvih nekoliko epizoda koje su se malo vukle, i kasnije biva sve bolje... Upravo sam došao do scene "kostim za Halloween" - naravno Browncoats :s_d: šta bi drugo, i odgovor na pitanje ćerke "A šta ćeš da budeš u tome??"  - Space cowboy :lol_2:

 

Cool, samo toliko, idem da gledam dalje :classic_tongue:

 

Edit:  I odgovor male: "Didn't you wear it 5 years ago?" :lol_2:

Edited by fancy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@KlotzenMislim da posmatraš Wire iz pogrešne perspektive, tj. očekuješ nešto što nije cilj serije. Sve vreme tražiš više priče o kriminalu i akciju, ali jasna je namera serije da te stvari prikaže kao deo (veliki ali ipak samo deo) šire priče o društvu u celini, kao i da prikaže institucije iznutra. Politika prožime sve to i pokazuje zašto su neke stvari takve kakve jesu i zašto se sporo menjaju. Novinari su takođe bitan segment društva, kao i školstvo.

 

Prva sezona se zaista bazira samo na odnosu policija-narko krimosi ali kasnije je jasna namera da se izađe iz tog okvira. rekao bih da to tebi nije prijalo i da si očekivao da obračun policije sa raznim vrstama krimosa ipak bude centralni deo serije. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja se slažem sa Klotzenom apropo novinarstva i politike. I meni je to malo pokvarilo utisak na kraju, iako je serija fenomenalna. Ta sezona me je u nekoj mjeri smorila.

 

Inace do kraja godine ocekujem 2 ozbiljne serije, The Stand i Barbarians.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treći deo Spilberg-Henks serijala o Drugom svetskom ratu (posle Band of Brothers i The Pacific) će se zvati Masters of the Air i baviće se, naravno, vazduhoplovstvom. Snimanje počinje u martu sledeće godine. Deset epizoda, budžet preko 200 miliona dolara.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...