Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

1 hour ago, MilošVB said:

Koje su vam najbolje serije na foru True Detective season 1?

 

Znači misterija, okultno, ako može neka preporuka...

 

Može i nešto na foru tajnih društava, ako ima...

 

Mindhunter ima donekle slicnosti, kao i Fargo, tako da ako nisi to gledao, serpu na sporet i pazi da kokice ne zagore. Ako ti zagore, zapamti da je time flat circle i da ces to uciniti over and over again.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporukama. Gledao Fargo i Mindhunter, baciću pogled na Sharp Objects i Outsider.

 Outsider možeš slobodno da preskočiš.

A pošto znam da nećeš, jer je izhajpovan preko svake mere, seti se ove poruke kad se budeš pitao šta ti je sve to trebalo. [emoji16]

 

Ne pada mi na pamet ni jedna pristojna krimi misterija, hm... Možda The Fall, ali nisam imao stomak za to, odustao sam posle 1. epizode, preteško mi bilo. Ali imala je dobre kritike...igra Gillian Anderson...tj. Scully.

 

Edit: Probaj Absentia ili The Sinner... ili Homecoming (Julia Roberts glavna uloga u prvoj sezoni!)

 

Sve sam odgledao samo po prvu sezonu... Skroz korektno.

 

Sent from my phone using landline

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fancy said:

 Outsider možeš slobodno da preskočiš.

A pošto znam da nećeš, jer je izhajpovan preko svake mere, seti se ove poruke kad se budeš pitao šta ti je sve to trebalo. emoji16.png

 

Ne pada mi na pamet ni jedna pristojna krimi misterija, hm... Možda The Fall, ali nisam imao stomak za to, odustao sam posle 1. epizode, preteško mi bilo. Ali imala je dobre kritike...igra Gillian Anderson...tj. Scully.

 

Edit: Probaj Absentia ili The Sinner... ili Homecoming (Julia Roberts glavna uloga u prvoj sezoni!)

 

Sve sam odgledao samo po prvu sezonu... Skroz korektno.

 

Sent from my phone using landline

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Outsider je klasican Stiven King. Sve to pocne jako lepo I zaintresuje te, ali ubrzo vidis da je bolje da batalis.

 

The Fall je sjajna, apsolutna preporuka. Nije taj stil kao Detektiv, ali je ne treba propustiti. 

 

Absentia vec nema taj kvalitet. Prva sezona je korektna, druga je vec losa. Radnja brzo ide, vuce te da gledas, skroz je gledljiva. Ako nemas prevelika ocekivanja moze dobro d a legne. Preporucujem I nju. Naravno, skroz drugaciji stil od Detektiva.

 

Ove druge dve nisam gledao, ali cu ih staviti na listu za ovu zimu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2020 at 11:02 PM, Krava kaze mu said:

Black Mirror nije detektivska serija ali ima taj dark i gritty stil kao TD1.

 

Za novajliju na TV sceni ova ispolirana vizija "crna budućnos' svi će dumremo" možda i zadrži pažnju, ali ko je prošao školu Zone Sumraka (ne mislim na časopis!) i par sličnih "ulazaka u paralelnu stvarnost / distopičku :classic_tongue: budućnost" sve je tu nekako suviše predvidljivo.  Ne sećam se da je nešto jače izhajpovano od ovoga, spremio sam se da gledam sa sve kokicama, Cedevitom i priborom za pušenje i posle 15 min. prve epizode znao kako će se završiti... pomislih "daj, jebote, neće valjda...". Hoće. :twak:  rekoh, jebite se... ali odgledao sam još 1 epizodu (s onim biciklima :ajme:) i kad se završilo u stilu  Grand Parade (literally) odlučio sam da je dosta od mene za Black Mirror.  Kasnije sam ispratio radnje ostalih epizoda po kojekakvim wikijima, etc. i defiinitivno ostao pri stavu da je to štivo za neke nove klince koji nisu imali sreću da gledaju klasike na te teme, pa im se sada instant servira kompilacija već obrađenih ideja kao crash course.
Otprilike kao:
- Zapakujte mi za poneti The Smiths, Ultravox, The Cure, New Order... 
- Svakako, izvolite The Killers...
  :classic_biggrin: 

 

Ipak, možda ti se i dopadne ako si ciljna grupa. :classic_smile:

Edited by A sad
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Stiletto said:

Treći deo Spilberg-Henks serijala o Drugom svetskom ratu (posle Band of Brothers i The Pacific) će se zvati Masters of the Air i baviće se, naravno, vazduhoplovstvom. Snimanje počinje u martu sledeće godine. Deset epizoda, budžet preko 200 miliona dolara.

Jbt, ne znam da l' je do mene ili šta je ali počeo sam da gledam Band of Brothers i odustao nakon četiri epizode. NIje mi držalo pažnju uopšte, ali priznajem da je bilo nekoliko scena koje su ostavile utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, MilošVB said:

Koje su vam najbolje serije na foru True Detective season 1?

 

Znači misterija, okultno, ako može neka preporuka...

 

Može i nešto na foru tajnih društava, ako ima...

Nije skroz u tom fazonu, ali svakako vrijedno paznje 

El Jardin de Bronce

https://www.imdb.com/title/tt7048386/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

ali samo prva sezona

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masters of the Air sudeći po informacijama koje su oskudne će se baviti bombarderskim posadama 8. armije koja je bombardovala Nemačku. Videćemo kako će to izgledati i da li će moći da postignu realnost kao što je bio slučaj sa borbama na zemlji.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

 

Meni je ovo bilo predosadno i nimalo blizu zanimljivog i misterioznog kao TD.

 

Gangs of London vredi li gledati?

 

Meni odlicna, ne kao TD naravno, ali ima taj neki smek. Plus se ja lozim na taj ruralni ambijent i tu mistiku. Odlicna je serija.

 

GoL je dobra. Meni se licno nije previse svidela. Onako uprosceno, to bi bili britvarosi preneti u moderno vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko kaze da novi vlasnici b92 nisu cool? Pre njih se tamo besomucno vrteli Prijatelji - od kad su ovi dosli, vrte se Mucke 🙂 Sinoc slucajno primetim da su ponovo poceli da ih emituju, a proslo repriziranje zavrsili oko 15. juna 🙂

Mogli su da naprave malo vecu pauzu, znam da na lageru imaju Alo Alo, eventualno su mogli i 2 i po muskarca, ali  za Mucke je uvek pravo vreme 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja ne gledam domaće TV kanale. Ne gledam mnogo ni serije a ni filmove..

 

Nekada sam ih gledala. Mogla bih ponovo ceo serijal "Mućki " i "Alo Alo" da odgledam. 

 

Na netu moram da nađem "Uvod u anatomiju", "Privatnu praksu" I "Očajne domaćice"-nisam odgledala sve sezone ovih serija, a ide zima..pravo vreme za serije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...