Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

19 hours ago, Zvezdinho said:

Sad sam saznao genijalnu stvar koji svi verovatno znaju, moze direktno sa vlc playera da se skidaju nasi titlovi, kao i sa BS playera:s_d:

To postoji preko 10 godina 😁

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2023 at 11:45 PM, Урош19 said:

Zašto nisam znao za ovo zimus u mojoj romcom fazi

 

Ko kaže da ne možeš da se vratiš u tu fazu? 😄 

 

Odgledala sam prve 3 epizode nove sezone TSITP na Prime video. Drže se knjiga poprilično verno (nije čudo pošto je Jenny Han radila na scenariju), ceo soundtrack su Taylor Swift i Olivia Rodrigo *bukv sobbing*

Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2023 at 10:18 AM, Урош19 said:

Neverovatno kako su posle 5 super sezona unakazili Blacklist.

 

Poslednje dve epizode juče izašle i ne znam šta bih rekao za onaj kraj sem skandalozno ali bukvalno skandalozno.

 

 

 

Ja sam bas entuzijasticno gurao tu seriju, ali sam batalio na ovoj zadnjoj sezoni. Bukvalno je postala sapunica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2023 at 10:18 AM, Урош19 said:

Neverovatno kako su posle 5 super sezona unakazili Blacklist.

 

Poslednje dve epizode juče izašle i ne znam šta bih rekao za onaj kraj sem skandalozno ali bukvalno skandalozno.

 

 

Jeri se napokon otkrio Redingtonov identitet? :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Počeo sam da gledam Jacka Ryana i za sada mi je to jedna solidna 8.

 

U početku mi je bio problem da gledam Halpertovu facu i da seriju shvatim ozbiljno, neverovatno koliko se neke uloge učitaju u glumce i njihove karijere. 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Homeland sa nekoliko godina zakasnjenja. Prve dve sezone odlicne, ostatak prosek, da bi poslednja bila shitina. Prica i dalje zanimljiva , gluma odlicna , ni u jednom trenutku nije bilo dosadno, ali svaka sezona je bila sve dalje od realnosti. Najgore je to sto ljudi odgledaju pa na osnovu toga izvlace zakljucke u RL. Savetnik za nacionalnu bezbednost u RL ne ide ni na pishanje bez obezbedjenja, a u seriji  juri sam po Zapadnoj obali, mada ima jos gomila nelogicnosti.

Generalno vredi pogledati radi zabave.

 

 

 

spacer.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Preporučio bih svima "For all mankind" zaista odlična serija koja pokazuje onaj pravac ljudske istorije kojim nismo pošli.

 

Joel Kinnaman i odlična glumačka postava, gde su svi na visini zadatka uz dobar scenario donosi dosta zabave i nekakve nostalgije za vremenom i prošlošću koju nismo imali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Indig0 said:

Preporučio bih svima "For all mankind" zaista odlična serija koja pokazuje onaj pravac ljudske istorije kojim nismo pošli.

 

Joel Kinnaman i odlična glumačka postava, gde su svi na visini zadatka uz dobar scenario donosi dosta zabave i nekakve nostalgije za vremenom i prošlošću koju nismo imali.

 

Glumi i Djuricko, naravno ruskog kosmonauta:s_d:

 

Meni je interesantno kako je ta njegova uloga prosla neopazeno, a to je glumio pre Stranger  things.

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Un_village_francais_DVD.jpg

 

A French Village (2009-2017)

 

Ovako pozitivno me nije iznenadila ni jedna serija još od Faude. Odlična serija, rekao bih i vrlo hrabra. Kako je opisati, naime uvodna špica i neke fotografije ukazuju da se radi o ratnoj seriji međutim ona to nije. Najlakši opis je ovo vam je "Alo Alo" urađen kao ozbiljna drama. Radnja serije se odvija u izmišljenom gradiću koji Nemci okupiraju i pratimo period okupacije, period po oslobođenju pa čak i nešto malo u moderno vreme. Serija vrlo kritički obrađuje kolaboraciju ali opet nikog ne prikazuje kao dobrog ili lošeg nego svakom pripisuje i dobre i loše strane, nekima manje nekima više. Isto tako kritički pristupa i oslobođenju i događajima posle proteorivanja Nemaca što je za pohvalu. Serija nema glavnu ulogu ali ima 5-6 glavnih uloga čije sudbine pratimo dosta detaljno i još toliko manjih glavnih uloga koje su takođe važne ali nisu uvek u prvom planu. Tu je i dosta sporednih likova tako da stvarno dobro dočaravaju atmosferu manjeg grada. U seriji imamo kolaborante raznih "kalibara", pokrete otpora kako degoliste tako i komuniste, tu su i šverceri i banditi. Bukvalno su pokrili gomilu stvari koja se dešavala širom FRA i zato je verovatno radnja i smeštena u izmišljeni gradić da se ne bi moglo reći "e to se nije desilo tu". To seriji daje bogatu radnju.

 

Serija nije ratna, ima nešto ratnih scena ali sve kada se zbroji to je nekih 20 minuta u seriji koja ima 72 epizode. Dakle prevashodno jedna drama koja glavne likove stavlja u jako teške situacije i gde se uloge menjaju kako rat odmiče. Ima nešto malo propusta oko realnosti ali su rađeni zarad dramatizacije pa nije za zameriti. Na primer kada jedna osoba u manjem gradu ode da živi u drugi stan gde je niko ne poznaje što je nemoguća misija u tim malim gradićima. Glumci su dobrano probrani mnogi se mogu prepoznati iz drugih uloga pre svega sporednih.

 

Preporuka nikako ne ide ljubiteljima ratnog filma. Ovo je za "istoričare" jer serija dosta stvari objašnjava o FRA za vreme ww2 i za ljubitelje drame. Zadnja sezona bi se moglo reći da je možda i na silu rađena jer osnovnoj priči vrlo malo dodaje, no kome se svidi serija biće i to zanimljivo da vide jer se ta sezona bavi sudbinama ljudi dobrano posle rata, pogotovo zadnjih 6 epizoda.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Kasl dosta bolji, ne zbog priče nego zbog likova, svi stalni glumci su mi simpatični i zabavna mi je dinamika, za razliku od Mentaliste gde mi je zanimljiv samo naslovni lik a ostali mu služe kao pozadina i apsolutno me ne interesuju. Zato mi je Mentalista i ostao u rangu "može da se pogleda kad nema ništa drugo", nisam nešto mnogo epizoda ni videla. U Kaslu su upropastili zadnjih par sezona ali dotle ima sasvim dovoljno da se odgleda :classic_smile:

 

Naravno sve je u krajnjem pitanje ukusa, ali pošto su epizode uglavnom zasebne možda bolje da odgledaš po par od obe serije pa da vidiš koja ti bolje odgovara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markoss said:

Mentalist ilI Castle? Dvoumim se, naginjem ka prvoj, treba mi neka tako one episode-one case serijica, sa opet nekom malo sirom pricicom, to mi uglavnom opusta mozak. 

Mentalist mnogo bolja i 'dublja' serija.

Kesl dosadnjikav.

Uzivancija je gledati Dzejna kako rjesava slucajeve.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Markoss said:

Mentalist ilI Castle? Dvoumim se, naginjem ka prvoj, treba mi neka tako one episode-one case serijica, sa opet nekom malo sirom pricicom, to mi uglavnom opusta mozak. 

Meni je od svih tih serija najbolja Criminal Minds ali do tipa 11. sezone posle toga promene pola likova pa sam batalio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Урош19 said:

Meni je od svih tih serija najbolja Criminal Minds ali do tipa 11. sezone posle toga promene pola likova pa sam batalio.


To sam davno odgledao, u prvih par sezona sa Gideonom odlicna, posle do tako 11. sezone dobra, ali na dalje bas lose. Ne secam se do koje sam sezone stigao, ali cim sam batalio, te mi ni kao razbibriga nije sluzilo, znaci da je bas lose.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Markoss said:

Mentalist ilI Castle? Dvoumim se, naginjem ka prvoj, treba mi neka tako one episode-one case serijica, sa opet nekom malo sirom pricicom, to mi uglavnom opusta mozak. 

 

Teško pitanje. I jedna i druga su ti odlične u tom domenu koji tebi treba. Simon Baker kao Patrick Jane je jači mnogo lik od Nathana Filliona kao Castle, ali zato Robin Tunney kao Teresa Lisbon ( ženski lead u Mentalist ) je najbezvezniji i najneharizmatičniji lik u istoriji univerzuma i Stana je šije svetlosnim godinama. Ono...nećeš pogrešiti šta god da uzmeš, ali da mi neko preti pištoljem odabrao bih Mentalist, jer ipak  ima jaču pozadinsku priču koja se provlači kroz gotovo celu seriju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam gledam The Bear, na preporuku. 

https://www.imdb.com/title/tt14452776/

Quote

A young chef from the fine dining world returns to Chicago to run his family's sandwich shop.

 

Za sada me prilično smara čitava ta priča o haosu u kuhinji, pogotovo što sam relativno skoro odgledao Boiling Point, pa mi je sve nekako previše. Dajte, sredite se. 😄
Obradovah se što ću opet gledati Jeremy Allen White, koji je glumio u američkim Shameless, ali mi deluje da nosi prilično sličnu ulogu kao tamo. To me nervira u smislu da na njega gledam kao na onog istog karaktera, a ne nekog novog. Reakcije, ponašanje, situacija, kontekst, čitava uloga, sve mi je nekako isto, pa znam i šta da očekujem. Doduše odgledao sam 4, 5 epizoda koje vidim da su slabije ocenjenje, pa ćemo videti kako će teći dalje. 
Ako ništa, epizode su kratke, pa ide...

 

 

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

Pa to i nije takav tip serije, ne možeš reći da su filler sve epizode koje nisu povezane s glavnom pričom ako ni cela serija nije koncipirana na taj način. Ako hoćeš seriju s povezanim epizodama, treba prosto da gledaš nešto drugo.

I ne bih rekla da je to slučaj kod Kasla u kasnijim sezonama, tamo su upropastili celu seriju baš kad su pokušali da naprave stalnu "pozadinsku" pretnju koja bi se provlačila kroz sve epizode. Jednostavno to ne može na silu, posebno ako imaš dvoje glavnih glumaca koji ne govore međusobno pa se onda priča gradi tako da imaju što manje zajedničkih scena. Ukratko, recept za katastrofu. Ali zato su mi prve 3-4 sezone super, dok još nisu imali tih problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...