Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Znam da necemo samo sto ne mislim da je to pravi pristup. Jednostavno onda moramo da se pomirimo s tim da nikad u nasem dresu necemo gledati igrace poput adamsa, delaneya, wilbekina na peaku karijere. Mozda nije uporedivo ali baskonija godinama dovodi neproverene plejmejkere i ne pamtim da su imali neki veliki fail

Link to comment
Share on other sites

Ne izmisljam ja nikakvu toplu vodu. Glavni razlog zasto je to tako je da se odluka donese na bazi bar nekih informacija. Sto naravno opet ne znaci da neces pogrijesiti.

 

Ja bih sutra doveo igraca direktno sa koledza kada bi imao kriticnu masu informacija kojom bi mogao dovoljno dobro procijeniti igracke kvalitete, navike i kakav je za treniranje, a s druge strane kulturoloski i socijalni kontekst. A takve informacije nema nijedan klub u Evropi.

 

Jedna od iritantnijih stvari na internetu danas je agresivnost onlajn skauta koji imaju 500 igraca skautiranih, a nisu ni ozbiljnog juniora gledali uzivo. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nate said:

Znam da necemo samo sto ne mislim da je to pravi pristup. Jednostavno onda moramo da se pomirimo s tim da nikad u nasem dresu necemo gledati igrace poput adamsa, delaneya, wilbekina na peaku karijere. Mozda nije uporedivo ali baskonija godinama dovodi neproverene plejmejkere i ne pamtim da su imali neki veliki fail

Secam se da se na starom forumu i tada,dok je jos nastupao za Laboral Kucu,dovodio u vezu sa nama...

Sta znam,imalo bi smisla ako bi mu bek ap bio igrac tipa Jovic.S obzirom da ima 185cm a pritom nije neki dodavac gde je u prvoj sezoni u Laboralu imao nesto preko 2 app a u drugoj oko 4app a sa druge strane je ozbiljan poenter...Bas sam sad procitao da je onda u ACB ligi utrpao 42 pts Fuenlabradi.

Edited by Golijat
Link to comment
Share on other sites

@ pepe

 

Pa zato se i placaju ljudi koji od toga zive i to rade. Ne bih bas rekao da to nema nijedan tim u evropi. Postoji mnogo nacina da se do tih informacija dodje i ozbiljni klubovi to tako rade

 

@Golijat

 

Ma ne pricamo o njemu. On igra za milione ako mislis na adamsa

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nate said:

 

znam da nemamo luksuz da se kockamo sa nepoznatim ili neproverenim amerima, ali sa takvim igracima cesto dobitak moze biti mnogo veci nego sa nekom isluzenom EL ragom za koju vec svi znaju sta i koliko moze. kako je samo sabio te dve sezone u baskoniji.

pre dve godine sam predlagao NWG, monte morrisa i melo trimbla. prva dvojca su napravili fine karijere ne vidim zasto ne bi i treci. talenta ima na pretek. ocigledno je problem glava. ja bih se sa njim kockao, EL potencijal. ne vidim da bi evropa bila problem s obzirom da se ove godine potucao po australiji i portoriku

 

49 minutes ago, Nate said:

@ pepe

 

Pa zato se i placaju ljudi koji od toga zive i to rade. Ne bih bas rekao da to nema nijedan tim u evropi. Postoji mnogo nacina da se do tih informacija dodje i ozbiljni klubovi to tako rade

 

@Golijat

 

Ma ne pricamo o njemu. On igra za milione ako mislis na adamsa

Izmedju ovog u prvom i drugom postu nema znaka jednakosti. Onako kako ti predlazes ne rade ozbiljni klubovi. 

 

Da li je skauting pozeljan. Naravno.

Da li je skauting ono sto ti predlazes. Ni slucajno. 

Da li tako rade Baskonija i Zalgiris. Pa vjerovatno i ovo sto ti kazes da je skauting xy puta bolje. 

Da li im je to glavni ili dopunski vid selekcije. Rekao bih nikako glavni.

Da li imaju promasaja i u takvom dopunskom selektiranju. Redovno.

 

A za njih smo u pitanju skautinga americkih igraca daleko iza.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pepe sancez said:

Ja sam recimo skeptican i u to da ce Tomic imati takve ubode kao lani. On je Fajea i Berona donio u miraz sa prethodnog posla. Nema ni ta njegova lista bezbroj imena, a i koliko ce htjeti i smjeti da eksperimentise.

Šta mu drugo preostaje s´obzirom na obzir kad se uzme u obzir "projektovani" budžet ... :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pepe sancez said:

Ja sam recimo skeptican i u to da ce Tomic imati takve ubode kao lani. On je Fajea i Berona donio u miraz sa prethodnog posla. Nema ni ta njegova lista bezbroj imena, a i koliko ce htjeti i smjeti da eksperimentise.

 

pa nema tomic samo neku privatnu listu igraca, vec je tu agencija ciji je klijent, i koja ce raditi za njega. a kada si u evroligi izbor ce biti sasvim dobar. samo treba pogoditi  🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pepe sancez said:

 

Izmedju ovog u prvom i drugom postu nema znaka jednakosti. Onako kako ti predlazes ne rade ozbiljni klubovi. 

 

Da li je skauting pozeljan. Naravno.

Da li je skauting ono sto ti predlazes. Ni slucajno. 

Da li tako rade Baskonija i Zalgiris. Pa vjerovatno i ovo sto ti kazes da je skauting xy puta bolje. 

Da li im je to glavni ili dopunski vid selekcije. Rekao bih nikako glavni.

Da li imaju promasaja i u takvom dopunskom selektiranju. Redovno.

 

A za njih smo u pitanju skautinga americkih igraca daleko iza.

 

Ne bi ni trebalo da bude. Ja niti radim u klubu niti imam bilo kakav kontakt sa klubom niti je ovo bio skauting. Kao navijaci zaljubljenik u basket mogu da kazem koji mi se igrac dopada ili ne.

Drugi deo posta nisam razuneo posto ne vidim sta sam to predlagao?!

Sto se skautinga tice on ne da je pozeljan nego je neopohodan posebno za klubove koji ne mogu da preplacuju igrace. To da li je dopunski ili glavni vid selekcije je diskutabilno. Jedan andams ili hanga, voigtmann, poirier ili white su plod iskljucivo vrhunskog skautinga i u trenutku kad su dosli u baskoniu ili zalgiris su dosli kao relativno anonimni igraci i bili dostupni mozda i crvenoj zvezdi.

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...