Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Za mene ocekivano kilavo izdanje. Kad nemas adekvatne takmicarske meceve, a vjerovatno ni treninge forma i igra jednostavno padnu. Mega je taman protivnik po mjeri, dobra da zaprijeti, a opet bez dovoljno dubine da izdrzi 40 minuta ozbiljog ritma. 

 

Kod nas je sudar sa malo cvrstine odmah neke igrace uveo u nervozu, a sudije su majstorski pokazale u kakav svinjac mogu da uvedu igru, jebeno prvo poluvrijeme traje 55 minuta. Ne mislim da su nesto puno grijesile koliko su tjerale kriterijum van konteksta desavanja na terenu.

 

Meni je malo zao Ristica, za razliku od utisaka drugih meni je bio angazovan u napadu, posebno ofanzivnom skoku. Koristilo bi mu da se malo vise tukao sa Gogom i Koprivicom.

Defanzivno Jan Torp i dalje. 

 

Ako minutaza nesto govori o njemu se mozda i razmislja za iducu godinu, Nenadic i Radanov su zatvorena knjiga. Tako je kako je.

 

Goga slucaj je isto interesantan. I navijaci koji se prze su mi hit, a tek on. Ako misli da ga takve stvari pale i da se majmunise kada udari na meko, a ne na tvrdo nece mu to valjati za karijeru.  Nista gore nego kada se prepozna ta lazna cvrstina.

Link to comment
Share on other sites

To je ono o čemu smo ovde pričali ...

Quote

 

Dugo se Milan Tomić zadržao u svlačionici posle Zvezdine pobede nad Megom. Kada se pojavio pred predstavnicima medija trener crveno-belih je otkrio i šta je tačno rekao svojim igračima.

– Igrači ne mogu nešto da shvate čitave godine. U razgovoru sa njima, dobio sam rečenicu “Bitno je samo da se pobedi”. Nije bitno samo da dobiješ ako si u Crvenoj zvezdi. Ne. Moraš da igraš košarku, da “čitaš” na terenu, da daš 100%, da igraš odbranu… – vidno nezadovoljan počeo je priču Tomić.

Usledilo je i objašnjenje ovakvog stava:

– Večeras smo dali četiri poena iz kontranapada. U serijama protiv Partizana i Budućnosti davali smo 25-30 poena na takav način. Mesec dana govorim da pristup utakmicama nije dobar. Ako kažem pre meča da Mega 60% poena postiže iz kontra-napada, a mi primimo 30 poena tako, to znači da igrači nisu spremni za utakmicu. Kao što i neki drugi faktori na terenu nisu bili psihički spremni za utakmicu. Zato ne može rečenica “Bitno je da se pobedi”. Kada si igrač Zvezde bitno je da igraš lepu košarku. Ako je tako onda si ispoštovao navijače koji su došli da vide košarkašku predstavu, a nje večeras nije bilo. Zato ja kao trener Crvene zvezde ne mogu da kažem “Bitno je da smo dobili”. To je za mali klub, a ne za Zvezdu. Igrači moraju da shvate da su profesionalni košarkaši, a ne radnici u fabrici koji su samo došli da otkucaju kartice i odu. Ako se tako radi, onda je bolje da ostaneš kod kuće – emotivno je objasnio Tomić.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Rivers je veoma ozbiljan i odgovoran profesionalac sa bogatim CV-em. Kažu da je i veoma prijatan lik.

Iskusno krilo koje poseduje visok level ball-handlinga i odbrane uz vrlo dobar šut i nešto minuta na kecu... i ne može se angažovati za manje para.

Verovatno kod Tomića i uprave više nema nedoumice da li nam treba takav kadar već da li za te novce vredi rizikovati sa nekim novim imenom.

Mislim da nas Rivers neće prodati - a i svi uslovi su tu za spašavanje još jedne posustale karijere. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam prvu KKCZ utamicu nakon finala ABA lige. Igra slaba, vratili smo se na one izolacije za Barona i Riversa, slabo se spušta lopta na centra. Fićko bezobrazan ali je na kraju pogodio neke trojke pa će se to zamaskirati, ponovo su ga slali protivnici među fotoreportere. Dobrić neprimetno odigrao baš dobru partiju, uzeo sve što mu je odbrana ponudila. Baron je prejak za ovu ligu, ne znam da li je preslab za kikboks  evroligu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

ulazi Beron u zadnjim minutama...

prva akcija...istrčava iz bloka, prima loptu, skok šut i onaj tako dobar zvuk...ali svaka mu je ko preslikana.

 

niko ne zna da li je to dovoljno za EL ali dečkonja jeste preozbiljan igrač i top profesionalac...on će sigurno dati maksimum a ostalo je na nama.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Princeton said:

 

Meni je Kinsi definicija igraca koji daje sve od sebe, i koji je u nasem mandatu pruzao bas srcane partije. U odbrani je bio fantastican, 1na1, ispomaganje, strana pomoci, prisutan na skoku. U napadu lider drugog unit-a, gdje je izmisljao poene, i to vecinom kao druga/treca opcija kada primarne akcije nisu prolazile, pa je on zavrsavao u zadnjim sekundama iz izolacije. Vukao je tranziciju, napadao iz ulaza, prisutan na ofanzivnom skoku, imao dobrih prikucavanja itd. Po meni, kada se uzmu obe strane terena, profesionalnost, ponasanje, najkompletniji stranac koji je igrao u nasem dresu. Steta sto nije odradio pune pripreme sa timom, i sto se upoznavao sa ekipom u hodu tako reci u peak-u sezone, moga je da ostavi jos veci utisak, ali i za ovo mu veliko hvala.

 

Ne bi bilo lose uporediti statistiku Jenke i TK-a, iz vremena kad su bili kod nas, pa slobodno izbaci kad stignes. Bas me zanima kako to izgleda kroz brojeve, i razlog sto bi uzeo Jenku prije Kinsija. Meni iz memorije TK ostao kao bolji finisher na obrucu, bolja poludistanca, za 3 poena je bio los, slobodna je ubaciva automatski.. Vjerujem da je imao vise skokova, ukradenih. Veci prosjek poena, veci index korisnosti. Cak bih rekao da je bio i konstantniji. Jenka je imao jedan period kada je bas bio u dubokom kanalu, ali je imao i odlicne utakmice. Bas me zanima kako to izgleda na papiru, i koliko sam daleko od utiska koji su ostavili na mene.

 

Slažem se donekle za odbranu, bio je dosta dobar i konstantan na toj strani terena, mada mislim da si preterao sa "fantastičan". :classic_smile: Smatram da je u Partizanu imao veći impact i defanzivno, posebno na strani pomoći gde je imao neke zaista impresivne reakcije, kod nas je to ipak bilo ređe. Nije imao ulogu stopper-a: Lazić je tu bio sjajan, one koji su njemu pravili probleme brzinom ili sajzom je hapsio Dangubić (kada se oporavio). Sveukupno, bez ikakve dileme je bio plus igrač u odbrani i moje zamerke nisu vezane za to.

 

Napad je pak druga priča, tu je bio ozbiljan ball-stopper i funkcionisao je kao zaseban entitet, a pritom nije bio ni naročito efikasan, ni konstantan. Trojke je izbegavao u širokom luku, catch and shoot situacije je pretvarao u izolacije, zaustavljajući protok lopte i čineći napad statičnim. 13% za tri u Evroligi je užasno, dobro se sećam da su u jednom trenutku defanzivci prestali da mu izlaze na closeout kada primi loptu na trojci, čekajući ga dva koraka unutar linije i mameći ga da šutne trojku. 

 

Što se tiče strukture šuteva, morao sam da proverim: 82% pokušaja iz igre su mu bili jumper-i, 6% flouteri, a svega 12% su mu bili pokušaji na obruču. Poređenja radi, Beronu - koji je sve samo ne prodor igrač, pritom sa znatno slabijim fizikalijama (em 10-ak cm niži, em mnogo lošiji atleta) su 16% pokušaja oni na obruču. Kada se tome doda da je od svih tih jumper-a čak 73% bilo unutar linije za tri poena, dobije se upravo ono što sam naveo u prethodnom postu: igrač čija se napadačka igra svodi na nadriblavanje na poludistancu, uz često uzimanje i teških i isforsiranih šuteva. Bilo je naravno i utakmica kada je te šuteve pogađao, ali je bilo znatno više onih kada nije (dovoljno je pogledati game log). Ako tome dodamo da se nije proslavio u kreiranju za saigrače, utisak je da je prilično kočio napad i igrao neku svoju, self-centered igru, sa slabim procentima šuta i često nesrazmerno velikim brojem pokušaja, u odnosu na postignute poene.

 

U ofanzivnom skoku je bio prisutan koliko i startni plej - Jović, a manje od recimo Lazića i Dangubića, naravno o visokim igračima da ne pričam. Uz to, nije imao ni ta dobra prikucavanja koja pominješ, jer je to množina, a on je u Zvezdi imao ukupno 1 putback dunk (na jednom od derbija, vrlo lep). :classic_smile:

 

Takođe, ne bih se složio da je on bio lider drugog unit-a, jer je od 16 utakmica u EL bio starter na 15. Pre bih rekao da je tu ulogu imao Gudurić, koji je (iako mu je to bila prva sezona u Zvezdi) dobio loptu u ruke, kreirao iz pika, postizao poene u serijama i pogađao trojke u clutch-u. Pored njega, izdvojio bih još i Simonovića, koji je unosio dosta energije i agresivnosti sa klupe i serijama trojki je umeo potpuno da promeni tok meča.

 

Ponavljam, moj utisak je da se o njemu više piše na osnovu nekog imena, hajpa, izbledelih i pomešanih sećanja gde ima svega i svačega (verovatno i nekih situacija kada je igrao za Partizan, jer gledali smo ga i tada :classic_smile: ), nego na osnovu realnog učinka kod nas. Stoji da je on bio opasan igrač, al' je kod nas došao u kasnijoj fazi karijere (31-32 godine), pritom je ta ekipa uveliko profunkcionisala i bez njega, odigrala sjajne utakmice, dobila ozbiljne protivnike... Kada bih rangirao igrače iz te tri trofejne sezone (2014-15, 2015-16 i 2016-17) po kvalitetu pruženih partija i ukupnom značaju za igru, Kinsey mi sasvim izvesno ne bi bio ni u Top 10 i pritom ne smatram da ga time nešto potcenjujem - jednostavno je bilo igrača koji su pružili više, neki odigrali čak najbolje sezone u svojim karijerima, što kod njega svakako nije bio slučaj. Prime Kinsey je verovatno bolji od mnogih sa te liste, al' njega u Zvezdi nismo gledali.

Edited by Guru
Typo
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

...

 

Odlican post 👊 iako se ne slazem sa izvedenim zakljuccima, meni nije ostao u sjecanju kao igrac iz tvog post-a. Na zalost nismo imali prilike da diskutujemo na starom forumu o njegovim igrama. Znam da se (i sam licno) o njemu pisalo vecinom u superlativima, ne vjerujem da je ikom ostavio utisak kao privatnik napada, ili da se stedio i u kom segmentu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Golijat said:

 

Bas me zanima u kakvom je stanju Aaron Jackson.

Darius Adams jbt,skroz sam zaboravio tog coveka 🙂

 

znam da nemamo luksuz da se kockamo sa nepoznatim ili neproverenim amerima, ali sa takvim igracima cesto dobitak moze biti mnogo veci nego sa nekom isluzenom EL ragom za koju vec svi znaju sta i koliko moze. kako je samo sabio te dve sezone u baskoniji.

pre dve godine sam predlagao NWG, monte morrisa i melo trimbla. prva dvojca su napravili fine karijere ne vidim zasto ne bi i treci. talenta ima na pretek. ocigledno je problem glava. ja bih se sa njim kockao, EL potencijal. ne vidim da bi evropa bila problem s obzirom da se ove godine potucao po australiji i portoriku

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...