Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

9 hours ago, bosMan_jr said:

Bukvalno niko nije tu iskljucivo zbog rezultata i krvavih kolena, nego i dobre plate, te ovaj komentar nema mnogo smisla. 

 

ja ću ovo da preformulišem, ali bojim se da ćeš opet pogrešno protumačiti:

Filip nije morao da izbori svoju poziciju u KKCZ rezultatima i zalaganjem jer je ušao u klub bez objavljenog ugovora, na mala vrata umesto Enisa a prvi plej postao silom prilika za razliku od ostalih domaćih igrača koji bi te pozicije izborili i u bilo kojem klubu ABA lige. Plata nije deo ove konstrukcije.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Koliko god nam prirasli srcu, smatram da za Perperoglua i Fajea ne bi smelo biti mesta u ekipi sledece sezone. Jednostavno nemamo taj luksuz da se pojave u 1 od 10 utakmica. A i u godinama su, udarni tempo Evrolige (koji je od sledece sezone jos udarniji) ne verujem da mogu da izdrze.

Link to comment
Share on other sites


Dobro bas sad da ne preterujemo. I uopste nemam nameru da kazem da Covic nesto vredi, sta vise to je jos i gore po Nenadica, jer je tokom sezone pokazao da je potpuno neupotrebljiv za Zvezdu na ovom nivou


Slažem se, ali on isporučuje ono što ume, shodno minutaži. Minutaža nula - samopouzdanje nula. Filip must play je dobio mnogo više nego što zaslužuje.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Što ga nije hteo :classic_biggrin:

Cuj nije hteo. U tom prelaznom roku hreli smo Milutinova i Zagorca. Obojica Radonjine zelje.

 

Milutinov nije smeo (tj blaga preporuka bila da se ne šali), Zagorac tražio garantovanu minutažu. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, vepar said:

 

A sta je KC odigrao ove sezone? Jedno vrhunsko poluvreme i ono malo tovarenja u garbidzu. Ok, svesni smo njegovih kvaliteta ali ih on nije dovoljno demonstrirao tokom sezone, vise je izgledao kao Rajan Tompson. Sto je mozda posledica i godina. Tako da treba dobro izvagati koliko moze da pruzi u EL i da li se isplati.

I sta da ti napisem sad a sto vec nisam objasnio. Da se ponovim jedino ukratko.

 

Kazem treba mu off ball igra, jer to je ono sto on igra i dobar plej da ga razigra. Ono sto nije igrao kod nas, plus izlazi iz problema nerva na suterskoj ruci.

 

Dalje napisem da treba rijesiti prvo neke plejeve u timu, pa onda vidjeti uklapa li se. 

 

Znaci, ne govorim da ga treba obavezno potpisati nego da je glupo ili glupavo misliti da je to igrac po onome sto je doprinosio kod nas u sezoni niti da vrijedi 150k. Samo zato sam morao reagovati.

 

Postalo mi je mucno diskutovati o tome kad ljudi pocnu pricati sta sve igrac ne moze. Ne postoji igrac u Evropi koji moze sve. Sada da odem kod Zeljka i uzmem mu Diksona, dovedem ga u Zvezdu na forumu bi me razapeli kakvog midzeta potpisujem. Fora je u tome naci nekoga da ti odigra sta ti treba, a ne sve sto zamislis.

 

Ja ne sumnjam da ce Rivers negdje ubosti solidnu lovu, ali ako cemo da biramo sa menadzerskog lagera i videa igraca za famoznih 350k da nam igra u napadu kao Teo i Bogdan, a u odbrani kao Laza cekacemo do sudnjeg dana.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Pero_Cameron said:

Koliko god nam prirasli srcu, smatram da za Perperoglua i Fajea ne bi smelo biti mesta u ekipi sledece sezone. Jednostavno nemamo taj luksuz da se pojave u 1 od 10 utakmica. A i u godinama su, udarni tempo Evrolige (koji je od sledece sezone jos udarniji) ne verujem da mogu da izdrze.


otkad ja ovo rekoh pa nije bilo popularno. probaj ti, možda tebe ispoštuju :D

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pero_Cameron said:

Koliko god nam prirasli srcu, smatram da za Perperoglua i Fajea ne bi smelo biti mesta u ekipi sledece sezone. Jednostavno nemamo taj luksuz da se pojave u 1 od 10 utakmica. A i u godinama su, udarni tempo Evrolige (koji je od sledece sezone jos udarniji) ne verujem da mogu da izdrze.

Misilm da sud i procenu o tome koliko su oni spremni, da li koliko mogu da pruze u takvom tempu sledece sezone ipak prepustimo ljudima koji su sa njima bukvalno svaki dan pocevsi tamo od 15 avgusta prosle godine. Sa igracima su vise proveli vremena zajedno nego sa svojim porodicama. Verujem da oni ipak znaju bolje od nas koji to procenjujemo na osnovu gledanja njihovih igara na tv/hali 2 puta nedeljno po 2 sata. 

Ne znamo nista kakve su im povrede,kakvi su mentalno,zdravstveno itd.

 

Po recima Kosovica koji je tu od 2011 veceg profesionalca od Stratosa nije video  u KKCz ( Djenka je van konkurencije).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

 

Neće ni ta fizički i atletski sposobna i taktički potkovana ekipa biti konkurentna u EL, ako nema dovoljno igrača sposobnih da iz pick & roll-a i izolacija kreiraju za sebe i saigrače. Mora se imati dobro izbalansiran roster, sposoban da igra kvalitetno u oba smera, jer kao što bogatiji mogu da dovedu bolje napadače, isto tako mogu da dovedu i bolje fizikalce, atlete i defanzivce. Spuštanje protivnika na 60-70 poena je davno prošlo vreme, tako više ne igra niko u Evropi, bez obzira na budzet.

 

Što se tiče Riversa, on je do sada u napadu pokazao dobar (mada i streaky) šut koji može da uputi i iz mesta i iz kretnje, a od igre sa loptom step back. Niti on ima dovoljno dinamičan dribling, niti ima brz prvi korak, pa samim tim neku prednost može da napravi samo protiv lošijih odbrana. Da ne pričam o tome koliko mu je u ovoj fazi karijere opala realizacija na obruču, koliko retko ide na liniju za slobodna bacanja i kako i koliko kreira za saigrače. Samim tim, to je na EL nivou 3&D+ igrač, ovo + sam dodao zato što možeš odigrati i neku akciju za njegov šut iz kretnje i zato što može ubaciti taj step back. I to je verovatno super za neku ulogu koju je recimo imao James Anderson u Efesu, al' za nas je takav igrač čist luksuz, makar dok ne nađemo neke naše verzije Micića, Larkina, pa i (Krune) Simona. Bez toga, napad jednostavno neće moći da funkcioniše.

 

Takođe, ne bih nikako voleo da se pod utiskom plej ofa ABA lige donose odluke u vezi rostera za sledeću sezonu, jer smo tu igrali protiv ozbiljno limitiranog Partizana i potpuno disfunkcionalne Budućnosti, za koju se ne zna da li je ove sezone igrala goru odbranu, ili napad. Mi smo u Evrokupu izgledali prilično loše, završili takmičenje sa skorom 8-8, gubili od Breše (12. ekipa italijanskog prvenstva), Ulma (6. ekipa nemačkog prvenstva), Limoža (7. ekipa francuskog prvenstva)... Uz to, utakmice u gostima su nam rak rana, čak smo i u plej ofu ABA lige izgubili sve tri, evo sada smo izgubili i prvu pred Partizanovim navijačima. Imajući sve to u vidu, rekao bih da je ovoj ekipi potrebno više promena nego što se misli, makar ako želimo da budemo konkurentni u Evroligi, a ne da je igramo rekreativno.

 

Upravo tako. Ljudi su skloni da pod naletom emocija donose neke zaključke. Ipak, primarni kreator iliti plejmejker je ključna figura svakog tima, da vidiš kako bi onda svi ovi off the ball igrači izgledali bolje. Baron je baš igrač koji vapi za odličnim driblerom koji će ga osloboditi tih odgovornosti u velikoj meri, ista stvar i sa Riversom. Ne treba zaboraviti da smo mi najvažnije utakmice sezone igrali sa rotacijom Čović - Davidovac kao primarnim kreatorima, to je čak i za ABA liga nivo diskutabilno. Sve sam skloniji mišljenju da moramo dovesti barem dva beka dobra sa loptom, plus ovo nešto sekundarnih kreatora iz pika. Naravno, ni to nije nikakva garancija. Evo imamo ljude koji znaju košarku (Pepe) koji smatraju da citiram "Shane Larkin nije baš pravi plejmejker". Velika šteta je što smo potrošili Radičevića koji nije bajan igrač ali je imao fizičke karakteristike koje odgovaraju plus domaći igrač koji dobro vrti pik. Možda bismo bili strpljiviji sa njim (mada je de facto igrao grozno) da mu alternativa koja čeka kao zapeta puška nije bio Čovkins. A kad smo već kod njega, apsolutno sam siguran da ne postoji šansa da on bude van 12 u novoj sezoni. Još jedna od mogućnosti bi bila da imamo malo kreativniji frontcourt, ali tu smo baš limitirani sa bilo kakvim samostalnim stvaranjem poena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Faye je po meni kvalitetom daleko od startne cetvorke el tima. Ili da budem precizniji el tima koji zeli da bude konkurentan, a mi svakako jos ni jednom nismo bili zalutali cinovnik u tom takmicenju. 

 

Pitanje da li bi njegova energija bila dovoljna tamo, sa loptom u rukama je na nivou Lazica, znaci nikako. Sut za 3 bi morao da bude bolji jer mu je jedina opcija u napadu. Sve ovo pisem nevezano za godine, koje su dodatni problem. 

 

Sad opet ima i ona druga strana price, da je moguce dovesti goreg igraca za mnogo vece pare (citaj Erl Clark). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Cortez said:

Ali Zagorka koja kaze da je prva utakmica olicenje naseg drustva, a na drugoj on peva kurva umire...

 

Ovo me uvek uzasno iritira.

Klasicna mizoginija, vredjanje nekog tako sto se nazove zenskim imenom.

Naravno da ti nemas pojma o cemu je rec, ali edituj post, veruj mi na rec.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mišljenja da su nama potrebna dva pleja različitih karakteristika, startna četvorka i centar koji zna da brani pick

 

To je de facto skuplji tim od ovogodišnjeg, jer bih se odrekao samo usluga Reglanda i Zirbesa + eventualno Riversa

 

Sa druge strane, i prihodi bi -- barem od igranja EL -- trebalo da budu utoliko veći da pokriju neki deo te razlike. Mada, presipanje iz šupljeg u prazno, jer nije kao da smo ove godine pokriveni.

 

Kombinacija Siva / Marković je vlažan san.

 

Fajea vidim kao petog visokog, koji može da uleti na 4 da krpi defanzivno kada Boriša ne isporučuje + da pokupi i koji minut na pet, jer bi (eventualno) Kuzma i Ojo bili dosta nefleksibilni.

 

Ostanak Riversa zavisi od toga koliko Tomić vidi da on može, odnosno šta i koliko očekuje od Dobrića i Davidovca u narednoj sezoni, pa i od Laze -- koji polako, ali sigurno tone.

 

To je naravno super lux varijanta, u teoriji, sa tako dobrim pojačanjima na pleju i centru, moglo bi da se živi i bez te četvorke ili Perperoglua / Riversa. Barem smo mi doktorirali kako sa dobrim fizikalcima i hasl igračima na 3/4 izgurati sezonu, iako deluje da nisu EL kalibar.

 

Ukoliko ostane Čović u 12, kao drugi plej.. to je i više nego neozbiljno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pero_Cameron said:

Profesionalac ce sezonu docekati sa 35 godina (videti pod Pero Antic).

@ Šarac

Neposteno je stavljati u isti kos godine PA i Stratosa i njihovog odnosa prema KKCZ.

PA je svoju ljubav prema KKCZ pokazao tako sto je od nas imao 150 k eur a Fener mu placao ostatak ugovora od 850 k. Ta njegova ljubav se najbolje videla kada je posle dve nedelje rekao da on nije dosao u KKCZ da ovoliko trenira a pogotovo ne da igra po 20 minuta,a da ne pricam o tome da je na dan utakmice protiv Baskonije u Areni rekao da morao da hitno ide u Skoplje jer  ima nameru da postane predsednik saveza Makedonije, ( sto je u medjuvremenu i postao).

Sa druge strane imamo Stratosa koji nijedan trening nije propustio,nijedan sastanak, sto je i pored toga sto nikakve obaveze nema prema timu ostaje u Beogradu do kraja sezone.

 

Ovde se zaustavljam jer Stratos nema istetoviran grb delije na ruci za razliku od velikog zvezdasa Pere.

Edited by Šarac
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Koliko god nam prirasli srcu, smatram da za Perperoglua i Fajea ne bi smelo biti mesta u ekipi sledece sezone. Jednostavno nemamo taj luksuz da se pojave u 1 od 10 utakmica. A i u godinama su, udarni tempo Evrolige (koji je od sledece sezone jos udarniji) ne verujem da mogu da izdrze.

 

Ovo je baš bezobrazna insinuacija. Prvo, što nije tačno, a drugo, što se Fajea tiče, koji nije skorer, čovek se pojavljuje bukvalno u SVAKOJ utakmici, sa onim što doprinosi, a što se često ne vidi ili zanemaruje na terenu. Njega bih bukvalno prvog poptisao pre svih drugih.

 

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

 Velika šteta je što smo potrošili Radičevića koji nije bajan igrač ali je imao fizičke karakteristike koje odgovaraju plus domaći igrač koji dobro vrti pik.

 

Ovo je valjda mit ko na H o drevnim vanzemaljcima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Ovo me uvek uzasno iritira.

Klasicna mizoginija, vredjanje nekog tako sto se nazove zenskim imenom.

Naravno da ti nemas pojma o cemu je rec, ali edituj post, veruj mi na rec.

Mozes lagano u troskok.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ulicni basketas said:

 

Mene me zanima gde ima dobrih čvaraka i kavurme, pa da priupitamo ovog sa bojlerom levo... 👀

mogo bi jos neko da nam odgonetne ovu misteriju jer ocigledno kod mama vesne ne manjka istih.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pepe sancez said:

@Chaos Is Me 

Nisam razumio ovo za Larkina. Ako treba pojasnicu sta sam mislio

 

 

Voleo bih da elaboriraš zašto smatraš da on nije pravi plejmejker, a takođe da se izjasniš da li si ga gledao u Baskoniji, Bruklinu, Bostonu i na koledžu. Po mom mišljenju je pravi, da "pravlji" ne može biti. To što je itekako kompetentan strelac ne čini ga manjim plejmejkerom, a to što igra često off the ball u Atamanovoj petorci sa Micićem, isto ga ne čini manjim plejmejkerom, već je jedonstavno pouzdaniji šuter od Vase i brže se kreće kroz blokove pa može da lomi rivala na taj način. Slično je kod nas u reprezentaciji korišćen Teo u petorkama sa Markovićem, pa valjda niko ne tvrdi da Teo nije pravi plejmejker.

 

Predlažem da se ova diskusija nastavi na EL temi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kako bi sve proteklo bez problema, u prostorijama kluba na Malom Kalemegdanu održan je sastanak bezbednosti kome su prisustvovali predstavnici Policije, BIA, ostalih bezbednosnih struktura zaduženih za ovu utakmicu, kao i predstavnici KK Partizan i direktor KLS.

sve je to tanko ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...