Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Sve ekipe u EL koje imaju 15 igrača u rosteru imaju i tri pleja. Meni ovaj hejt prema Filipu počinje da deluje smešno i pomalo indikativno. Po principu, "skinuo mi je ribu, pa ga zato mrzim". Ili već neki drugi sličan nebulozni razlog, pošto košarkaški, ponavljam, ne postoji.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nasta se u stvari zale Partizani, ono sto sam ja mogao da vidim da su sudili Odzu faul u napadu koji to nije bio, da nisu sudili nameran Novici koji je bio, da nisu sudili tri sekunde Jankovicu koje su bile, da nisu sudili faul u napadu Novici nakon cega daje trojku, da je bilo bartem dva faula na Odzu u situaciji kada je debeli dobio tehnicku pa iskljucenje itd

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jako čudan meč, jako čudna statistika.

 

Pre svega, KLS finale je svake godine sve besmislenije i nebitnije. Prvo je izugbilo i takmičarski značaj, da bi ove godine oba tima igrala značajno oslabljena u odnosu na ABA ligu -- Zvezda bez Reglanda, Perpera, i Zirbesa, a KKP bez Lendejla i Sija. Igra se u teškim uslovima, na 30+ stepeni, bez adekvatne ventilacije, i sa već spremljenom porcijom pljuvačke i mržnje. 

 

Što se tiče utakmice, onako kako sam ja to video -- poprilično spreman i naoštren Partizan, i poprilično rekreativna i tupa Zvezda.

 

Stoga, ne bih se složio sa Haosom da mala razlika ne oslikava odnos snaga na terenu. Partizan večeras nije bio lošiji tim, ali nisu imali dovoljno kvaliteta i goriva da u potpunosti preokrenu meč. Poremetilo ih je i to što je Renfro morao da izađe napolje, zbog posekotine, dok je baš bio u elementu.

 

Partizan je igrao disciplinovano i požrtvovano. U odbrani jak pritisak na loptu, probijanje kroz blokove i generalno agresivna denial odbrana, brza skupljanja na Oju. Uglavnom su dosta skupljali i igrali u kost, što je i rezultiralo sa dosta šutnutih trojki i bacanja od strane Zvezde, ali su uspeli u osnovnoj nameri -- da odbrane reket. U napadu su igrali sa dosta samopouzdanja, napadali i nadriblavali u svakoj prilici, i pokušavali su da što više igraju u tranziciji. Moglo bi se reći -- moderna košarka, na kojoj Trinkijeri insistira, ali bez dovoljno kvaliteta. Previše su prostora ostavljali u šutu za tri, nisu bili u stanju da igraju dovoljno čistu odbranu na perimetru, niti da u potpunosti zaštite koš pri skoku.

 

Zvezda sa druge strane nije igrala ništa, odnosno, u potpunosti se prilagodila onome što je KKP postavio i forsirao, nadajući se da će dobro šutersko veče biti dovoljno za pobedu. Olako smo upali u zamku otvorenih trojki (što je Trinkijeri verovatno i želeo) -- na početku još i ubačenih -- ali koje su nam u potpunosti paralisale prodor i unutrašnju igru. Igrači su se previše oslanjali na šut, i bili lenji -- ili ponekad nedovoljno strpljivi. Vraćanje u odbranu je bilo baš loše (videh da smo primili 30 poena iz tranzicije), dok i u postavljenoj odbrani nismo uspevali da odbranimo 1 na 1 kako valja. Nije bilo pritiska na loptu, nije bilo udvajanja / strane pomoći.. Nije bilo ni ukradenih lopti, pa ni igre u tranziciji (samo jedna ukradena na toliko poseda Partizana?). Ne pamtim da sam video takav disbalans u šutu -- 14 pokušaja za 2 i čak 39 za 3. Koliko je pristup bio rekreativan, govori i to da smo drugu četvrtinu završili sa 2 napravljena faula, i da nismo pokušavali ni da iskoristimo male faulove kako bismo zaustavili određene missmatch-eve i prodore. Ukratko, ekipa nije bila dovoljno ni motivisana, ni koncentrisana.

 

Ipak, rispekt za to što smo im maltene dali sve strance fore (Beron odigrao ok 1/4, Faye i Rivers se -- malo je reći -- raspali), i dobili ih -- opet -- na krilima Davidovca, Dobrića, i Čovića. na kraju smo dobar deo meča igrali i bez centra, pa čak i bez četvorke.

 

Verujem da Tomiću trenutno nije lako da bilo šta izvuče iz ekipe. Valjda će ih sama dešavanja na terenu, motivisan protivnik, naoštrena publika... dovoljno pokrenuti. Ne treba nikakve zaključke izvlačiti na osnovu ovih mečeva, i zaista je jedino bitno da se ova serija bilo kako dobije -- ako je moguće u što manje mečeva.

 

Svaka čast Novici, na sportskom ponašanju (taman onoliko drskosti koliko i treba da pokaže) i energiji, koju iz derbija u derbi emituje. Na neki način, svojim ponašanjem i trudom, i čini ovaj meč derbijem.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Danas mi je palo napamet da u KLS-u treba ukinuti plejof i organizovati F4 turnir. Ove godine u Beogradu, pa u Nišu, Vršcu, Zrenjaninu, čemu god. Završimo sredinom-krajem maja i svi srećni. Malo ostatak Srbije vidi feštu, malo neka Mega dobije priliku da osvoji nešto, ili neko peti.

Time bi ne samo dali ovom mrtvom takmičenju malo žara, već bi i sprečili ovakva mučenja u junu gde igrači igraju na 60 stepeni u ful klizavom Pioniru polubitne mečeve. Vidite Borišu npr, on će biti u treningu i takmičarskom naponu još barem 4 dana. Posle toga će verovatno da se aka po Amerikama i pravi neke workoute. Posle toga će dane dušom tri nedelje pa će ga povuče Salo na pripreme, pa će ovamo pa će onamo i dok kažeš keks evo ga početak nove sezone. Zamislite nekome nedajbože pukne tetiva ili sjebe ligamente na proklizavanju boreći se za Deleonov Kup koji nekad beše nacionalna titula. Pukne mu i transfer, i repka potencijalno, i pripreme, i ko zna šta još jebeno.

 

Ako već neće da nam skrate sezonu, možemo sami da se angažujemo oko toga...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:

Danas mi je palo napamet da u KLS-u treba ukinuti plejof i organizovati F4 turnir. Ove godine u Beogradu, pa u Nišu, Vršcu, Zrenjaninu, čemu god. Završimo sredinom-krajem maja i svi srećni. Malo ostatak Srbije vidi feštu, malo neka Mega dobije priliku da osvoji nešto, ili neko peti.

Time bi ne samo dali ovom mrtvom takmičenju malo žara, već bi i sprečili ovakva mučenja u junu gde igrači igraju na 60 stepeni u ful klizavom Pioniru polubitne mečeve. Vidite Borišu npr, on će biti u treningu i takmičarskom naponu još barem 4 dana. Posle toga će verovatno da se aka po Amerikama i pravi neke workoute. Posle toga će dane dušom tri nedelje pa će ga povuče Salo na pripreme, pa će ovamo pa će onamo i dok kažeš keks evo ga početak nove sezone. Zamislite nekome nedajbože pukne tetiva ili sjebe ligamente na proklizavanju boreći se za Deleonov Kup koji nekad beše nacionalna titula. Pukne mu i transfer, i repka potencijalno, i pripreme, i ko zna šta još jebeno.

 

Ako već neće da nam skrate sezonu, možemo sami da se angažujemo oko toga...

 

Realno ce i da mu pukne Q od tolikog cimanja.
jest' da bi kosarka trebala da mu bude civot trenutno, ali bre bas je tight raspored..

Slabo ko razmislja o ovome, zajeban je to ritam.

Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se sa Medom, Partizan je morao da izvadi Novicu iz zamrzivača da bi imali ikakvu šansu plus su imali brutalan šut za 3, raspoređen na celu utakmicu. Sve je zavisilo od nas i ja nisam imao nikakvu sumnju da dobijamo iako je utakmica imala čudan tok. Nadam se da su naši shvatili da moraju da zapnu i da se Partizan neće sam od sebe pobediti ali ako pristup bude pravi nemaju nikakve šanse protiv nas, čak i ovakvih sa Čovićem u ogromnoj ulozi. Ne mogu da krivim igrače što ne igraju pod punim gasom u ovoj fazi sezone ali su odradili posao. KKP će pokušati standardno na neku frku, halabuku i pritisak, na sistem "ne mogu toliko faulova da nam sviraju koliko možemo da napravimo" ali jasno je svima tamo na čelu sa auto limarom kako stoje stvari što se kvaliteta tiče. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Kao što postoje one utakmice kad pogledaš semafor i vidiš dvocifrenu razliku a znaš da je zapravo bilo na nož, postoje i ovakve gde je rezultatska razlika mala a na parketu je bila velika u našu korist. Držali su se trojkama, nekim volšebnim frljokama iz drugog napada il kad im izbijemo loptu pa se vrati do njih, a samo bezobrazan lik može da kaže da je suđenje bilo na štetu KKP kad se podvuče crta. Zato ih treba nabiti dvocifreno i završiti ovo sa metlom kako i dolikuje. 

Pa istim tim frljokama ste napravili razliku na samom otvaranju. 

 

 

 

_________________________

 

 

Cestitke na pobjedi. 

Link to comment
Share on other sites

 Sudjenje jako čudno i loše, ali nikako tendenciozno.  Jaramaz je prilikom jednog ulaza laktom odvalio Odzoa po glavi, ali to sudije naravno nisu svirale, pa je i poslovicno mirni Odzo morao odreagovati.

 

Sudije su isključenjem Trnikijerija dale alibi komšijama za plakanje, a evidentno jeda je da sudije nisu odlučile utakmicu. I to pominjanje slobodnih bacnaja je pederski na mnogo nivoa, a sam Trinkijeri trazi od svojih igrača da mlate Odžoa čim ovaj primi loptu. A uz sve to i ideja im je da pritisnu našu oslabljenu spoljnu liniju prilikom prenosa lopte. Nama su gotovo sva bacanja izveli Odzo, DeDa i Čovkić.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Liska Manjina said:

 Sudjenje jako čudno i loše, ali nikako tendenciozno.  Jaramaz je prilikom jednog ulaza laktom odvalio Odzoa po glavi, ali to sudije naravno nisu svirale, pa je i poslovicno mirni Odzo morao odreagovati.

 

Sudije su isključenjem Trnikijerija dale alibi komšijama za plakanje, a evidentno jeda je da sudije nisu odlučile utakmicu. I to pominjanje slobodnih bacnaja je pederski na mnogo nivoa, a sam Trinkijeri trazi od svojih igrača da mlate Odžoa čim ovaj primi loptu. A uz sve to i ideja im je da pritisnu našu oslabljenu spoljnu liniju prilikom prenosa lopte. Nama su gotovo sva bacanja izveli Odzo, DeDa i Čovkić. 



onako iz reprize i usputnog gledanja, a znam da ćeš ti meni da kreneš a šta su oni nama radili nabrajanja:

3 i 5. Zagorčev faul po meni nisu bili, al takav neki kriterijum zauzet pa su svaki kontakt svirali, sam taj peti faul doveo je do isključenja Trinkijerija  koje je bilo ono baš wtf isključenje  i na kraju kad se lomi rezultat, svira se Jaramazu faul neki nad junior Čovićem (jeste/nije bio ne ulazim u to) Čova ga zakiva vidljivijim laktom u glavu nego li je faul bio vidljiv i to je to... a sve se to dešava pri rezultatu 80-78 na primer, na nekih 1-2 do kraja kad je KKP sa --8 doveo utakmicu u egal završnicu...

al nebitno u suštini, jer nije poenta u zvazdi i partzanu i ko je oštećeni i šta, nego što je sve ovo teška svinjarija i liga i finale i sudjenje i klubovi i navijači... manje više sve posle finala aba lige treba dekretom zabraniti ili izbaciti CZV i KKP i dati im ono neko večito mesto u ABA ligi i to je to...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mairosu said:

Danas mi je palo napamet da u KLS-u treba ukinuti plejof i organizovati F4 turnir. Ove godine u Beogradu, pa u Nišu, Vršcu, Zrenjaninu, čemu god. Završimo sredinom-krajem maja i svi srećni. Malo ostatak Srbije vidi feštu, malo neka Mega dobije priliku da osvoji nešto, ili neko peti.

Time bi ne samo dali ovom mrtvom takmičenju malo žara, već bi i sprečili ovakva mučenja u junu gde igrači igraju na 60 stepeni u ful klizavom Pioniru polubitne mečeve. Vidite Borišu npr, on će biti u treningu i takmičarskom naponu još barem 4 dana. Posle toga će verovatno da se aka po Amerikama i pravi neke workoute. Posle toga će dane dušom tri nedelje pa će ga povuče Salo na pripreme, pa će ovamo pa će onamo i dok kažeš keks evo ga početak nove sezone. Zamislite nekome nedajbože pukne tetiva ili sjebe ligamente na proklizavanju boreći se za Deleonov Kup koji nekad beše nacionalna titula. Pukne mu i transfer, i repka potencijalno, i pripreme, i ko zna šta još jebeno.

 

Ako već neće da nam skrate sezonu, možemo sami da se angažujemo oko toga...

 

Probudimo nekadasnje kosarkaske gigante.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:



onako iz reprize i usputnog gledanja, a znam da ćeš ti meni da kreneš a šta su oni nama radili nabrajanja:

3 i 5. Zagorčev faul po meni nisu bili, al takav neki kriterijum zauzet pa su svaki kontakt svirali, sam taj peti faul doveo je do isključenja Trinkijerija  koje je bilo ono baš wtf isključenje  i na kraju kad se lomi rezultat, svira se Jaramazu faul neki nad junior Čovićem (jeste/nije bio ne ulazim u to) Čova ga zakiva vidljivijim laktom u glavu nego li je faul bio vidljiv i to je to... a sve se to dešava pri rezultatu 80-78 na primer, na nekih 1-2 do kraja kad je KKP sa --8 doveo utakmicu u egal završnicu...

al nebitno u suštini, jer nije poenta u zvazdi i partzanu i ko je oštećeni i šta, nego što je sve ovo teška svinjarija i liga i finale i sudjenje i klubovi i navijači... manje više sve posle finala aba lige treba dekretom zabraniti ili izbaciti CZV i KKP i dati im ono neko večito mesto u ABA ligi i to je to...

Slažem se da je bilo grešaka i na štetu Partizana, bez ikakve dvojbe. Zato sam i napisao da je suđenje bilo loše, ali ne i tendenciozno.

 

Sa boldovanim se u cjelosti mogu složiti i tako će biti sve dok:

 

1) Huligani uklone sa tribina i dođe do pražnjenja dvorane zbog vređanja porodice/članova porodice aktera utakmice

2) Ne dođe do pražnjenja dvorane svaki put kada je fizički ugrožen bilo koji akter utakmice

3) Ne dođe do pražnjenja tribina/dela tribina prilikom ubacivanja predmeta na teren

4) Ne dođe do ozbiljnog novčanog kažnjavanja klubova zbog istupa/nastupa članova uprave/trenera/igrača

5) Isključenjem kažnjavati igrače i članove stručnog štaba za svako psovanje majke sudijama/unošenje u facu/neprimerenih reakcija na sudijske odluke

 

KLS, a naročito finale navedene lige je već dugo godina poligon za raznorazne obračune i prijetnje i to je sve posledica irelevantnosti/nebitnosti samog takmičenja. Iskreno mislim da ABA Ligu treba proširiti, da u PO treba da učestvuje 8 ekipa i da se ovo domaće smeće i teatar apsurda i ne igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...