Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

6 minutes ago, Guru said:

 

Taj sam. :classic_sleep:

 

Njegovo mesto u timu je svakako neupitno, al' ne zato što je "najbolje dostupno domaće rešenje", niti zato što se nema para za boljeg igrača. Čovek ima 30 godina, profesionalnu košarku igra više od decenije i za to vreme je van tatinih klubova odigrao 20 utakmica u Vojvodini i 10 u grčkom fenjerašu KAOD-u iz Drame. I 'ajde što je to najočigledniji primer nepotizma i što većina navijača očigledno nema nikakav problem sa tim, al' bi makar moglo da se prestane sa ovim vređenjem inteligencije kako je on dobar igrač, doktor košarke i šta sve ne i kako mu se sudi na osnovu prezimena, jer da mu nije tog prezimena profesionalnu košarku ne bi ni zaigrao, posebno ne na ovom nivou.

 

 

Plejmejkeri koji to ne znaju sigurno nisu visoki 175 cm, sa malim rasponom ruku, bez odraza, lošeg šuta, očajne realizacije iz igre i katastrofalne igre u odbrani. 

Друже све то није помогло да га зауставе у ПО, човек има добре плејмејкерске способности.

А то што није одиграо ниједну озбиљну улогу сем татиних клубова не пије воду какво носи бреме тај момак, и како је изнео сву серују поред оволиког притиска је за дивљење а не после освојене титуле за пљовање, причам о титули коју нам је он лично донео.

Мада нама ни Радоња није био добар јер тако рећи "није знао да добије тесне утакмице у ЕЛ"  нама је и Томић незналица  а човек има више таквих утакмица у плеј офу као оне против будућности него овај форум чланова. 

Дај покажимо респект према момку заслужио је! Поздрав

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, propolis said:

Ok posto znam da pratis, a znamo se i lično, kazi onda 3 domaće opcije koje bi mogle biti rešenje. 

 

Sto mislis da imamo Jovica ili Pefija na pleju da bi se trazio strani bek ap plej? 

 

Pa mi ove sezone imamo 2 stranca na 2 pozicije, kakve veze uopste ima nacionalnost bek ap pleja sa igranjem tatinog sincica?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Filipu je dosta išlo na ruku to što su i Partizan, a posebno Budućnost, igrali očajnu odbranu u plej ofu, prosto je neverovatno koliko puta je on išao jako i do samog kraja. Pride neverovatnih 48 asistencija i 5 samo 5 izgubljenih. I Trinkijerija i Repešu treba da bude sramota što se ovaj lažni košarkaš do te mere posrao po njima. Zapravo oni su od njega napravili košarkaša.

Ali ako ovaj stvarno bude neki faktor u evroligaškoj Zvezdi, a teško je verovati da neće biti, očekuje ga 1 surov povratak u realnost. Zato mislim da je bolje da u porodici budu racionalni i da ga pošalju negde. Verujem da posle ovog plej ofa mogu da mu nađu neki angažman, a u tom slučaju Filip bi trebalo da bar pola svoje plate ravnomerno raspodeli na iskusne trenerske vukove Trinkijerija i Repešu.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

Ok posto znam da pratis, a znamo se i lično, kazi onda 3 domaće opcije koje bi mogle biti rešenje. 

 

Zašto samo domaće opcije? Ove sezone su dovedena 3 stranca na pozicijama na kojima je bilo najviše upotrebljivih domaćih igrača, što se onda ne bi dovela i dva strana pleja (različitih karakteristika, da mogu i zajedno da budu na parketu)? Srbija nema neograničen broj kvalitetnih igrača, na nekim pozicijama je nakon prvih 4-5 imena situacija izrazito kritična, nećeš dovoditi nekog mediokriteta samo zato što je najbolje dostupno domaće rešenje, jer ti to u takmičarskom smislu ništa ne znači. Od toga je svakako bolje isforsirati nekog mladog i talentovanog igrača, što se i videlo na primeru Boriše. Mogao si da dovedeš nekog Birčevića i opravdaš time da nema boljeg domaćeg koji je dostupan.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pavaroti said:

Ja sam ocekivao da MVP finala bude Filip. Da Beron nije poludeo, dali bi Filipu. Sta vise, on i jeste MVP, imao je bar  5-10 pojavljivanja u medijama posle finala, koliko svi ostali zajedno. Iskreno ja bih ga zadrzao kao drugog pleja, bilo bi ga lepo gledati u EL 😁

Iskreno... Ti si grobar. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ilija Đoković, Uskoković, Pot, Peno... eto za 5 sekundi razmišljanja setio sam se 4 bolje domaće opcije za back up pleja + Davidovac koji je pokazao da skroz solidno to može da igra. Ali kao što reče Guru, zašto na silu gurati domaće igrače ako ih nema, neka budu dva stranca. A onda neka se smanji broj stranaca na pozicijama 2 i 3, tu imamo kakav takav domaći kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Visok 175 cm, probija isključivo u desnu stranu, na prodoru zabacuje glavu i hvata čuvara za ruku u pokušaju da iznudi faul. Kada isti ne dobije, sa parketa (jer ne može da se odrazi) baca frljoku koju iole pristojna odbrana šalje u drugi red tribina zajedno sa njim. Ako ga pak usmere u levo, neće biti ni tog pokušaja prodora, već ili pas, ili šut.

 

Šut je takođe sa parketa, izbačaj skoro sa ramena, sav se iskrivi da bi dobacio do koša. Rezultat: 31.2% za tri u sezoni. Pošto nema dobar šut, a probija samo u desno sa slabom realizacijom, izrazito je predvidljiv i generalno bezopasan po koš, osim ako ne igra u FMP-u, gde ako je potrebno uzima i 15-16 šuteva iz igre da bi došao do napadačkog učinka. U poslednjih 5 sezona šutira iz igre redom: 37.7%, 38.3%, 32.7%, 37.6%, 37.7%.

 

U odbrani je neupotrebljiv, zakucava se u svaki blok, protivnici sa lakoćom mogu da šutiraju i dodaju preko njega, na prodorima im ne može ništa. Zbog njega cela ekipa mora da pravi sulude rotacije da bi ga nekako pokrpili. Povremeno fejkuje agresivnost na lopti, koja uglavnom rezultira brzim faulovima. Za razliku od nekih niskih plejmejkera koji su odlični kradljivci, on ni tu nije nikakav faktor. Naravno, nije faktor ni u skoku.

 

E da, ima solidan osećaj za asistenciju, ume iz pika da spoji centra sa košem i izbaci pas šuterima. 

 

Nema šta, pravi doktor, skoro kao Siniša Mali.

 

Može li ovo na vrh svake strane? Hvala.

 

1 hour ago, sale11 said:

причам о титули коју нам је он лично донео.

 

U redu je Filipe.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Zašto samo domaće opcije? Ove sezone su dovedena 3 stranca na pozicijama na kojima je bilo najviše upotrebljivih domaćih igrača, što se onda ne bi dovela i dva strana pleja (različitih karakteristika, da mogu i zajedno da budu na parketu)? Srbija nema neograničen broj kvalitetnih igrača, na nekim pozicijama je nakon prvih 4-5 imena situacija izrazito kritična, nećeš dovoditi nekog mediokriteta samo zato što je najbolje dostupno domaće rešenje, jer ti to u takmičarskom smislu ništa ne znači. Od toga je svakako bolje isforsirati nekog mladog i talentovanog igrača, što se i videlo na primeru Boriše. Mogao si da dovedeš nekog Birčevića i opravdaš time da nema boljeg domaćeg koji je dostupan.

 

 

 

Da kapiram o cemu pričas, ali koji bi onda bio broj stranaca u ekipi? 

Dosli su rezultati, ali na neki duži period nama nema spasa sa 7 stranaca. 

 

Pratim kk od 2002 i samo jedno zelim, da se takmičimo sa snagama koje imamo i parama koje imamo. Ne bi voleo da zarad jedne ili dve sezone u El gledam kako se borimo za opstanak u Aba kroz koju godinu i neki Vesici da nas cupaju iz govna jer znamo kuda to vodi. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dekkard said:

Stvarno vrhunsko proseravanje i nema indicija da će da prestane sve i da ovaj postigne trojku u poslednjoj sekundi u finalu EL kojom Zvezda osvaja titulu.

 

9 hours ago, sale11 said:

Незванични МВП! Нек си реко колико га хвалим помислиће људи да сам ја ФЧ или Небојша или пак можда Гуровић

 

biće to jedno bolno saznanje kada krene euroliga, da partizan nije el ekipa a da je budućnost verovatno jedna od lošijih u el kada je tema odbrana.

 

9 hours ago, Pavaroti said:

Ja sam ocekivao da MVP finala bude Filip. Da Beron nije poludeo, dali bi Filipu. Sta vise, on i jeste MVP, imao je bar  5-10 pojavljivanja u medijama posle finala, koliko svi ostali zajedno. Iskreno ja bih ga zadrzao kao drugog pleja, bilo bi ga lepo gledati u EL 😁

 

pa imao je on od početka sezone pa do tog plejofa takođe jedno 5-10 pojavljivanja u medijima, zapravo više nego svi ostali zajedno ako izuzmemo nebojšu residenta na jutarnjem pinku čovića. to se sedma sila upregla cele sezone da piše i izveštava o njemu.

 

 

fića je fantastično odigrao plej of, mene je iznenadio a verujem i sebe i trenera a možda i oca. ja mu neću zaboraviti neke partije kada se odlučivalo, veliki rispek za to.

ali kao što rekoh, zvezda ne bi trebalo da bude klub koji deli ordenje tako što igrač dobija minute u el zbog nekih starih zasluga. ne dobijaju ih mladi dovoljno a od njih može eventualno i da se zaradi. da bude treći plej pa ako se neko povredi ili je umoran da uskoči, to je ok. ako bude drugi plej gledaćemo surovo trpanje ekipe ya koju navijamo u tih nekih 5min po poluvremenu.

 

ne mogu zbog sjajnog plej ofa da odjednom zaboravim kako smo izgledali tokom cele sezone kada je on u igri.

 

to nema veze sa animozitetom koji gajim prema filipu (ništa protiv dečka, svi znaju zbog čega), već je to jedan realan hendikep koji bi bio problem i za cska a ne za tim kao što je zvezda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja ovde izgleda jedini gajim animozitet prema Filipu kao osobi :D

Ponavljam post od pocetka sezone ali da ti kao covek od 30god ne mozes da kazes tati da ne zelis da igras tamo gde nisi dorastao da igras vec se pravis lud i bez ugovora igras u najboljem klubu u zemlji je bezobrazno na toliko nivoa.

Fica je odigrao odlican plej of, Fica ne izlazi iz novina, spominje neki Nba u intervjuu, uziva u popularnosti ... Pa da ima 1 posto sujete na oca, mislite da nece da igra narednih sezona u Zvezdi ?

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@талиесин Филип је повукао у полуфиналу г1 против Партизана на -11 он је започеп преокрет и РАЗИГРАО остале мсм на Добрића Деду тако да није био он не би ни финала видели. 

А то што онај дечко назива да су буд и парт имали очајну плеј пф серију то се назива форма и на то имају утицаја њихов тренер а на Филипу је да то искористи што је он оберучке и искористио. Будимо реални и ако смо цигани!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sale11 said:

@талиесин Филип је повукао у полуфиналу г1 против Партизана на -11 он је започеп преокрет и РАЗИГРАО остале мсм на Добрића Деду тако да није био он не би ни финала видели. 

А то што онај дечко назива да су буд и парт имали очајну плеј пф серију то се назива форма и на то имају утицаја њихов тренер а на Филипу је да то искористи што је он оберучке и искористио. Будимо реални и ако смо цигани!

a propustas da kazes da je umesto njega bio iole krsten plej, ne samo da bi se prosetali kroz abu, vec bi osvojil i ec, o tome cutimo

obrni okreni, pilip nema kvalitet ni za abu, a ko ima i mikron sumnje da pilip nece bi u sastavu za sledecu sezonu u el, taj je promasio galaksiju

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 9:24 AM, uini said:
 
 
1 hour ago, uini said:

 

pa imao je on od početka sezone pa do tog plejofa takođe jedno 5-10 pojavljivanja u medijima, zapravo više nego svi ostali zajedno ako izuzmemo nebojšu residenta na jutarnjem pinku čovića. to se sedma sila upregla cele sezone da piše i izveštava o njemu.

 

 

fića je fantastično odigrao plej of, mene je iznenadio a verujem i sebe i trenera a možda i oca. ja mu neću zaboraviti neke partije kada se odlučivalo, veliki rispek za to.

ali kao što rekoh, zvezda ne bi trebalo da bude klub koji deli ordenje tako što igrač dobija minute u el zbog nekih starih zasluga. ne dobijaju ih mladi dovoljno a od njih može eventualno i da se zaradi. da bude treći plej pa ako se neko povredi ili je umoran da uskoči, to je ok. ako bude drugi plej gledaćemo surovo trpanje ekipe ya koju navijamo u tih nekih 5min po poluvremenu.

 

ne mogu zbog sjajnog plej ofa da odjednom zaboravim kako smo izgledali tokom cele sezone kada je on u igri.

 

to nema veze sa animozitetom koji gajim prema filipu (ništa protiv dečka, svi znaju zbog čega), već je to jedan realan hendikep koji bi bio problem i za cska a ne za tim kao što je zvezda.

Bio sam sarcastic 😕

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, n4l1m said:

a propustas da kazes da je umesto njega bio iole krsten plej, ne samo da bi se prosetali kroz abu, vec bi osvojil i ec, o tome cutimo

obrni okreni, pilip nema kvalitet ni za abu, a ko ima i mikron sumnje da pilip nece bi u sastavu za sledecu sezonu u el, taj je promasio galaksiju

Па на којег играча Звезде је иоле крштен играч Партизана?

Буди реалан и реци ја циганин јесам али они годинама уназад немају више од 3 крштена играча као ми некад али ако док ми нисмо имали оно су имали и тако да се коло среће окреће. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, estranged said:

Ja ovde izgleda jedini gajim animozitet prema Filipu kao osobi 😄

Ponavljam post od pocetka sezone ali da ti kao covek od 30god ne mozes da kazes tati da ne zelis da igras tamo gde nisi dorastao da igras vec se pravis lud i bez ugovora igras u najboljem klubu u zemlji je bezobrazno na toliko nivoa.

Fica je odigrao odlican plej of, Fica ne izlazi iz novina, spominje neki Nba u intervjuu, uziva u popularnosti ... Pa da ima 1 posto sujete na oca, mislite da nece da igra narednih sezona u Zvezdi ?

 

Ma gdje si jedini. :)

 

Vepar je pod broj 1 djubre od covjeka, pa onda sve drugo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sale11 said:

@талиесин Филип је повукао у полуфиналу г1 против Партизана на -11 он је започеп преокрет и РАЗИГРАО остале мсм на Добрића Деду тако да није био он не би ни финала видели. 

А то што онај дечко назива да су буд и парт имали очајну плеј пф серију то се назива форма и на то имају утицаја њихов тренер а на Филипу је да то искористи што је он оберучке и искористио. Будимо реални и ако смо цигани!

 

Verujes da sam se kajao sinoc sto sam napisao onaj post. Racunam, zajebava nas covek i troluje, nemoguce je da ono ozbiljno misli. Zato hvala sto si se javio da bar to bude jasno, kako bih ubuduce zaobilazio tvoja razmisljanja o kosarci u sirokom luku. Filip Covic nam nije licno doneo titulu, nije bio medju najvaznijim igracima, nije cak ni odlucujuce uticao na krajnji rezultat nijedne utakmice, osim u tih par minuta na prvoj utakmici plejofa. Mada je i tu utakmicu resio Bili Beron, koji je dao sve odlucujuce poene u produzetku. Filip Covic je samo odigrao bolje nego sto smo svi mislili da moze, ukljucujuci i ove koji ga sad neumereno hvale i izmisljaju gluposti da je bio odlucujuci faktor u polufinalnoj i finalnoj seriji. A svi smo mislili da ne moze, zbog onoga sto je igrao tokom cele sezone, Filip Covic je beznacajan igrac koji nije ni smeo da bude u timu ove godine, iz kosarkaskih i nekosarkaskih razloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a propustas da kazes da je umesto njega bio iole krsten plej, ne samo da bi se prosetali kroz abu, vec bi osvojil i ec, o tome cutimo [emoji477]
obrni okreni, pilip nema kvalitet ni za abu, a ko ima i mikron sumnje da pilip nece bi u sastavu za sledecu sezonu u el, taj je promasio galaksiju [emoji477]
Ma važi, da smo imali krštenog[emoji769] pleja, ne bi ni igrali EC bio bi blam Jordi-ja kad bi video sastav pa bi nas odma prebacio u EL, zajedno sa grobljem đuture.
Ok je u potpunosti zbog povećanog broja utakmica sledeće sezone da imamo tri pleja, zbog osetljivosti pozicije i da taj treći bude FČ3, da pegla KLS, malo manje ABA, još manje EL. Videli smo da je Tomić majstor da rasporedi minutažu i da se niko ne oseti skrajnut, to očekujem i u narednoj sezoni.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...