Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

14 minutes ago, red_white said:

A realno akp ke otisao u Toronto da igra sa Laurijem, Sikiamom, Gasolom sto ne bi u Denver gdje ima Jokica koji se valjda dokazao u ovom PO... 

 

ili recimo u knickse ako dođe durant  : /

 

naravno, durant i leonard su najbolje opcije, verovatno dva od tri-četiri najbolja igrača u ligi ako ne i dva najbolja

samo verujem da će puno timova tražiti šansu da dovede njih i /ili irvinga, klaya, horforda, kembu + anthony davis

 

ne znam iskreno tačno ali mislim da ima puno timova ovog leta koji mogu da priušte makar jedan max ugovor

 

evo unrestrected i restricted FAs

https://hoopshype.com/2019/04/29/nba-free-agency-2019-the-top-players/

 

edit evo i cap spacea za sve timove (projected je valjda najbliži realnosti);  skoro svi mogu nešto da urade, makar pomoću trejda

https://basketball.realgm.com/analysis/253464/The-Maximum-Available-2019-Cap-Space-for-All-30-NBA-Teams-Version-20

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Porter može da igra kao pre povrede, Denveru treba samo četvorka, da se vidi sa Milsapom da li bi pristao na smanjenje ugovora, jer realno 30m, je mnogo. Od FA ovog leta, voleo bih da vidim Markusa Morisa ili Rendla iz NO u Denveru. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Green23 said:

Ako Porter može da igra kao pre povrede, Denveru treba samo četvorka, da se vidi sa Milsapom da li bi pristao na smanjenje ugovora, jer realno 30m, je mnogo. Od FA ovog leta, voleo bih da vidim Markusa Morisa ili Rendla iz NO u Denveru. 

 

rekao bih da porter i jeste četvorka (a ne trojka), samo veoma drugačija od milsapa

možda treba denver da uzme brogdonu brogdona.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Ako Porter može da igra kao pre povrede, Denveru treba samo četvorka, da se vidi sa Milsapom da li bi pristao na smanjenje ugovora, jer realno 30m, je mnogo. Od FA ovog leta, voleo bih da vidim Markusa Morisa ili Rendla iz NO u Denveru. 

 

Čuj da li bi pristao na smanjenje ugovora. 😄 Pa nije ovo Mega Vizura ili klub nekog tajkuna/bizMismena/političara pa da se dogovora oko već potpisanih i tekućih ugovora već najuređenija sportska organizacija na svetu. Nije Millsap sam sebi davao ugovor i nije lud (ni on niti bilo koji igrač) da se odriče svojih ugovorom garantovanih para. Kolektivni NBA ugovor je zakon koji se ne dovodi u pitanje. Postoje pravila kad se ugovor može stretchovati, trejdovati i slično. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Čuj da li bi pristao na smanjenje ugovora. 😄 Pa nije ovo Mega Vizura ili klub nekog tajkuna/bizMismena/političara pa da se dogovora oko već potpisanih i tekućih ugovora već najuređenija sportska organizacija na svetu. Nije Millsap sam sebi davao ugovor i nije lud (ni on niti bilo koji igrač) da se odriče svojih ugovorom garantovanih para. Kolektivni NBA ugovor je zakon koji se ne dovodi u pitanje. Postoje pravila kad se ugovor može stretchovati, trejdovati i slično. 

Zato što se tim pita ovog leta, mislim da mu niko neće dati više od 12,13m, i to na jednu, možda dve sezone. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Green23 said:

Zato što se tim pita ovog leta, mislim da mu niko neće dati više od 12,13m, i to na jednu, možda dve sezone. 

 

Izvinjavam se u tom slučaju, nisam znao da je team option na leto. I čudno mi bilo da ne znaš zakonitosti i strogoću finansijskih i pravnih NBA pravila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se bude mogao postići dogovor, ja se ne bih odricao Milsapa. I da dovedu neku ekstra zverku trebaće im klupa, a on je uklopljen, iskusan, ima kvalitet. Verovatno bi, s obzirom na godine, pristao na smanjenu ulogu u timu koji cilja titulu, makar iz drugog reda.

Link to comment
Share on other sites

Nija taj ugovor Milsapa uopste toliko los kao sto se na prvu cini. Kao prvo, udju li u finale ove godine isplatice se sam po sebi cak i da aktiviraju narednu godinu. Oni su talentovanoj osnovi sa njim dodali iskustvo i stabilnost. Mladi rastu pravilno i sada su konkurentna ekipa za ozbiljnu kosarku. Cak i da ne uspiju nista iskombinovati aktiviranje sljedece godine daje im sansu da ostanu ns istom nivou. A sto je jos vaznije istek ugovora poklapa se sa novim ugovorom Mareju, a tada ce za iste pare moci opet obojicu da potpisu, s tim sto ce Marej dobiti 25, a Sap desetak.

 

A jos vaznije, njihov FO sa ovom opcijom ima punu fleksibilnost. Privole li nekog fransiznog igraca, sta znam Batlera ako zele ili Duranta, Tompsona, samo ne aktiviraju klauzulu. Da ne govorim kako je ovo i dobar trejd cip, istina das jak ugovor, ali traje samo godinu, neko je mozda spreman da promjeni smijer ili cisti kap. Jer free agenta nikad nije lako upecati. Recimo, vec sam govorio za kombu Vinslou/Dragic, mozda i Rendl/Dzru za Sapa i Mareja, ili sta znam neko iz Orlanda uz Gordona npr i sl. 

Link to comment
Share on other sites

Da, neko uvek može da pljusne opake novce za Milsapa, ali je pitanje i šta njemu više znači. Dugo je u ligi, zaradio je (iako para nikad dosta), možda ga privuče ideja da se bori za titulu (a možda se to desi za par nedelja :D). Videćemo šta sve strane misle. Što kaže pepe, u najgorem slučaju ostaće na istom, što nikako nije loše.

 

Uopšte me ne dojmi ideja da Marej bude uključen u neki trejd. Baš mlad, jeftin, uklopljen, istupio u PO, slaže se sa Jokićem... Inače mislim da će se dosta voditi računa o Jokarinom raspoloženju glede formiranja tima i planova za budućnost. Ovakvom sezonom i igrama u postsezoni došao je na nivo da moraju da mu titraju, a ne deluje da će on to zloupotrebiti. Da im je neko pre nekoliko godina rekao u kakvoj će poziciji biti smatrali bi ga ludakom. 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...