Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Ovo danas je samo eskalacija sukoba..počelo je sa lažima na režimskim medijima, nastavilo se sa pljuvanjem po Tviteru, Fejsu, juče sa pljuvanjem i vređanjem..a danas..kamenice i taj udarac, nokaut.

 

Mali operativac kaže da mu je deda psovao majku, koja je pokojna i da ga je to mnogo pogodilo, deda je posle trčao jer ga je neki momak jurio. Našli su dedinu sliku i sad je šeruju po Tviteru.

 

Nikola Jovanović je morao da se oglasi, ne direktno zbog tog dečka koji redom slika bolnice, etc...već zbog bacanja kamenja na Bastaća i ostale.

 

U pravu je Jovanović kad kaže da se mora podvući crvena linija-crta..

 

Ne znam da li ste svesni da je dno spremno i na građanski rat jer što bi se baš sada aktivirali Vacić i Đokić i ostali? 

 

Strašno je ali taj utisak me drži od juče a ovo kamenje danas to potvrđuje...:classic_unsure:  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji Vacic itd sta ce njima oni...pa ovog je deda stariji od njega 50 god nokuatirao levom rukom bez zaleta,bolje da cuti i pokrije se usima jel bar po ovim snimcima koje vidimo u najmanju ruku su oboje zeleli sukob

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Od 9.marta 1991. do "5.oktobra",trajalo je skoro deceniju.Neće ni ovo kraće...ovo je vreme pred 9.mart,a 6.oktobar je daleko.Moramo još pasti..Kada budemo išli kod veterinara da popravljamo zube,doći će i promene.Ne umemo drugačije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CLASH said:

Naravno i danas mora neki autogol da se postigne. Ovaj mali sto sebe zove Operativac inace nije bas u vinklo, pa mi nije ni cudo za njega al zar mora i stranka da se blamira i seruje video dok nisu sve proverili?

A baska blamcina da te patosira deda koji u drugoj ruci nosi kese iz radnje.

 

Tek sam sada pogledao snimak sa tonom i procitao reakcije stranaka...paovo nije autogol ovo ne mogu recima da opisem sta znaci u zemlji Srbiji i nasem mentalitetu...umesto da cute oni jos reaguju saopstenjima...izvinjavam se svima ali ovakva opozicija  nece srusiti Vucica dok on sam ne ode ili dok se ne pojavali neko novi...nazalost

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Ovo danas je samo eskalacija sukoba..počelo je sa lažima na režimskim medijima, nastavilo se sa pljuvanjem po Tviteru, Fejsu, juče sa pljuvanjem i vređanjem..a danas..kamenice i taj udarac, nokaut.

 

Mali operativac kaže da mu je deda psovao majku, koja je pokojna i da ga je to mnogo pogodilo, deda je posle trčao jer ga je neki momak jurio. Našli su dedinu sliku i sad je šeruju po Tviteru.

 

Nikola Jovanović je morao da se oglasi, ne direktno zbog tog dečka koji redom slika bolnice, etc...već zbog bacanja kamenja na Bastaća i ostale.

 

U pravu je Jovanović kad kaže da se mora podvući crvena linija-crta..

 

Ne znam da li ste svesni da je dno spremno i na građanski rat jer što bi se baš sada aktivirali Vacić i Đokić i ostali? 

 

Strašno je ali taj utisak me drži od juče a ovo kamenje danas to potvrđuje...:classic_unsure:  

 

Mali operativac je jedno malo nevaspitano govedo koje je, možeš to videti na dužim snimcima koji se vrte po tw, prvi psovao, provocirao, nasrtao...a onda junački, nakon što je patosiran, na tviter okačio snimak gde se vidi samo kako ga matori udara. Što kaže Kleš, na stranu što ga je patosirao deda sa kesom iz maksija u ruci, ovo je autogolčina na kub.

 

Naravno, nije mnogo trebalo da se kerberi oglase (DJV prvi) i sada će mali proći kroz jedan Informer&Telegraf topli zec i unapred se radujem tome.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Mali operativac je jedno malo nevaspitano govedo koje je, možeš to videti na dužim snimcima koji se vrte po tw, prvi psovao, provocirao, nasrtao...a onda junački, nakon što je patosiran, na tviter okačio snimak gde se vidi samo kako ga matori udara. Što kaže Kleš, na stranu što ga je patosirao deda sa kesom iz maksija u ruci, ovo je autogolčina na kub.

 

Naravno, nije mnogo trebalo da se kerberi oglase (DJV prvi) i sada će mali proći kroz jedan Informer&Telegraf topli zec i unapred se radujem tome.

 

 

A mozda je najjaci ovaj njegov drug sto trci za dedom ne da bi osvetio druga nego da ga snimi🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

 

 

Ne znam da li ste svesni da je dno spremno i na građanski rat jer što bi se baš sada aktivirali Vacić i Đokić i ostali? 

 

 

Svesni smo odavno da su spremni na sve pa i na gradjanski rat. Tuga je sto sam ja svestan da mi nismo spremni ni za rat ni za proteste ni za izbore ni za bojkot izbora.  Ovo sa ovim klincem je srpska opozicija in nutshell. Kurci se, mase, galami, obecava i onda nokaut i to sa pola snage udarca. Neka ideja sta si hteo i kako da to postignes nula bodova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zvezdarac said:

A mozda je najjaci ovaj njegov drug sto trci za dedom ne da bi osvetio druga nego da ga snimi🤣🤣🤣

 

Najiskrenije, meni ovo nije smešno. 

 

Gledala sam sada sve snimke i u celini i isečene..Lepo se vidi da je Deda neki pajtos Sime Spasića, i da je došao tu danas da provocira. Pre toga su Bastaća i ostale gađali kamenjem.

 

Klinac jeste malo neobičan, vidim šta sve snima, pratimo se na Tviteru, ali..ALI- Podržavam svakoga ko se bori protiv ove vlasti.

 

Svakoga! Nisam levičar ali sam prisustvovala tribini u opštini Stari grad, pre prve šetnje u Beogradu, zbog udarca koji je dobio Borko Stefanović.

 

I opet što se Obaveštajca tiče, reagovao je spontano jer je deda psovao majku..ko od vas bi prećutao takvu psovku i mirno je primio a majka vam nažalost nije živa? 

 

Dno će se oglasiti nekim saopštenjem. Čudi me što nisu reagovale ostale stranke..jer ako se podržao Borko Stefanović, zašto da se ne podrži i ovaj momak?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Džudi said:

 

Najiskrenije, meni ovo nije smešno. 

 

Gledala sam sada sve snimke i u celini i isečene..Lepo se vidi da je Deda neki pajtos Sime Spasića, i da je došao tu danas da provocira. Pre toga su Bastaća i ostale gađali kamenjem.

 

Klinac jeste malo neobičan, vidim šta sve snima, pratimo se na Tviteru, ali..ALI- Podržavam svakoga ko se bori protiv ove vlasti.

 

Svakoga! Nisam levičar ali sam prisustvovala tribini u opštini Stari grad, pre prve šetnje u Beogradu, zbog udarca koji je dobio Borko Stefanović.

 

I opet što se Obaveštajca tiče, reagovao je spontano jer je deda psovao majku..ko od vas bi prećutao takvu psovku i mirno je primio a majka vam nažalost nije živa? 

 

Dno će se oglasiti nekim saopštenjem. Čudi me što nisu reagovale ostale stranke..jer ako se podržao Borko Stefanović, zašto da se ne podrži i ovaj momak?

 

 

Ako pogledas pazljivije mali debil je prvi opsovao dedu pa tek onda deda njega,jos gore ako je dosao deda da provocira a mali debil naseo...ja sam mozda pogresno vaspitan ulazak u raspravu sa starijim ljudima je za mene glupost...ako je istina da je i ovaj iz NS izgleda da su oni rasadnik talenata(onaj advokat sto preti samaranjem zena je isto iz NS)...Ako imaju makar gram mozda cutace sve ostale stranke

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Dzudi, pa naravno da je dosao da provocira. I on i Simo i ostali. I naravno da te nece provocirati sa tim koje si knjige procitao nego sa pominjanjem blize i dalje familije i pljuvanjem i svim i svacim. I to se zna. Problem je sta je tvoja reakcija? Ako hoces da ga ispreskaces i snimis to, moze ali moras biti mangup za to. A ako se zaleces na nekoga uz psovke, znaci da si naseo na provokaciju i da je on pobedio. A baska sto bilo ko ko je imao dve tuce u zivotu zna da se ne kurcis sa spustenim rukama. 

Ovo je borba protiv organizovanog i na sve spremnog SNSa a ne rekreativna nastava i dobro zezanje.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Zvezdarac said:

Ako pogledas pazljivije mali debil je prvi opsovao dedu pa tek onda deda njega,jos gore ako je dosao deda da provocira a mali debil naseo...ja sam mozda pogresno vaspitan ulazak u raspravu sa starijim ljudima je za mene glupost...ako je istina da je i ovaj iz NS izgleda da su oni rasadnik talenata(onaj advokat sto preti samaranjem zena je isto iz NS)...Ako imaju makar gram mozda cutace sve ostale stranke

 

Mali se svaki dan prepire sa sns-ovcima. Ako misliš na VG-advokata, poznajem ga skoro 30 godina i uvek je bio fin sa ženama.

 

 

33 minutes ago, CLASH said:

Dzudi, pa naravno da je dosao da provocira. I on i Simo i ostali. I naravno da te nece provocirati sa tim koje si knjige procitao nego sa pominjanjem blize i dalje familije i pljuvanjem i svim i svacim. I to se zna. Problem je sta je tvoja reakcija? Ako hoces da ga ispreskaces i snimis to, moze ali moras biti mangup za to. A ako se zaleces na nekoga uz psovke, znaci da si naseo na provokaciju i da je on pobedio. A baska sto bilo ko ko je imao dve tuce u zivotu zna da se ne kurcis sa spustenim rukama. 

Ovo je borba protiv organizovanog i na sve spremnog SNSa a ne rekreativna nastava i dobro zezanje.

 

 

Naravno. Mali se nije snašao i to stoji. Ali stoji i to da su pre toga Bastaća i ostale gađali kamenjem. 

 

SZS sve vreme pokušava da se izbori za fer i poštene izbore mirnim putem. Mirnim putem se traže promene, naglašavam, a ovi pozivaju maltene na građanski rat.

 

I lično mislim da je finoći došao kraj, dopada mi se ova tvoja rečenica

Ovo je borba protiv organizovanog i na sve spremnog SNSa a ne rekreativna nastava i dobro zezanje.

 

I bilo bi super da ovi lideri SZS to shvate. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni su spremni da gurnu ljude u građanski rat da bi ostali na vlasti. Sloba je stvarao ratove okolo, ovima je ta slavina zavrnuta tako da će smisliti next best thing, a to je...

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, fancy said:

Oni su spremni da gurnu ljude u građanski rat da bi ostali na vlasti. Sloba je stvarao ratove okolo, ovima je ta slavina zavrnuta tako da će smisliti next best thing, a to je...

Sent from my SM-N950F using...
 

 

Nema ništa bez podrške spolja. Zato i ide ovako kilavo. Građanski rat bi se već desio da ima kapaciteta iznutra, jer je sve otišlo dođavola odavno. Ovo nije država.

 

Opozicija je neiskusna, lako naseda na provokacije, kao što je bila ova danas. Sekta ima medije, policiju, batinaše... Očigledno da je ovaj "dekica" poslat da provocira, a ovaj mali mu se namestio na penal. Sad će u tabloidima i njihovim medijima da bude proglašen za "superdeku" a mali za zlog opozicionara koji psuje slučajne prolaznike. Da je bilo obrnuto, popio bi mali pritvor od 30 dana u roku od odmah i krivičnu prijavu.

 

Tako to funkcioniše u sektaško-mafijaškoj državi. Vezane su ti i ruke i noge, bačen si u reku, ali moraš da se naučiš da isplivaš. Opozicija bi trebalo da bude spremna na ovakve stvari, da "obuči" svoje aktiviste kako da se ponašaju kad ovi pošalju dede koji provociraju i psuju, a kako kad pošalju babe koje padaju u nesvest. Ne treba reagovati, treba gurati svoj plan i ponašati se kao da ne postoje. 

 

Sranja i provokacije se tek spremaju, jer sekta mora da skrene temu sa Kosova. Vučić je očigledno nateran da to što pre "reši", pa će morati da spinuje iznutra i skreće pažnju javnosti. Pre neki dan je bila pekara, danas ovo. Sutra će biti nešto novo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Jbt, ja sam se sprdao da će Radulović postati antivakser...kad ono, on svoje jedine preostale kerbere pušta da ovako lupetaju...sve jasno

 

image.png.603d63e1ea044c5802a1f809d3346b1a.png

 

bokte...

 

čeka se @McLeod :lol_2:

Znači za tripl dabl imamo zaveru bankara i masona , antivaksericu i ostala je još ravna zemlja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Video sam naravno.

 

Pa pazi, Jovanica je valjda predsedavajuca one organizacije 1244 (ili je bila, svakako je njen kombi pokret u tom "savezu"), a Radule koketira sa njima duze vreme.

 

Valjda ce da se utopi, da ne kazem udavi tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2019 at 12:12 PM, NMX said:

OVO je dobilo 230k glasova onomad...bukvalno niko ali niko nije tako prejebao svoje birače kao ova budaletina..

 

 

 

 

On 5/7/2019 at 2:10 PM, Skyglider said:

 

Bacih pogled na njegov Twitter, dal je moguce da je ovaj lik ovako prsao ?

 

Meni se ni on ni njegova stranka nisu dopadali od pocetka i delovali su mi nekako sumnjivo. Ali ovo je izgleda novi nivo mentalnog prsnuca. Jezivo.

 

Gresite obojica, nije to znak nekog mentalnog rastrojstva, samo amatersko bavljenje politikom ili kako mali i nebitni politicar zamislja kako se dobijaju glasovi. Valjda je jasno da ovakvi politicari, koji ovako amaterski bivaju uhvaceni u lazi ili totalnoj nedoslednosti nikada nisu ozbiljno verovali ni u ono sto su nekada zagovarali ni u ono sto sada zagovaraju.

 

Konkretno, ovde je Radulovic uvideo da na poziciji ekstremne desnice postoji prazan prostor (ako cemo da se salimo to popunjavaju Seselj i Vacic, ali samo ako cemo da se salimo), da su cak i Dveri izgubile deo glasaca jer su zajedno sa strankama na suprotnom polu politickog spektra i onda je on genijalno zakljucio da sada vise ne prica bajke o zemlji bez partijskih parazita, nego da se baci na bajke o Kosovu, zapadu koji nas mrzi i slicno.

 

Ne znam sta ste ocekivali, pricamo o Srbiji, zemlji ciji je predsednik zagovarao nesto sto sada naziva "emocijama umesto razuma" i takav predsednik dobija 50% na svakim izborima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako je nesto dobro u ovoj situaciji sa SNS vlasti,to je da se ovi  "lideri" i  "lidercici" iz opozicije  i "opozicije" veoma uspesno samoubijaju i to bez neke prevelike "pomoci" SNS i drugova iz sluzbe....

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

 

 

Gresite obojica, nije to znak nekog mentalnog rastrojstva, samo amatersko bavljenje politikom ili kako mali i nebitni politicar zamislja kako se dobijaju glasovi. Valjda je jasno da ovakvi politicari, koji ovako amaterski bivaju uhvaceni u lazi ili totalnoj nedoslednosti nikada nisu ozbiljno verovali ni u ono sto su nekada zagovarali ni u ono sto sada zagovaraju.

 

Konkretno, ovde je Radulovic uvideo da na poziciji ekstremne desnice postoji prazan prostor (ako cemo da se salimo to popunjavaju Seselj i Vacic, ali samo ako cemo da se salimo), da su cak i Dveri izgubile deo glasaca jer su zajedno sa strankama na suprotnom polu politickog spektra i onda je on genijalno zakljucio da sada vise ne prica bajke o zemlji bez partijskih parazita, nego da se baci na bajke o Kosovu, zapadu koji nas mrzi i slicno.

 

Ne znam sta ste ocekivali, pricamo o Srbiji, zemlji ciji je predsednik zagovarao nesto sto sada naziva "emocijama umesto razuma" i takav predsednik dobija 50% na svakim izborima.

 

Jasno je da se radi o diletantu koji ima velike ambicije, ali mislim da je značajnije ono što se može zaključiti iz činjenice da je takav političar u nekom momentu osvojio dovoljno glasova da ima poslanike u Skupštini, kao i činjenice da se i ranije dešavalo da neko naglo postane značajan igrač, da osvoji teško predvidiv procenat glasova, a da zatim brzo netane ili biva odbačen kao još jedno razočaranje. Setimo se Karića, Dinkića, Belog...

S jedne strane, to nam pokazuje da biračei, u dobrom broju, žele nešto novo, nekog novog, drgačijeg, ne uviđajući uvek ko im se ponudio, prihvataju ga po principu, daj-šta-daš, ne možemo ništa izgubiti, šta može da bude gore nego što jeste. Drugo, neka jasna ideološka profilisanost ne postoji ni kod birača ni kod političara, zato su moguće neprirodne koalicije, nelogična izborna obećanja, nuđenje rešenja u obliku u kom ne mogu nikada da budu rešenja, naprotiv, samo su veći problemi. Kolikogod izgleda da podršku birača ne može da dobile neko ko bi priznao da će priznati Kosovo, mislim da bi takav političar mogao da bude iznenađenje nekih narednih izbora, dosta nam je ovih koji brane Kosovo, ajde da probamo nekog ko je spreman da vidi istinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Div said:

Kolikogod izgleda da podršku birača ne može da dobile neko ko bi priznao da će priznati Kosovo, mislim da bi takav političar mogao da bude iznenađenje nekih narednih izbora, dosta nam je ovih koji brane Kosovo, ajde da probamo nekog ko je spreman da vidi istinu.

 

Prvo za Radulovića. Čovek je bio ministar u SNS Vladi, držao je Ministarstvo finansija ili privrede? pa je napustio taj SNS i napravio DJB...Šta je nego light radikal?  Ako misli da će privući nove birače, eto, neka pokuša..ali ja nikada ne bih glasala niti ću glasati za čoveka koji daje takve izjave..

 

Niko od sadašnjih, i budućih političara na vlasti ne može zvanično da potpiše to priznanje nezavisnosti KiM iz prostog razloga što bi time grubo prekršio sadašnji Ustav. 

 

Da, AV krši taj Ustav svaki čas, ali se ne usuđuje da potpiše priznanje KiM.

 

Da bi neko mogao da potpiše taj dokument o priznavanju mora da obezbedi 2/3 većinu u Skupštini i ( ili ) da raspiše Referendum o promeni Ustava i ukidanju preambule Ustava.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Džudi said:

 

Prvo za Radulovića. Čovek je bio ministar u SNS Vladi, držao je Ministarstvo finansija ili privrede? pa je napustio taj SNS i napravio DJB...Šta je nego light radikal?  Ako misli da će privući nove birače, eto, neka pokuša..ali ja nikada ne bih glasala niti ću glasati za čoveka koji daje takve izjave..

 

Niko od sadašnjih, i budućih političara na vlasti ne može zvanično da potpiše to priznanje nezavisnosti KiM iz prostog razloga što bi time grubo prekršio sadašnji Ustav. 

 

Da, AV krši taj Ustav svaki čas, ali se ne usuđuje da potpiše priznanje KiM.

 

Da bi neko mogao da potpiše taj dokument o priznavanju mora da obezbedi 2/3 većinu u Skupštini i ( ili ) da raspiše Referendum o promeni Ustava i ukidanju preambule Ustava.

 

Ma Ustav (pravilan naziv je : Gustav!) je samo na papiru mrtvo slovo. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 1:39 AM, zoran59 said:

Sve super. Medjutim, ovo iz prve recenice naprosto ne ide tako da se odmah skidaju glavesine i postavljaju drugi.

 

Utoliko mi je bilo izuzetno lepo da vidim da se ona ekipa oko Belog Preletacevica pozabavila kvalitetom vode na lokalnom nivou, sto jeste bilo akutno. Ne znam da li jos postoje - u medijima ih nema a FB i slicne nemam/ne pratim.

Steta sto je sve posle otislo u lakrdiju.

 

 

Nije otišlo u lakrdiju, Luka Milivojević aka Beli je otišao u lakrdiju, pokret Samo Jako i dalje dobro radi na lokalu imaju nekih odbornika u opštini Mladenovac, sad se bore protiv nepotrebne gasifikacije sela u mladenovačkoj opštini, a jedni su od osnivača GF.

 

https://www.danas.rs/politika/gradjanski-front-nastavlja-se-udruzivanje-lokalnih-gradjanskih-pokreta/

 

 

 

On 4/29/2019 at 9:17 PM, Zvezdarac said:

Meni licno kod SZS ne smeta ni Bosko ni Djilas ni Jeremic...Smeta mi to sto su se u svakom smislu pokazali nesposobnim da budu predvodnici bunta i nezadovoljstva koji postoji.Navescu nekoliko primera.Zadnji lokalni izbori u 4 opstine.Izlazi se sa pricom da se u 3 opstine bojkotuje jel nema uslova za fer izbore ali se u Lucanima izlazi jel tu imaju jakog kandidata i stvorili su uslove za koliko-toliko regularne izbore.I desava se da ih tu Av odvali najstrasnije i onda krece prica dzipovi itd,pa cekaj prijatelju sta si pricao pre 5 dana???.Dobro sto ih N1 nije nagazio oko toga nego je proslo nezapazeno.Ili bojkotujes sve ili ne bojkotujes nista.Sl izbori ce biti i parlamentarni i lokalni najverovatnije.Hoce li izaci Zelenovic,Bastac itd na lokalne a ostalo da se bojkotuje...e pa ne moze tako,deluje neozbiljno u najmanju ruku.Isto je i sa upadom u Rts i sl...akcija kao akcija i da se slozim sa njom ali bez plana itd...koliko sam skapirao to.je Bosko sam sa svojima krenuo pa se.ostali tek kasnije prikljucili...kakonsu ih navukli ispred skupstine grada to tek da ne pricamo...Mora da postoji jasan politicki predvodik bunta a SZS organizaciono nije dorastao tome

 

Opozicija (SZS) nema apsolutno, ali apsolutno nikakvu infrastrukturu u unutrašnjosti, to je toliko pasivno da je to strašno, a u Dragačevu su izašli na izbore jer su Dveri imale neki kao odbor tamo, pa kao ajde da ne ispadne da kad smo već preskočili Majdanpek, nemamo opravdanje za Lučane.  Dosta dugo su vrbovali GG Jedan Tim, koji su ekipa sa lokala, mladi ljudi neopterećeni... pa kad su ih ovi otkačili, SZS izašao samostalno.

 

A bio sam posmatrač ispred crte, to je bilo strašno, ali strašno šta se tamo radilo bukvalno ceo dan džipovi VŠ, PA, KI, bez tablica, mi se na kraju dana vozili u koloni tih džipova, paralelni spiskovi, falš birački odbori, ucene... ma to je bilo ono haos, imali su zadatak da idu na 80+% "moj" SNSovac osvojio tipa 69% tresu mu se ruke, knedle u grlu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Džudi said:

 

Prvo za Radulovića. Čovek je bio ministar u SNS Vladi, držao je Ministarstvo finansija ili privrede? pa je napustio taj SNS i napravio DJB...Šta je nego light radikal?  Ako misli da će privući nove birače, eto, neka pokuša..ali ja nikada ne bih glasala niti ću glasati za čoveka koji daje takve izjave..

 

Niko od sadašnjih, i budućih političara na vlasti ne može zvanično da potpiše to priznanje nezavisnosti KiM iz prostog razloga što bi time grubo prekršio sadašnji Ustav. 

 

Da, AV krši taj Ustav svaki čas, ali se ne usuđuje da potpiše priznanje KiM.

 

Da bi neko mogao da potpiše taj dokument o priznavanju mora da obezbedi 2/3 većinu u Skupštini i ( ili ) da raspiše Referendum o promeni Ustava i ukidanju preambule Ustava.

 

To što je Radulović bio ministar nije od presudnog značaja, ljudi mogu i da se promene, drugo bio je, kao, vanstranačka ličnost, stručnjak, ako se ne varam na predlog SPSa, radio je već u državnoj agenciji i dok nisu ovi bili na vlasti, on je postao "vidljiv" kad je ušao u sukob sa Vučićem. Ja ga nisam video kao nekog mesiju, novu političku snagu, nije mi padalo na pamet da glasam za njega, ali ono što je pisao u otvorenom pismu Vučiću jeste bila prava slika Vlade, odnosa u njoj, načina rada. I to malo je bilo dovoljno da ga prihvati dovoljno birača da pređe cenzus u nekom momentu. To sam naveo kao dokaz da birači lako prihvataju nove, malo iz lakovernosti, malo jer su nezadovoljni postojećom ponudom, žele promene, žele nove ljude, ne shvate odmahda novi ponekad vuku nazad ili u stranu.
Ustav obavezuje vlast da uvede red i zakonitost na celoj teritoriji, u protivnom sam ustav je u suprotnosti sa osnovnom definicijom države, država nem kontrolu na svojoj teritoriji, neko drugi ima kontrolu i ima priznanje. Neko treba samo da prizna činjenice, od političke veštine zavisi kako će to da izvede, hoće li zbog toga da izgubi vlast ili ne. 
AV ne želi da prizna Kosovo, misli da ovako može duže da vklada, da maže oči i zapadu i istoku i građanima Srbije i Srbima sa Kosova, da dok traje "borba za Kosovo" druga pitanja se neće otvarati, biće u drugom planu.

I, po ko zna koji put, šta ako bi vratio Kosovo u sastav Srbije, ko bi imao veće šanse da, posle 2-3 izborna kruga, bude predsednik Srbije, Vučić ili Tači?

Nepriznavanje realnosti je loš znak, loša osobina političara. Ajde da skočimo iz aviona bez padobrana, napisaćemo u ustavu da za nas gravitacija ne važi. Da li mi to govori Vučić ili neko drugi, nije mi od značaja.

 

Edited by Div
slovce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...