Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

To su ti ''netralni''. Nisam ja za njega, ali nemamo bolje i glasacu za njega. Kad vec pominjes Bane neke opcije, slobodno ih reci. Nemoj cutati i te manje opcije su mozda bitne za buducnost. Vidis kako si lako napisao da je vucic najbolje trenutno resenje, sigurno ovi sto su marginalizovani nisu veca sramota od samog vucica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pavaroti said:

To su ti ''netralni''. Nisam ja za njega, ali nemamo bolje i glasacu za njega. Kad vec pominjes Bane neke opcije, slobodno ih reci. Nemoj cutati i te manje opcije su mozda bitne za buducnost. Vidis kako si lako napisao da je vucic najbolje trenutno resenje, sigurno ovi sto su marginalizovani nisu veca sramota od samog vucica.

Pa vec sam pomenuo Cedu Jovanovica, ali ako na tome insistiram gadjace me flasom po glavi! 

Dalje, Nenad Canak i Zarko Korac. Treba nam vise ljudi tipa npr. pokojnog Nebojse Popova. Sigurno ih ima ali oni cuce negde sakriveni u cosku. Jer takvi tesko mogu isplivati u Srbiji.

Treba traziti ljude koji imaju jasnu i snaznu politicku poruku! A ne nekog ko ce izaci na binu da lupeta u stilu " ... nema vise kuraca -palaca!..." ??!!?!!!?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

 Kad vec pominjes Bane neke opcije, slobodno ih reci.

 

1 hour ago, Darth Bane said:

Treba traziti ljude koji imaju jasnu i snaznu politicku poruku! A ne nekog ko ce izaci na binu da lupeta u stilu " ... nema vise kuraca -palaca!..." ??!!?!!!?

 

Ovde je osnovna greska. Vecinski podanicki mentalitet koji trazi vodju - samo se muci da nadje pravoga.

 

Nece ti predsednik promeniti sijalicu ili vreme cekanja na salteru. Takve stvari se resavaju sopstvenom inicijativom i lokalno. Ako te smeta djubre oko kuce, ocisti ga. Uzalud je urlati da je predsednik los jer ne vidi da je drzava prljava.

Meni je kod one grupe koja je izbacila Belog Preletacevica bilo najsimpaticnije sto su prvo postavili pitanje sumnjivog kvaliteta vode u lokalnom vodovodu. Nisu urlali o Kosovu i EU vs. Rusiji. Tako se resavaju stvari.

 

Kad su bili oni tzv. "studentski" protesti, izmedju ostaloga se smesno, kao, borilo protiv korupcije na fakultetima. To je previse uopsteno i parolaski. Nego, lepo reci "prof. XY na fakultetu AB trazi x para za prolaz tog ispita". I podnesi prijavu na odgovarajucem mestu. Ako neces jer si i sam mozda kupio taj ispit - onda si jednako korumpiran i nemas zasto da se zalis.

 

Vodja, da bi bio uspesan, mora da ima koga da vodi.  Zato nije problem ni Vucic ni opozicija, nego ogromna bezlicna masa koja se "snalazi", preguracemo nekako, a kad su vec svi politicari lopovi - daj da izaberemo onoga koji ce i meni malo dati da drpim.

Tako se nece resiti nista.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Džudi said:

 

Da li si svesna koliko si me ovim na kraju povredila?  Ja sam danima posle Đinđićeve smrti plakala. Imala sam priliku da ga lično upoznam i znam da je bio divan čovek.

 

 

 

Nisam niti mogu da budem svesna stvari sa kojima nisam upoznata.

Posebno mi ne bi ni palo na pamet da je za Djindjicem plakao neko ko podrzava kostunice, dveri i slicne...

 

...no sve je moguce, tj.

 

dovoljno sam blasé da bih se tome iscudjavala :wink2:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mama_mia said:

 

Nisam niti mogu da budem svesna stvari sa kojima nisam upoznata.

Posebno mi ne bi ni palo na pamet da je za Djindjicem plakao neko ko podrzava kostunice, dveri i slicne...

 

...no sve je moguce, tj.

 

dovoljno sam blasé da bih se tome iscudjavala :wink2:

 

 

Ne ti samo imaš kvotu zla koju moraš da ispuniš.

 

Ono boldovano je bedno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zoran59 said:

 

 

Ovde je osnovna greska. Vecinski podanicki mentalitet koji trazi vodju - samo se muci da nadje pravoga.

 

Nece ti predsednik promeniti sijalicu ili vreme cekanja na salteru. Takve stvari se resavaju sopstvenom inicijativom i lokalno. Ako te smeta djubre oko kuce, ocisti ga. Uzalud je urlati da je predsednik los jer ne vidi da je drzava prljava.

Meni je kod one grupe koja je izbacila Belog Preletacevica bilo najsimpaticnije sto su prvo postavili pitanje sumnjivog kvaliteta vode u lokalnom vodovodu. Nisu urlali o Kosovu i EU vs. Rusiji. Tako se resavaju stvari.

 

Kad su bili oni tzv. "studentski" protesti, izmedju ostaloga se smesno, kao, borilo protiv korupcije na fakultetima. To je previse uopsteno i parolaski. Nego, lepo reci "prof. XY na fakultetu AB trazi x para za prolaz tog ispita". I podnesi prijavu na odgovarajucem mestu. Ako neces jer si i sam mozda kupio taj ispit - onda si jednako korumpiran i nemas zasto da se zalis.

 

Vodja, da bi bio uspesan, mora da ima koga da vodi.  Zato nije problem ni Vucic ni opozicija, nego ogromna bezlicna masa koja se "snalazi", preguracemo nekako, a kad su vec svi politicari lopovi - daj da izaberemo onoga koji ce i meni malo dati da drpim.

Tako se nece resiti nista.

 

 

 

Sve 5 ali ti zaboravljas da to u Srbiji ne funkcionise tako. Vodja odlucuje i o ogradi u skolskom dvoristu u xy selu, onaj lokalac na vlasti je tu da ispunjava zahteve vodje, a ne sugradjana. Zar ti nije cudno da je u svakom selu i u svakom gradu ista stranka na vlasti, a tamo gde nije bila su nasilno preuzeli na razlicite nacine. 

 

Ovaj vodja je uspesan jer niko ne postavlja pitanja, svi rade sta on hoce, uspesan za sebe, neuspesan za drzavu, ali drzi medije pa ce da se reklamira kako on hoce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Pa vec sam pomenuo Cedu Jovanovica, ali ako na tome insistiram gadjace me flasom po glavi! 

Dalje, Nenad Canak i Zarko Korac. Treba nam vise ljudi tipa npr. pokojnog Nebojse Popova. Sigurno ih ima ali oni cuce negde sakriveni u cosku. Jer takvi tesko mogu isplivati u Srbiji.

Treba traziti ljude koji imaju jasnu i snaznu politicku poruku! A ne nekog ko ce izaci na binu da lupeta u stilu " ... nema vise kuraca -palaca!..." ??!!?!!!?

 

Rekao bih da su oni presli stranu love i funkcije i da prosipaju suplju pricu cisto reda radi. Njih politika ne zanima, vec samo da se namire. Za Koraca ne znam, za ovo dvoje sam siguran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Pa vec sam pomenuo Cedu Jovanovica, ali ako na tome insistiram gadjace me flasom po glavi! 

 

 

 

 

 

zbog Ava, boskica, kostunija, jeremica i jos nekih,  to da,

 

ali niko ne sme da te gadja zbog Cede

 

iako ispada da je ceda uvek bio i bice neomiljeniji od onih pobrojanih

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Pa vec sam pomenuo Cedu Jovanovica, ali ako na tome insistiram gadjace me flasom po glavi! 

Dalje, Nenad Canak i Zarko Korac. Treba nam vise ljudi tipa npr. pokojnog Nebojse Popova. Sigurno ih ima ali oni cuce negde sakriveni u cosku. Jer takvi tesko mogu isplivati u Srbiji.

Treba traziti ljude koji imaju jasnu i snaznu politicku poruku! A ne nekog ko ce izaci na binu da lupeta u stilu " ... nema vise kuraca -palaca!..." ??!!?!!!?

 

Pomenuti Cedomir Jovanovic je deo istog politickog mulja kao i drugi pomenuti Nenad Canak, kao i Kostunica, Obradovic, Vucic, Seselj, Dacic, da ne nabrajam dalje. O kakvoj demokratiji mi mozemo da pricamo u situaciji u kojoj politicar kog ti podrzavas, a to je Cedomir Jovanovic organizuje izbore u svojoj stranci na kojima je on jedini kandidat za predsednika? Ne secam se nesto ni da je Canak ikada imao protivkandidate u LSV. Takvi ljudi treba da se kandiduju da vode drzavu, takvi ljudi treba da se bore za demokratiju?

 

Za mene su pomenuta dvojica ista kao Seselj ili Obradovic jer su na celu stranaka koje vode kao da su njihova privatna preduzeca i jer, ma sta pricali i ma kakvu ideologiju imali na papiru jedina njihova politika je politika njihove licne koristi.

 

Mi i jesmo sedam godina u ovakvoj imitaciji visestranacja i poludiktaturi jer je vladajuca stranka privatno preduzece jednog coveka uz par ljudi iz senke koji tu "stranku" podrzavaju i finansiraju, a svi ostali su samo lutke koje pristaju na tu ulogu jer za nista drugo i nisu.

 

Da zavrsim sa Cedomirom Jovanovicem, moje misljenje je da taj deo bivsih glasaca LDP zapravo i podrzava Vucica samo zato sto ne moze da smisli bilo koje nacionaliste pa bolje i diktatura u kojoj nacionalisti nikada nece moci da dodju na vlast nego demokratija gde takva mogucnost postoji. Bolje i raznorazni desnicarski pajaci na Vucicevom kanapu nego ponovo Kostunica kao premijer. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

 

 

Da zavrsim sa Cedomirom Jovanovicem, moje misljenje je da taj deo bivsih glasaca LDP zapravo i podrzava Vucica samo zato sto ne moze da smisli bilo koje nacionaliste pa bolje i diktatura u kojoj nacionalisti nikada nece moci da dodju na vlast nego demokratija gde takva mogucnost postoji. Bolje i raznorazni desnicarski pajaci na Vucicevom kanapu nego ponovo Kostunica kao premijer. 

 

 

Ceda i Canak kao vodje stranaka ce uvek plivati tu negde izmedju opozicije i vlasti cisto da bi uspeli da uglave u skupstinu neke svoje poslanike koji ce biti placeni da podignu ruku kada treba. Oni to naplacuju u kesu, u tenderima ili u parcetu uprave nekih drzavnih firmi ili servisa koji ce njima donositi finansije. Nece se obogatiti kao vlast, ali ce imati konstantni izvor 'prihoda' koji pritom uopste ne moraju da dele sa clanovima svojh stranaka (za razliku od Vucica i Tadica koji stalno moraju/morali da popunjavaju neke rupe) i njima dobro. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Pavaroti said:

 

Rekao bih da su oni presli stranu love i funkcije i da prosipaju suplju pricu cisto reda radi. Njih politika ne zanima, vec samo da se namire. Za Koraca ne znam, za ovo dvoje sam siguran.

 

Zarko Korac je definitivno i sasvim odustao od srpske politike 2014 godine i nikada nije bio u politici zarad finansijske dobiti. Da jeste, radio bi drugacije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 6:27 AM, Eddard said:


 

 


Čekaj bre, koje su se stranke sredile i kako emoji23.png? Pa to što ti pričaš je ista vrsta botovanja kao i ovaj aleksandar iznad tebe. Ne zajebavaj.

Drugo - jako je bitno da se priča o programima stranaka sada i odmah, a ne da se opet odlučuje o principu manjeg zla, pa se opet nekako iznenadimo kad je to manje zlo - zlo.

Program na sunce, jasno određivanje prema važnim pitanjima (Kosovo, EU, NATO i sl.), pa tek onda na vlast. Ja na veresiju ne dam više nikome.

Pogotovo ne Zverima.

 

 

Amen. 

Cela rasprava svedena na sustinske dve-tri recenice. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ma ne vredi, sad ćete i ti i kolega da budete na'ranjeni sendvičima :wink2:

A sta ako ne budu?

 

Elem, my 2 cents on Chadda: obican krimos koji je precenio svoju inteligenciju, zbog cega su mu sada muda u procepu.

Sto bi rekli floydi:

Who was told what to do by the man
Who was broken by trained personnel
Who was fitted with collar and chain
Who was given a pat on the back

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Hamilton said:

Drugo - jako je bitno da se priča o programima stranaka sada i odmah, a ne da se opet odlučuje o principu manjeg zla, pa se opet nekako iznenadimo kad je to manje zlo - zlo.

Program na sunce, jasno određivanje prema važnim pitanjima (Kosovo, EU, NATO i sl.), pa tek onda na vlast. Ja na veresiju ne dam više nikome.

Pogotovo ne Zverima.

 

Brojim do 10 i blaga sam. Mirna.:classic_biggrin:

 

Kako može da se postavlja ovo pitanje Programa SZS i svih političkih stranaka koje su u njemu?

 

Da li svi vi gledate TV N1Info, u kojoj meri koristite internet, samo za forume ili...Da li pratite dešavanja u vašim opštinama i gradovima?

 

Ljudi mesecima išli po Srbiji, pravili tribine, skupove, predstavljali Program celog Saveza, na samom sajtu Saveza stoji na vidnom mestu Program od 30 tačaka...i vi ne znate sve to?

 

Mogu vrlo rado da postavim  linkove sa svim stranačkim programima pojedinačno, od SSP, preko DS-a  do Stamatovića..ako treba.

 

Bez ljutnje, svi vi kao da radite za ovu štetočinu Vučića. Tako ispada. 

 

A što se Dveri tiče, razmišljam kako to da su ovi profesori koji su u mom OO postali Zveri:)))))  

 

I bez favorizovanja Dveri mogu da kažem da izuzetno dobar kadar, obrazovane, fine i kilturne ljude imaju i DS i taj Jeremić koga ovde prozivate i maltene čerečite kao što rade režimski mediji...Crtate i vi metu...i žao mi je zbog toga...

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Zarko Korac je definitivno i sasvim odustao od srpske politike 2014 godine i nikada nije bio u politici zarad finansijske dobiti. Da jeste, radio bi drugacije. 

 

Izuzetno postujem Zarka Koraca i slazem se sa njegovim politickim stavovima, ali pri ovakoj ocijeni treba imati u vidu da je Zarko Korac trenutno poslanik u Narodnoj skupstini Srbije, tako da tesko da je odustao od politike, i pri tome sjedi u tri skupstinska odbora:

 

Članstvo u odborima

Odbor za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo (član)

Odbor za zdravlje i porodicu (član)

Odbor za zaštitu životne sredine (zamenik člana)

http://www.parlament.gov.rs/%C5%BDARKO_KORA%C4%86+.69.891.html

 

Nagradno pitanje: - Je l' ga neko vidio u skupstini prije ovog bojkota?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Džudi said:

 

Brojim do 10 i blaga sam. Mirna.:classic_biggrin:

 

Kako može da se postavlja ovo pitanje Programa SZS i svih političkih stranaka koje su u njemu?

 

Da li svi vi gledate TV N1Info, u kojoj meri koristite internet, samo za forume ili...Da li pratite dešavanja u vašim opštinama i gradovima?

 

Ljudi mesecima išli po Srbiji, pravili tribine, skupove, predstavljali Program celog Saveza, na samom sajtu Saveza stoji na vidnom mestu Program od 30 tačaka...i vi ne znate sve to?

 

Mogu vrlo rado da postavim  linkove sa svim stranačkim programima pojedinačno, od SSP, preko DS-a  do Stamatovića..ako treba.

 

Bez ljutnje, svi vi kao da radite za ovu štetočinu Vučića. Tako ispada. 

 

A što se Dveri tiče, razmišljam kako to da su ovi profesori koji su u mom OO postali Zveri:)))))  

 

I bez favorizovanja Dveri mogu da kažem da izuzetno dobar kadar, obrazovane, fine i kilturne ljude imaju i DS i taj Jeremić koga ovde prozivate i maltene čerečite kao što rade režimski mediji...Crtate i vi metu...i žao mi je zbog toga...

  

Srbi nikada nisu citali programe, bitan je samo lider i da ih laze sto vise. Sistem nas ne zanima mislim bar. Ovde je bitno da stomak ne krci, za ostalo nek se brine neko drugi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Atreid said:

 

Izuzetno postujem Zarka Koraca i slazem se sa njegovim politickim stavovima, ali pri ovakoj ocijeni treba imati u vidu da je Zarko Korac trenutno poslanik u Narodnoj skupstini Srbije, tako da tesko da je odustao od politike, i pri tome sjedi u tri skupstinska odbora:

 

Članstvo u odborima

Odbor za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo (član)

Odbor za zdravlje i porodicu (član)

Odbor za zaštitu životne sredine (zamenik člana)

http://www.parlament.gov.rs/%C5%BDARKO_KORA%C4%86+.69.891.html

 

Nagradno pitanje: - Je l' ga neko vidio u skupstini prije ovog bojkota?

 

Da, to je njegov pokusaj da ipak doprinese koliko god je moguce u nekim sferama ali aktivno politicko angazovanje ga vise ne interesuje. On je docent na fakultetu prvenstveno i za razliku od ostalih poslanika kojima je skupstina i stranka jedino radno mesto. Ne moze se na njega kao politicku opciju racunati jer je ne nudi, nudi tu i tamo poneko misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

Jes, programi i ideali stranaka u Srbiji su izuzetno relevantni. Ne ulazim u "manje zlo" pricu, govorim konkretno o opoziciji. Stvarno verujete da se ti salabajzeri, politicki luzeri istinski zalazu za te tacke iz tog programa. pa ih toliko naglasavate? Pa nismo od juce, majku mu. Da vecina njih nije bila na vlasti, mozda bih im i poverovao

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dude said:

Jes, programi i ideali stranaka u Srbiji su izuzetno relevantni. Ne ulazim u "manje zlo" pricu, govorim konkretno o opoziciji. Stvarno verujete da se ti salabajzeri, politicki luzeri istinski zalazu za te tacke iz tog programa. pa ih toliko naglasavate? Pa nismo od juce, majku mu. Da vecina njih nije bila na vlasti, mozda bih im i poverovao

 

Ne, ja ne verujem, ali smatram da ovo sada mora da se skloni po svaku cenu. Programi su se pokazali uglavnom kao obicne pamflete, mislim da je gubljenje vremena citanje programa i eliminacija istorije, prakse i retorike onog ko te programe zastupa. 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Baby said:

 

Da, to je njegov pokusaj da ipak doprinese koliko god je moguce u nekim sferama ali aktivno politicko angazovanje ga vise ne interesuje. On je docent na fakultetu prvenstveno i za razliku od ostalih poslanika kojima je skupstina i stranka jedino radno mesto. Ne moze se na njega kao politicku opciju racunati jer je ne nudi, nudi tu i tamo poneko misljenje. 

 

Da doprinese? Valjda nije toliko naivan. U zemlji u kojoj se jedan čovek pita o svemu, pa i o tome koji jezik će biti obavezan u školama (sad je kineski u modi, eno rekao gazda da će to morati da se uči svidelo se to nekome ili ne), ne može da doprinese ništa, ma u kom skupštinskom odboru sedeo kao fikus. 

 

Odabrao je da ide linijom manjeg otpora, da pod stare dane prihvati stanje kakvo jeste (iako sam siguran da se u sebi gnuša svega što sekta radi). Ako ništa drugo, ne ide po televizijama da relativizuje sns sranja kao njegov ortak Chadda i pljuje po opoziciji. Ali je ipak izabrao da sedi i ćuti, prima skupštinsku platu, u vučićevoj imitaciji skupštine i države. Odabrao je da se ne bori protiv zla, nego da prećutno bude deo pokvarenog i mafijaškog sistema. Njemu na čast.

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...