Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

SBB je propustio priliku da bude lider na trzistu zato sto nije hteo da ulaze po obodnim opstinama.

Ovo objedinjavaje Kopernikusa i inih pod okrilje  "Supernove" je donelo gomilu novih kanala uz stare.

Losa procena SBB da nece imati zaradu u predgradju,

SBB je do sad promenio vlasnika jedno 4 puta i kontam da su ama baš svi vrlo dobro zaradili na transkacijam, možda si bolje upućen, ali meni deluje da su oni iz SBB išli samo na velike gradove i na gusto naseljena naseje i zgrade, najmanji troškovi uvodjenja , a ovo treba oda razvlačiš od kuće do kuće... za razliku od telekoma koji je kroz postojeće kablove od telefona pustio net... SBB nema tu mogućnost i pitanje je koliko bi to bilo isplativo.

MSM ovde nije pitanje zašto mi nemamo SBB i N1 ovde bi trebalo da bude pitaje svih pitanja zašto mi nemamo objektivno novinarstvo i izveštavanje prvo na JAVNOM SERVISU, a onda i na nacionalni kanalima, šta rade regulatorna tela za elektronske medije po tom pitanju i slična srodna pitanja, a ne da se pitamo zašto SBB nema priključak u Zucama... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

SBB je do sad promenio vlasnika jedno 4 puta i kontam da su ama baš svi vrlo dobro zaradili na transkacijam, možda si bolje upućen, ali meni deluje da su oni iz SBB išli samo na velike gradove i na gusto naseljena naseje i zgrade, najmanji troškovi uvodjenja , a ovo treba oda razvlačiš od kuće do kuće... za razliku od telekoma koji je kroz postojeće kablove od telefona pustio net... SBB nema tu mogućnost i pitanje je koliko bi to bilo isplativo.

MSM ovde nije pitanje zašto mi nemamo SBB i N1 ovde bi trebalo da bude pitaje svih pitanja zašto mi nemamo objektivno novinarstvo i izveštavanje prvo na JAVNOM SERVISU, a onda i na nacionalni kanalima, šta rade regulatorna tela za elektronske medije po tom pitanju i slična srodna pitanja, a ne da se pitamo zašto SBB nema priključak u Zucama... 

SBB je podcenio predgradje Beograda - N1 je bio u programskoj semi Kopernikusa, ima ga i sada.

Nema samo SBB-ovog TOP kanala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Nema ih pod Avalom, a optika im ide na 20m od moje kuce - i nemaju nameru da ulazu u lokalnu mrezu: uzmite D3i.

Ima ga u Resniku, i to od 2006 😛

 

Da ima dovoljno zainteresovanih, ušli bi sigurno. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Još malo cirkusa i komedije:

 

Quote

 

Razjedinjeni se ponovo ujedinjuju, Demokratska stranka se vraća na scenu

Za nekoliko dana Srbija će dobiti novu-staru Demokratsku stranku, tačnije Uniju demokratske stranke u kojoj će sigurno biti partije Borisa Tadića i Nebojše Zelenovića.

Aktuelni lider demokrata Zoran Lutovac kaže za N1 da bi takva stranka trebalo da bude jača nego trenutna, dok nekadašnji predsednik DS-a Bojan Pajtić poručuje da ta stranka više nikada ne sme da potceniti svoje birače, koji su joj na beogradskim izborima dali samo 2 odsto podrške

...

Jedan od bivših predsednika Demokratske stranke ne misli da će ujedinjenje značiti i jačinu. Bojan Pajtić kaže da stranci treba jasna, hrabrija politika i novi ljudi, a ne stari kadrovi i već viđene ideje.

"Ove godine je manje od pet hiljada ljudi uplatilo članarinu u DS. Dakle, samo toliko nas je uopšte zainteresovano da budemo članovi stranke. Višestruka cepanja DS dovela su ovu organizaciju ne samo na nivo statističke greške, već je opšte razočarenje zbog dezintegracije ovu, nekada moćnu partiju, potpuno ispraznilo od članstva. Vraćanje onih koji su van DS postigli poražavajuće loše rezultate, liči na presipanje iz šupljeg u prazno", smatra Bojan Pajtić. 

...

Unijom će predsedavati lider Demokratske stranke Zoran Lutovac sa kako kaže dvojicom kolega iz druge dve stranke.

 

 

 

Ove budale ne shvataju da im jedinu šansu da nešto urade kvare BoTa, Pajtić i još neki isti tako nebitni likovi. Maneken koji im je zabio nož u leđa i prepravljač glasanja u skupštini im svakako nisu neko pojačanje, a zaboravili su i jednu „sitnicu”, a to je program koji se razlikuje i od aktuelnog i od njihovog vođenja vlasti - red prosjačenja $$$ od EU, red Kaljinke u Moskvi, red HEDAMO KOCOVO i red punjenja džepova. Očigledno da ne kapiraju da se povećem broju birača neće približiti onima koji su bili faktor u DS-u koji se svečano izgrlio i izljubio sa SPS-om, vladao sa njima i usput stvorio SNS. Eno im sada njihovih tvorevina da ih *** u zdrav mozak, a tako i treba da bude. Sami su dali infuziju jednom čudovištu i stvorili drugo, pa sad neka jedu ono što su posr... ovaj, zakuvali. Što se tiče njihovog ujedinjenja, mislim da ga je najbolje objasnio pevac Sofronije:

 

 

Možda su najpametniji ipak bili Koštunica i zgrčeni. Kada su videli da ih niko ne šljivi, lepo su prestali da se petljaju u politiku i sada ih se skoro niko više i ne seća. Pošto nisu naučili lekciju, verujem da će i DS krenuti njihovim stopama.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zvezdarac said:

...logicno bi bilo da se krene u svakodnevne masovne proteste kao 96/97 ali i oni znaju da nemaju niti snagu niti podrsku dovoljnog broja ljudi za to...mislim na SZS naravno

 

Zvezdarac, slažem se sa tobom. Taj isti predlog daju i članovi stranaka SZS i poneki funkcioneri stranaka, a šta čekaju lideri SZS, ne znam.   96-97 je posle par meseci SM morao da prizna poraz u Beogradu i u još koliko opština..

I 5.10.2000. sve se nekako brzo završilo ( izbori su bili u septembru-24..zar ne )...Šta se sada dešava, ne znam. 

 

96-97 i 2000.godine protesti su počeli POSLE izbora.  Da su ove godine protesti počeli posle izbora u Lučanima imalo bi nekog smisla..ili da se sačekaju vanredni i redovni izbori..Mi možemo samo da nagađamo, opet ponavljam- lideri stranaka o tome odlučuju.

 

Bilo bi dobro da svako od nas ode svakog dana tamo, posle 14.00 kada je konferencija za štampu i smena dežurstva u toj Slobodnoj zoni, i da se svakog dana isto pitanje postavlja SVIMA, celom SZS...

 

Ne znam da li imaju ili nemaju podršku, znam da konkretno u Dveri na mom OO stalno dolaze novi članovi, koji su ranije bili u DSS-u ili čak i u DS-u i sada su aktivni. 

 

 

 

3 hours ago, Stondisha said:


MSM ovde nije pitanje zašto mi nemamo SBB i N1 ovde bi trebalo da bude pitaje svih pitanja zašto mi nemamo objektivno novinarstvo i izveštavanje prvo na JAVNOM SERVISU, a onda i na nacionalni kanalima, šta rade regulatorna tela za elektronske medije po tom pitanju i slična srodna pitanja, a ne da se pitamo zašto SBB nema priključak u Zucama... 

 

SZS i insistira da se mediji oslobode. ALI...Moje ex komšije imaju SBB, full paket, sve kanale, gledaju samo TV Pink...:(

 

 

3 hours ago, lekoviti said:

Zar nije od TOP kanala nastala Nova S?

 

Da, TOP Kanal je sada Nova S.

Edited by Džudi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svestan sam da ovo nije stari forum, da su neke stvari o kojima se dosta kvalitetno raspravljalo na originalnom Voxu ovde nepoznanica za mnoge i svestan sam da je potreban trud da se izgradi manje više nova baza za smislene i kreativne razgovore. I ovom prilikom, prvo da pozdravim sve drugare, online i offline, a potom da se zahvalim podizačima foruma i, pre svega, Arseniju, gospodinu u ozbiljnim godinama koji se trudi da napravi bolji online svet u ovoj našoj rupi. Pozdravljam, na kraju, i nove online prijatelje. Verujem, pre svega, da suštinski svi ovde želimo isto - samo to možda definišemo na različite načine.

 

O DS'u i tezi da treba da nestanu, a ne da se ujedinjuju: naravno, svi koji su nešto zgrešili (a Boris, pa i Bojan imaju podosta grešaka za sobom, dosta krupnih) bi trebalo samo da nestanu i da čekamo (sic!) da se pojave mitska bića koja će nas izvući iz govana i uvesti u vrli novi svet: novi ljudi-nova lica. It aint gonna happen, jednostavno život, a pogotovo u Srbiji, na žalost ne funkcioniše na taj način. Bilo bi lepo i dobro, ali nije tako. Mi smo jedna malena zemlja, sa izuzetno niskim procentom funkcionalno pismenih ljudi, ljudi koji su u stanju da uopšte izađu da razgovaraju sa nekim, koji su u stanju da nešto organizuju. Ta mala kriška pajčarta se dodatno usitnjava kada izolujemo ljude koji zaista nemaju ni želju, a bogami niti potrebu da učestvuju u ozbiljnoj politici, aktivnoj, zatm one koji imaju dobar posao i život i jednostavno nemaju potrebu da se uvlače u mulj, izlažu napadima i ostalo. Ponavljam, bilo bi lepo da postoji ta neka beskonačna traka likova koji su dobronamerni,m obrazovani, sposobni, promišljeni, lukavi, dalekovidi i strateški potkovani, a mi da stojjimo pored trake i čekamo da izađe najlepši komad i onda ga svi podržimo... Jeeee. Nema toga. Ko ne veruje, neka bude opet beli listić što se mene tiče- Glasao sam uvek manje više isto - razne varijante žutog, a tada bih, da sam mogao glasao pet puta, uz zapušen nos i prekrivene oči, ukoliko treba. Lišavati se, ako ništa drugo, britkog uma, pristojnosti i kulture političkog dijaloga jednog Pajtića i Tadića, dok se ne dokaže da su počinili prekršaje za koje bi trebalo da idu na sud, u ovakvoj situaciji bi bilo ravno potpunom političkom suicidu, odnosno daljem odlaganju ozbiljnije borbe. Da li treba da podsećam kakvi fantomi su sačinjavali DOS? A opet, neko malo pametniji i iskusniji je procenio da su baš svi potrebni kako bi se zatvorila česma zla SPSa JULa SRSa i Nove Demokratije... oh wait!

 

Kult ličnosti i kult vođe, sintagma koja se prečesto koristi  pri opisivanju srpskog političkog bića je mač sa dve oštrice: da, naravno da su programi nebitni i svi liče jedan na drugi kao jaje jajetu, naravno da se velika većina stanovništva opredeljuje isključivo na osnovu toga što Vučić ima muda (makar im se ista nalazila u kosi trenutno), ali isto važi i za drugu stranu - nije niko razočaraniji od mene, na primer, načinom na koji je DS vodio (u meri u kojoj je vodio) zemlju od 2000 do 2012, ali majkumu to nije razlog da sve diskvalifikujem. Ukoliko krenemo takvim sistemom eliminacije, da u baš svima vidimo isključivo Duliće, ostaćemo još usamljenije krdo koje skače od jednog do drugog brda, dok nam se pašnjak neminovno smanjuje.

 

Više puta sam ponavljao na starom forumu da duboko verujem da je suština promene u sistemu, magičnoj reči koja ne znači ništa, a zapravo označava sve. Sistem povlači, pre svega, skup pravila, od onih najosnovnijih i najbazičnijih (nećeš rušiti kuće, nećeš krasti penzije ljudima koji su ih zaradili, nećeš ubijati helikopterom ili automobilom, nećeš praviti strateške geopolitičke previde, nećeš ložiti ljude na kašike, nećeš 1999), pa sve do onih malkice sofisticiranijih (kultura političkog i ostalih dijaloga, sistematska rešavanja problema značajnih grupa i resora... bejzikli programi 99% stranaka). U približavanju nečemu što liči na sistem, ja sam spreman da podržim svakoga ko se smisleno i, za sada barem deklarativno, zalaže za uspostavljanje sistema. Makar to bile i Dveri, dijametralno suprotno od mene na nekom spektru političkih preferencija, makar to bio ludi Sergej sa Kukavicom, makar to bili levičari, Albanci, muslimani. Pa makar to bili i DS, Nema novih ljudi jbg, odnosno ima ih, ali oni nikako neće biti dovoljni. Posebna priča bi bila zbog čega ih nema i zbog čega nisu ni teoretski u mogućnosti da se probiju značajnije na sprskoj političkoj sceni, ali to bi bio topic za sebe.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Hej free, hvala na lepim rečima i mnogo mi je drago što si odlučio da se priključiš. Forum je bolje mesto kada si ti tu.

 

Samo moram jedno pojašnjenje da dam, oko 'gospodina u ozbiljnim godinama'. Ne znam da li su 46 (i po :classic_biggrin:) ozbiljne godine. Ja sam kriv što mnogi percipiraju da imam i mnogo više jer sam uvek za sebe govorio čiča, deda i slično, pošto pretežno pišem na sportu gde je većina značajno mlađa od mene, pa računam da za njih jesam deda. Nije ni bitno, nego čisto da razjasnim da ne bi ljudi počeli ovde da mi persiraju ili paze kako mi se obraćaju iz straha da me ne strefi srčka ili šlog.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Hej free, hvala na lepim rečima i mnogo mi je drago što si odlučio da se priključiš. Forum je bolje mesto kada si ti tu.

 

Samo moram jedno pojašnjenje da dam, oko 'gospodina u ozbiljnim godinama'. Ne znam da li su 46 (i po :classic_biggrin:) ozbiljne godine. Ja sam kriv što mnogi percipiraju da imam i mnogo više jer sam uvek za sebe govorio čiča, deda i slično, pošto pretežno pišem na sportu gde je većina značajno mlađa od mene, pa računam da za njih jesam deda. Nije ni bitno, nego čisto da razjasnim da ne bi ljudi počeli ovde da mi persiraju ili paze kako mi se obraćaju iz straha da me ne strefi srčka ili šlog.

Ispisnice, obojici nam stampaju krstenicu na zutom papiru.  :s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Hej free, hvala na lepim rečima i mnogo mi je drago što si odlučio da se priključiš. Forum je bolje mesto kada si ti tu.

 

Samo moram jedno pojašnjenje da dam, oko 'gospodina u ozbiljnim godinama'. Ne znam da li su 46 (i po :classic_biggrin:) ozbiljne godine. Ja sam kriv što mnogi percipiraju da imam i mnogo više jer sam uvek za sebe govorio čiča, deda i slično, pošto pretežno pišem na sportu gde je većina značajno mlađa od mene, pa računam da za njih jesam deda. Nije ni bitno, nego čisto da razjasnim da ne bi ljudi počeli ovde da mi persiraju ili paze kako mi se obraćaju iz straha da me ne strefi srčka ili šlog.

 

Bez starca nema udarca, mladiću. 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Hej free, hvala na lepim rečima i mnogo mi je drago što si odlučio da se priključiš. Forum je bolje mesto kada si ti tu.

 

Samo moram jedno pojašnjenje da dam, oko 'gospodina u ozbiljnim godinama'. Ne znam da li su 46 (i po :classic_biggrin:) ozbiljne godine. Ja sam kriv što mnogi percipiraju da imam i mnogo više jer sam uvek za sebe govorio čiča, deda i slično, pošto pretežno pišem na sportu gde je većina značajno mlađa od mene, pa računam da za njih jesam deda. Nije ni bitno, nego čisto da razjasnim da ne bi ljudi počeli ovde da mi persiraju ili paze kako mi se obraćaju iz straha da me ne strefi srčka ili šlog.

 

1 hour ago, Kronostime said:

Ispisnice, obojici nam stampaju krstenicu na zutom papiru.  :s_d:

Sve mangup do mangupa... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, freethrow said:

Više puta sam ponavljao na starom forumu da duboko verujem da je suština promene u sistemu, magičnoj reči koja ne znači ništa, a zapravo označava sve.

 

Sa ovim je saglasan svako sa dve neposvađane vijuge u glavi. Problem je što niko pojma nema kako to uspešno i ozbiljno odraditi, posebno političari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2019 at 12:09 PM, teskoba odrastanja said:

 

SNS je ex SRS biračko tijelo.

 

Disciplinovano izlaze na birališta u strahu od Žute Pošasti.

 

Dok su dugima svi isti i niko ne valja, Zoran Babić bira novi model automobila.

 

On 5/10/2019 at 1:01 PM, teskoba odrastanja said:

 

50 posto od izašlih birača, da napomenemo 😪

 

Dokle cete biti ubedjeni da se lazima i neistinama mogu pobediti lazi i neistine rezima? Ovo citirano sto si napisao prosto ili nije tacno, ili je izvuceno iz konteksta.

Prvi post nije tacan. Postoje ljudi koji su do 2008 glasali za SRS, a sada ne glasaju za SNS, postoje ljudi koji su do 2008 i 2012 glasali za DS i druge srodne partije, a sad glasaju za SNS. Kako to da je 2012. SNS dobio 23%, a 2014. 48%, odakle ta razlika? Novi ex - radikalski biraci?

 

Drugi post sadrzi tvrdnju koja je priblizna (na izborima izlazi izmedju 55 i 60% i to od svih upisanih na biracki spisak, a daleko od toga da svi ti ljudi postoje), a zanemaruje da je DS najvise mogao da dobije 40% od tih 50% sto je 20% i sto je bio maksimum maksimuma. Napadi na SNS da je ovih njihovih 50% nista zbog broja izaslih itekako mogu da se vrate kao bumerang ako se setimo cinjenice da niko nikada od 2000. nije imao toliki procenat.

 

Osvrnuo bih se samo na ova kvaziistrazivanja koja su uvek ista. Nekim opskurnim strancicama tipa Popoviceva SNP ili Pupsu se daje 2 ili 3% sto je oko 100 hiljada ljudi i uvek je tako, a nema niceg daljeg od realnosti od tih brojki. Nemaju te stranke, kao ni ove druge sto imitiraju neutralnost ili udaraju najvise na opoziciju (SRS, Sapic, DSS, LDP, LSV) sta da traze vise u birackom telu. Svako kome Vucic ne smeta i ko misli da je opozicija ista ili gora ce da glasa za SNS ili nece izaci na izbore. Zasto glasati za LDP ili Sapica ili tog Popovica? Za SRS ili Canka?

 

Cak i da je ovih 60% za vlast (SNS+SPS) rezultat sasvim postenih i fer izbora i volje biraca, to bi moralo da proizvede neko udruzivanje svih ostalih jer je u pitanju anomalija koja gura demokratiju u jednopartijski sistem. Situacija je od 2014., a posebno sada takva da su svaki izbori i sva politika za i protiv Vucica i njegovog rezima, nema tu mesta nekom trecem putu, neutralnosti ni ispitivanju kakva je cija ideologija i da li Vucica treba da naslede fasisti ili oni koje finansira zapad (i jedno i drugo ponavljaju rezimski mediji i rezimski politicari).

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldberg said:

 

 

Dokle cete biti ubedjeni da se lazima i neistinama mogu pobediti lazi i neistine rezima? Ovo citirano sto si napisao prosto ili nije tacno, ili je izvuceno iz konteksta.

Prvi post nije tacan. Postoje ljudi koji su do 2008 glasali za SRS, a sada ne glasaju za SNS, postoje ljudi koji su do 2008 i 2012 glasali za DS i druge srodne partije, a sad glasaju za SNS. Kako to da je 2012. SNS dobio 23%, a 2014. 48%, odakle ta razlika? Novi ex - radikalski biraci?

 

Tih 48% je veci deo SRS,veci deo DSS,jedan deo SPS,G17 ciji su kadrovi sada u SNS itd ...plus kasnije zaposleni,njihova rodbina kupljeni itd...nisam radio istrazivanje i vrvt ima onih koji su nekada glasali za npr DS a sada glasaju za SNS ali mislim da je ono gore ipak najveci deo sadasnjih glasova SNS

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdarac said:

Tih 48% je veci deo SRS,veci deo DSS,jedan deo SPS,G17 ciji su kadrovi sada u SNS itd ...plus kasnije zaposleni,njihova rodbina kupljeni itd...nisam radio istrazivanje i vrvt ima onih koji su nekada glasali za npr DS a sada glasaju za SNS ali mislim da je ono gore ipak najveci deo sadasnjih glasova SNS

 

Samo kad su DS glasaci cisti i neukaljani, samo kad oni nisu trkom i u punim sastavima prelazili u SNS posle gubitka vlasti. Bas me zanima kako si izveo ovu racunicu? 

 

SNS 2012. ima 23%, neka je to to od birackog tela SRS. Kako dolazis do dodatnih 25%? Do novih 800 hiljada glasaca za SNS? SPS je izgubio po koji procenat, DSS + Dveri mozda 100 hiljada ljudi. Sta da pricamo o izborima 2016. na kojima je SNS dobio 48%, a SRS 8% i jos SPS 10%? Pa koliko je to biracko telo, 65%? Kako, kad su SRS + SPS uvek dobijali maksimum 35% na svim parlamentarnim izborima do 2012., a 2012. SNS + SPS dobili nesto malo vise od 35%?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goldberg said:

 

Samo kad su DS glasaci cisti i neukaljani, samo kad oni nisu trkom i u punim sastavima prelazili u SNS posle gubitka vlasti. Bas me zanima kako si izveo ovu racunicu? 

 

SNS 2012. ima 23%, neka je to to od birackog tela SRS. Kako dolazis do dodatnih 25%? Do novih 800 hiljada glasaca za SNS? SPS je izgubio po koji procenat, DSS + Dveri mozda 100 hiljada ljudi. Sta da pricamo o izborima 2016. na kojima je SNS dobio 48%, a SRS 8% i jos SPS 10%? Pa koliko je to biracko telo, 65%? Kako, kad su SRS + SPS uvek dobijali maksimum 35% na svim parlamentarnim izborima do 2012., a 2012. SNS + SPS dobili nesto malo vise od 35%?

Nismo se razumeli...ubedjen sam da je dosta vise glasaca DS nego sto se misli glasalo za SNS posle 2012...ako si citao od pocetka forum ja zastupam tezu da jedan deo birackog tela uvek glasa za pobednika bez obzira za koga je ranije glasao...inace DSS je od 8% 2012 spao na 1 % ali to ne menja cinjenicu da si delimicno u pravu

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Zvezdarac said:

Nismo se razumeli...ubedjen sam da je dosta vise glasaca DS nego sto se misli glasalo za SNS posle 2012...ako si citao od pocetka forum ja zastupam tezu da jedan deo birackog tela uvek glasa za pobednika bez obzira za koga je ranije glasao...inace DSS je od 8% 2012 spao na 1 % ali to ne menja cinjenicu da si delimicno u pravu

 

U gornjem postu su nabrojane sve stranke, a znam i odakle to rezonovanje. SPS je isto biracko telo, DSS je nacionalisticki orijentisano deo glasaca bivseg DOS, G17 su oni koji glasaju zbog privilegija, DS je onaj deo koji glasa iz ideoloskih razloga.

Smatram da to jednostavno nije tacno. Mozda 10 do 15% ljudi glasa za stranku zbog pronacionalne i pro-EU price ( to je skoro trecina birackog tela), vecina izlazi na izbore zbog koristi, obecane koristi, protesta protiv vlasti, zato sto za njih u podeli plena nije bilo nista...

SRS, a kasnije SNS je mahom kupio glasove protiv zutih koji nisu imali toliku kontrolu nad medijima i nisu od drzave toliko pravili mehanizam za odrzavanje svog kriminalnog sistema. U tome i lezi razlog zasto se i dalje glasa za SNS, onaj ko bi mogao da im uskrati poverenje nece jer mu svi mediji kazu drugacije, onaj ko bi hteo ne moze iz straha da ce mafija na vlasti da mu upropasti zivot.  

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2019 at 8:31 PM, goldberg said:

 

 

Gresite obojica, nije to znak nekog mentalnog rastrojstva, samo amatersko bavljenje politikom ili kako mali i nebitni politicar zamislja kako se dobijaju glasovi. Valjda je jasno da ovakvi politicari, koji ovako amaterski bivaju uhvaceni u lazi ili totalnoj nedoslednosti nikada nisu ozbiljno verovali ni u ono sto su nekada zagovarali ni u ono sto sada zagovaraju.

 

Konkretno, ovde je Radulovic uvideo da na poziciji ekstremne desnice postoji prazan prostor (ako cemo da se salimo to popunjavaju Seselj i Vacic, ali samo ako cemo da se salimo), da su cak i Dveri izgubile deo glasaca jer su zajedno sa strankama na suprotnom polu politickog spektra i onda je on genijalno zakljucio da sada vise ne prica bajke o zemlji bez partijskih parazita, nego da se baci na bajke o Kosovu, zapadu koji nas mrzi i slicno.

 

Ne znam sta ste ocekivali, pricamo o Srbiji, zemlji ciji je predsednik zagovarao nesto sto sada naziva "emocijama umesto razuma" i takav predsednik dobija 50% na svakim izborima.

 

Ako je to u pitanju, onda je to jos gora situacija nego da je samo prolupao.

 

Lik ne kapira izgleda da takav nagli zaokret i izigravanje srBovskog mentola nece da mu donese nikakve nove glasove, vec ce da izgubi i ovo malo sto mu preostalo, to jest, sa 1.5% pasce na 0.5%.  Kao sto rece, amatersko bavljenje politikom. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bilo je jasno da i sa pricom o partokratiji samo pokusava da predje cenzus. Trebalo je samo citati i slusati ono rezonovanje o jednom kandidatu opozicije za predsednicke izbore da se vidi koliko je taj covek jedan dilenant koji misli o sebi da je ekstremno inteligentan, a u partiji nema ko da mu suprostavi drugacije misljenje.  Vox92.net Forum

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Bilo je jasno da i sa pricom o partokratiji samo pokusava da predje cenzus. Trebalo je samo citati i slusati ono rezonovanje o jednom kandidatu opozicije za predsednicke izbore da se vidi koliko je taj covek jedan dilenant koji misli o sebi da je ekstremno inteligentan, a u partiji nema ko da mu suprostavi drugacije misljenje.  Vox92.net Forum

 

Ma da, kod tih izbora je jasno pokazao koliki su mu dometi u politici. Zato je i prosao kako je prosao. 

 

Doduse, meni su i on i njegova stranka od nastanka bili sumnjivi i nisu mi delovali uverljivo. I nije mi padalo na pamet da glasam za njih, cak ni kad su se mnogi "lozili" na DJB. 

Edited by Skyglider
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, lekoviti said:

 

Sa ovim je saglasan svako sa dve neposvađane vijuge u glavi. Problem je što niko pojma nema kako to uspešno i ozbiljno odraditi, posebno političari.

 

A da probamo mi da vratimo institucije sistema iz ralja politike, da se krene odozdo, od reforme mesne zajednice, preko opština,...  al ogroman ogroman problem što ti imaš sve manje i manje kvalitetnih ljudi na lokalu koji to mogu da ponesu i iznesu....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stondisha said:

 

A da probamo mi da vratimo institucije sistema iz ralja politike, da se krene odozdo, od reforme mesne zajednice, preko opština,...  al ogroman ogroman problem što ti imaš sve manje i manje kvalitetnih ljudi na lokalu koji to mogu da ponesu i iznesu....

Slazem se s tobom, pogotovu da prvo treba srediti svoju ulicu. No u drugom delu, nisam siguran da ima sve manje kvaltetnih ljudi (nemam pojma, ne zivim tamo) nego mislim da da mnogi od njih nece da se bave coravim poslom posto nemaju podrsku. Ko bi nagovorio Koraca da se vrati u politiku, kad zna da mu nista nece proci?

Pa i neki ovdasnji forumasi pametno rezonuju, ali im je lakse da se "izlaju" na forumu nego da se svadjaju na nivou mesne zajednice gde vec znaju da ih skoro niko nece podrzati...

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...