Jump to content

Kakvi su danas ljudi


vilhelmina

Recommended Posts

https://prviputsocem.com/pismo-umberta-eka-svom-unuku/

 

Moj unuk, 6.5 godina, nema strpljenja da gleda klasicne crtane filmove, one na kojima sam odrastala ja i moja deca. Prespori su mu, pocinje da se vrpolji vec posle 20 minuta. Kada sam pitala sina, njegovog tatu, da li imamo problem, objasnio mi je da se danas sve, od blokbastera pa do crtaca, montira od strasno kratkih kadrova koji se brzo smenjuju. Saznajni i nervni aparat deteta danas je prilagodjen toj brzini i dete ima potrebu za njom, adaptirano je. S druge strane, i unuk  i njegovi vrsnjaci kao da mnogo brze sazrevaju,  imam utisak da njihovo detinjstvo, doba bezazlenosti,  strasno kratko traje. 

Ubedjena sam da osnovu svega dete dobija u porodici i da je taj uticaj dominantan i danas s tom razlikom, da se profil prosecne porodice i prosecnih mladih roditelja drasticno promenio i to ne na bolje. Kao baka, moram da precutim dosta toga sto mi se ne dopada u zivotu mog unuka jer sve to sto  mi se ne dopada jeste u duhu danasnjeg vremena,  dete treba da se prilagodjava vremenu u kojem zivi. Cinim koliko mogu da sledecoj generaciji prenesem vrednosti koje su bezvremene, uz koje sam ja vaspitavana i uz koje sam vaspitavala svoju decu. Za sve ostalo, neka im je Bog u pomoci. 

 

 

  

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Juče je bio tekst o knjizi nekog Francuza mislim, o statistici kako je današnja mlađa generacija prva koja ima prosečni IQ manji od generacije njihovih roditelja, i taj kao krivi digitalne tehnologije. Ja se ne slažem, u principu, nego mislim da je to zbog opšteg poboljšanja uslova života. Priroda ne razvija inteligenciju kod neke vrste dok se za to ne ukaže potreba, koja je da su loši životni uslovi. Logično je da kad se neko baškari kao bubreg u loju da zatupavi i postane kao oni iz filma WALL-E. Samo, to nije razlog za ono što se sve češće čuje - "dosadno mi je". I ovi sad počnu da obigravaju oko ovoga/ove. Ma šta je bre mene briga što je tebi dosadno, idi čoveče uhvati se za uši pa igraj drdavku, nikoga nije briga. Po meni je veći problem od skraćivanja "attention span" što roditelji reaguju na te budalaštine. Dosadno mu. Ajde? Pa idi lupaj glavom o zid, to je baš zabavna igra :lol_2:

Evo ovako treba da reaguju:
 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Juče je bio tekst o knjizi nekog Francuza mislim, o statistici kako je današnja mlađa generacija prva koja ima prosečni IQ manji od generacije njihovih roditelja, i taj kao krivi digitalne tehnologije. Ja se ne slažem, u principu, nego mislim da je to zbog opšteg poboljšanja uslova života. Priroda ne razvija inteligenciju kod neke vrste dok se za to ne ukaže potreba, koja je da su loši životni uslovi. Logično je da kad se neko baškari kao bubreg u loju da zatupavi i postane kao oni iz filma WALL-E. Samo, to nije razlog za ono što se sve češće čuje - "dosadno mi je". I ovi sad počnu da obigravaju oko ovoga/ove. Ma šta je bre mene briga što je tebi dosadno, idi čoveče uhvati se za uši pa igraj drdavku, nikoga nije briga. Po meni je veći problem od skraćivanja "attention span" što roditelji reaguju na te budalaštine. Dosadno mu. Ajde? Pa idi lupaj glavom o zid, to je baš zabavna igra :lol_2:

Evo ovako treba da reaguju:
 

 

Strasno! "She is done", "I can t deal with this". I sve to snimis i objavis javno? Kao alibi za sta? Da imas histericno dete?

Ova majka je sadista kojoj ruka ne zadrhti snimajuci dete u mukama. Cuveni pedijatar dr B. Spok, u svojoj roditeljskoj "Bibliji" vec u uvodu kaze da dete mora da ima prepreke da bi moglo da odmerava svoje snage u odnosu na svet u kojem je rodjeno, te prepreke, pravila, postavlja roditelj unutar porodice jer stvarnost ne bi trebalo da bude nalik dzungli u kojoj jaci pojede slabijeg. Davno sam iscitavala tu knjigu, bila nam je obavezna literatura sve do polaska dece u skolu. Knjiga je sad kod mog sina koji je roditelj, dobro obavljaju svoje vaspitacke duznosti on i supruga, dete je vaspitano i socijalizovano prema svom uzrastu i ovakvo ponasanje ne mogu ni da zamislim. Moj unuk sam nosi svoj ranac, ujutru sam namesta svoj krevet i sprema za sobom svoje igracke. 

Ne verujem da blagostanje lose utice na inteligenciju, naprotiv, pruza vise mogucnosti za njen razvoj jer je detetu dostupno vise aspekata stvarnosti. Pod uslovom da roditelji znaju sta rade.

Pad prosecne inteligencije je posledica urusavanja obrazovnih sistema, urusavanje funkcije porodice, a sve kao posledica ideologije liberalnog kapitalizma. Kraj XX veka je proglasen za kraj ideologija sto je notorna laz, zamenjena je ideologijom zlatnog teleta i svet je tu gde jeste. 

I nikog nije briga za to. Vazno da imamo krivca, nevaspitanu i histericnu decu? Pa vaspitajte ih, nije tesko. 

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Juče je bio tekst o knjizi nekog Francuza mislim, o statistici kako je današnja mlađa generacija prva koja ima prosečni IQ manji od generacije njihovih roditelja, i taj kao krivi digitalne tehnologije. Ja se ne slažem, u principu, nego mislim da je to zbog opšteg poboljšanja uslova života.

 

Ja mislim da smanjenje IQ nije iznenadjujuce i da je u stvari sasvim prirodan proces u pitanju, kao i povecanje "bolesnosti" stanovnistva tokom generacija - sa civilizacijskim napretkom, smanjuje se (relatvno) i broj onih koji su u proslosti umirali mnogo ranije nego sada... U velikim tragedijama koje su obiljezavale dvadeseti vijek (i ranije vrijeme) uvijek su oni fizicki, intelektualno i materijalno najslabiji bili prve zrtve i umirali milionima, ili ako bi prezivjeli ne bi imali nikakvu priliku za razmnozavanje... Sada opstaju, zive duze, postaju clanovi zajdnice,  i dolazi  do smanjenja prosjecnog IQ, ali  i prosjecnog zdravstvenog stanja... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mrd said:

Nemoj mi reći da nisi slušao klasiku. Ovde pod klasikom mislim na vivaldija, shopena, mocarta, betovena i ostale vrle kompozitore. Mislim da se taj deo dobijao u školi, a kasnije produbljivao znatiželjom, koja ovde jedino fali.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Dobijao se i od crtanih filmova. Tom i Džeri, Duško Dugouško ili ovo:

 

 

4 hours ago, Pletilja said:

Ne verujem da blagostanje lose utice na inteligenciju, naprotiv, pruza vise mogucnosti za njen razvoj jer je detetu dostupno vise aspekata stvarnosti. Pod uslovom da roditelji znaju sta rade.

Pad prosecne inteligencije je posledica urusavanja obrazovnih sistema, urusavanje funkcije porodice, a sve kao posledica ideologije liberalnog kapitalizma. Kraj XX veka je proglasen za kraj ideologija sto je notorna laz, zamenjena je ideologijom zlatnog teleta i svet je tu gde jeste. 

I nikog nije briga za to. Vazno da imamo krivca, nevaspitanu i histericnu decu? Pa vaspitajte ih, nije tesko. 

 

 

Boldovano je posledica i drugih ideologija. Bio je linkovan na temi o USA BBC dokumentarac sa feministkinjama koje porodicu smatraju opresivnim sredstvom čiji je cilj da drži žene u kavezu. Obrazovni sistem urušavaju i ideologije koje polaze od toga da je svaka nejednakost ishoda na grupnom nivou sistemska opresija osim kada su u pitanju određene grupe.

 

3 hours ago, ters said:

 

Ja mislim da smanjenje IQ nije iznenadjujuce i da je u stvari sasvim prirodan proces u pitanju, kao i povecanje "bolesnosti" stanovnistva tokom generacija - sa civilizacijskim napretkom, smanjuje se (relatvno) i broj onih koji su u proslosti umirali mnogo ranije nego sada... U velikim tragedijama koje su obiljezavale dvadeseti vijek (i ranije vrijeme) uvijek su oni fizicki, intelektualno i materijalno najslabiji bili prve zrtve i umirali milionima, ili ako bi prezivjeli ne bi imali nikakvu priliku za razmnozavanje... Sada opstaju, zive duze, postaju clanovi zajdnice,  i dolazi  do smanjenja prosjecnog IQ, ali  i prosjecnog zdravstvenog stanja... 

 

 

 

Grupa koja je naviše stradala u 2. svetskom ratu su Aškenazi Jevreji koji su daleko najbolji (opet grupno gledano) i po IQ testovima i po rezultatima koje postižu na (skoro) svim intelektualnim poljima. Upravo je neverovatno koliko su nadzastupljeni i uspešni na najvišem nivou svuda gde se radi glavom. Skoro da bi se mogla postaviti teza da je taj rat smanjio potencijal za inteligenciju u meri u kojoj je ona određena genima. Siromašni Jevreji koji su bežali iz istočne Evrope u USA su tamo postali najuspešnija grupa jednom kada su došli na mesto koje im je omogućilo da razviju svoj potencijal. Umesto toga Hitler ih je pobio na milione, možda je i to delimično uticalo na smanjenje IQ proseka. 

 

Osim toga, ne verujem da je par generacija dovoljno da se desi takva evoluciona promena. Ako je to uopšte tačno pre će biti da je u pitanju neki mehanizam sličan onom koji utiče da muškarcima u takvim sigurnim i ušuškanim sredinama opada testosteron. Ljudi su adaptivni sistemi koji reaguju na razne načine na okolinu, ovo je verovatno jedan od njih.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

Dobijao se i od crtanih filmova. Tom i Džeri, Duško Dugouško ili ovo

Da, ali sam ja hteo da kazem da nisi bio goofy ako si slusao klasiku. Meni je u vojsci drugi vojnik rekao da mu nije jasno kako mogu da sliusam nesto sto ne razumem reci, a ne narodnjake. Ovo je samo da ilustruje "staklena zvona" okruzenja u kojima smo odrastali. Slazem se da se globalno primecuje krza "znatizelje", zelje za obrazovanjem, ali sta ocekivati, kad jedan bizgov Musk, kaze da ce da zaposli svakoga bez obrazovanja. Koja se poruka salje mladim ljudima. Ja sam portiv glupavog scoring systema, ali se obrazovanje, vestina i sposobnost ne mogu negirati. Jos uvek ucimo da napravimo dobar nacin merenja "kolicine", sirine obrazovanja.

 

P. S.

Evo ja ovo pisem i gledam neki film, bezuspesno. Jednostavno nemam pojma o cemu se radi, a s'vremena na vreme zaboravim da kazem sta sam hteo s'zapocetom recenicom. Jako mi je izvezbana koncentracija, sta ocekivati od mladih ljudi koji to jos razivjaju, igraju jednu igru s'jednim igracem, a drugu s'drugim. 

@ciao slazem se s'tobom da je scary, ali vidi kako smo i mi odrasli. Mnogi su moju generaciju osudjivali na propast. 😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pletilja said:

Strasno! "She is done", "I can t deal with this". I sve to snimis i objavis javno? Kao alibi za sta? Da imas histericno dete?

Ova majka je sadista kojoj ruka ne zadrhti snimajuci dete u mukama.... Vazno da imamo krivca, nevaspitanu i histericnu decu? Pa vaspitajte ih, nije tesko. 

 

Pa nije ova Sofija nevaspitana niti je histerična, samo se ponaša normalno i prirodno - ima tantrum zbog toga sto je izgubila u skoli nesto, neku slicicu, dečji pečat, sta li. A ovo ostalo sa sve reakcijama na postove, pa upravo sam to i hteo da kazem. Najlakse je okriviti drustvo, ama kakvi ste vi Englezi...

 

Ova Sofijina majka nije nikakav sadista nego joj svaka cast, retko normalna osoba u danasnje vreme, kad je postala nekakva moda da se u kuci drze mali Musoliniji. Kod ove nema toga, ona ne titra "dete u mukama" , nego se ponasa normalno i ignorise ovo dranje, cak joj je i zabavno. Jedina joj je greška što uopšte ne bi trebalo da stavlja snimke sa decom na internet zbog ludaka i predatora, a u vezi vaspitanja :23: Ovo je Sofiji verovatno prvi i jedini tantrum.

 

Za razliku od nje, vecina danasnjih "roditelja"  bi obigravali oko Sofije, titrali je, nemoj da mi se uznemiri jos vise, bu-hu, mozda bi čak potrcali da nabave istu takvu slicicu, itd. I kakvu bi joj poruku time poslali - dranjem mozes da dobijes sta hoces, kao i da nema nikakvu dgovornost ni zbog čega, u ovom slučaju za tu sličicu, jer će uvek tu biti neko ko će čistiti iza tebe što si ti nečitko. Naravno da sa takvima svet propada. Ali dobro, krive su digitalne tehnologije. Kako da ne.

 

Pa mi hajde da sakupimo sve kamenje koje postoji na svetu pa da ga bacimo kroz prozor, jer može nekome da padne na pamet da uzme kamen pa da drugome rascopa glavu :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

 
Pa i jeste propala generacija. :cigar:
Ja sam mislio ti govoriš o mladima, a ti o našoj generaciji. Tu se slažemo, svako ima ogledalo. To je bar jasno. :)
Propalo to i sve upropastilo nekim PC-em

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca

 

Ova Sofijina majka je idiot zato sto joj je bitnije da postavi snimke razmazenog histericnog derista nego da to deriste vaspita.

Deca ce uvek ispitivati granice do kojih mogu da sprovode svoju volju, a na roditeljima je da tu granicu postave na adekvatnu prema njihovom uzrastu.

Moj sinak je imao probao jednom taktiku da dobije sta zeli na mutljavinu - uzimam ga iz vrtica i usput nam je prodavnica gde sam kupovao sitne potrebstine za kucu. LM, klinac voli kinder jaja zbog one igrackice unutra, uzme par komada u prodavnici i zguzva ih da bi ih ja kupio.

Platio sam ostecena kinder jaja, naravno, ali sam ih bacio u kontejner ispred prodavnice cim smo izasli.

Epilog: nikad mu to vise nije palo na pamet.

 

 

7 minutes ago, mrd said:

Ja sam mislio ti govoriš o mladima, a ti o našoj generaciji. Tu se slažemo, svako ima ogledalo. To je bar jasno. 🙂
Propalo to i sve upropastilo nekim PC-em

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Eh, davno bese.....

IBM_PC_5150.jpg

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kronostime said:

@Milenko Puzigaca

 

Ova Sofijina majka je idiot zato sto joj je bitnije da postavi snimke razmazenog histericnog derista nego da to deriste vaspita...

 

Pa šta, baš je lepo vaspitava, zatvara je u sobu dok se ne smiri, i kulira ovo dranje. I zašto stalno to kako je Sofija razmažena i histerična? Nije ni razmažena ni histerična, samo ima tantrum zato što je izgubila sličicu. Ponaša se normalno za svojih 5, 6 godina, i ona, a posebno njena majka. Znaš koliko ih ima koji bi se više uznemirili od Sofije što se Sofija dere i grca, zato što su slabi, pa bi joj sve učinili, ali ne zbog njenog dobra, nego zato što je tako njima lakše? Takvi su garantovano većina. Ova možda snima da posle pokaže Sofiji šta je radila, ali baš mi se sviđa kako je mirna i ne histeriše, i kako rešava situaciju.

 

Dobro, nije to važno, nego ne znam gde da stavim, pa može i ovde da ide jer tema je "kakvi su danas ljudi" . Evo kakvi su.

 

Šta kažete o ovoj  Lisbet Salander iz Niša? Jel jeste carica? Garantovano je ovako bilo. Maminom primatu koji je gledajući "roditelje"  naučen da je on "dominantan" a Lisbet treba da mu bude podređena se nije sviđalo nešto što Lisbet radi, ili ne radi, pa je prvo počeo da se busa u grudi, urla, čupa travu i možda stilizovano pokazuje genitalije, kao svi primati, pa kad je video da Lisbet za to ne daje ni pet para, prešao na fizičku agresiju, verovatno je ošamario. Samo što se mamina junačina preračunala, jer se ispostavilo da kod ove Lisbet toga nema, nego odmah kolac :thumbsup: OK, to je po zakonu kažnjivo, ali možda treba da se ona stavi na mural, a ne neki drugi koje tu stavljaju na murale. Ja glasam za :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Ne postoje losa deca, vec losi roditelji koji toj deci dopustaju sve.

Mene su psovali da sam diktator zato sto sinku blago povisenim glasom zabranim neprimereno ponasanje.

Na to sam odgovarao prvo hanumi, pa i ostalima:

  • Ako ga pustis 100 puta da uradi nesto - ne vredi da mu 101. put to isto zabranis.
  • Ako mu 1, put zabranis nesto - nece ponavljati to 100 puta.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=50]Milenko Puzigaca[/mention]
 
Ova Sofijina majka je idiot zato sto joj je bitnije da postavi snimke razmazenog histericnog derista nego da to deriste vaspita.
Deca ce uvek ispitivati granice do kojih mogu da sprovode svoju volju, a na roditeljima je da tu granicu postave na adekvatnu prema njihovom uzrastu.
Moj sinak je imao probao jednom taktiku da dobije sta zeli na mutljavinu - uzimam ga iz vrtica i usput nam je prodavnica gde sam kupovao sitne potrebstine za kucu. LM, klinac voli kinder jaja zbog one igrackice unutra, uzme par komada u prodavnici i zguzva ih da bi ih ja kupio.
Platio sam ostecena kinder jaja, naravno, ali sam ih bacio u kontejner ispred prodavnice cim smo izasli.
Epilog: nikad mu to vise nije palo na pamet.
 
 
Eh, davno bese.....
IBM_PC_5150.jpg

U vezi histericne devojcice.
Samar sve resava, a tek dva tri .
Ili preko taburea pa kaisom .
[emoji85][emoji15][emoji57]
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, urosg3 said:

Eh zašto, Mostar je rodno mesto pokojne mame, mnogo sam vremena proveo tamo, kažem ti brat od tetke, taj muzički najobrazovaniji je veliki fan 🙂 mostarac inače. A oni su baš lokal patriote.
Nije moj senzibilitet, ne diže me, kao ni Šaban, Nema tu vrednosnog suda mene ne diže. Inače Mostar je, u SFRJ imao filharmonijski orkestar. što je meni bilo super, pokojni tetak je violinista bio u njemu, išao sam na vežbe.
Od tog pravca možda mi se Mizar nekako uvukao pod kožu...

Da ti nije tetak mozda pokojni Nedjo Kovacevic ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa šta, baš je lepo vaspitava, zatvara je u sobu dok se ne smiri, i kulira ovo dranje. I zašto stalno to kako je Sofija razmažena i histerična? Nije ni razmažena ni histerična, samo ima tantrum zato što je izgubila sličicu. Ponaša se normalno za svojih 5, 6 godina, i ona, a posebno njena majka. Znaš koliko ih ima koji bi se više uznemirili od Sofije što se Sofija dere i grca, zato što su slabi, pa bi joj sve učinili, ali ne zbog njenog dobra, nego zato što je tako njima lakše? Takvi su garantovano većina. Ova možda snima da posle pokaže Sofiji šta je radila, ali baš mi se sviđa kako je mirna i ne histeriše, i kako rešava situaciju.

 

Dobro, nije to važno, nego ne znam gde da stavim, pa može i ovde da ide jer tema je "kakvi su danas ljudi" . Evo kakvi su.

 

Šta kažete o ovoj  Lisbet Salander iz Niša? Jel jeste carica? Garantovano je ovako bilo. Maminom primatu koji je gledajući "roditelje"  naučen da je on "dominantan" a Lisbet treba da mu bude podređena se nije sviđalo nešto što Lisbet radi, ili ne radi, pa je prvo počeo da se busa u grudi, urla, čupa travu i možda stilizovano pokazuje genitalije, kao svi primati, pa kad je video da Lisbet za to ne daje ni pet para, prešao na fizičku agresiju, verovatno je ošamario. Samo što se mamina junačina preračunala, jer se ispostavilo da kod ove Lisbet toga nema, nego odmah kolac :thumbsup: OK, to je po zakonu kažnjivo, ali možda treba da se ona stavi na mural, a ne neki drugi koje tu stavljaju na murale. Ja glasam za :classic_smile:

Pazi, molim te - izgubila slicicu i zbog toga histerise dok je majka snima da bi dobila par lajkova na netu umesto da je nauci da svoje hirove ne moze da ostvari histerijom?

Nije deriste krivo - krivi su roditelji koji mu to dopustaju.

 

4 minutes ago, koca popovic said:

Da ti nije tetak mozda pokojni Nedjo Kovacevic ?

Kako je krenulo - ispascete neki rod jedan drugome.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

I ja bih rekao da je Sofijina majka odradila sve po PS-u. Nije poklekla na kuknjavu nego je istrajala u svom i oterala je u sobi čime joj je jasno rekla da se na taj način ne može ništa postići. Da ju je udarila ili popustila to bi bio klasičan primer greške u vaspitanju koju radi 90% roditelja.

Link to comment
Share on other sites

Ne postoje losa deca, vec losi roditelji koji toj deci dopustaju sve.

Mene su psovali da sam diktator zato sto sinku blago povisenim glasom zabranim neprimereno ponasanje.

Na to sam odgovarao prvo hanumi, pa i ostalima:

  • Ako ga pustis 100 puta da uradi nesto - ne vredi da mu 101. put to isto zabranis.
  • Ako mu 1, put zabranis nesto - nece ponavljati to 100 puta.
Ne zabranjuj ono što nećeš isterati! Ja sam sa mojom gazdaricom imao slične rasprave. Zabrani im nešto da rade i posle kao ne vidi da to rade. [emoji14]

Nikad nisam branio, niti tražio nešto, što neću da poštujem.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

I ja bih rekao da je Sofijina majka odradila sve po PS-u. Nije poklekla na kuknjavu nego je istrajala u svom i oterala je u sobi čime joj je jasno rekla da se na taj način ne može ništa postići. Da ju je udarila ili popustila to bi bio klasičan primer greške u vaspitanju koju radi 90% roditelja.

Sofijinoj majci je bilo bitnije da se sprda i snima histericnu reakciju cerke (jb, bice to doosta lajkova na internetu), umesto da Sofiji, bez snimaka, objasni na samom pocetku da to ne sme da radi i da time ne postize nista.

Jebo roditelje kojima treba internet publika i odobravanje iste za vaspitanje dece.

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


U vezi histericne devojcice.
Samar sve resava, a tek dva tri .
Ili preko taburea pa kaisom .
[emoji85][emoji15][emoji57]
Jedno dete nisam ošamario. Interesantno je da su bili prilično set. Jednom je stariji napravio pičvajz u školi poslali ga kod direktora, a on molio da ne zovu kuću i da će sam da snosi posledice. Čovek me posle pitao šta to mi radimo sa decom da su tako odgovorni. Ja čudom samo odgovorio da oni znaju šta je u redu, a šta ne. Da ponovim nikad ih niko nije udario.
Što se tiče tih dečijih histerija, nekad moraš to i da preživiš.
Svaki put kad su nam babe bile u poseti klinci bi navikli da kukaju na kasi u prodavnici za slatkišima na polici. Posle baba 2 puta i prestaju. :)@Kronostime Kakav despot zla kob! [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...