Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

21 minutes ago, Selina said:

Ne znam, ja da sam na njihovom mestu ne bih sad smela ni ladno pivo iz frizidera da uzmem😁

Spoiler

Jeste, kad se doda malo crnog humora, vaša rečenica može da se tumači kao satira.

 

Ali u šali ima i istine, pa ako ne smeš da koristiš mobilni telefon jer te prate, pejdžer jer će da ti ekplodira drito u facu ili blizu međunožja ako ti je u džepu od pantalona, lap top jer ćeš dići u vazduh čitavu zgradu, šta u stvari zaista smeš da koristiš?

 

Kako da komuniciraju? Čime da šalju poruke sak kad su dans počeli da eksplodiraju i voki-tokiji, a ne samo pedžeri?

 

Ne smeju ni da se vrate na one stare Pupinove telefone, jer u njih može da stane oko pola kile eksploziva.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako su Izraelci ovo uspeli ali svaka im čast. Koliko čitam naručili su direktno od proizvođača tako da ili je Mosad nekako zamenio pošiljku ili imaju svog čoveka u toj firmi koji im je javio i omogućio da to odrade bez neke velike drame. Najverovatnije nećemo saznati jer Izraelci nikad ne komentarišu ovakve stvari, osim za par decenija možda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Ne znam kako su Izraelci ovo uspeli ali svaka im čast. Koliko čitam naručili su direktno od proizvođača tako da ili je Mosad nekako zamenio pošiljku ili imaju svog čoveka u toj firmi koji im je javio i omogućio da to odrade bez neke velike drame. Najverovatnije nećemo saznati jer Izraelci nikad ne komentarišu ovakve stvari, osim za par decenija možda.

Pozajmljena shala iz Izraela:

Sef nabavke Hezbolaha: pa ne znam, to 250$ po pejdzeru mi malo skupo....

Mosad: aj dacu ti za 240 I jos ubacim po walkie-talkie za dzabe... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Selina said:

Ne znam, ja da sam na njihovom mestu ne bih sad smela ni ladno pivo iz frizidera da uzmem😁

Iskreno receno sad citam vesti, I izgleda da je u redovima Hezbolaha opsta panika, pricaju da su im explodirali solarni paneli, radio oprema I uredjaji za prepoznavanje otisaka? 

Da se ovo vec ne pretvara u mit? 

Kaze palili su pirinac da nije kompromitovan...ili sam pogresno razumela, mrzelo me da citam.

Jutros dok sam vozila, slusam neki podcast koji prica o pejdzerima, nisu jos bili pokupili sve ostalo, I tip kaze "u siriji je bilo 4 putnika u kolima, imali su exploziv ili oruzje u kolima, pejdzeri su explodirali, a exploziv u solidarnosti je explodirao, I ubio svih 4". Znaci umalo se nisam zagrcnula na kafi.

Mislim ode moj put u Izrael verovatno u propast, ali ne zalim se, genijalna akcija terorisanja terorista.

Kako su ih naveli da koriste ovu opremu? Nije to slucajno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Iskreno receno sad citam vesti, I izgleda da je u redovima Hezbolaha opsta panika, pricaju da su im explodirali solarni paneli, radio oprema I uredjaji za prepoznavanje otisaka? 

Da se ovo vec ne pretvara u mit? 

Kaze palili su pirinac da nije kompromitovan...ili sam pogresno razumela, mrzelo me da citam.

Jutros dok sam vozila, slusam neki podcast koji prica o pejdzerima, nisu jos bili pokupili sve ostalo, I tip kaze "u siriji je bilo 4 putnika u kolima, imali su exploziv ili oruzje u kolima, pejdzeri su explodirali, a exploziv u solidarnosti je explodirao, I ubio svih 4". Znaci umalo se nisam zagrcnula na kafi.

Mislim ode moj put u Izrael verovatno u propast, ali ne zalim se, genijalna akcija terorisanja terorista.

Kako su ih naveli da koriste ovu opremu? Nije to slucajno

Verovatno ima preterivanja i fake news, ali je neki "neimenovan" izvor rekao da je Mosad ulovio ogromnu posiljku raznih

elektronskih uredjaja i "prepakovao" ih je pa tako tu ima i ajfonova i kojecega jos.

 

I ja verujem da od tvog puta nema nista jer sve lici na neku vojnu akciju na Severu, tamo se odvlaci silna tehnika i vojska.

Mnogo je ljudi oslepelo, citav jedan avion ranjenika odvezen je u Teheran na razne operacije ochiju. Tako je i ambasador izgubio

oko, stigla je poruka, svi su prineli licu taj pejdzer i on je eksplodirao.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Klotzen said:

Ne znam kako su Izraelci ovo uspeli ali svaka im čast. Koliko čitam naručili su direktno od proizvođača tako da ili je Mosad nekako zamenio pošiljku ili imaju svog čoveka u toj firmi koji im je javio i omogućio da to odrade bez neke velike drame. Najverovatnije nećemo saznati jer Izraelci nikad ne komentarišu ovakve stvari, osim za par decenija možda.

Tesko da Mosad ima coveka koji radi u bas toj fabrici i eto potrefilo se. Ovo je sigurno rezultat dugorocnog rada i infiltracije, izbusili su ih obavestajno ko svajcarski sir. 

Bukvalno kao u serijalu Dina, kad Bene Dzeserit red postavlja lazno prorocanstvo Fremenima u korist njihovih ciljeva, tako su i ovi morali prvo da naprave situaciju da je opsteprihvatiljivo da su telefoni nesigurni i onda:

Ej ljudi, pa ajde da se prebacimo na pejdzere, to ne mogu da prate, bas sam gledao, ima neki likovi kod Orbana sto ih i dalje prave, nek ga pusi Izrael. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 40Wins said:

Tesko da Mosad ima coveka koji radi u bas toj fabrici i eto potrefilo se. Ovo je sigurno rezultat dugorocnog rada i infiltracije, izbusili su ih obavestajno ko svajcarski sir. 

Bukvalno kao u serijalu Dina, kad Bene Dzeserit red postavlja lazno prorocanstvo Fremenima u korist njihovih ciljeva, tako su i ovi morali prvo da naprave situaciju da je opsteprihvatiljivo da su telefoni nesigurni i onda:

Ej ljudi, pa ajde da se prebacimo na pejdzere, to ne mogu da prate, bas sam gledao, ima neki likovi kod Orbana sto ih i dalje prave, nek ga pusi Izrael. 

Nema veze fabrika, nego su posiljku ulovili. Robu je ocigledno kupio i platio Iran, protiv Irana na snazi su sankcije, i sad

aj zamisli koji su cudni putevi te robe, preprodavci, prepakovanje, lazne marshrute😁

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, 40Wins said:

Bukvalno kao u serijalu Dina, kad Bene Dzeserit red postavlja lazno prorocanstvo Fremenima u korist njihovih ciljeva, tako su i ovi morali prvo da naprave situaciju da je opsteprihvatiljivo da su telefoni nesigurni i onda:

Ej ljudi, pa ajde da se prebacimo na pejdzere, to ne mogu da prate, bas sam gledao, ima neki likovi kod Orbana sto ih i dalje prave, nek ga pusi Izrael. 

 

Pa dobro sad, nije bilo potrebe da Izraelci prave famu oko nesigurnosti obične komunikacije telefonima, to je već svima poznato.

 

A pejdžera je mogao da se doseti svako ko je gledao The Wire, ima ih sigurno na obe strane.

 

Tj. ne čudi me što je Hezbolah imao pejdžere, a isto tako me ne čudi što su Izraelci radili na tome da toj opciji doakaju. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Na drugoj temi pomenuo sam da ni Iran ne sedi skrštenih ruku, već da njihove službe gledaju unapred i ulažu u budućnost.

 

Pa su tako hakovali, ukrali i ovog leta poslali poverljive informacije iz Trampove kampanje u Belu kuću, pokazavši da nisu samo oni dunsteri kojima eksplodiraju pejdžeri u facu, već i da je Trampova kampanja porozna u toj meri da im američki neprijatelj prodre u bazu podataka.

 

https://www.politico.com/news/2024/09/18/fbi-says-iran-sent-hacked-trump-info-to-biden-campaign-00179951

 

E sad, zašto je američki neprijatelj stao otvoreno na stranu sadašnje administracije, to je već neka druga tema.

 

 

Link to comment
Share on other sites

I sada normalna osoba vise ne moze normalno da koristi ni voki toki ni pejdzer ni ostale anikvarne gadgete.....

 

Jasno je da je Sinwar pametniji od ovih, pa otkada sam priopcila na ovim stranama da za poruke koristi iskljucivo trkace-kurire (Mel Gibson, Gallipoli) Neki se secamo toga a to je mozda zvucalo kao sala, no nije sala.

 

...I zasto su skoro svi ili bas svi ubedjeni da je ovo sa eksplozijama gadgeta po hezbama u Lebanonu - delo Izraela...

To je samo nagadjanje.

 

Link to comment
Share on other sites

...i tako, ovaj Sinwar koji odavno koristi samo `staromodne nacine ratovanja i prizivljavanja` kao sto je ljudski stit i kuriri-maratonci, sada ima priliku da po navodima novog (okvirnog) sporazuma, slobodno napusti Gazu sa onima koji zele sa njim.....to ukljucuje povratak talaca i jos po nesto kao npr. uspostavljanje alternativne vlasti tamo.

 

Hamas nece jer sta briga Iran koliko ce njih poginuti...To znaci da se ne zbunimo, hamas bi uradio ono sto kaze Iran, ali ajatolah u svom dvorcu moli se i misli - Placam ih toliko neka ginu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...