Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Ovo poređenje bi bilo adekvatno da Izrael samo organizuje proteste.

 

Aj pročitaj polako i s razumevanjem šta sam napisao.  Nema mnogo, jedna rečenica, 9 reči.

Poređenje je ekstremno adekvatno, plašim se samo da ćeš to shvatiti prekasno.

 

U stvari... tbh, ne plašim se, svejedno mi je, imam 30+ godina iskustva s ljudima koji ne žele da vide očigledno, so... no more fucks to give. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

 

Aj pročitaj polako i s razumevanjem šta sam napisao.  Nema mnogo, jedna rečenica, 9 reči.

Poređenje je ekstremno adekvatno, plašim se samo da ćeš to shvatiti prekasno.

 

U stvari... tbh, ne plašim se, svejedno mi je, imam 30+ godina iskustva s ljudima koji ne žele da vide očigledno, so... no more fucks to give. :classic_biggrin:

Kod mene ima deset reči, možda je to uzrok nerazumevanja. 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




I Jevreji i Palestinci su podjednake zrtve kako velikih sila, tako i cele medjunarodne zajednice. 



E jbg sad, klasično odbijanje prihvatanja sopstvene odgovornosti koje je postalo modus operandi prosečnog građanina Srbije i izgovor za bukvalno sve. Nisam očekivao da i Vi upadnete u tu zamku.

Velike sile. Dežurni krivac za sve.

Da BI nikog ne interesuje, Jevreji bi već odavno bili tamo istrebljeni. Najveći krivac je jedna zaostala civilizacija, ako tako može uopšte da se nazove, koja koristi svoju religiju kao izgovor za istrebljenje svih koji imaju drugačije svetonazore.
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

Velike sile. Dežurni krivac za sve.

Da BI nikog ne interesuje, Jevreji bi već odavno bili tamo istrebljeni. Najveći krivac je jedna zaostala civilizacija, ako tako može uopšte da se nazove, koja koristi svoju religiju kao izgovor za istrebljenje svih koji imaju drugačije svetonazore.

 

Ako velike sile, ili siledžije, uzimaju sebi za pravo da budu svetski policajci, da postavljaju i uspostavljaju pravila, pravila koja važe za druge, ne i za njih, oni ne priznaju sudove koje su uspostavili, što ne bi bili i krivci za stanje, naročito kada su ga stvorili aktivnim delovanjem. Ovde, na forumu, malo malo pa se ističe moralna obaveza Egipta i drugih arapskih zemalja da prihvate Palestince bez obrazloženja zašto oni imaju veću obavezu od VB, francuske, Nemačke, Rusije, USA.

Z-aostala arapska civilizacija ne prihvata Izrael u svom susedstvu, mnogi žele da unište i Izrael i Jevreje, a živeli su vekovima pored Jevreja sve dok Jevreje napredna, zapadna, civilizacija, nije poslala, sklonila od sebe, čisteći navodno svoju savest a šta će dalje da bude, biće.

Ne može se i ne treba vraćati istorija, Izrael je tu, treba da ostane tu, ali osnivanje modernog izraela je predstavljalo ispravljanje prošlosti u momentu kada je stvaran, već pun vek tamo nema mira, a kad će biti neko će saznati, onaj ko preživi.

Stotinama i hiljadama izraelske i palestinske dece ta mogućnost je već ukinuta i tehnički, dalje hiljade i desetine hiljada će živeti u večnom ratu.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

Ovo je slican argument kao i bombardovanje, samo je jos ekstremnije.

 

"Nepravedno i nicim izazvano bez saglasnosti SB UN blablablabla" bombardovanje je itekako isprovocirano i legitimno iz ugla onih koji su ga sproveli, isto kao i nezavisnost Kosova koja je usledila.

 

Velika vecina stanovnistva na ovom prostoru, iako civilno i u plasticnom smislu nevino u vezi sukoba u Bosni, Hrvatskoj i na Kosovu, jeste bilo odgovorno na koncu, zato sto je tu politiku vecinski podrzavalo.

 

Znaci, vecinsko stanovnistvo Srbije je podrzavalo ratove na prostoru ex SFRJ, podrzavalo je etnicko ciscenje, genocid i ubijanje civila neprave vere i nacije, sto dokazuje ono "a sta su oni nama radili" i "moramo da se branimo". Cak i oni stvarno nesvesni dogadjaja u tim ratovima u tom trenutku nisu kasnije rekli pogresio sam, radili smo monstruozne stvari, bio sam zaslepljen propagandom, zao mi je (takvi su statisticka greska), vec su svoju podrsku ukalupljivali i racionalizovali ovim gore citatima.

 

E isto to imamo u Gazi, samo na steroidima, cist i nepatvoreni terorizam i nedvosmislena podrska ogromne vecine stanovnistva istom.

 

Kada dete od 8 godina prica kako bi klalo Jevreje naravno da krivim roditelje i drustvo, ali kada je ogromna vecina dece takvo, to nije vise civilno drustvo.

 

Posle onoga sto se desilo, u Gazi je svako ko moze da hoda i drzi oruzje (da, i deca tog uzrasta i stari ljudi) terorista dok se ne dokaze suprotno. Ili da ponovo napravim paralelu, mi smo pre nekoliko meseci dobili maloletnog psihopatu masovnog ubicu prvog u istoriji. U Gazi potencijalno takvih ima na stotine hiljada.

 

Na zalost.

 

A IDF ako je nesto pokazao do sada, to je humanost bez presedana.

 

Ovo je jos gori argument, pa naravno da je svaka akcija isprovocirana i legitimna iz ugla onog koji je sprovodi (pa i taj holokaust je za Hitelra i ekipu bio nesto legitimno sto se moralo uraditi blablablba... ma koliko uzasno bilo u ocima obicnih ljudi, i sam Hamas je ubedjen da je 7.X bilo nesto isprovocirano i legitimno).

 

Ako je u Bosni, de fakto i de jure bio genocid, zasto je onda MZ nagradila Srbe dajuci im Republiku Srpsku i autonomiju? Kakvu je to poruku poslalo? 

 

Sa druge strane sta je po tebi Jugoslavija (Srbija) trebalo da uradi nakon pojavljivanja i delovanja UCK na Kosovu? Da li postoji slicnost izmedju UCK i Hamasa?  

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jezebel said:

 

Bela rasa je debelo najkrace na tronu u istoriji civilizacije a o tome koliko je svirepa za razliku od ostalih koje su duze bile vladajuce a koje je smenila s trona, ovaj, ne bih da ti rusim sneska.  Dalje, ako mislis da bi danas neka druga rasa bila bolja, miroljubivija i slicno, mislim da si u veeelikoj zabludi. 

Svirepost se vidi i u laganom nestajanju te neke bele rase. Sami sebe ubijaju tako sto ne prave po deset deteta, imaju jedno ili nijedno,

opskrbljuju takozvani treci svet lekovima, hranom. vodom, strujom, internetom i tako(c). Kina je prosperila sa ideologijom jednog deteta,

ali ajde objasni to ljudima u Aziji, na Bliskom Istoku i Africi. I onda ta deca hoce po cenu zivota i smrti u svet bele rase.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

 

Ovo je jos gori argument, pa naravno da je svaka akcija isprovocirana i legitimna iz ugla onog koji je sprovodi (pa i taj holokaust je za Hitelra i ekipu bio nesto legitimno sto se moralo uraditi blablablba... ma koliko uzasno bilo u ocima obicnih ljudi, i sam Hamas je ubedjen da je 7.X bilo nesto isprovocirano i legitimno).

 

Ako je u Bosni, de fakto i de jure bio genocid, zasto je onda MZ nagradila Srbe dajuci im Republiku Srpsku i autonomiju? Kakvu je to poruku poslalo? 

 

Sa druge strane sta je po tebi Jugoslavija (Srbija) trebalo da uradi nakon pojavljivanja i delovanja UCK na Kosovu? Da li postoji slicnost izmedju UCK i Hamasa?  

 

 

 

Samo sto ima veze i sa tim ko je sprovodi, a sprovodi je savez najnaprednijih drzava sveta u svakom smislu, pa cak i da smo mi jedni u pravu i s razlogom smo se pretvorili u Kalimera u najboljem slucaju ispali smo glupi.

 

Zato sto je MZ zbog geografskog polozaja i istorije Srbije kao pobednice u dva svetska rata neverovatno blaga prema nama (da, da) i nada se da bi popustljivom politikom mogla ponovo da je veze za neke tradicionalne saveznike poput na primer Francuske (to je Makron pokusavao vise puta, a i predsednici pre njega su uglavnom imali posebnu politiku prema Srbiji).

 

Jugoslavija je mnogo pre delovanja UCK na Kosovu uradila mnogo toga, tako da je nastanak te organizacije bila reakcija, a ne akcija.

 

Reakcija na terorizam na svojoj teritoriji je jedna moguca i da te podsetim da je na samom pocetku sukoba UCK bila na listi teroristickih organizacija i na tom trulom zapadu, ali je SRJ terorom i etnickim ciscenjem izgubila legitimitet da vrsi vlast na toj teritoriji.

 

Stvari uopste nisu mutne i nejasne, zapravo je vrlo prosto i jednostavno.

 

Da li postoji slicnost - postoje neke slicnosti, ali ovo sto radi Hamas je uporedivo samo sa Al Kaidom i Isisom.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

I Jevreji i Palestinci su podjednake zrtve kako velikih sila, tako i cele medjunarodne zajednice. 

Da taj region sveta nema naftu i gas, da ta nafta i taj gas ne odrzavaju zapadnjacki nacin zivota, malo ko bi mogao da potrefi BI na mapi sveta, bili bi ostavljeni na miru da se klanjaju Alahu Jehovi, Hristu, plemenske i klanovske carke traju vekovima i ne izazivaju ovakve kataklizme. 

 

Nisam htio vama da odgovorim, nego vidim da se nekoliko nickova već dalo u razradu ove teze.

 

Ni Izrael, ni palestinske teritorije, niti iko od njihovih neposrednih komšija nema naftu u iole značajnijim količinama, dakle ni Liban, ni Sirija, ni Jordan, ni Egipat. Izrael i Egipat su odnedavno (Izrael u poslednjih dvadesetak godina, Egipat desetak godina) proizvođači gasa, ali uglavnom za sopstvene potrebe. Prema tome, mineralno bogatstvo nije faktor u izraelsko-palestinskoj priči.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam čemu služe tvitovi nehumanog postupanja bilo koje strane a posebno Izraelske vojske, vojska kao vojska, rulja kao rulja, nisu to pripadnici akademske zajednice nego uglavnom surove individue kao u svakoj vojsci.

 

Drugo, zamislimo da Izrael ne postoji kao država i da su Jevreji rasuti po svetu kao do 45-e (a i dalje ih ima mnogo mnogo više širom sveta nego u samoj državi Izrael), kako bi izgledalo stanovništvo Gaze i okolnih predela zadojenih islamskim fundamentalizmom i fanatizmom? Živeli bi mirno ili bi već pronašli neke nevernike da budu objekat džihada? To je suštinsko pitanje.

 

Šta bi međunarodna zajednica trebalo da uradi? Po meni da se udruži i pošalje maksimalnu vojnu pomoć pre svega u ljudstvu Izraelu kako bi pomogli da se Hamasovci (uključujući i ove skotove što se baškare po Kataru) istrebe kao vaške, a da pri tom broj civilnih žrtava bude što manji. Hamas i slične organizacije su protivnici ne samo Izraela nego svakog civilizovanog čoveka, a posebno ako je taj čovek pri tome islamske veroispovesti.

 

Još jednom, da Izrael vrši odmazdu ova priča bi već bila gotova, Hamasa ne bi ni bilo ali ne bi bilo više ni milion palestinskih civila. Pošto to očito nije namera, moraju da se zavrnu rukavi i krene se težim putem koji će odneti mnoge Izraelske živote i Izraelske resurse.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zaista ne znam čemu služe tvitovi nehumanog postupanja bilo koje strane a posebno Izraelske vojske, vojska kao vojska, rulja kao rulja, nisu to pripadnici akademske zajednice nego uglavnom surove individue kao u svakoj vojsci.

 

 

 

To je PR Hamasa, ali i mnogih drugih muslimana, vrlo uspesan sa ciljem da se antisemitizam prosiri na ceo svet.

U USA je uhapsen student koji je pretio da ce seci glave jevrejskoj deci, silovati jevrejske zene i ubijati Jevreje.

 

According to information provided by Cornell University Police and other public information, 104 West is a Cornell University dining hall that caters predominantly to Kosher diets and is located next to the Cornell Jewish Center, which provides residences for Cornell students. In another post, Dai allegedly threatened to “stab” and “slit the throat” of any Jewish males he sees on campus, to rape and throw off a cliff any Jewish females, and to behead any Jewish babies. In that same post, Dai threatened to “bring an assault rifle to campus and shoot all you pig jews.” The charges and the allegations in the complaint are merely accusations. The defendant is presumed innocent unless and until proven guilty.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Samo sto ima veze i sa tim ko je sprovodi, a sprovodi je savez najnaprednijih drzava sveta u svakom smislu, pa cak i da smo mi jedni u pravu i s razlogom smo se pretvorili u Kalimera u najboljem slucaju ispali smo glupi.

 

Zato sto je MZ zbog geografskog polozaja i istorije Srbije kao pobednice u dva svetska rata neverovatno blaga prema nama (da, da) i nada se da bi popustljivom politikom mogla ponovo da je veze za neke tradicionalne saveznike poput na primer Francuske (to je Makron pokusavao vise puta, a i predsednici pre njega su uglavnom imali posebnu politiku prema Srbiji).

 

Jugoslavija je mnogo pre delovanja UCK na Kosovu uradila mnogo toga, tako da je nastanak te organizacije bila reakcija, a ne akcija.

 

Reakcija na terorizam na svojoj teritoriji je jedna moguca i da te podsetim da je na samom pocetku sukoba UCK bila na listi teroristickih organizacija i na tom trulom zapadu, ali je SRJ terorom i etnickim ciscenjem izgubila legitimitet da vrsi vlast na toj teritoriji.

 

Stvari uopste nisu mutne i nejasne, zapravo je vrlo prosto i jednostavno.

 

Da li postoji slicnost - postoje neke slicnosti, ali ovo sto radi Hamas je uporedivo samo sa Al Kaidom i Isisom.

 

b1. Za mene nema veze, jer pokusavam da imam dosledno vidjenje stvari i da zastupam manje vise konstantan stav. 

 

b2. Oko toga nema dileme, za 95% stvari koje su se desile Srbima od neke 1918e pa do danas su (smo) sami krivi

 

b3. Nastanak svake teroristicke organizacije je reakcija

 

b4. i dalje nisi odgovorio koja je reakcija i sta je trebalo uraditi.

 

b5. Nema potrebe da meni poturas ovaj truo zapad i ostale izraze, ja delim ogromnu vecinu zapadnih vrednosti, ali ne moram uvek da se slazem sa svime sto zapadne zemlje rade, pogotovo sto su mnogi od lidera tih zemalja jako neprincipijalni. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Beonegro said:

 

Nisam htio vama da odgovorim, nego vidim da se nekoliko nickova već dalo u razradu ove teze.

 

Ni Izrael, ni palestinske teritorije, niti iko od njihovih neposrednih komšija nema naftu u iole značajnijim količinama, dakle ni Liban, ni Sirija, ni Jordan, ni Egipat. Izrael i Egipat su odnedavno (Izrael u poslednjih dvadesetak godina, Egipat desetak godina) proizvođači gasa, ali uglavnom za sopstvene potrebe. Prema tome, mineralno bogatstvo nije faktor u izraelsko-palestinskoj priči.

Stvarno? Onda su velike sile na BI prisutne onako, da im prodje vreme, mislim, par vekova, turisticki? 

Propustili ste da pomenete Iran i njegovu naftu. 

Verovatno su velike sile posecivale taj region zbog dobre kafe na minderluku. 

.

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Samo sto ima veze i sa tim ko je sprovodi, a sprovodi je savez najnaprednijih drzava sveta u svakom smislu, pa cak i da smo mi jedni u pravu i s razlogom smo se pretvorili u Kalimera u najboljem slucaju ispali smo glupi.

Nećemo da dajemo Srbiji iz 90-ih toliko moralnog lufta. Politika Srbije nije bila pogrešna samo zato što su eto SAD bile na suprotnoj strani, već zbog:

- pokušaja pravljenja Velike insert country name,

- vršenja ratnih zločina

- etničkog čišćenja teritorija

- korišćenja mitomanije i banalizacije sopstvenih žrtava kako bi se sve to "opravdalo"

 

dakle kršenja nekih univerzalnih normi.

 

1 hour ago, McLeod said:

Reakcija na terorizam na svojoj teritoriji je jedna moguca i da te podsetim da je na samom pocetku sukoba UCK bila na listi teroristickih organizacija i na tom trulom zapadu, ali je SRJ terorom i etnickim ciscenjem izgubila legitimitet da vrsi vlast na toj teritoriji.

Samo za Izrael treba primenjivati iste kriterijume kao za SRJ, ni manje ni više.

 

Poslednje što Izraelu treba je da bude neka bliskoistočna verzija Srbije iz 90-ih, samo sa većom vojnom i diplomatskom moći.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pletilja said:

Stvarno? Onda su velike sile na BI prisutne onako, da im prodje vreme, mislim, par vekova, turisticki? 

Propustili ste da pomenete Iran i njegovu naftu. 

Verovatno su velike sile posecivale taj region zbog dobre kafe na minderluku. 

 

Još jednom, izraelsko-palestinsko pitanje nema veze sa mineralnim bogatstvom.

Da ima, Izrael ne bi postojao, jer Izrael nema prirodna bogatstva, a njegovi neprijatelji (u prvom redu Iran) i njegovi bivši neprijatelji (Saudijska Arabija, Emirati) imaju u ogromnim količinama, i prije nešto manje od pedeset godina su pokušali da iskoriste tu dominantnu poziciju da ucijene svijet da prestane da pomaže Izraelu i prepusti ga na milost i nemilost Arapima, ispostaviće se neuspješno.

 

Što se tiče posjeta velikih sila regiji i konkretno pomenutom Iranu, one su počele gotovo sto godina prije nego što je nafta postala komercijalno bitna roba, u okviru The Great Game između ruskog i britanskog carstva i borbe za prodor na jug (za Ruse), odnosno borbe da se održi kopneni koridor do krunske kolonije Indije (za Britance).

 

Što se tiče određivanja velikih sila po pitanju jevrejske države na Bliskom Istoku, Britanija se, kroz Balfourovu deklaraciju 1917. godine, o tom pitanju zvanično odredila znatno prije nego što je nafta postala faktor u međunarodnim odnosima.

 

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Nećemo da dajemo Srbiji iz 90-ih toliko moralnog lufta. Politika Srbije nije bila pogrešna samo zato što su eto SAD bile na suprotnoj strani, već zbog:

- pokušaja pravljenja Velike insert country name,

- vršenja ratnih zločina

- etničkog čišćenja teritorija

- korišćenja mitomanije i banalizacije sopstvenih žrtava kako bi se sve to "opravdalo"

 

dakle kršenja nekih univerzalnih normi.

 

Samo za Izrael treba primenjivati iste kriterijume kao za SRJ, ni manje ni više.

 

Poslednje što Izraelu treba je da bude neka bliskoistočna verzija Srbije iz 90-ih, samo sa većom vojnom i diplomatskom moći.

 

Pa necemo, samo kazem, i ako hocemo - ispali smo glupi i najboljem slucaju po nas. A naravno da imamo mnogo putera na glavi i sve sto se desilo je bilo vrlo logicno kao odgovor na nase svinjarije.

 

Mozemo ih primeniti, ali za sada se ne cini da je primenjivo, jer UCK nije jednako Hamas, a i da jeste, relativni odnos izmedju broja terorista i ostatka stanovnistva je neuporedivo na strani Hamasa u poredjenju sa UCK ili sa bilo kojom drugom teroristickom organizacijom ikada, minus ISIS u Iraku u Siriji.

 

Isto kao sto su u tom ratu njihovi protivnici ratovali kao da na toj teritoriji civili ne postoje, takav je i ovaj sukob.

 

To sto je gustina naseljenosti ogromna na ovoj teritoriji je nesrecna i otezavajuca okolnost, ali ona ne menja sustinu. O njoj sam pisao vec nekoliko puta pa da se ne ponavljam.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Smrtokapa said:

 

Ne, naravno da će biti civilnih žrtava, kako i sama kažeš u ratu ginu i civili. Ali nije isto 1000, 10000 i 100k žrtava.

 

Meni i dalje nije jasno, recimo, koji je smisao toga da Izrael onemogućava rad postrojenja za desalinizaciju vode i sprečava da uđu konvoji koji nose humanitarnu pomoć. Kako im to pomaže u borbi protiv terorista? Čak i ako nekako marginalno pomaže, cena u stradanju civila je drastično veća nego bilo kakva vojna korist.

Za desalinizaciju je potrebno gorivo, to je ono isto gorivo koje Hamas uzima i koristi za struju i vazduh u tunelima. Oni vec dve nedelje kukaju kako ostaju bez vode, bez goriva, bez struje... i nikako da nestane. Znaci sve zavisi sta je u humanitarnoj pomoci, posto su vodovodne cevi iz pomoci EU koriscene za rakete. Znaci Izrael insistira da u humanitarnoj pomoci ne bude nista sto pomaze Hamasu u ostajanju u tunelima, ili za napade.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

Nastanak svake teroristicke organizacije je reakcija

 

 

Kad je Miljenko Hrkač kao pripadnik "Hrvatskog revolucionarnog bratstva" postavio bombu u bioskop "20. oktobar" 13. jula 1968. i na Beogradsku železničku stanicu 25. septembra iste godine, na šta je ta teroristička organizacija reakcija bila?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

To je PR Hamasa, ali i mnogih drugih muslimana, vrlo uspesan sa ciljem da se antisemitizam prosiri na ceo svet.

U USA je uhapsen student koji je pretio da ce seci glave jevrejskoj deci, silovati jevrejske zene i ubijati Jevreje.

 

 

U mojoj okolini se ljudi sa razlogom boje da salju decu u skolu.

Juce me pita drugarica da li mislim da je bezbedno da sedne na avion za NY. 

Svi su u nekoj psihozi i strahu. 

43 minutes ago, fancy said:

Što je upravo ono što se Jevrejima dešava od 30ih godina prošlog veka naovamo. 

 

Njima se to desava od 5 veka, sutaju ih tamo vamo, optuzuju i muslimani i hriscani. Koska u grlu su svim verskim fanaticima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Selina said:

To je PR Hamasa, ali i mnogih drugih muslimana, vrlo uspesan sa ciljem da se antisemitizam prosiri na ceo svet.

 

 

...odavno je prosiren na ceo svet. Antisem. je samo buknuo ali uvek tinja. Mislim da je cilj da se izjednace teroristi hamasa sa vojskom izraela, pa onda da svet urla toboz na obe strane kako su zlocinacke, sto vidimo da se i desava. To je jedna strana price, a druga je to sto je Hamas potpuno svesno izlozio svoje tzv civile izraelskom napadu jer inace nikada ne bi izvrsio one glupave masakre i uzimao taoce sedmog oktobra po izraelu. Znali su kakav odgovor ce da dobiju i taj odgovor im savrseno odgovara - razrusena 
Gaza mnogo zrtava, posle toga znaju da ce donacije biti stoputa vece nego do sada. Znaci Hamasu je ponestalo sredstava jedini nacin da se izazove velika svetska finansijska pomoc je na nacin koji su izveli.

 

To je biznis, od toga zive i stanovnici i teroristi podjednako. Npr. Kuvajt je proterao palestince kada je irak izvrsio invaziju. Pouzdano znam kakva je to bila nesreca za ove ljude cije su familije zivele od njihovog sponzorstva. Plasili su da se vrate u Gazu. To je samo delic price o obicnim ljudima. Hamas naravno puca na velike donacije, istrosilo se....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Šta bi međunarodna zajednica trebalo da uradi? Po meni da se udruži i pošalje maksimalnu vojnu pomoć pre svega u ljudstvu Izraelu kako bi pomogli da se Hamasovci (uključujući i ove skotove što se baškare po Kataru) istrebe kao vaške, a da pri tom broj civilnih žrtava bude što manji. Hamas i slične organizacije su protivnici ne samo Izraela nego svakog civilizovanog čoveka, a posebno ako je taj čovek pri tome islamske veroispovesti.

Da li vi stvarno mislite da ce problemi stati ako se pobije svaki hamasovac? Da 75 godina torture (najgore moguce) nece izroditi neku novu organizaciju? Svako ovo dijete koje sad izadje iz rusevina ce i za 10 godina imati zelju da osveti brata/sestru/oca/majku jer mu je sigurno neko ubijen u ovom ludllu.
Tako da razmisljanje "uz sto manje civila" ne treba niko da ima. Kako moze da vrijedi smrt jednog pripadnika bilo kog civilnog zivota kao kolateralne stete? Da ne pricam da se obivno placa desetinama za jednog hamasovca. A da ne pricamo o licemjerstvu da je ta ista medjunarodna zajednica u saradnji sa Izraelom stvorila Hamas, kako bi smaknuli Fatah koji je gle cuda, bio za mirno rjesenje problema.

Tim ljudima treba omoguciti obrazovanje, normalan zivot i dostojanstvo, onda im se mozda ne bi ni ratovalo. Ovim rjesavanjem problema, kopa se samo dublja rupa sukoba.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ciro di marzio said:



Tim ljudima treba omoguciti obrazovanje, normalan zivot i dostojanstvo, onda im se mozda ne bi ni ratovalo. Ovim rjesavanjem problema, kopa se samo dublja rupa sukoba.

Ko im brani da idu u skole i da se obrazuju? Ko da im omoguci dostojanstvo i normalan zivot. Obrazovanje i normalan zivot ne pada s neba.

Milijarde su dobili i dobijaju i gde su te pare? Zasto ih nece Egipat, zasto ih nece Jordan, a njihovi su ljudi? Gledaju kako su Palestinci

unistili Liban ( a pokusali su i Jordan sa sve ubijanjem kralja) i ne zele ih.

 

Ko je tebi omogucio obrazovanje i normalan zuivot) Cekao si da ti to UNO ili EU omoguci ili su to tvoji roditelji bili i ti sam?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...