Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

6 minutes ago, erwin said:

 

 

 

Tebe bi Netanjahu bez problema primio u vladu imajući u vidu koliko zastupaš njegove interese.

 

Haha, dobar.

 

Ima materijala koje sam ovde ostavljao o Netanjahuu, sto ne znaci da cu zbog toga sto mislim da je korumpirani kreten da podrzavam teroristicku i varvarsku tvorevinu zvanu Pojas Gaze, ciji su stanovnici milijarde dolara pomoci ulupali u pravljenje raketa iz garaze, iskopavali svoje vodovodne cevi i super im je da zive u bedi samo da Izrael ne postoji i da Jevreji budu istrebljeni.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Quote

Israel told U.S. officials in 2008 it would keep Gaza’s economy “on the brink of collapse” while avoiding a humanitarian crisis, according to U.S. diplomatic cables published by a Norwegian daily on Wednesday. (...)
“As part of their overall embargo plan against Gaza, Israeli officials have confirmed to (U.S. embassy economic officers) on multiple occasions that they intend to keep the Gazan economy on the brink of collapse without quite pushing it over the edge,” one of the cables read.
Israel wanted the coastal territory’s economy “functioning at the lowest level possible consistent with avoiding a humanitarian crisis,” according to the November 3, 2008 cable.

https://www.reuters.com/article/uk-palestinians-israel-wikileaks/israel-said-would-keep-gaza-near-collapse-wikileaks-idUKTRE7041H220110105

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

Super, taman izgleda kao starac, pa neka prolije si krv da ojača duh.

 

A nije on starac, 63 godiste. Treba ruzemeti coveka, on nema potrebe da se zrtvuje i ide u raj sa devicama, sve on to ima u Kataru. Zrtvovanje je za one u Gazi... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

Egipatski premijer tokom posete Sinaju rekao da neće dozvoliti da se regionalni problemi rešavaju na egipatski račun.

 

Uopšte nije nemoguće da je Egipat sad u fazi pogađanja koliko desetina milijardi dolara bi koštala njihova pomoć u zbrinjavanju Palestinaca iz Gaze. Egipat je pred bankrotom, što može da dovede do nasilne smjene vlasti, za jednog autokratu (u egipatskoj priči je to al-Sisi) računica još 5-6 godina vladanja zemljom bez problema u zamjenu za pomaganje etničkog čišćenja nasuprot mogućnosti da kao npr. Gadafi završi operacijom rektuma bez anestezije je ne samo jasna, nego i vrlo prosta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Lider Hamasa Ismail Hanije, koji živi u Kataru, izjavio da je potrebno prolivanje krvi žena, dece i staraca u Gazi kako bi se ojačao revolucionarni duh.

 

Zlikovac bolesni.

 

A to su lično za mene i svi oni koji drže stranu Hamasu (i proksijima) u ovom sukobu na bliskom istoku.

Da se ne lažemo svo busanje "jadni Palestinci šta im radi Izrael..." je takođe upravo to. Spinovanje s pravog problema i jačanje ISIS ideologije i direktno podrivanje civilizacije.

 

Kao i svaka varijanta ISISa i ovo zlo mora biti uništeno do zadnjeg, do nepostojanja.  Ko je dovoljno slep da ne vidi da je situacija u svetu "mi ili oni" - žao mi ga je, kad budu progledali biće prekasno.

Na žalost jedan deo zapadnoevropskih levičara je u svom budalesanju dobrano zabrazdio na terorističko pojilo pretvorivši sebe u korisne idiote ideologije smrti.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

Lider Hamasa Ismail Hanije, koji živi u Kataru, izjavio da je potrebno prolivanje krvi žena, dece i staraca u Gazi kako bi se ojačao revolucionarni duh.
 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

 

 

.

 

 

To sto je Hamas u Kataru nije sasvim slucajno.  Katar je najveci saveznik US izvan NATO,  najveca vojna baza i reginalna blisko istocna komanda se nalazi bas na tom mestu, i retko sta prolazi tamo bez njihove saglasnosti ili znanja.

To nema veze sa teorijama zavere, vec ima veoma prakticnu stranu, i uopste nije slucajno da je Katar jedan od najvecih medijatora, nevezanao samo za Hamas,  koji se u toj ulozi nalazi vec dvadesetak godina , nekad javno nekad tajno . I u najvecoj meri dovoljno uspesno.

 

 

The Hamas political office in Qatar was opened in 2012 after a request from Washington to establish indirect lines of communication with Hamas. The office has frequently been used in mediation efforts, helping to de-escalate conflicts in Israel and the Palestinian territories.

The presence of the Hamas office shouldn’t be confused with endorsement but rather establishes an important channel for indirect communication...

 

https://www.wsj.com/articles/qatar-is-the-mideasts-honest-broker-hamas-israel-america-middle-east-conflict-peace-19e3cc0f

 

 

.

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, djole said:


ah izvinjavam se, sad vidim da je bilo, ali evo ovo je titlovana verzija pa je lakse za gledanje

 

 

.

 

Intervju nije los, ima tu mnogo zanimljivog, samo ima jedan problem.


Covek je svoju karijeru posle premijerskog posla razvio na svim kontinentima prakticno, Juzna Amerika, Bliski Istok, Kina , Rusija...i to nisu uvek zemlje koje su  u dobrim odnosima sa zapadom.Ne mozemo da znamo da li on govori kao neko ko je osetio raspolozenje sveta van rajske baste ili je neko ko moze biti i placeni lobista, jer je ranije vec optuzivan da je uzimao kintu od Katara za palestinsko pitanje.

 

edit...mozda lokalni francuzi znaju vise o tome koliki licni integritet nosi covek sa sobom.

 

 

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2023 at 6:30 PM, Angelia said:

Da zaustavi finansiranje Hamasa, onog trenutka kada je Hamas dosao na vlast u Gazi, da prestane da salje pomoc, koju je Hamas koristio za naoruzavanje. Da se sankcionisu sve pare Hamasovih vodja u Kataru, I da pritisnu Katar da ih ili preda za teroristicke napade, ili izbaci. Da najostrije osudi svaki teroristicki napad. Da prestane da flertuje sa mulama u Iranu. Da prestane sa lupetanjem o "prekomernoj sili". 

Da uvede sankcije Libanu, sve dok se ne resi Hezbolaha...

Eto, onako lakih par.

 

Sankcije Kataru imaju smisla, mada Iran je pod sankcijama pa  i dalje finansira razne ekstremiste po regionu. Sankcije Libanu su bukvalno sankcije nepostojecoj drzavi,  ona postoji na papiru, ali je u praksi podeljena izmedju frakcija koje su ratovale 80tih i 90tih, jedina razlika je sto se vise ne puca. Bilo kakav sporazum i mir za Izrael je nemoguc u sadasnjim okolnostima, jer Sirija i Liban su nepostojece drzave sa kojima  je nemoguce postici   sporazum, kakav je postignut sa Egiptom i Jordanom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DJORDJE said:

Sankcije Kataru imaju smisla, mada Iran je pod sankcijama pa  i dalje finansira razne ekstremiste po regionu. Sankcije Libanu su bukvalno sankcije nepostojecoj drzavi,  ona postoji na papiru, ali je u praksi podeljena izmedju frakcija koje su ratovale 80tih i 90tih, jedina razlika je sto se vise ne puca. Bilo kakav sporazum i mir za Izrael je nemoguc u sadasnjim okolnostima, jer Sirija i Liban su nepostojece drzave sa kojima  je nemoguce postici   sporazum, kakav je postignut sa Egiptom i Jordanom.

 

Za Siriju se slazem, zato ih I nisam pominjala, ali za Liban se ne slazem. Mislim da bi izazvalo pritisak. Vidimo da pretnja Izraela da ako Hezbolah udje u pricu, da ce od juznog Libana napraviti parking, nije prosla neprimeceno u Libanu.

Naravno da mir nije moguc, ali slabljenje Hezbolah koji steze vrat Libanu, mozda nije nemoguce 

Link to comment
Share on other sites

Netanjahu u podužoj video poruci na engleskom odbio primirje i rekao da je sada vreme za rat, pozvao sve države da se izjasne na kojoj strani stoje - varvara ili civilizacije i rekao da se Izrael bori za sve civilizovane nacije širom sveta i da će se boriti sve dok ne pobedi bez obzira na to ko mu pruža podršku.
 
FT objavio da je Netanjahu pokušao da nagovori lidere EU da pritisnu Egipat da primi izbeglice iz Pojasa Gaze. Francuzi, Nemci i Britanci mu rekli da je to nerealno jer se Egipat protivi.
 
Egipatski premijer tokom posete Sinaju rekao da neće dozvoliti da se regionalni problemi rešavaju na egipatski račun.
 
Zamenik generalnog sekretara UN-a za humanitarna pitanja Martin Grifits izjavio da su u UN-u veoma zabrinuti zbog onoga što će se desiti i da trenutna situacija u Gazi može izbledeti u odnosu na ono što dolazi.
 
 
Tebe bi Netanjahu bez problema primio u vladu imajući u vidu koliko zastupaš njegove interese.
Lepo. Dakle hamas je organizacija koja drži kao taoce ne samo 240 ljudi sa izraelske teritorije nego i 2.2 miliona palestinaca (za ove niš i ni sigurni koliko su taoci a koliko ih je simpatizera) i pola međunarodne zajednice. Pri tom Egipat zabole djoka da li će da nestanu sa lica zemlje a verovatno se nadaju da će idf da ih pobije što više da bi mogli da se dernjaju "nepravda!" pri čemu malim prstom neće mrdnuti da civilima pomognu.
U svemu tome Izrael treba da na masakr od 7.10. okrene drugi obraz, pusti više hiljada terorista u zamenu za 240 kidnapovanih, trpi raketiranje 24/7, gleda u pasulj kada će ponovo hamas da napravi slično sranje, po nekima i da počisti kibuce blizu granice (koliko je to 20 , 50, 150km), slučajno da ne organizuje muzičke festivale da se "komšiluk" ne uznemiri od islamu nekompatibilne muzike itd.

Dobro je idf i uzdržan...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Uopšte nije nemoguće da je Egipat sad u fazi pogađanja koliko desetina milijardi dolara bi koštala njihova pomoć u zbrinjavanju Palestinaca iz Gaze. Egipat je pred bankrotom, što može da dovede do nasilne smjene vlasti, za jednog autokratu (u egipatskoj priči je to al-Sisi) računica još 5-6 godina vladanja zemljom bez problema u zamjenu za pomaganje etničkog čišćenja nasuprot mogućnosti da kao npr. Gadafi završi operacijom rektuma bez anestezije je ne samo jasna, nego i vrlo prosta.

 

Izraelski tink-tenk blizak Netanjahuu u svojoj analizi od 17.X predlaže upravo to, da se Egiptu isplati 5-8 milijardi dolara da ih primi, doduše ne na Sinaj, već u gradove, u kojima navodno ima gomila praznih stanova koje obični Egipćani ne mogu da priušte iako koštaju 150-300 dolara po kvadratu.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

Originalni dokument na hebrejskom, ako neko želi da preuzme i provuče kroz Google translate:

https://drive.google.com/file/d/1e8ytZWVQyt1XncFPeDT9n1RoD_mZJRUk/view

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

 

 

.

 

Intervju nije los, ima tu mnogo zanimljivog, samo ima jedan problem.


Covek je svoju karijeru posle premijerskog posla razvio na svim kontinentima prakticno, Juzna Amerika, Bliski Istok, Kina , Rusija...i to nisu uvek zemlje koje su  u dobrim odnosima sa zapadom.Ne mozemo da znamo da li on govori kao neko ko je osetio raspolozenje sveta van rajske baste ili je neko ko moze biti i placeni lobista, jer je ranije vec optuzivan da je uzimao kintu od Katara za palestinsko pitanje.

 

edit...mozda lokalni francuzi znaju vise o tome koliki licni integritet nosi covek sa sobom.

 

 

 

.

Ne vidim zbog cega je bitno da li je on kredibilan i sl , to je njegov intervju mozemo da diskutujem da li je dobar ili ne da li se slazemo ili ne. Licno se ne bavim politikom, po struci sam vrlo daleko od politike ali mi se intervju vrlo dopao (zato sam ga i okacila). Inace, svi moji prijatelji francuzi i kolege u ono vreme smo bili vrlo ponosni na njegov govor u UN

Takodje mi se vrlo svidja lik i govor Slavoja Zizeka u Frankfurtu na sajmu knjiga sad skoro mislim da nije kacen evo da okacim kao i tekst iz "Danas"a

 

 

https://www.danas.rs/svet/slavoj-zizek-govor-sajam-knjiga-u-frankfurtu-autorski-tekst-za-danas/

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

 

Haha, dobar.

 

Ima materijala koje sam ovde ostavljao o Netanjahuu, sto ne znaci da cu zbog toga sto mislim da je korumpirani kreten da podrzavam teroristicku i varvarsku tvorevinu zvanu Pojas Gaze, ciji su stanovnici milijarde dolara pomoci ulupali u pravljenje raketa iz garaze, iskopavali svoje vodovodne cevi i super im je da zive u bedi samo da Izrael ne postoji i da Jevreji budu istrebljeni.

 

Zapravo dobar si ti ovde jer si mogao da uzvratis - u smislu ko u ciju vladu moze da bude primljen obzirom na interese koji se zastupaju.

 

Cudno je da postoji misljenje da Netanjahu zastupa tamo neke svoje interese a ne interes Izraela. Ili se ocekuje da zastupa interes Irana? 

 

Oko ostalog, upravo zbog toga i mislim da civili u 
Gazi ne postoje. Civilima nije super nista od nabrojanog bednog zivota kojim zive ali ljudi Gaze sebe,kao ni ja njih - ne smatraju civilima. Borci su svi cim se rode. Pristaju na to svojevoljno. Plus racunaju na politicku korektnost i nenormalno mnogo novca za Konacno Razresenje. 

 

Ako su zene i deca terorista civili...onda nista - ok `civili `su. 

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@ciao

 

Suština:

Quote

Istoričar Juval Harari s pravom naglašava da glavni cilj napada Hamasa nije bio samo ubijanje Jevreja, već i sprečavanje bilo kakvih šansi za mir u doglednoj budućnosti – to je bio rat započet sa ciljem da se sam rat večiti.

I Harari je u pravu kada dodaje da bi Izrael trebalo da izbegne ovu zamku koju je postavio Hamas, jer će „mir na putu doći samo ako Palestinci budu mogli da žive dostojanstveno u svojoj domovini.“

Važno je naglasiti poslednje reči – „u svojoj domovini“ – pošto Harari time prihvata da je zemlja koju je okupirao Izrael ujedno i palestinska domovina. Svesno naivno rečeno: Izrael treba da tretira svoje palestinske građane kao svoje građane.

Na užas mnogih mojih „levičarskih“ kritičara, slažem se sa centralnom tvrdnjom pisma koje je Harari zajedno potpisao sa Davidom Grosmanom i drugima: „nema kontradikcije između čvrstog suprotstavljanja izraelskom potčinjavanju i okupaciji Palestinaca i nedvosmislene osude brutalni akti nasilja nad nedužnim civilima. U stvari, svaki dosledni levičar mora da drži obe pozicije istovremeno.”

U svom govoru sam izneo potpuno istu tvrdnju: „treba ići do kraja u OBA pravca, u odbrani palestinskih prava kao i u borbi protiv antisemitizma. Dve borbe su dva momenta iste borbe. Oni koji misle da u ovom mom stavu postoji „protivurečnost“, trpe potpunu moralnu dezorijentaciju.”

 

4 minutes ago, Mama_mia said:

Cudno je da postoji misljenje da Netanjahu zastupa tamo neke svoje interese a ne interes Izraela. Ili se ocekuje da zastupa interes Irana?

Ako ćemo tako, zastupa i Vučić interese Srbije, baš je čudno da neko pomisli kako svojom politikom nanosi štetu upravo državi na čijem je čelu.

Edited by Smrtokapa
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

civili u Gazi ne postoje

 

Ovakve izjave su istorijski gledano tipične za one koji direktno opravdavaju aparthejd, etničko čišćenje i genocid. Šešelj se ne bi postideo.

 

Podsećam da su ljudska prava univerzalna i ne zavise od toga kakve stavove imaju ljudi.

 

Svi koji ovako mislite podržavate izgladnjivanje, mučenje žeđu, nasilno preseljavanje i ubijanje više miliona ljudi.

Edited by erwin
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

 

Ovakve izjave su istorijski gledano tipične za one koji direktno opravdavaju aparthejd, etničko čišćenje i genocid. Šešelj se ne bi postideo.

 

Podsećam da ljudska prava ne zavise od toga kakve stavove imaju ljudi.

 

Svi koji ovako mislite podržavate izgladnjivanje, mučenje žeđu, nasilno preseljavanje i ubijanje više miliona ljudi.

 

nemoj da pricas.. pa.svaka cast kako si brzinski pobesneo i optuzio mene i slicne za relativizatore genocida i ostalih podmetacina. 

 

Svaka cast. Da se ipak smiris pa reaguj. Procitaj, svari i shvati sta se pise. Grrrrr koji bes si izbacio da ne verujem. Sta kazes - pobornica sam igladnjivanja i izednjivanja kao i ubijanja miliona.

 

Jel ti dobro?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mama_mia said:

 


Gazi ne postoje. Civilima nije super nista od nabrojanog bednog zivota kojim zive ali ljudi Gaze sebe,kao ni ja njih - ne smatraju civilima. Borci su svi cim se rode. Pristaju na to svojevoljno. Plus racunaju na politicku korektnost i nenormalno mnogo novca za Konacno Razresenje. 

 

Ako su zene i deca terorista civili...onda nista - ok `civili `su. 

 

 

 

 

koje glupiosti pises!

 

Quote

Regardless of how children are recruited and of their roles, child soldiers are victims, whose participation in conflict bears serious implications for their physical and emotional well-being. They are commonly subject to abuse and most of them witness death, killing, and sexual violence. Many are forced to commit violent acts and some suffer serious long-term psychological consequences. The reintegration of these children into civilian life is an essential part of the work to help child soldiers rebuild their lives.

 

Svuda na svetu su deca vojnici zrtve.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ciao said:

Ne vidim zbog cega je bitno da li je on kredibilan i sl , to je njegov intervju mozemo da diskutujem da li je dobar ili ne da li se slazemo ili ne. Licno se ne bavim politikom, po struci sam vrlo daleko od politike ali mi se intervju vrlo dopao (zato sam ga i okacila). Inace, svi moji prijatelji francuzi i kolege u ono vreme smo bili vrlo ponosni na njegov govor u UN

Takodje mi se vrlo svidja lik i govor Slavoja Zizeka u Frankfurtu na sajmu knjiga sad skoro mislim da nije kacen evo da okacim kao i tekst iz "Danas"a

 

 

https://www.danas.rs/svet/slavoj-zizek-govor-sajam-knjiga-u-frankfurtu-autorski-tekst-za-danas/

Zizek je zloupotrebio frankfurtski sajam knjiga ( najveci i najznacajniji svetski sajam knjiga) da prodaje svoje levicarske ideje

i stavove, a sajam je za kjnige , ne za politicka drvljenja.

Cudno je da levicari uvek obozavaju i podrzavaju Staljina, Rusiju, Severnu Koreju, svaki moguci teroristicki pokret.

Sam Zizek je pokazivao svoju spavacu sobu i poster Staljina na zidu.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Selina said:

Zizek je zloupotrebio frankfurtski sajam knjiga ( najveci i najznacajniji svetski sajam knjiga) da prodaje svoje levicarske ideje

i stavove, a sajam je za kjnige , ne za politicka drvljenja.

Cudno je da levicari uvek obozavaju i podrzavaju Staljina, Rusiju, Severnu Koreju, svaki moguci teroristicki pokret.

Sam Zizek je pokazivao svoju spavacu sobu i poster Staljina na zidu.

Koliko sam ja videla tj cula Zizek je sve vreme u svom govoru citirao jevreje. Mozda sam ja naivna ali ja nisam primetila da je pominjao i citirao i podrzavao Staljina, Rusiju i Severnu Koreju

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...