Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

 
Zato su na Gazu bacili za samo par dana skoro onoliko bombi za koliko je USA u Avganistanu trebalo par godina. How yes no. 
Broj bombi je realno nebitan. Ako je takav statistički podatak bitan, onda je bitno što za jednog ubijenog treba 5 bombi. Kad bi hteli da ih pobiju sve, to bi sigurno bilo mnogo efikasnije.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Izrael ima jednu od najjačih vojski na svetu, verovatno najjaču obaveštajnu službu na svetu, podršku USA i nemerljiv uticaj u medijima, UN itd. Palestinci nemaju ništa od toga.
Imaju vodovod=rakete plus noževe, koje isto vidimo da umeju da koriste.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Ako neko može da objasni kakve veze ima da li Hamas u Gazi ima 150, 550 ili 950 hiljada pristalica, bio bih zahvalan.
Ima. 500 hiljada pristalica hamas znači 500 hiljada onih koji podržavaju klanje, terorizam i sve što je hamas, hezbolah i ostale takve organizacije prikazao u svom repertoaru. To takodje pokazuje koliko deo populacije podržava dva ta dela i još više, koliko je metastazirao taj teroristixki kancer u tom stanovništvu.
Na kraju, ja lično nemam nikakav problem da 500 hiljada terorista nestane sa lica zemlje. Ti?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

 
Eto Izrael ima oružje pa verovatno nijedan Palestinac neće ostati živ do kraja ove agonije.
E ovo nije tačno. Čovek ti ukazuje na razliku ali ti to nekako stalno promiče...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

E ovo nije tačno. Čovek ti ukazuje na razliku ali ti to nekako stalno promiče...

 

Kad god je oružje u rukama pogrešnih ljudi, drugi će da stradaju. U Izraelu komandu nad ogromnom vojskom i naoružanjem ima grupa ultradesničara i to nikako ne može biti dobro.

Isto kao što, logično, ne može biti dobro kad je oružje u rukama terorista.

 

Nešto sam primetila, svi smo složni u osudi Hamasa, ali Netanjahua i ekipu nikako da svi osudimo.

Link to comment
Share on other sites

Ovde ima jedan dobar niz o tome kako je Izrael "naučio" Palestince da im se nenasilni otpor ne isplati.

 

Quote

 

Ovo je zaključak:

Quote

U većini slučajeva nenasilnog otpora Palestinaca Izrael je odgovorio smrtonosnim i nesrazmernim nasiljem.

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, shonke said:

Ima. 500 hiljada pristalica hamas znači 500 hiljada onih koji podržavaju klanje, terorizam i sve što je hamas, hezbolah i ostale takve organizacije prikazao u svom repertoaru. To takodje pokazuje koliko deo populacije podržava dva ta dela i još više, koliko je metastazirao taj teroristixki kancer u tom stanovništvu.
Na kraju, ja lično nemam nikakav problem da 500 hiljada terorista nestane sa lica zemlje. Ti?

Pod jedan, ne važi da terorista = bilo ko od stanovništva Gaze ko iz ma kog razloga podržava Hamas i to partially, somewhat ili kako već.

 

Pod dva, ovo tvoje "rešenje" za terorizam je čuveno pobijte ih sve, a Bog će da ih razvrsta.

 

A ovo pitanje na kraju ti je besmislen misaoni eksperiment.

 

7 minutes ago, DameTime said:

Nešto sam primetila, svi smo složni u osudi Hamasa, ali Netanjahua i ekipu nikako da svi osudimo.

E pa ne sme to, odmah se skoči sa "a gde je osuda Hamasa?" (moraćemo ovo u potpise da stavimo da ne mora da se ponavlja), "relativizacija" (:ajme:), a možda se ubaci i koji antisemitizam da začini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apsoultno vazi da je onaj ko podrzava HAMAS = terorista. Sta mislis odakle im regrutacioni pool?

Mozete da okrecete polcu do sutra, HAMAS je glavni i jedini krivac za ovo i apsolutno svakog ko je clan istog, podrzava ih, finansira, skriva i klice i raduje se njihovim akcijama a zivi u Gazi, treba uhapsiti i zatvoriti a ako pruza otpor i likvidirati. I to je jedini nacin. Mada bih ja licno akciju prosirio i na druge zemlje. Globalno proglasiti za teroristicku organizaciju i redom u tvorza. Kao naciste nekada.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dzoni_m said:

apsolutno svakog ko je clan istog, podrzava ih, finansira, skriva i klice i raduje se njihovim akcijama a zivi u Gazi, treba uhapsiti i zatvoriti a ako pruza otpor i likvidirati.

A to je, po mišljenju pojedinih ljudi ovde, pola miliona do milion ljudi.

 

Da li tvoje praktično i nadasve održivo rešenje podrazumeva da se zatvore u klasičan zatvor ili možda otvorenog tipa pod vedrim nebom?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ja ne tvrdim da ovo što Izrael sada radi već nije nesrazmerna upotreba sile u odnosu na ono što im se desilo ali mogli su da budu i daleko daleko suroviji i ipak vode računa makar o osnovnim pravilima rata. Oni koje apsolutno zabole za ljudske živote su ovi koji se kriju iza civila i koriste ih kao glinene golubove.

Pa i nisu mogli da pobiju mnogo vise, pobili su 6.000 ljudi za 15ak dana, verovatno mahom civila jer bombe nisu selektivne.

Mislim, mogli su, ali verovatno ih koci sto bi reakcije iz sveta bile jos ostrije nego sto je sada, tesko bi ih opravdali cak i oni sto podrzavaju bombardovanje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Pa koliko ih je?
I da, podrzavaoci i pripadnici hamasa zaslužuju u najmanju ruku zatvor.

Poprilično mnogo, naročito prema vašim definicijama. Koliki god da je tačan broj, takav je da ih praktično ne možeš sve kazniti (pogotovo ne na način koji vi tražite), osim ako ne primeniš kolektivnu odmazdu. To jest ako ne "zatvoriš" ili ubiješ ogroman broj u svakom smislu nevinih osoba.

 

"Ima pola miliona podržavalaca Hamasa, ajde da ih zatvorimo ili pobijemo". Mislim svaka vam čast na strateškom razmišljanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poprilično mnogo, naročito prema vašim definicijama. Koliki god da je tačan broj, takav je da ih praktično ne možeš sve kazniti (pogotovo ne na način koji vi tražite), osim ako ne primeniš kolektivnu odmazdu. To jest ako ne "zatvoriš" ili ubiješ ogroman broj u svakom smislu nevinih osoba.
 
"Ima pola miliona podržavalaca Hamasa, ajde da ih zatvorimo ili pobijemo". Mislim svaka vam čast na strateškom razmišljanju.
Pa daj da onda teroriste i simpatizere ne diramo?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je nista drugo do pozivanje na genocid i trebalo bi da se sankcionise.
Ako je genocid iskazivanje mišljenja da teroristi ne treba da postoje na ovom svetu, slobodno, evo neka me banuju, trajno.
Ako je ovo tvoje pisanije prosto učitavanje (na šta najviše miriše) da sam rekao da su svi palestinci teroristi i da sve palestince treba pobiti, izvoli, sam se prijavi.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fishV2 said:

Nadajmo se da ce neka od aktuelnih inicijativa uskoro uroditi plodom, pa ce ICC izdati nalog za hapsenje ratnog zlocinca Netanjahua kao sto bese i sa dragim mu Putlerom.

To ce sami Izraelci uraditi. Njemu aps ne gine nikako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Pa daj da onda teroriste i simpatizere ne diramo?

 

Ne nego daj da se uključi mozak i pokuša pronaći rešenje da se Hamas neutrališe uz što manje civilnih žrtava. Da se shvati da u praksi nije moguće "ubiti svakog teroristu". Da svaka smrt izazvana indiskriminatornim napadom povećava šanse da će se od preživelih očajnika napraviti novi terorista.

 

Inače ćemo doći u situaciju da će izraelske snage uništiti gomilu života, a problem terorizma neće rešiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gazu neće smiriti izraelska vojska. Gazu može smiriti samo potpuna okupacija međunarodnih snaga, koja će s jedne strane potpuno demilitarizovati Gazu da jedino oružje koje preostane bude kuhinjski nož a s druge biti garancija stanovništvu Gaze da ni jedan izraelski metak ili bomba neće više da pukne među njima. Dalje, te iste međunarodne snage da pohapse sve glavešine Hamasa, bile u Gazi, Kataru ili na Antarktiku, pa prema njima verzija nirnberškog suda sa sve vešalima i doživotnom robijom. A svo maloletno stanovništvo Gaze i svakog ko se ubuduće rodi od vrtića pa nadalje učiti normalnim demokratskim vrednostima. Pa kad matori koji su učeni "ubij, zakolji da Jevrej ne postoji" odumru prirodnom smrću, a mladi učeni normalnim stvarima odrastu da vode državu, u Gazu će biti mir.

 

Recept već primenjen sa uspehom posle Drugog svetskog rata na naci Nemačku i carski Japan, ne vidim zašto ne bi uspeo ni ovde.

 

 

Na žalost, to nikad biti neće, ali baš lepo maštam, zar ne? 😁

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...